Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

My za stan surowy zamknięty z jednym garażem (materiał, robocizna, wyrównywanie terenu) zamkniemy się w około 170-180 tyś. Ale dokłady koszt podamy jak już wszystko będzie na miejscu. Czyli za jakieś 2 tygodnie :)

 

150 tys - trochę mało chyba, że weźmiesz bardzooo tanią ekipę, dość tanie materiały (albo uda Ci się ponegocjować ceny) i większość prac zrobisz sama (albo niewielkim kosztem). Porozglądaj się co w jakich cenach jest u Ciebie, ilości mniej więcej na forum są podane, czego ile komu poszło i oszacuj sobie ile Cię to wyniesie. Dodaj jeszcze jakie 10-20 tyś na różne "przypadki-wpadki" i będziesz miała przykładowy koszt.

 

Ja tylko będziesz miał wyliczenie kompletne to bardzo proszę o podzielenie się tą cenną wiedzą :wink:

Jak dla mnie te 170 tys. to troche za dużo jak na SZ. Do swojej kalkulacji mogę dodać jakieś 20 tys. w razie czego, ale nadal nie wychodzi mi 170 :o

Info może być nawet na Priv

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

arekdm co do tej rury doprowadzajacej powietrze do kominka, jaka srednice macie? wyczytalem ze optymalny doplyw gwarantuje przewod o przekroju 200cm2 czyli rura fi 150 spelnia warunek.

Moze warto rowniez pomyslec o dodaniu przepustnicy na wlocie tej rury, gdy nie korzystamy z kominka zamykamy i nie "dmucha" nam zadne zimnie powietrze przez dziure przy kominku. Ja mam wlasnie dylemat czy dac fi 150 czy mniejsza i czy ukryc ja w warstwie ocieplenia czy moze poprowadzic przez piwnice robiac z niej przy okazji zrodlo swiezego powietrza w tejze piwnicy (rozumiecie trojnik, przepustnica i te sprawy) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zaurocoznych RODO 6. Jesteśmy z mężem na etapie wybierania projektu i jesteśmy przekonani do niego na 99,9%. szukam osób budujących w okolicach Wrocławia mogących pokazać swój domek w realu.

Pozdrawiam Wszytkich

 

Jeżeli nie za daleko to zapraszam do Jeleniej Góry,

 

Arek :wink:

 

:lol: Dzięki za zaproszenie! Może w czasie urlopu damy rade sie wyrwać. jakby co skontaktujemy się. Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam.

a może jakieś zdjęcia ze środka domu - to prosze na [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My za stan surowy zamknięty z jednym garażem (materiał, robocizna, wyrównywanie terenu) zamkniemy się w około 170-180 tyś. Ale dokłady koszt podamy jak już wszystko będzie na miejscu. Czyli za jakieś 2 tygodnie :)

 

150 tys - trochę mało chyba, że weźmiesz bardzooo tanią ekipę, dość tanie materiały (albo uda Ci się ponegocjować ceny) i większość prac zrobisz sama (albo niewielkim kosztem). Porozglądaj się co w jakich cenach jest u Ciebie, ilości mniej więcej na forum są podane, czego ile komu poszło i oszacuj sobie ile Cię to wyniesie. Dodaj jeszcze jakie 10-20 tyś na różne "przypadki-wpadki" i będziesz miała przykładowy koszt.

 

Ja tylko będziesz miał wyliczenie kompletne to bardzo proszę o podzielenie się tą cenną wiedzą :wink:

Jak dla mnie te 170 tys. to troche za dużo jak na SZ. Do swojej kalkulacji mogę dodać jakieś 20 tys. w razie czego, ale nadal nie wychodzi mi 170 :o

Info może być nawet na Priv

 

pozdrawiam

 

Myslę, że taka kalkulacja niewiele ci da. Mozna sobie jedynie niepotrzebnie nerwy strzępić. Powody są dwa - ciągle zmieniające sie ceny materiałów i fakt, iż każdy z nas używa innych rozwiązań(zobacz np ceny i rodzaje dachówek)

Porównywać możemy ceny robocizny i fajnie ,że ludkowie je podają. Mi ekipa strzeliła 55 tys pokazałem szefowi parę for i zjechał mi na 45 za stan surowy otwarty. Z wykonania jestem BARDZO zadowolony. Z matriałami zmieściłem sie w 130 tys.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zaurocoznych RODO 6. Jesteśmy z mężem na etapie wybierania projektu i jesteśmy przekonani do niego na 99,9%. szukam osób budujących w okolicach Wrocławia mogących pokazać swój domek w realu.

