Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No a my tez mamy lustrzane odbicie!!! Mam dylemat co do tych balkonowych..... mój kochany Bob Budowniczy (a zarazem inwestor hihi)chce je zamurować, aby sypialnia była funkcjonalna, ja jednak obawiam się, że z zewnątrz domek nie będzie juz tak ładnie wyglądał. Zresztą, jak się przypatrzyłam sypialni, jest tam miejsce na 2 szafy na jednej ścianie, jak również i tam, gdzie jest miejsce na TV..... sama nie wiem, ale mamy trochę czasu na przemyslenia.

 

A tak z innej beczki, zauważyłam, iż niektórzy z budujących nie zrobili okien w piwnicy, czym jest to spowodowane?

My takowe zrobiliśmy, aczkolwiek sa one na granicy gruntu... ale z tym chyba sobie poradzimy, obudowując je murkiem, kostką, itp (aby woda nie zaciekała). Troszeczkę żałuję, że bardziej nie podnieśliśmy domu - geodeta nie pozwolił.... 8)

 

A tak poza tym to najlepszy projekt, jaki mogliśmy wybrać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

AniaMariusz własnie kończymy kominy a że pogoda nie dopisuje to "kończenie " trwa juz tydzień :roll: My mamy trzy kominy:

- komin od kominka: systemowy Vulkan Icopal 4700zł /

- komin od pieca z cegły ok.1000zł

- komin wentylacyjny z pustaka ok. 300 zł

+ klinkier ok.700szt cegły pełnej 4200zł

+ wakład do komina od pieca ok. 1000zł / zakładamy w przyszłym tygodniu/

czyli razem ok.11tys. czyli spory wydatek. Robocizny nie znamy bo mamy umowe na całość robót murarskich.

Pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Obecnie jestem na etapie wyboru projektu. Generalnie szukam niewielkiego domku z dwoma garażami :)

Bardzo podoba mi się projekt domu w rododendronach 6, jednak cały czas zastanawiam się tez nad rodo 2 ( chodzi o ten dach) chociaż wizualnie bardziej podoba mi się 6...

Nie ukrywam również że liczę się z kosztami, i mam ogromną prośbę (nie wiem być może ten temat był już poruszany ale nie jestem teraz w stanie przekopać się przez 44 strony, doszłam do 9 ;) ) czy moglibyście napisać jaką gotówką trzeba rzeczywiście dysponować żeby sobie pozwolić na ten domek? Czy faktycznie stan surowy zamknięty kosztuje niespełna 200 tys?!? :o jak to jest podane na stronie archonu. Czy faktycznie garaże aż tak podrażają tą inwestycję? ok 100 tys różnicy między domem z garażem a bez???

 

Zastanawiam mnie też różnica w kosztach Domu w rododendronach 2 z 2G, [podanych na str. Archonu] o 100 tys!:o przy czym różnią się one tym że jeden ma 1-stanowiskowy garaż a drugi dwu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

Obecnie jestem na etapie wyboru projektu. Generalnie szukam niewielkiego domku z dwoma garażami :)

Bardzo podoba mi się projekt domu w rododendronach 6, jednak cały czas zastanawiam się tez nad rodo 2 ( chodzi o ten dach) chociaż wizualnie bardziej podoba mi się 6...

Nie ukrywam również że liczę się z kosztami, i mam ogromną prośbę (nie wiem być może ten temat był już poruszany ale nie jestem teraz w stanie przekopać się przez 44 strony, doszłam do 9 ;) ) czy moglibyście napisać jaką gotówką trzeba rzeczywiście dysponować żeby sobie pozwolić na ten domek? Czy faktycznie stan surowy zamknięty kosztuje niespełna 200 tys?!? :o jak to jest podane na stronie archonu. Czy faktycznie garaże aż tak podrażają tą inwestycję? ok 100 tys różnicy między domem z garażem a bez???

 

Zastanawiam mnie też różnica w kosztach Domu w rododendronach 2 z 2G, [podanych na str. Archonu] o 100 tys!:o przy czym różnią się one tym że jeden ma 1-stanowiskowy garaż a drugi dwu....

 

Wyceny w archonie są tylko szacunkowe i odnoszą się zawsze do ceny m2, wiec te wartości z pewnościa nie są wiarygodne.

W necie znalazłam taki link do wyceny Rodo5 http://www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view/id,7328/Itemid,306/ choć też nie do końca zgadzam się z tą wyceną.

Stan surowy zamknięty na pewno kosztuje poniżej 200 tys. Ja szacuję że SZ wyniesie mnie 140 a mam Rodo P+G2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

 

 

Zastanawiam mnie też różnica w kosztach Domu w rododendronach 2 z 2G, [podanych na str. Archonu] o 100 tys!:o przy czym różnią się one tym że jeden ma 1-stanowiskowy garaż a drugi dwu....

