Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My jednak ten drenaz zrobimy. Doczytalismy że w takim przypadku jak nasz (tzn był wykop szeroki - wymiana gruntu ,poza obrys fundamentow i potem fundamenty były przyspane żwirem) tworzy se tak zwana miska w ktorej zbiera sie woda.

Potem, jak działka bedzie zagospodarowana i a się okaze że są klopoty bedzie tylko trudniej.

 

Powiem wiecej zrobilabym ten drenaz własnie na początku a teraz musimy ponownie odkopywac wokół domu.

 

dzieki za porady

powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich rodo prosił bym o zdjecia z wewnątrz domku wszystkie jakie mogę prosić [email protected]

 

 

Jak wygląda sprawa salonu czy uważacie że jest za mały i wymaga rozbudowy o gabinet proszę o wasze opinie i jeszcze raz o zdjęcia z wewnątrz.

 

 

Jeśli buduje ktoś w okolicach Krakowa / Wieliczki proszę o namiary....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-mam pytanie odnośnie drenażu. Na jakiej głębokości umieścić rury drenażowe?? Na głębokości ław fundamentowych (ok 1,5m-głębokość przemarzania gruntu) czy moze wystarczy na głębokości ok 60-80 cm pod powierzchnią??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam-mam pytanie odnośnie drenażu. Na jakiej głębokości umieścić rury drenażowe?? Na głębokości ław fundamentowych (ok 1,5m-głębokość przemarzania gruntu) czy moze wystarczy na głębokości ok 60-80 cm pod powierzchnią??

 

Spokojnie wystarczy nawet na 50 cm, tylko ważne aby obsypać go przynajmniej z góry żwirem, i to wszystko,

 

Pozdrowionka, Arek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie proszę w jaki sposób i czym robiliście izolację fundamentów? Buduję rodo na terenie piaszczystym. Wykonany jest wykop pod ławy fundamentowe, będzie 10-cio cm chudziak, zbrojenie i zalanie betonem b20 do poziomu ziemi (lane bez szalunku). Z tego co mi mówią wykonawcy, to najistotniejsza jest izolacja pozioma i na niej nie powinno się oszczędzać. Pionowa według nich to strata kasy (pomaluje się tylko dysperbitem).

 

Jak to wygląda u Was? Jak przygotowania fundamentów? Stosował ktoś folie?

 

Przeczytałem cały temat i śledzę go do dzisiaj, a jakoś większość istotnych informacji wylatuje mi z głowy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie proszę w jaki sposób i czym robiliście izolację fundamentów? Buduję rodo na terenie piaszczystym. Wykonany jest wykop pod ławy fundamentowe, będzie 10-cio cm chudziak, zbrojenie i zalanie betonem b20 do poziomu ziemi (lane bez szalunku). Z tego co mi mówią wykonawcy, to najistotniejsza jest izolacja pozioma i na niej nie powinno się oszczędzać. Pionowa według nich to strata kasy (pomaluje się tylko dysperbitem).

 

Jak to wygląda u Was? Jak przygotowania fundamentów? Stosował ktoś folie?

 

Przeczytałem cały temat i śledzę go do dzisiaj, a jakoś większość istotnych informacji wylatuje mi z głowy :/

 

U mnie jako pozioma stosowali dysperbit + 2x papa, coz tu innego mozna wymyslic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jako pozioma stosowali dysperbit + 2x papa, coz tu innego mozna wymyslic?

 

z tego co się nasłuchałem, to można... fantazja ludzka nie zna granic :/

 

Pytanko: Do wyciągnięcia kanalizacji na zewnątrz (w tym rozprowadzenie po parterze i przygotowanie pod poddasze) wzywaliście hydraulika (w jakiej cenie), czy robili to u Was murarze?

 

W sumie niewiele roboty, filozofii w tym również nie ma... ale jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytanko: Do wyciągnięcia kanalizacji na zewnątrz (w tym rozprowadzenie po parterze i przygotowanie pod poddasze) wzywaliście hydraulika (w jakiej cenie), czy robili to u Was murarze?

 

W sumie niewiele roboty, filozofii w tym również nie ma... ale jednak

 

wzywalismy ale zrobili tylko kanalize i głowne podejscia na parterze - zrobili za 250 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów ma pytanko do tych którzy widzieli lub maja już skończony salon na, pytanie kieruje do tych którzy nie powiększali go z poprzez likwidacje gabinetu czy jesteście zadowoleni z wielkości, przestronności i ustawności saloniku....

 

Pozdrawiam Wszystkich!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów ma pytanko do tych którzy widzieli lub maja już skończony salon na, pytanie kieruje do tych którzy nie powiększali go z poprzez likwidacje gabinetu czy jesteście zadowoleni z wielkości, przestronności i ustawności saloniku....

