Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeśli chodzi o ceny materiałów to mam dobre układy w jednej hurtowni i mam nadzieję, że to wszytko dobrze mi policzyli bo sama bylam zdziwiona.

Najbardziej zastanowila mnie cena robocizny czy to możiwe zeby az tak rozne byly ceny. Skoro mi wyszlo za SSO 46 tys i jeszcze plus dach 20 tys a Arturowi razem z dachem 46tys. Wrocław i Szczecin to duże miasta, myślałam ze ceny bedą podobne. U was 33 tys i 11 za dach to już wogle mało. Z trzech ofert jakie dostałam ta jest najniższa. Wiem ze mogę trochę ponegocjować ale 20 tys to nie zbije.

Nie wiem teraz co mam robic :( głowa pełna

 

Co prawda jakieś wybitnej analizy wśród wykonawców nie zrobiłem, ale doinformowałem się u znajomego jakie są realia u nas we Wrocławiu.

Ceny zależą również od tego jakim systemem planujesz budować.

Znajomy który robi najczęściej inwestycje, powiedział mi, że poniżej 50 tys nie zejdzie dla domku z jednym garażem. Koleżanki facet zajmujący się budową domów wycenił mi do dachu robocizne na 32,5 tyś i na 19 tyś dach z jego wykończeniem.

Mi się poszczęściło bo mam w rodzinie budowlańca i całość pod dach zrobi mi za 25 tyś.

 

Jeśli chodzi o materiały to zamawiam je od początku do końca osobiście. Wstępnie zorientowałem się jak to wygląda we Wrocławiu i jak na jego obrzeżach. Niestety wycena to jedno, a później realizacja to zupełnie coś innego. Czasem warto dołożyć i się nie martwić, że materiał przyjedzie słaby jakościowo.

 

Bajki typu kompleksowa obsługa przez jedną firmę już również przerobiłem i jakoś mnie to nie interesuje. Oferują ludziom gratisy np w postaci styropianu, a w ostateczności resztę zawyżają, aby wyjść na równo.

Na pewno warto podzwonić i się potargować. Kto przytakuje na pierwszą kwotę usłyszaną przez sprzedawce będzie wykorzystany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mWilQzgadzamy sie z twoja opinia na temat targowania się i tych rzekomych"promocji i gratisów", my dostaliśmy wycene robocizny od 27tyś. bez dachu do 75tyś. z dachem, wybraliśmy optymalną. Materiały bierzemy z lokalnej hurtowni bez problemów i w rozsadnej cenie, zawsze na czas na budowie. raz wzielismy komin systemowy w innej hurtowni i do dzisiaj czyli jakies 3 tygodnie czekamy na kilka brakujacych elementów wentylacyjnych , podobno beda jutro :-?

Z ekipy jestesmy zadowoleni ale nie ma wykonawców doskonałych, mamy niedolewki na wieńcu i na jednym balkonie / widac zbrojenie /, murarz twierdzi , że beton był zbyt gesty czyli jest winny ... beton, sa tez inne drobne mankamenty. Ekipy trzeba pilnować, sprawdzac robote , tylko jak gdy pracujesz 12 godzin dziennie :roll: a na koniec zawsze trzeba egzekwowac poprawki.

 

mamy pytanie , jaką grubość posadzki trzeba liczyć przy ogrzewaniu podłogowym? / jaką grubość styropianu? Pytamy bo jestesmy przed wylaniem 10cm chudego betonu i bedziemy chyba musieli wybierać piach bo jest go zbyt dużo, samo zageszczenie nic nie da. Jaką macie wysokość od poziomu właściwej posadzki / panel, płytka/ do otworu okiennego w kuchni i pozostałych pomieszczeniach?

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mWilQzgadzamy sie z twoja opinia na temat targowania się i tych rzekomych"promocji i gratisów", my dostaliśmy wycene robocizny od 27tyś. bez dachu do 75tyś. z dachem, wybraliśmy optymalną. Materiały bierzemy z lokalnej hurtowni bez problemów i w rozsadnej cenie, zawsze na czas na budowie. raz wzielismy komin systemowy w innej hurtowni i do dzisiaj czyli jakies 3 tygodnie czekamy na kilka brakujacych elementów wentylacyjnych , podobno beda jutro :-?

