Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja planuje dachówkę ceramiczną Robena - brązowa, okna dachowe jeszcze nie wiem ale chyba będzie Velux z klamką u góry. Ruszam w lipcu :D

 

aLien jaki kolor okien planujesz, białe??? Chodzi o kolor okien w domku, nie dachowych.

 

 

Michał i Magda planuje okna z PCV w kolorze orzech lub coś podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Brygida i Jarek śliczne dzięki za miłe słowa i oby się sprawdziły, z moich wyliczeń wynika że damy radę :lol: .

 

Danusias25 tak zlikwidowałem jedne drzwi balkonowe w sypialni, stwierdziłem że po co mi dwoje drzwi i to obok siebie, może nie jest to już takie ładne jak w projekcie ale na pewno bardziej praktyczne. Jeżeli chodzi o dół to przesunąłem okno ale w gabinecie a nie w salonie, gdyż ja nie razygnuję z tego pomieszczenia tylko je zmniejszam, dlatego przesunąłem je na maxa jak się dało w stronę garażu.

 

Pozdrowionka, Arek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przed nami właśnie wybór dachówki, ciężka sprawa wybrać dachówkę, okna, klinkier na kominy tak, żeby wszystko ładnie ze sobą współgrało.

Pochwalcie się swoimi wyborami, jaka dachówka, jakie okna (dachowe i do całego domku), jakie orynnowanie.

 

Pozdrawiamy serdecznie,

Magda&Michał

 

Wybraliśmy dachówkę S czerwoną, klinkier czerwony, okna dachowe Velux (duże) z górnym uchwytem, rynny białe, okna drewniane białe ze szprosami ramkowymi otwieranymi - czyli kolorystyka jak w projekcie

 

Witamy po długiej nieobecności.

 

W tym tygodniu Panowie dekarze zakończyli nam następny etap budowy naszego Rodosa czyli mówiąc prosto z mostu dachu. Wyszedł nam naprawdę super :D. Dachówka Robena kolor miedziany, okna Roto i brązowe rynny z PVC firmy Galeco całość komponuje się super :D .

Teraz przyszedł czas na okna - zamówione 4 tygodnie temu u Majewskiego, kolor złoty dąb, brama garażowa przychodzi w następnym tygodniu firmy Hormann. To narazie tyle.

Po waszych postach na forum widzę, że aż kipi od nawału pracy na budowach.

 

Pozdrawiamy wszystkich budujących

 

pawlusp

 

http://picasaweb.google.pl/ppawlik1/03062009R?authkey=Gv1sRgCN7au5jpkKTyOw#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlusp

Przepiękny dach :D dokładnie o talkim ciepłym kolorze marzę :wink:

 

Mam prosbę do tych, którzy już mieszkają, zwłaszcza do Remle, Wiolci12....; jak się mieszka w domku? Czy jest coś, co byście zmienili? Np ilość okien, ścianki działowe, jak się użytkuje kuchnię, czy salon nie jest zbyt mały lub - po powiękzeniu- nieustawny?(jakoś daleko mi w nim do TV). Byłoby to bardzo pomocne dla wszystkich budujących.

 

Z góry składam serdeczne Bóg zapłać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawluspdach rzeczywiscie ładny, my tez zdecydowaliśmy się na podobny kolor a kotek na daszku ... cokolwiek tam robi wygląda na porzadnego domowego kota :D

Zakładacie Hormana my chyba tez zdecydujemy sie na brame z tej firmy segmentową z napedem ... podajcie proszę cene z montażem.

pozdrawiamy wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawluspdach rzeczywiscie ładny, my tez zdecydowaliśmy się na podobny kolor a kotek na daszku ... cokolwiek tam robi wygląda na porzadnego domowego kota :D

Zakładacie Hormana my chyba tez zdecydujemy sie na brame z tej firmy segmentową z napedem ... podajcie proszę cene z montażem.

pozdrawiamy wszystkich :)

 

Brygida i Jarek

 

Cena wyjściowa była 4250 po negocjacjach wyszło 3900 wraz z montażem.