 

Niby tylko jednym stanowiskiem ale zauważ, że pokój nad garażem też się zwiększy a co za tym idzie dochodzi większa ilość pustaków, betonu na stron, zbrojenia, pokrycia dachowego, więźby, itd., a każdy dodatkowy m2/m3 kosztuje. W rodo2 masz 2 okna dachowe w tym pokoju a w rodo 2G już 6 okien + dodatkowa robocizna. I masz 70 tyś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin o dachówce nie piszemy bo jeszcze się zastanawiamy , ale na 99% będzie grafitowa lub czarna.

Pozdrawiamy

 

Brygida i Jarek

nie pytam się o dachówkę bo pewnie już wybraliście.. hmm.. albo wybieracie, ale wklejam foteczkę jak euronit prezentuje się na dachu :) może coś rozjaśni

 

 

Przed nami właśnie wybór dachówki, ciężka sprawa wybrać dachówkę, okna, klinkier na kominy tak, żeby wszystko ładnie ze sobą współgrało.

Pochwalcie się swoimi wyborami, jaka dachówka, jakie okna (dachowe i do całego domku), jakie orynnowanie.

 

Pozdrawiamy serdecznie,

Magda&Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin o dachówce nie piszemy bo jeszcze się zastanawiamy , ale na 99% będzie grafitowa lub czarna.

Pozdrawiamy

 

Brygida i Jarek

nie pytam się o dachówkę bo pewnie już wybraliście.. hmm.. albo wybieracie, ale wklejam foteczkę jak euronit prezentuje się na dachu :) może coś rozjaśni

 

 

Przed nami właśnie wybór dachówki, ciężka sprawa wybrać dachówkę, okna, klinkier na kominy tak, żeby wszystko ładnie ze sobą współgrało.

Pochwalcie się swoimi wyborami, jaka dachówka, jakie okna (dachowe i do całego domku), jakie orynnowanie.

 

Pozdrawiamy serdecznie,

Magda&Michał

 

Ja planuje dachówkę ceramiczną Robena - brązowa, okna dachowe jeszcze nie wiem ale chyba będzie Velux z klamką u góry. Ruszam w lipcu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cecil, Marlena&Marcin dziękuję za oświecenie :)

 

Ale ponawiam swoją prośbę do osób które już wybudowały domek...chodzi mi o rodo 6 z dwoma garażami, ile Was to wyniosło?? .

Pewnie w 150 tys się nie zmieszczę :/ ( oczywiscie stan surowy zamknięty)

 

My za stan surowy zamknięty z jednym garażem (materiał, robocizna, wyrównywanie terenu) zamkniemy się w około 170-180 tyś. Ale dokłady koszt podamy jak już wszystko będzie na miejscu. Czyli za jakieś 2 tygodnie :)

 

150 tys - trochę mało chyba, że weźmiesz bardzooo tanią ekipę, dość tanie materiały (albo uda Ci się ponegocjować ceny) i większość prac zrobisz sama (albo niewielkim kosztem). Porozglądaj się co w jakich cenach jest u Ciebie, ilości mniej więcej na forum są podane, czego ile komu poszło i oszacuj sobie ile Cię to wyniesie. Dodaj jeszcze jakie 10-20 tyś na różne "przypadki-wpadki" i będziesz miała przykładowy koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przed nami właśnie wybór dachówki, ciężka sprawa wybrać dachówkę, okna, klinkier na kominy tak, żeby wszystko ładnie ze sobą współgrało.

Pochwalcie się swoimi wyborami, jaka dachówka, jakie okna (dachowe i do całego domku), jakie orynnowanie.

 

Pozdrawiamy serdecznie,

Magda&Michał

 

Wybraliśmy dachówkę S czerwoną, klinkier czerwony, okna dachowe Velux (duże) z górnym uchwytem, rynny białe, okna drewniane białe ze szprosami ramkowymi otwieranymi - czyli kolorystyka jak w projekcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin podana cena za cegłe klinkierową obejmuje także zaprawe do fugowania , cegła pełna cieniowana i angobowana Terca jest rzeczywiscie droga 5, 50 szt brutto, kominy sa bardzo ładne jak zrobimy zdjecia zaraz wkleimy. Zakładaliśmy jakieś 560 cegieł ale doszedł jeszcze komin wentylacyjny i mamy 760 / jeszcze kończa nam kominy , mamy nadzieję , że murarz dobrze obliczył i nie braknie :roll: /.

