Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witamy wszystkich ponownie :)

Marlena&Marcin dziięki za pomiar okno- chudziak, u nas jest 108 cm do bloczka fundamentowego i ... mamy kolejne pytanko dotyczące chudego betonu: chudziaka wylewamy na 10 cm , czy górny poziom wylewki pokrywa sie z poziomem bloczka fundamentowego czy wylewka wchodzi w fundament 5cm a reszta czyli pozostałe 5 cm "wchodzi" powyżej fundamentu? Mielismy pomiar okien i ustalalismy końcowy poziom podłogi, przyjęliśmy chudziaka równo z poziomem fundamentu a murarz mówi , że wylewka wchodzi na ścianę :roll: Napiszcie jak jest u was.

Jestesmy na etapie rozliczania się z ekipą murująca, mierzymy , sprawdzamy i niestety sa mankamenty jak na każdej budowie, oby do naprawienia.

Na frontowym balkonie pod spodem widać miajscami druty zbrojeniowe, na podciagach po zlikwidowanym słupie tez, kierownik mówi , że trzeba naprawić wylewki , co do wiązania nie ma uwag, to są małe niedolewki ale nas to denerwuje. Jesli ktoś z was miał podobny problem poradźcie jaką zaprawe zastosować.

Z góry dzieki za sugestie i rady :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich ponownie :)

Marlena&Marcin dziięki za pomiar okno- chudziak, u nas jest 108 cm do bloczka fundamentowego i ... mamy kolejne pytanko dotyczące chudego betonu: chudziaka wylewamy na 10 cm , czy górny poziom wylewki pokrywa sie z poziomem bloczka fundamentowego czy wylewka wchodzi w fundament 5cm a reszta czyli pozostałe 5 cm "wchodzi" powyżej fundamentu? Mielismy pomiar okien i ustalalismy końcowy poziom podłogi, przyjęliśmy chudziaka równo z poziomem fundamentu a murarz mówi , że wylewka wchodzi na ścianę :roll: Napiszcie jak jest u was.

Jestesmy na etapie rozliczania się z ekipą murująca, mierzymy , sprawdzamy i niestety sa mankamenty jak na każdej budowie, oby do naprawienia.

Na frontowym balkonie pod spodem widać miajscami druty zbrojeniowe, na podciagach po zlikwidowanym słupie tez, kierownik mówi , że trzeba naprawić wylewki , co do wiązania nie ma uwag, to są małe niedolewki ale nas to denerwuje. Jesli ktoś z was miał podobny problem poradźcie jaką zaprawe zastosować.

Z góry dzieki za sugestie i rady :wink:

My wylewaliśmy chudziak od razu po zasypaniu fundamentu (zrobiliśmy wcześniej kanalize stanu 0) więc jest równy z bloczkiem fundamentowym i ma dokładnie 10cm. Co do niedlolewek to nic nie poradzimy ponieważ takowych nie mamy.

Pozdrawiamy

M&M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin gratulujemy solidnej ekipy , u nas ogólnie też jest ok ale przed końcowym rozliczeniem chcemy aby ekipa zrobiła wszystkie

korekty :wink: na szczęście nie są duże ale dla nas istotne. Jutro wyciągamy kanalizację a chudziaka zalewać nam będzie ekipa od posadzek, ta która nam muruje się do tego nie nadaje, budują dobrze i szybko ale to straszne flejtuchy więc po wymurowaniu kominów i poprawkach kończymy współpracę.

Dzięki za informacje o chudziaku, wylejemy na poziomie fundamentu.

Czy ktoś z budujących kładł na dach dachówkę ceramiczną Nelskamp? Jak ją oceniacie?

Pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy ponownie :)

Ciagle przerabiamy temat dachu i kominów. Nam murarz kazał kupić 940 cegieł klinkierowych na kominy :roll: duzo w porównaniu z Marlena&Marcin???

Dzis znowu dyskutowalismy na temat deskowania i dalej sie zastanawiamy :roll: Jaka folię dachową założyliście albo założycie , jezeli oczywiście nie deskujecie? Czekamy na wasze dachowe sugestie.