Z ekipy jestesmy zadowoleni ale nie ma wykonawców doskonałych, mamy niedolewki na wieńcu i na jednym balkonie / widac zbrojenie /, murarz twierdzi , że beton był zbyt gesty czyli jest winny ... beton, sa tez inne drobne mankamenty. Ekipy trzeba pilnować, sprawdzac robote , tylko jak gdy pracujesz 12 godzin dziennie :roll: a na koniec zawsze trzeba egzekwowac poprawki.

 

mamy pytanie , jaką grubość posadzki trzeba liczyć przy ogrzewaniu podłogowym? / jaką grubość styropianu? Pytamy bo jestesmy przed wylaniem 10cm chudego betonu i bedziemy chyba musieli wybierać piach bo jest go zbyt dużo, samo zageszczenie nic nie da. Jaką macie wysokość od poziomu właściwej posadzki / panel, płytka/ do otworu okiennego w kuchni i pozostałych pomieszczeniach?

 

pozdrawiamy

My do ogrzewania podłogowego liczyliśmy: parter - 10cm styropian + 6cm wylewka + płytki z klejem 2cm (tyle założyliśmy), piętro - 4cm styropian + 6 cm wylewki + 2cm panele drewniane (12mm) z klejem.

Wysokość do dolenej krawędzi okna w kuchni mogę pomierzyć w piątek, jeśli nie będzie za późno.

Pozdrawiam

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa salonu czy uważacie że jest za mały i wymaga rozbudowy o gabinet proszę o wasze opinie i jeszcze raz o zdjęcia z wewnątrz.

 

Mamy już postawione ścianki działowe na parterze (tak jak w oryginalnym projekcie) i musze przyznać, że pomieszczenia mnie miło zaskoczyły. Wyglądało to wszystko małe przed podziałem, a teraz jest super. Salon uważam, ma idealną wielkość jeżeli ma służyć do odpoczynku, wypicia kawy i obejrzenia TV. Łazienka na dole również większa niż przewidywaliśmy. Nawet wiatrołap jakiś taki wielki niż to na co się nastawialiśmy.

 

sosnax1 – mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że pomieszczenia są optymalnej wielkości (przy oryginalnym projekcie) – to moje spostrzeżenia.

 

Pozdrawiam,

Marlena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa salonu czy uważacie że jest za mały i wymaga rozbudowy o gabinet proszę o wasze opinie i jeszcze raz o zdjęcia z wewnątrz.

 

Mamy już postawione ścianki działowe na parterze (tak jak w oryginalnym projekcie) i musze przyznać, że pomieszczenia mnie miło zaskoczyły. Wyglądało to wszystko małe przed podziałem, a teraz jest super. Salon uważam, ma idealną wielkość jeżeli ma służyć do odpoczynku, wypicia kawy i obejrzenia TV. Łazienka na dole również większa niż przewidywaliśmy. Nawet wiatrołap jakiś taki wielki niż to na co się nastawialiśmy.

 

sosnax1 – mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że pomieszczenia są optymalnej wielkości (przy oryginalnym projekcie) – to moje spostrzeżenia.

 

 

Pozdrawiam,

Marlena

 

Zgadzam się w zupełności z Marleną@Marcinem. Sosnax jeżeli chcecie zobaćżyć nasz dom na żywo to zapraszam do nas. Budujemy w Mietniowie i mamy stan surowy zamknięty z tynkami i wylewkami. W przyszłym tygodniu może zaczniemy ocieplenie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedzi też podjęliśmy decyzje że nie będziemy powiększać, saloniku wprowadzimy tylko kilka zmian np, schowek pod schodami, kotłownia na tył garażu (zastanawiamy się gruba nad pompą ciepła), również podnieś piętro o jeden pustak ale tego nie jesteśmy jeszcze pewni wiec jeśli ktoś może coś doradzić bardzo proszę o propozycję bo może sie okazać że to jest nie potrzebne.....

 

Mamy nadzieję ruszyć z fundamentami za dwa miesiące

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin jeśli nie zapomnicie będziemy wdzięczni za podanie pomiaru okno-podłoga, chudy beton lejemy poniedziałek- wtorek. Dziś rozmawialiśmy z kierownikiem budowy on też uważa , że styropian 10cm przy podłogówce wystarczy / wykonawca sugerował 15cm ale my nie chcemy zbędnie tracić wysokości pomieszczeń /+ wylewka i płytki czyli ok. 18 cm. Musieliśmy podać poziom podłogi przy pomiarze okien, pan szczególnie zwracał uwagę na te wysokość w kuchni ze względu na blaty robocze mebli kuchennych.