 

Michał i Magdawybór dachu jest trudny, my robiliśmy wycenę w wielu hurowniach,ostatecznie wybralismy dachówkę ceramiczną Nelskamp Nibra F10 w kolorze czerwonobrazowa angoba/ a miała byc na 99% grafitowa lub czarna :D /, dobra niemiecka jakość i estetyka, ponizej wklajamy ta dachówkę na dachu jednego z forumowiczów, jego zdjecia i opinie kilku dekarzy nas przekonały, dachówka jest masywna, twarda i gładka.

http://images41.fotosik.pl/134/300b17d6e9ddc98fmed.jpg

http://images50.fotosik.pl/138/3ee2d2de480c0c9dmed.jpg

Domek stawiamy na podmiejskiej wsi więc bedzie tradycyjnie.

 

Klinkier Cyberna Terca / wczesniej wklejalismy zdjecie/, okna Oknoplast platinum amarena /buk lub miodowa sosna jak mówią niektórzy/.

Rynny Kanion w kolorze miedzi , okna dachowe Roto wysokoosiowe/ klamka na dole/ . Zwrócilismy też uwage na folie dachowa , nie deskujemy więc musi być solidna- DELTA MAXX .

Budujemy rodo z garażem jednostanowiskowym - koszt SSZ ok. 180tyś. bez większych oszczedności.

 

Pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, tak dawno nic nie pisałem i się nie chwaliłem ale cóż zbyt dużo się dzieje naraz :D , najpierw się pochwalę że zostałem poraz drugi tatusiem 8) i 3-tygodniowy Igorek spędza mi sen z powiek, więc padam na twarz i nie miałem juz siły nic pisać, ale czytać owszem, widzę tytaj wiele "nowych twarzy" i to super że jest tyle osób które wybrały ten projekt, więcej głów - więcej pomysłów :wink:

No dobra bo się rozpisałem, a oto moje postępy:

 

ścianki kolankowe już wymurowane, jutro zalewamy wieńce

 

http://images46.fotosik.pl/138/aefdeaf284b8e03amed.jpg

 

http://images39.fotosik.pl/134/6d6a2e09dfdd4575med.jpg

 

http://images44.fotosik.pl/139/d85cdaf96c345d5emed.jpg

 

Mam nadzieję że Igor swoje pierwsze kroki bedzie już stawiał w nowym domku :lol: , to dla niego specjalnie przygotowany wielki taras :wink:

 

Pozdrowionka dla wszystkich budujących, Arek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek wielkie gratulacje z okazji narodzin synka :) ,my w maju ubiegłego roku też zostaliśmy rodzicami poraz drugi,na świat przyszła nasza córeczka Julka i wtedy zdecydowaliśmy się na zakup działki i budowę domku :D

Niech budowa idzie sprawnie , żebyś zdążył na pierwsze urodzinki Igora :wink:

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skończyli nam dwa kominy :D został jeszcze ten od kominka... no i niestety brakło klinkieru :o musimy dokupić 100 szt. pełnej więc lepiej nie mówić o cenie - weszło 800szt / Marlena&Marcin pisaliście , że poszło wam tylko 560szt ??? macie dwa czy trzy kominy? my kominy ten od pieca i kominka mamy wyniesione 60 cm ponad kalenicę a jak jest u was?

 

A oto kominy przy nieco pochmurnej pogodzie :wink:

komin od pieca :D

http://images47.fotosik.pl/139/ddb3046ea60d6e97med.jpg

 

i wentylacyjny :)

http://images49.fotosik.pl/138/ff38eb0f7e51f40dmed.jpg

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skończyli nam dwa kominy :D został jeszcze ten od kominka... no i niestety brakło klinkieru :o musimy dokupić 100 szt. pełnej więc lepiej nie mówić o cenie - weszło 800szt / Marlena&Marcin pisaliście , że poszło wam tylko 560szt ??? macie dwa czy trzy kominy? my kominy ten od pieca i kominka mamy wyniesione 60 cm ponad kalenicę a jak jest u was?

 

Pozdrawiamy

 

Mamy 2 kominy a wysokie jak w projekcie (ile ... nie wiem)

o takie: http://images50.fotosik.pl/132/c954f27a8e5c9d33.jpg

 

W kominie od pieca macie klinkier od poziomu poddasza? (bo tak na zdjęciu jakoś widać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin klinkier jest murowany na skos i zaczyna sie zdecydowanie poniżej więźby, murarz twierdzi , że przy takiej masie komina tak musi być a to zwieksza ilość cegły :roll: a tak na marginesie kupić ten klinkier w wersji pełnej to jakis koszmar , w hurtowni w której bralismy juz nie mają , wykonalismy dziesiatki telefonów i w końcu znależlismy te 100 brakujacych cegieł. Naszym zdaniem murarz nie wykazał się oszczednoscia w wykorzystaniu materiału ale to i tak my płacimy :roll: Różnica w ilosci materiału wynika z usytuowania kominów- mamy kotłownie na tyle garazu i komin jest nieco wyższy liczac od poziomu dachu no i plus ten wentylacyjny, komin od kominka mamy szeroki / cztery komory wentylacyjne/i to zwieksza ilość klinkieru.

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...