Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

70-90 tys. to cena za wszystkie materiały i robociznę dla całej kanalizacji, instalacji wodnej i ogrzewania wraz z ogrzewaniem podłogowym na dole i kaloryferami u góry. Dodatkowo specjalista od ogrzewania mówił o konieczności instalacji ogrzewania podłogowego w pokoju nad garażem, inaczej będzie to "zimny pokój" z powodu niższej temperatury w garażu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

specjalista od ogrzewania mówił o konieczności instalacji ogrzewania podłogowego w pokoju nad garażem, inaczej będzie to "zimny pokój" z powodu niższej temperatury w garażu.

 

Nie zgadzam sie z tą opinią, aktualnie mieszkam w pokoju nad garażem i wcale nie jest on "zimny". Zresztą dla śiwętego spokoju warto zamontować jeden grzejnik w garażu a także docieplić sufit styropianem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH BUDUJĄCYCH RODO 6

 

PISZĘ Z ZAPYTANIEM, CZY JEST KTOŚ WŚRÓD BUDUJĄCYCH RODO6,

KTO NIE ROBI MAŁEGO POKOJU NA DOLE TYLKO JEDEN DUŻY SALON???

 

NIE MOŻEMY SIĘ Z MĘŻEM ZDECYDOWAĆ. CHCIELIBYŚMY JEDEN DUŻY SALON, ALE JAK GO ZAPROJEKTOWAĆ, ŻEBY BYŁ USTAWNY?

 

CZY KTOŚ MA JAKIEJ PROPOZYCJE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalista od ogrzewania mówił o konieczności instalacji ogrzewania podłogowego w pokoju nad garażem, inaczej będzie to "zimny pokój" z powodu niższej temperatury w garażu.

 

Nie zgadzam sie z tą opinią, aktualnie mieszkam w pokoju nad garażem i wcale nie jest on "zimny". Zresztą dla śiwętego spokoju warto zamontować jeden grzejnik w garażu a także docieplić sufit styropianem.

 

Ja też się nie zgadzam z tą opinią mam sypialnie obecnie w pokoju nad garażem dom budowany w okolicach 92 roku jeden kaloryfer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin o dachówce nie piszemy bo jeszcze się zastanawiamy , ale na 99% będzie grafitowa lub czarna.

Pozdrawiamy

 

Brygida i Jarek

nie pytam się o dachówkę bo pewnie już wybraliście.. hmm.. albo wybieracie, ale wklejam foteczkę jak euronit prezentuje się na dachu :) może coś rozjaśni

http://images41.fotosik.pl/132/0d8dc473e504f622.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin euronit wygląda bardzo ładnie :) a my się " już "zdecydowaliśmy. Z naszego 99% grafitowa lub czarna nic nie zostało :D

zamówiliśmy dachówkę ceramiczna Nelskamp Nibra F10 w kolorze czerwonobrązowa angoba, o wyborze zadecydowała wysoka ocena jej jakości i oczywiście wygląd,mamy od jednego z forumowiczów zdjęcia dachu wykonanego z tej dachówki / niestety jeszcze nie naszego :) /i bardzo ładnie się prezentuje a do tego jak na ceramikę ma dobra cenę.

Okna mamy zamówione w Oknoplaście w kolorze amarena / miodowy buk? /, rynny Kanion w kolorze miedzianym, okna Roto uchylno-obrotowe.

Wybór pokrycia dachowego był trudny ale w końcu mamy to za sobą :wink: .

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

My tez chcemy zrobić sypialnie w pokoju nad garażem ale mamy grzejnik w garażu i tym pokoju ogrzewanie podlogowe tego pokoju to raczej zbędny wydatek.

 

 

Aktualna fotka od piątku..

Mamy podłogi :lol:

 

 

 

http://images37.fotosik.pl/132/4ccd6fe8b4c914d4m.jpg

 

 

Mam pytanko czy ktoś planuje zrobić schody z kamienia???

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrzewanie podłogowe w potencjalnej sypialni to pomyłka !!!

ogrzewania podłogowego nie instaluje się sypialniach

 

co do kosztów instalacji C.O. i Wodną i kanalizacją to równo rok temu kończyłem instalacje w domku bardzo podobnym do rododendrona (bodajże Maja 2)

 

instalacja ok 60 m2 podłogówki w salonie i korytarzu

podłogowka w łazience na piętrze + grzejnik

pozostałe pomieszczenia grzejniki

kocioł gazowy

zasobnik 200 l z dwiema wężownicami

2 stelaże WC + bided

komletny osprzęt do kominka z płaszczem wodnym

instalacja gazowa z szafką w granicy i rurami od granicy do domu

z instalacji tylko kominka nie kupowałem dla klienta

 

całość materiał z robocizną (bez kominka) 31 000

 

 

instalacja wykonana z miedzi

podłogówka na rurach Wavin

dobry mieszacz do podłogówki Kan-therm

 

instalacja wykonana w Lubuskim koło Gorzowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zapytać dlaczego ogrzewanie podłogowe w sypialni to pomyłka

tak z ciekawości pytam

 

też mnie to zastanowiło i znalazłam coś takiego:

"Nie zalecam ogrzewania podłogowego do sypialni z tej przyczyny, iż ciepło wędrujące od dołu podnosi kurz, który utrzymuje się na wysokości 60 cm nad podłogą. Podczas snu na tej wysokości znajduje się nasza głowa. Zjawisko to występuje w przypadkach, gdy ogrzewanie podłogowe jest ogrzewaniem podstawowym. Jednak, gdy w sypialni planowana jest podłoga ceramiczna lub kamienna konieczne będzie zastosowanie tego ogrzewania jako uzupełniającego, a podstawowego panelowego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...