 

Pozdrawiam Wszystkich!!!!

 

jaki sens jest w powtarzaniu 3 raz tego samego pytania? Zapewne każdy już czytał wcześniejsze prośby..poczekaj aż ktoś na nie odpowie. Proponuję również prześledzić wcześniejsze strony gdyż już wiele razy było mówione o salonie. Jedni po zlikwidowaniu chwalą sobie przestrzeń.. dla innych salon z gabinetem również jest funkcjonalny. Fotki znajdziesz rownież na wcześniejszych stronach.

Najpierw poszukaj, potem pytaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Poza tym mówią, że oni robią płytę na całej powierzchni bo nawet jak grunt osiądzie to w domu nic się nie stanie a ja nie wiem o czym oni mówią. Wybaczcie za może głupie pytania ale starałam się podszkolić tylko nie rozumiem czasem ich skrótów myślowych więc pomóżcie i podpowiedzcie na co się zdecydować.

 

pozdrawiam

 

... Odnosnie plyty to pewnie chodzi im o "chudziaka". Ta plyta nie ma zadnych wlasciwosci nosnych to jest utwardzenie gruntu. Na fundamentach dookola idzie wieniec ze zbrojenia i to on spina wszystko zeby po zasypaniu piachem sie sciany nie porozlazily (przynajmniej u mnie tak bylo bo fundament dosc wysoki wyszedl).

 

Istnieje w budownictwie płyta fundamentowa, czyli mocno zbrojona, gruba "wylewka" na styropianie położonym z kolei na tłuczniu. Czyli od strony ziemi: tłuczeń (albo gruby żwir), styropian klasy co namniej FS 20 (np 20 cm, ale można dać 30), płyta betonowa zbrojona i dalej już normalnie ściany i/lub posadzki...

 

witam

 

dzięki za odpowiedź, właśnie o to im chodziło :)

 

No i nareszcie mogę się czymś pochwalić. Właśnie porządkują się moje papiery i w czwartek składamy pozwolenie na budowę :D :D :D ogromnie się cieszę

co prawda brakuje nam jeszcze jednego bardzo ważnego papierka ale donisiemy a póki co będziemy przeciągać. postanowiliśmy tak to wszystko ułożyć bo chcemy też poskładać wnioski o kredyt i wszystko będzie razem szło. Teraz już myślę, że nie zapeszając mogę powiedzieć, że sierpień wrzesień zaczniemy coś działać i w końcu powstanie piękna dziura :D

pozdrawiam wszystkich budujących i zabieram się za nadrabianie zaległości na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam pytanko do tych co juz polozyli dach - czy robiliscie przed polozeniem elewacje na fragmencie sciany szczytowej ktora jest odkryta przez roznice w poziomach dachow nad garazem i domem? Majster kaze klasc teraz a osobiscie wolalbym zostawic to na pozniej jak bede robil calosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam pytanko do tych co juz polozyli dach - czy robiliscie przed polozeniem elewacje na fragmencie sciany szczytowej ktora jest odkryta przez roznice w poziomach dachow nad garazem i domem? Majster kaze klasc teraz a osobiscie wolalbym zostawic to na pozniej jak bede robil calosc.

Trzeba zrobić tą elewację przed położeniem dachu bo potem nie będzie dostępu by styropian położyć na całej ścianie. Oczywiście bez tynku :) sam styropian, i siatka z klejem. Elewację trzeba też zrobić na bokach lukarn.

Pozdrawiam.

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam pytanko do tych co juz polozyli dach - czy robiliscie przed polozeniem elewacje na fragmencie sciany szczytowej ktora jest odkryta przez roznice w poziomach dachow nad garazem i domem? Majster kaze klasc teraz a osobiscie wolalbym zostawic to na pozniej jak bede robil calosc.

 

My robiliśmy tzn "pomiędzy dachami" został położony zwykły tynk cementowo-wapienny /tam nie ma styropianu bo my budujemy z porothermu38/

boki lukarn zostały wykonane z płyty OSB na to styropian + siatka i klej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qboos

 

Witajcie,

mam pytanko do tych co juz polozyli dach - czy robiliscie przed polozeniem elewacje na fragmencie sciany szczytowej ktora jest odkryta przez roznice w poziomach dachow nad garazem i domem? Majster kaze klasc teraz a osobiscie wolalbym zostawic to na pozniej jak bede robil calosc.

 

Najlepiej zrobić to przed położeniem dachówki, aby uniknąć jej zabrudzenia. Dodatkowo nie będzie problemów z wciskaniem ocieplenia pomiędzy krokwie a ścianę.

 

Pozdrawiam,

pawlus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...