Brama segmentowa LPU 40 ( ocieplenie 42 mm) napęd ProMatic w tym jeden pilot z czujnikiem na przeszkody.

 

pozdrawiam,

pawlus

http://picasaweb.google.pl/ppawlik1/03062009R?authkey=Gv1sRgCN7au5jpkKTyOw#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawlusp widzielismy że macie wylane okragłe schody wejsciowe, my również wylewamy takie schody, mamy tez zaokrąglone balkony. Mamy pytanko: czy uwzglednialiście kształt schodów przy adaptacji projektu? Pomysł na zaokraglone balkony i schody zrodził sie kiedy już mielismy pozwolenie na budowę, nasz kierownik zgodził się na balkony ale co do schodów to powiedział , że na odbiór powinny być jak w planie no chyba , że geodeta z którym współpracujemy przymknie oko na ich kształt przy nanoszeniu budynku na mapę. My chcemy schody wylać razem z tarasem i koniecznie okragłe. :wink:

 

A teraz pytania z innej beczki . Mamy prośbe do tych , którzy zdecydowali sie na kominek / czyli pewnie do wszystkich :) / . czy wyprowadzaliście w posadzce rurę doprowadzajaca z zewnatrz powietrze do kominka, nam zwrócił na to uwage hydraulik, twierdzi , że to warunek dobrego spalania i braku dymu i sadzy w mieszkaniu.Czy coś wiecie na ten temat? :roll:

 

I jeszcze jedno "kominowe" pytanie: mamy skończone kominy, jeden od kominka jest systemowy z wkładem ceramicznym, ale ten od pieca mamy murowany- kiedy nalezy założyc wkład ze stali i czy musimy juz teraz wybrac piec / hydraulik stwierdzł , że wkład zalezy od rodzaju pieca, my zdecydowanie kupimy piec na ekogroszek z możliwościa spalania miału i zainstalujemy kolektory na dachu , zastanawiamy się nad automatycznym piecem Futura Econo 25kW lub EKO-KWP 25 KELLER. Przy jednym z tych pieców wkład podobno jest zbędny.

 

Czekamy na wasze sugestie i uwagi- pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawluspdach rzeczywiscie ładny, my tez zdecydowaliśmy się na podobny kolor a kotek na daszku ... cokolwiek tam robi wygląda na porzadnego domowego kota :D

Zakładacie Hormana my chyba tez zdecydujemy sie na brame z tej firmy segmentową z napedem ... podajcie proszę cene z montażem.

pozdrawiamy wszystkich :)

 

Brygida i Jarek

 

Cena wyjściowa była 4250 po negocjacjach wyszło 3900 wraz z montażem.

Brama segmentowa LPU 40 ( ocieplenie 42 mm) napęd ProMatic w tym jeden pilot z czujnikiem na przeszkody.

 

pozdrawiam,

pawlus

http://picasaweb.google.pl/ppawlik1/03062009R?authkey=Gv1sRgCN7au5jpkKTyOw#

 

 

jaką masz dachówkę? ładnie prezentuje sie na fotkch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cecil, Marlena&Marcin dziękuję za oświecenie :)

 

Ale ponawiam swoją prośbę do osób które już wybudowały domek...chodzi mi o rodo 6 z dwoma garażami, ile Was to wyniosło?? .

Pewnie w 150 tys się nie zmieszczę :/ ( oczywiscie stan surowy zamknięty)

Mnie SS dwustanowiskowego Rodo z przykryciem blacha + okna dachowe + podlaczenie mediow wynioslo deko ponad 160tys... a tak jak pewnie wiekszosc zakladalem duuuzo mniej :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawlusp

Przepiękny dach :D dokładnie o talkim ciepłym kolorze marzę :wink:

 

Mam prosbę do tych, którzy już mieszkają, zwłaszcza do Remle, Wiolci12....; jak się mieszka w domku? Czy jest coś, co byście zmienili? Np ilość okien, ścianki działowe, jak się użytkuje kuchnię, czy salon nie jest zbyt mały lub - po powiękzeniu- nieustawny?(jakoś daleko mi w nim do TV). Byłoby to bardzo pomocne dla wszystkich budujących.

