Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mogę zapytać dlaczego ogrzewanie podłogowe w sypialni to pomyłka

tak z ciekawości pytam

 

Witam

Ja osobiście nie robił bym ogrzewanie podłogowego w sypialniach.

Raz że cyrkulacja powietrza jest nie zdrowa dla człowieka i nie wiem jak macie rozwiązane regulacje ciepła czy masz w każdym pomieszczeniu czy tylko na dole przy rozdzielni. W nocy jak ci będzie gorąco to co zrobisz (można otworzyć jeszcze okno le to nie to samo) Mi tylko chodzi o sypialnie resztę pomieszczeń spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zapytać dlaczego ogrzewanie podłogowe w sypialni to pomyłka

tak z ciekawości pytam

 

Witam

Ja osobiście nie robił bym ogrzewanie podłogowego w sypialniach.

Raz że cyrkulacja powietrza jest nie zdrowa dla człowieka i nie wiem jak macie rozwiązane regulacje ciepła czy masz w każdym pomieszczeniu czy tylko na dole przy rozdzielni. W nocy jak ci będzie gorąco to co zrobisz (można otworzyć jeszcze okno le to nie to samo) Mi tylko chodzi o sypialnie resztę pomieszczeń spoko.

 

My mamy tylko podlogówkę na dole i to nie wszędzie w sypialniach normalne grzejniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kurzem to według mnie nie jest do końca prawda, jeżeli jest to ogrzewanie niskotemperaturowe to nie ma problemu gorzej jak temperatura jest zbyt wysoka, nie jestem jakiś specjalnym zwolennikiem ogrzewania podłogowego ale przeciwnikiem też nie wiem że wiele osób często mówi nieprawdę a tego nie lubię. Zawsze będą zwolennicy różnych systemów i to jest piękne bo inaczej świat byłby nudny, a poglądy warto zawsze zmieniać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz dokładnie nie pamiętam dlaczego się nie robi podłogówki w sypialniach.

Byłem na szkoleniu z Purmo i tak mówili ,kurz raczej nie jest powodem a niekorzystny wpływ cyrkulacji i bezwładności cieplnej podłogówki.

 

Podłogówka w wiatrołapie fajna sprawa ale ma jedno "ale" (buty śmierdzą:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

na dzień dzisiejszy załatwiliśmy już wszystkie dokumenty, za miesiąc będziemy mieli gotowe zmiany w projekcie i adaptację i wtedy składamy dokumenty o pozwolenie na budowę. Musimy jeszcze tylko zdecydować o formie ogrzewania.

Gazu ziemnego u nas nie ma i nie będzie w dłużej przyszłości, więc odpada nawet tymczasowo butla z gazem płynnym. Prąd wychodzi dość drogo tak samo jak olej opałowy, ekogroszek ze względu na coraz wyższe ceny i niską wygodę użytkowania raczej też nie wchodzi w grę. Zostaje nam praktycznie tylko pompa ciepła, o której myśleliśmy od samego początku jednak cena trochę odstrasza. Ogrzewanie podłogowe będziemy mieli na całym parterze u góry tylko w łazience.

 

Zastanawiamy się jeszcze nad dodatkową łazienką w jednej z garderób w pokoju nad garażem, ale decyzja zapadnie na dalszym etapie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AniaMariusz a może kocioł na pelet ?

 

wygoda użytkowania duża bo działa praktycznie samo (trzeba zasypać zasobnik i chyba raz w tygodniu oczyścić piec )nie wiem jak koszta tego ogrzewania, widziałem w jednym domku taki kocioł a pelet mieli z Barlinka w workach po 30 kg.

 

Kocioł miał wbudowaną grzałkę ,która rozgrzewała pelet potem włączał się wentylator nadmuchu i grzałka się wyłącza. Kocioł działa prawie jak kocioł gazowy właściciel bardzo sobie chwalił bo on pracuje za granicą i kocioł obsługuje jego żona.