Zgadzamy się co do wielkości pomieszczeń choć my nie mamy gabinetu, ładne pokoje są na poddaszu, pokój nad garażem naprawdę spory, podobnie ten z wyjściem na dwa balkony od strony ogrodu, łazienka też ok.

To naprawdę ładny i funkcjonalny dom. :)

Pozdrawiamy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedzi też podjęliśmy decyzje że nie będziemy powiększać, saloniku wprowadzimy tylko kilka zmian np, schowek pod schodami, kotłownia na tył garażu (zastanawiamy się gruba nad pompą ciepła), również podnieś piętro o jeden pustak ale tego nie jesteśmy jeszcze pewni wiec jeśli ktoś może coś doradzić bardzo proszę o propozycję bo może sie okazać że to jest nie potrzebne.....

 

Mamy nadzieję ruszyć z fundamentami za dwa miesiące

 

Pozdrawiam

 

w pomieszczeniu gospodarczym robimy pralnie, na tyłach garażu mamy "kotłownie" z pompą ciepła, poddasze podnieśliśmy o 1 pustak tak nam doradził kierownik ekipy która u Nas buduje. I uważam, że z tym jednym więcej pustakiem jest lepiej :)

Pod schodami mamy wolną przestrzeń więc mini schowek się przyda :)

 

Pozdrawiam

Marlena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin jeśli nie zapomnicie będziemy wdzięczni za podanie pomiaru okno-podłoga, chudy beton lejemy poniedziałek- wtorek. Dziś rozmawialiśmy z kierownikiem budowy on też uważa , że styropian 10cm przy podłogówce wystarczy / wykonawca sugerował 15cm ale my nie chcemy zbędnie tracić wysokości pomieszczeń /+ wylewka i płytki czyli ok. 18 cm. Musieliśmy podać poziom podłogi przy pomiarze okien, pan szczególnie zwracał uwagę na te wysokość w kuchni ze względu na blaty robocze mebli kuchennych.

Zgadzamy się co do wielkości pomieszczeń choć my nie mamy gabinetu, ładne pokoje są na poddaszu, pokój nad garażem naprawdę spory, podobnie ten z wyjściem na dwa balkony od strony ogrodu, łazienka też ok.

To naprawdę ładny i funkcjonalny dom. :)

Pozdrawiamy :wink:

Jutro rano pomierzę :)

Co do szafek kuchennych dolnych to: standardowo szafka z nóżkami 100mm ma 820mm + blat (28 lub 38mm) no chyba, że nóżki większe 150mm to już wychodzi 870mm + blat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedzi też podjęliśmy decyzje że nie będziemy powiększać, saloniku wprowadzimy tylko kilka zmian np, schowek pod schodami, kotłownia na tył garażu (zastanawiamy się gruba nad pompą ciepła), również podnieś piętro o jeden pustak ale tego nie jesteśmy jeszcze pewni wiec jeśli ktoś może coś doradzić bardzo proszę o propozycję bo może sie okazać że to jest nie potrzebne.....

 

Mamy nadzieję ruszyć z fundamentami za dwa miesiące

 

Pozdrawiam

 

w pomieszczeniu gospodarczym robimy pralnie, na tyłach garażu mamy "kotłownie" z pompą ciepła, poddasze podnieśliśmy o 1 pustak tak nam doradził kierownik ekipy która u Nas buduje. I uważam, że z tym jednym więcej pustakiem jest lepiej :)

Pod schodami mamy wolną przestrzeń więc mini schowek się przyda :)

 

Pozdrawiam

Marlena

 

 

Pytanko do Marleny jaką moc pompy zastosowałaś i jakiej firmy jeśli można wiedzieć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanko do Marleny jaką moc pompy zastosowałaś i jakiej firmy jeśli można wiedzieć??

 

To raczej pytanie do mojego męża ;) bo on jest od tych spraw technicznych a ja od „dekoracyjnych” :)

Ale z powodu jego nie obecności odpowiem :)

Mieliśmy kilka ofert z różnych firm.