Pozdrawiam Wszytkich

 

Jeżeli nie za daleko to zapraszam do Jeleniej Góry,

 

Arek :wink:

 

:lol: Dzięki za zaproszenie! Może w czasie urlopu damy rade sie wyrwać. jakby co skontaktujemy się. Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam.

a może jakieś zdjęcia ze środka domu - to prosze na [email protected]

 

Zdjęcia ze środka domu możesz podpatrzeć u Remle (na pierwszych stronach forum). Jest ich sporo i zachwyciły nie jednego forumowicza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My za stan surowy zamknięty z jednym garażem (materiał, robocizna, wyrównywanie terenu) zamkniemy się w około 170-180 tyś. Ale dokłady koszt podamy jak już wszystko będzie na miejscu. Czyli za jakieś 2 tygodnie :)

 

150 tys - trochę mało chyba, że weźmiesz bardzooo tanią ekipę, dość tanie materiały (albo uda Ci się ponegocjować ceny) i większość prac zrobisz sama (albo niewielkim kosztem). Porozglądaj się co w jakich cenach jest u Ciebie, ilości mniej więcej na forum są podane, czego ile komu poszło i oszacuj sobie ile Cię to wyniesie. Dodaj jeszcze jakie 10-20 tyś na różne "przypadki-wpadki" i będziesz miała przykładowy koszt.

 

Ja tylko będziesz miał wyliczenie kompletne to bardzo proszę o podzielenie się tą cenną wiedzą :wink:

Jak dla mnie te 170 tys. to troche za dużo jak na SZ. Do swojej kalkulacji mogę dodać jakieś 20 tys. w razie czego, ale nadal nie wychodzi mi 170 :o

Info może być nawet na Priv

 

pozdrawiam

 

 

wiesz to wszystko zależy z jakich materiałów budujesz, my akurat jeżeli chodzi o konstrukcje nie oszczędzaliśmy na materiałach chociaż i tak udało się czasami coś taniej załatwić. :) w tym cenniku mamy też wyrównanie terenu i wszystkie roboty "ziemne" .. chociaż na to zbyt dużo kasy nie poszło ale np. same okna z drzwiami zew kosztują nas prawie 32 tyś zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arekdm co do tej rury doprowadzajacej powietrze do kominka, jaka srednice macie? wyczytalem ze optymalny doplyw gwarantuje przewod o przekroju 200cm2 czyli rura fi 150 spelnia warunek.

Moze warto rowniez pomyslec o dodaniu przepustnicy na wlocie tej rury, gdy nie korzystamy z kominka zamykamy i nie "dmucha" nam zadne zimnie powietrze przez dziure przy kominku. Ja mam wlasnie dylemat czy dac fi 150 czy mniejsza i czy ukryc ja w warstwie ocieplenia czy moze poprowadzic przez piwnice robiac z niej przy okazji zrodlo swiezego powietrza w tejze piwnicy (rozumiecie trojnik, przepustnica i te sprawy) :)

 

Konkretnego przekroju nie znam / wykonawca stwierdził, że 110mm średnicy wystarczy i taką rurę kupiłem. Jeśli chodzi o zamknięcie, to nawet nie wiem, jak to od środka domu będzie usytuowane. Wydaje mi się, że powinna być przesuwana kratka i problem będzie rozwiązany.

 

KOLUMNY:

Pytanie do osób które wykonywały kolumny przy wejściu, bądź które planują to zrobić. Musze to kupić w trybie pilnym i nie wiem jaką zastosować średnice. Najmniejszą jaką znalazłem to 20 cm. Czy to nie będzie za mało?

 

Druga sprawa: czy ktoś z Was stosował ozdobne podkładki na dole przy płycie i na gorzę pod balkonem, żeby nie zostawiać samej tuby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można bez konsekwencji powiększyć dom choć o pół metra, na długość? czy powstaną konsekwencje podczas odbioru przez architekta gotowego domu? robił ktoś tak?

 

Bez konsekwencji na pewno nie, takie zmiany trzeba nanosić na etapie adaptacji projektu przez architekta, przed pozwoleniem na budowę, chyba że ma się znajomego inspektora nadzoru który zapomni na przykład zmierzyć jedną ścianę :lol: , ale na to bym nie liczył, jest to samowola bydowlana czyli mega kary i rozbieranie budynku.

 

Arek :wink:

 

 

No to nici :( mamy już pozwolenie na budowę za miesiąc zaczynamy fundamenty ale trudno. Czytałam na forum, że rodo nie jesta aż tak mały jak się wydaje ale my budujemy z poroterm 45 a to powoduje zmniejszenie przestrzeni wewnątrz. Ma może ktoś radę? albo pocieszenie, że o prezstrzeń nie ma się co martwić bo jest OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich rodo 6.

Jesli chodzi o kolumny to ja mam fi 25 i a elementy ozdobne mozna kupic ze styropianu gotowe.

Ja mam przerwe na budowie do 15 lipca wiec nie mam ostatnio rzadnych postepow. Mam tylko problem z wyborem dachowki i nie moge sie zdeczydowac czy deskowac dach+papa,czy dac folie? prosze o podpowiedzi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg123456 My także zastanawialismy sie nad deskowaniem i papą szczególnie jak poczytaliśmy o nieprzyjemnych doświadczeniach z folią ale ostatecznie nie deskujemy a zakładamy dobrej jakości folię Delta MAXX firmy Dorken.