 

michell

 

masz racje z tą szafką :) ja tam ogólnie polecam ogrzewanie podłogowe jest bardzo wygodne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my zastanawialiśmy się nad piecem na pelety ale jak zaczeliśmy liczyć to nam się nie opłacało bo bez specjalnego pieca wydajność pelet spada a nam zależało bardziej na tym żeby móc węglem również opalać.

 

Chociaż sam w sobie pomysł pieca na pelety nam się podobał zwłaszcza ze czysto jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrzewanie podłogowe w potencjalnej sypialni to pomyłka !!!

ogrzewania podłogowego nie instaluje się sypialniach

 

co do kosztów instalacji C.O. i Wodną i kanalizacją to równo rok temu kończyłem instalacje w domku bardzo podobnym do rododendrona (bodajże Maja 2)

 

instalacja ok 60 m2 podłogówki w salonie i korytarzu

podłogowka w łazience na piętrze + grzejnik

pozostałe pomieszczenia grzejniki

kocioł gazowy

zasobnik 200 l z dwiema wężownicami

2 stelaże WC + bided

komletny osprzęt do kominka z płaszczem wodnym

instalacja gazowa z szafką w granicy i rurami od granicy do domu

z instalacji tylko kominka nie kupowałem dla klienta

 

całość materiał z robocizną (bez kominka) 31 000

 

 

instalacja wykonana z miedzi

podłogówka na rurach Wavin

dobry mieszacz do podłogówki Kan-therm

 

instalacja wykonana w Lubuskim koło Gorzowa

 

.......

Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrzewanie podłogowe w potencjalnej sypialni to pomyłka !!!

ogrzewania podłogowego nie instaluje się sypialniach

 

co do kosztów instalacji C.O. i Wodną i kanalizacją to równo rok temu kończyłem instalacje w domku bardzo podobnym do rododendrona (bodajże Maja 2)

 

instalacja ok 60 m2 podłogówki w salonie i korytarzu

podłogowka w łazience na piętrze + grzejnik

pozostałe pomieszczenia grzejniki

kocioł gazowy

zasobnik 200 l z dwiema wężownicami

2 stelaże WC + bided

komletny osprzęt do kominka z płaszczem wodnym

instalacja gazowa z szafką w granicy i rurami od granicy do domu

z instalacji tylko kominka nie kupowałem dla klienta

 

całość materiał z robocizną (bez kominka) 31 000

 

 

instalacja wykonana z miedzi

podłogówka na rurach Wavin

dobry mieszacz do podłogówki Kan-therm

 

instalacja wykonana w Lubuskim koło Gorzowa

 

Przyjacielu dawaj mi ta ekipe do mnie za takie pieniadze! Mi pod warszawa krzykneli 45tys bez podlaczenia gazu, tez robo+ materia. Rece mi opadly i ciezko mi pisac.:(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Od dłuższego czasu czytam to forum. Budujemy Rodoska 6 od września 2009 systemem gospodarczym (z piwnicą). Znaleźliśmy tu wiele cennych rad, do niektórych się zastosowaliśmy, ponieważ nieco zmienialiśmy projekt. Podstawową zmianą było podpiwniczenie Rodoska (w momencie, gdy kupowaliśmy projekt, Archon nie wypuścił jeszcze wersji z piwnicą). Pozostałe zmiany to:

-podniesienie ścianki kolankowej o 1 pustak

-likwidacja słupa (a co za tym idzie gabinetu;powiększenie salonu)

-likwidacja okna w kuchni, tego od strony wykuszu

-likwidacja balkonu od strony tarasu (zamiast niego planujemy tzw. kukułkę)

 

Zastanawiamy się jeszcze nad zamurowaniem środkowego okna balkonowego nad wykuszem, ale strasznie mi go szkoda..... :-?