Jak na razie myślimy o Daikin Altherma 8,43 kW + zbiornik CWU 200l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich !!! my dopiero zaczym=namy budowac rodo 6 mam pytanko czy ktos mi powie ile weszło mu kubików betonu do ziemi i czy ktos zalewał recznie bo słyszelismy ze to o połowe mnniej kosztuje!!! pozdrawiam

 

jeśli chodzi o ławy, to robi się je betonem B20 i tylko w prawdziwej betoniarni mogą tak dobrze zmieszać beton. Taka przydomowa betoniarka nie zrobi betonu o tak dobrej specyfice.

 

Przy rodo bez piwnicy i zjednym garażem 11 kupików to standard (mozna poczytać na wcześniejszych stronach forum)

Ja mam piwnicę (czyli ławy schodowe) + garaż 2-stanowiskowy więc poszło 18 kubików

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich !!! my dopiero zaczym=namy budowac rodo 6 mam pytanko czy ktos mi powie ile weszło mu kubików betonu do ziemi i czy ktos zalewał recznie bo słyszelismy ze to o połowe mnniej kosztuje!!! pozdrawiam

Nie wiem czy dobrze myślę ale:

- chudziak pod ławę (standardowo 10cm) oczywiście z betoniarki na budowie

- ława, beton b20 z gruszki (nie uzyska się takiego betonu z betoniarki, a i przy tej ilości (około 12m3) to by chyba ze 2 dni wylewali :)

- chudziak na stan 0 (standardowo 10cm, beton b15) z betoniarki na budowie

Chyba tyle :)

pozdrawiam

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za odpowiedzi też podjęliśmy decyzje że nie będziemy powiększać, saloniku wprowadzimy tylko kilka zmian np, schowek pod schodami, kotłownia na tył garażu (zastanawiamy się gruba nad pompą ciepła), również podnieś piętro o jeden pustak ale tego nie jesteśmy jeszcze pewni wiec jeśli ktoś może coś doradzić bardzo proszę o propozycję bo może sie okazać że to jest nie potrzebne.....

 

Mamy nadzieję ruszyć z fundamentami za dwa miesiące

 

Pozdrawiam

 

w pomieszczeniu gospodarczym robimy pralnie, na tyłach garażu mamy "kotłownie" z pompą ciepła, poddasze podnieśliśmy o 1 pustak tak nam doradził kierownik ekipy która u Nas buduje. I uważam, że z tym jednym więcej pustakiem jest lepiej :)

Pod schodami mamy wolną przestrzeń więc mini schowek się przyda :)

 

Pozdrawiam

Marlena

 

 

Pytanko do Marleny jaką moc pompy zastosowałaś i jakiej firmy jeśli można wiedzieć??

 

Pytanko do Marlena&Marcin

 

Witam

Mam pytanie chodzi mi o kotłownie i pompę ciepła.

Czy pomieszczenie gospodarcze na tyłach garaży zostało tak jak jest w projekcie czy zostało jakoś zmienione? I drugie pytanie. Chodzi mi o koszt pompy ciepła i całego ogrzewania. Jak da rade to proszę o rozłożenie tego kosztorysu. Najlepiej na maila.

Pozdrawiam. Dziękuje.

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin jeśli nie zapomnicie będziemy wdzięczni za podanie pomiaru okno-podłoga, chudy beton lejemy poniedziałek- wtorek. Dziś rozmawialiśmy z kierownikiem budowy on też uważa , że styropian 10cm przy podłogówce wystarczy / wykonawca sugerował 15cm ale my nie chcemy zbędnie tracić wysokości pomieszczeń /+ wylewka i płytki czyli ok. 18 cm. Musieliśmy podać poziom podłogi przy pomiarze okien, pan szczególnie zwracał uwagę na te wysokość w kuchni ze względu na blaty robocze mebli kuchennych.

Zgadzamy się co do wielkości pomieszczeń choć my nie mamy gabinetu, ładne pokoje są na poddaszu, pokój nad garażem naprawdę spory, podobnie ten z wyjściem na dwa balkony od strony ogrodu, łazienka też ok.

To naprawdę ładny i funkcjonalny dom. :)

Pozdrawiamy :wink:

Od chudziaka do okna jest 102cm czyli jak dojdzie styropian + wylewka + płytki będzie w sam raz. Myślę też nad rozwiązaniem by podnieść lekko szafki i zrobić blat, który wchodzi pod okno zamiast parapetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...