Pozdrowienia dla wszystkich :)

 

Witam,

POniewaz wlasnie zakonczylem ten etap wiec do razu dziele sie informacjami - na kominy z projektu idzie niecala paleta klinkieru (na palecie jest cos kolo 400szt, zostalo jakies 15 sztuk). Do deskowania dachu poszlo 11m3 desek. Moj dom to rodo z podwojnym garazem.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam takie pytanie, jak macie wykończone szpalety w oknach dachowych w swoich rododendronach?

-Czy kupiliście gotowe w sklepie czy robione?

-Przeważnie robi się je z płyt G-K, tylko zastanawiam się czy jest to dobre rozwiązanie do łazienki, tam przecież jest duża wilgoć.

-Czy ma ktoś je zrobione z płyty OSB, a później tynkowane? Ja u siebie skosy poddasza mam wylewane z betonu, zastanawiam się czy takei rozwiazanie u mnie nie byłoby lepsze

- w jakim kształcie macie je zrobione, chodzi mi o dolną szpaletę, czy jest ona prostopadła do podłogi czy prostopadła do okna?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rogul my równiez mamy kotłownię na tyle garażu a komin w scianie, murowany, do kominka mamy systemowy. Wczoraj podczas wizyty kierownika okazało się , że powinniśmy zrobić dodatkowy komin wentylacyjny zasilajacy pralnię / dawna kotłownia/ i górna łazienkę, według niego tylko komin gwarantuje dobra wentylację, murujemy wiec trzeci komin.

Marlena&Marcin klinkier już zamówiony wyszło 500 szt / Terca Cyberna karmelowo - kawowa /, dobralismy ja pod kolor okien :).

http://images46.fotosik.pl/132/f84d5fc35c963fb6.jpg

 

Dzisiaj szczęśliwie wyprowadzono nam rury kanalizacyjne więc bedziemy mogli wylać chudy beton, ale najpierw niech skończy ekipa od murowania.

Do końca tygodnia musimy zamówic dachówkę / na szczęście na polu boju zostały juz tylko dwie ... :wink: /, mamy pytanie... jaka folię polecacie na dach, mamy wyceny od 700zł :o po 2500 za Delta- Foxx firmy Dorken, zdecydujemy się raczej na te drugą podobno bardzo wysokiej jakości , rozwazamy jeszcze Icopal ciut tańsza a porównywalna jakościowo.

 

Łączymy pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiejsze postępy

http://images38.fotosik.pl/128/57cbfb830d1126b0.jpg

 

dziewicze, pierwsze dachówki :)

http://images50.fotosik.pl/132/c954f27a8e5c9d33.jpg

http://images48.fotosik.pl/132/6ecf5f3abbf70c99.jpg

 

Jeżeli chodzi o folię mamy Delta Vent S, kosztowała nas 1035 zł netto (225m2).

Klinkierek ładny :) a w końcu jaka dachówka? Heh.. lepiej wybierać z dwóch a nie z tuzina ;)

 

Pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin dzięki za pytanie o cegle, wiemy , że powinna być cegła pełna z dziurawki komin może przeciekać, zamawiając miałam nadzieje , że sprzedawca o tym wie ale okazuje się ,że jest dziurawka wiec jutro skorygujemy zamówienie. Wy budowaliście z pełnej czy dziurawki?

pozdrawiamy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin dzięki za pytanie o cegle, wiemy , że powinna być cegła pełna z dziurawki komin może przeciekać, zamawiając miałam nadzieje , że sprzedawca o tym wie ale okazuje się ,że jest dziurawka wiec jutro skorygujemy zamówienie. Wy budowaliście z pełnej czy dziurawki?

pozdrawiamy :wink:

U mnie komin jest z klinkieru dziurawki i nie wiem za bardzo gdzie n ma przeciekac(?). Pelna mozna dac na wykonczenie na gore jesli nie bedziecie obrabiac blacha, u mnie na dachu jest blacha i dekarz od razu szczyt komina wykancza blacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...