Wiem, że ten temat wielokrotnie był już poruszany, przeczytałam cały wątek, ale być może ktos jeszcze się wypowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danusias25

My jestesmy na etapie tynków. Zmiany mamy prawie identyczne. Zlikwidowałam ten środkowy balkon nad wykuszem (ale widziałam w realu zamiast tego balkonu okno i to też nie było głupie). Zlikwidowaliśmy równiez balkon nad tarasem- mamy okna. powiększyliśmy wykusz (głebszy do 150cm a wprojekcie był 90)-chodzi o to żeby stół był bardziej schowany i nie zajmował miejsca w salonie. Zlikidowaliśmy gabinet na dole- z czego jestśmy bardzo zadowoleni. Mamy rodo z jednym garażem więc poszerzylismy go o 1m i wydłużylismy o 55cm(na równi z domem0 ze względu na większą kotłownie -paliwo stałe. Okno w kuchni to pd strony wykusza tez zlikwidowaliśmy-kuchnia jest bardziej ustawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze..... mamy lustrzane odbicie, zlikwidowalismy spiżarke a kosztem częsci kuchni zrobiliśmy garderobę (zaraz przy wejsciu) Nie mamy równiez przejscia z wiatrołapu (który zreszą też zlikidowaliśmy) do kuchni. Wejscie jest w otwartej stronie od salony i jest ok!. Zamienilismy okno tarsowe z oknem które miało byc docelowo w gabinecie (to podpatrzylismy u REMLE-zreszta sporo pomysłów właśnie od remle mamy-polecamy). Kotłownię jak pisałam wczesniej mamy na tyłach garażu a tu gdzie była w projekcie mamy pom.gosp-będzie tu kuchenka gazowa i pare szafek oraz zlew.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR

 

"Czy to prawda ze kominki z płaszczem wodnym sa głośne??? Takie opinie slyszalam od kilku uzytkownikow."

 

 

nie do końca rozumiem co przez to rozumieć :)

 

Głośne raczej nie -choć może to zależeć od tego gdzie są zainstalowane pompy bo na dzień dzisiejszy do kominka z płaszczem montuje się dwie pompy i one mogą hałasować ale to musiałby być zainstalowane zaraz przy kominku.W instalacjach ,które wykonywałem pompy wraz z wymiennikiem były zawsze instalowane w kotłowni lub gdzieś pod schodami albo w jakimś pomieszczeniu technicznym.

 

Odgłosu pracy pomp nie da się do końca wyeliminować -niestety.

 

Odgłosy odchodzące od kominka moga się pojawić w kilku przypadkach:

-źle wypoziomowany wkład kominkowy i wtedy nie może się dobrze odpowietrzyć i wtedy może być słychać odgłos jakby przelewanej wody

-średnice rur podłączonych do kominka jeżeli będą za małe wtedy opory przepływu są duże i pompe włącza się na wyższy bieg i wtedy hałas większy

-ewentualnie bład konstrukcyjny samogo wkładu uniemożliwiający dobry przepływ wody i słychać wtedy odgłos jakby gotujacej się wody.

-raz miałem dość ciekawy przypadek z konkiem Lechmy wyposażonym w chłodnicę płaszcza wodnego -otóż hałasowała ta chłodnica a to tylko dlatego ,że na próbe ją zalaliśmy wodą a potem woda odparowując przy temperaturze na kominku w okolicach 80 stopni wydawała dzwięki jakby gotującej się wody :) pomogło ponowne zalanie chłodnicy wodą :) i spokój do dzisiaj

 

Ale jeżeli kominek jest prawidłowo podłączony to raczej nie powinien hałasować na tyle żeby był uciążliwy

 

Inna sprawa jest taka ,że ja tam sobie kominka z płaszczem wodnym nie zainstaluje bo na pewno jest od niego wiecej brudu jak hałasu :)

A kotłownia w salonie nie dla mnie .

 

Ale kilka takich wkładów podłaczyłem i sprawują się naprawde dobrze i ludzie zadowoleni też są :)Dzisiaj nawet prawie skończyłem podłączać wkład z Lechmy jakby kto by był chętny to mogę jakieś fotlki wstawić na forum jak to wyglada.

 

qboos

 

ta ekipa to ja :) hyhy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...