 

Z góry składam serdeczne Bóg zapłać :wink:

 

Przychylam się do prośby Danusias25. Opinie osób mieszkających już w Rodo 6 znacznie ułatwiłyby nam budującym podęcie wielu decyzji, nad którymi wciąż się zastanawiamy:D Także nie zostawiajcie nas w tej niewiedzy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytania z innej beczki . Mamy prośbe do tych , którzy zdecydowali sie na kominek / czyli pewnie do wszystkich :) / . czy wyprowadzaliście w posadzce rurę doprowadzajaca z zewnatrz powietrze do kominka, nam zwrócił na to uwage hydraulik, twierdzi , że to warunek dobrego spalania i braku dymu i sadzy w mieszkaniu.Czy coś wiecie na ten temat? :roll:

 

Czekamy na wasze sugestie i uwagi- pozdrawiamy :)

 

U siebie stosowałem rurę kanalizacyjna 110 i tak jakoś wyszło, że wyprowadziłem ja na ścianę z wykuszem. Również słyszałem od wielu osób o konieczności doprowadzenia powietrza w celu lepszego funkcjonowania kominka (nie zastanawiałem się długo - po prostu zrobiłem/ no dobrze murarze zrobili :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytania z innej beczki . Mamy prośbe do tych , którzy zdecydowali sie na kominek / czyli pewnie do wszystkich :) / . czy wyprowadzaliście w posadzce rurę doprowadzajaca z zewnatrz powietrze do kominka, nam zwrócił na to uwage hydraulik, twierdzi , że to warunek dobrego spalania i braku dymu i sadzy w mieszkaniu.Czy coś wiecie na ten temat? :roll:

 

Czekamy na wasze sugestie i uwagi- pozdrawiamy :)

 

U siebie stosowałem rurę kanalizacyjna 110 i tak jakoś wyszło, że wyprowadziłem ja na ścianę z wykuszem. Również słyszałem od wielu osób o konieczności doprowadzenia powietrza w celu lepszego funkcjonowania kominka (nie zastanawiałem się długo - po prostu zrobiłem/ no dobrze murarze zrobili :) )

 

Ja też mam rurę 110, jest to konieczność czyli doprowadzenie powietrza do kominka lub inaczej cug jak kto woli i chyba tak sie pisze, bez tego zadymienie i słabe spalanie na 100%, u mnie wylot bedzie koło schodów wejściowych, jak naj mniej widoczny.

 

Arek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zaurocoznych RODO 6. Jesteśmy z mężem na etapie wybierania projektu i jesteśmy przekonani do niego na 99,9%. szukam osób budujących w okolicach Wrocławia mogących pokazać swój domek w realu.

Pozdrawiam Wszytkich

 

Jeżeli nie za daleko to zapraszam do Jeleniej Góry,

 

Arek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można bez konsekwencji powiększyć dom choć o pół metra, na długość? czy powstaną konsekwencje podczas odbioru przez architekta gotowego domu? robił ktoś tak?

 

Bez konsekwencji na pewno nie, takie zmiany trzeba nanosić na etapie adaptacji projektu przez architekta, przed pozwoleniem na budowę, chyba że ma się znajomego inspektora nadzoru który zapomni na przykład zmierzyć jedną ścianę :lol: , ale na to bym nie liczył, jest to samowola bydowlana czyli mega kary i rozbieranie budynku.

 

Arek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mWilQ i arekdm dzięki za odpowiedz , czy te rurę do kominka kładzie się przed zalaniem chudego betonu? :roll:

Pozdrawiamy

 

Witam Brygida i Jarek. Oczywiście że tak, ona ma być całkowicie nie widoczna gdzieś daleko pod posadzką i tylko wyjście koło kominka i na zewnątrz, najlepiej od zawietrznej strony.

 

Pozdrowionka, Arek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...