Deskowanie i krycie papa jest dobre, szczególnie jeśli chcesz przesezonować budynek albo przykryć dachówka później,nie bez znaczenia jest kwestia finansowa to zawsze dodatkowy wydatek. Nasz dekarz twierdzi , że dobra folia spełni doskonale swoja funkcję ale to i tak ty musisz zdecydować.Nam się robota dachu troche opóźnia,no cóż pogoda w kratkę :)

mWilQ Kolumny wejściowe mają u nas 30 cm, tak samo słup po likwidacji gabinetu, 20cm to chyba zbyt mało.

 

Pozdrawiamy ciepło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arekdm co do tej rury doprowadzajacej powietrze do kominka, jaka srednice macie? wyczytalem ze optymalny doplyw gwarantuje przewod o przekroju 200cm2 czyli rura fi 150 spelnia warunek.

Moze warto rowniez pomyslec o dodaniu przepustnicy na wlocie tej rury, gdy nie korzystamy z kominka zamykamy i nie "dmucha" nam zadne zimnie powietrze przez dziure przy kominku. Ja mam wlasnie dylemat czy dac fi 150 czy mniejsza i czy ukryc ja w warstwie ocieplenia czy moze poprowadzic przez piwnice robiac z niej przy okazji zrodlo swiezego powietrza w tejze piwnicy (rozumiecie trojnik, przepustnica i te sprawy) :)

 

Konkretnego przekroju nie znam / wykonawca stwierdził, że 110mm średnicy wystarczy i taką rurę kupiłem. Jeśli chodzi o zamknięcie, to nawet nie wiem, jak to od środka domu będzie usytuowane. Wydaje mi się, że powinna być przesuwana kratka i problem będzie rozwiązany.

 

KOLUMNY:

Pytanie do osób które wykonywały kolumny przy wejściu, bądź które planują to zrobić. Musze to kupić w trybie pilnym i nie wiem jaką zastosować średnice. Najmniejszą jaką znalazłem to 20 cm. Czy to nie będzie za mało?

 

Druga sprawa: czy ktoś z Was stosował ozdobne podkładki na dole przy płycie i na gorzę pod balkonem, żeby nie zostawiać samej tuby?

 

 

Witam,

 

My zastosowaliśmy szalunki o średnicy 26 cm takie same zastosowaliśmy na słupy w salonie. Natomist jeśli chodzi o deskowanie to moim zdaniem i dekarzy którzy wykonywali nam dach to zędny wydatek. Lepiej kupić folię o b. dobrych parametrach my np. zastosowaliśmy Klober Permo.

 

Pozdrawiam,

pawlus

http://picasaweb.google.pl/ppawlik1/03062009R?authkey=Gv1sRgCN7au5jpkKTyOw#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Dzisiaj jak widziałem kolumny 26 to mi się wydawały strasznie duże (może też dlatego, że stały w zamkniętym pomieszczeniu, a nie na przestrzeni).

 

Potwierdzenie pawlusp, w zupełności mnie przekonuje. Front domu u Niego na zdjęciach najbardziej przypadł mi do gustu. Dobrze, że kwestia kolumn się wyjaśniła, bo wcześniej chciałem brać 20cm.

 

pawlusp proszę podaj jeszcze wymiary między kolumnami, między kolumną a ścianą i o ile powiększony został balkon

 

będzie mi to bardzo pomocne

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawlusp widzielismy że macie wylane okragłe schody wejsciowe, my również wylewamy takie schody, mamy tez zaokrąglone balkony. Mamy pytanko: czy uwzglednialiście kształt schodów przy adaptacji projektu? Pomysł na zaokraglone balkony i schody zrodził sie kiedy już mielismy pozwolenie na budowę, nasz kierownik zgodził się na balkony ale co do schodów to powiedział , że na odbiór powinny być jak w planie no chyba , że geodeta z którym współpracujemy przymknie oko na ich kształt przy nanoszeniu budynku na mapę. My chcemy schody wylać razem z tarasem i koniecznie okragłe. :wink:

 

A teraz pytania z innej beczki . Mamy prośbe do tych , którzy zdecydowali sie na kominek / czyli pewnie do wszystkich :) / . czy wyprowadzaliście w posadzce rurę doprowadzajaca z zewnatrz powietrze do kominka, nam zwrócił na to uwage hydraulik, twierdzi , że to warunek dobrego spalania i braku dymu i sadzy w mieszkaniu.Czy coś wiecie na ten temat? :roll:

 

I jeszcze jedno "kominowe" pytanie: mamy skończone kominy, jeden od kominka jest systemowy z wkładem ceramicznym, ale ten od pieca mamy murowany- kiedy nalezy założyc wkład ze stali i czy musimy juz teraz wybrac piec / hydraulik stwierdzł , że wkład zalezy od rodzaju pieca, my zdecydowanie kupimy piec na ekogroszek z możliwościa spalania miału i zainstalujemy kolektory na dachu , zastanawiamy się nad automatycznym piecem Futura Econo 25kW lub EKO-KWP 25 KELLER. Przy jednym z tych pieców wkład podobno jest zbędny.

 

Czekamy na wasze sugestie i uwagi- pozdrawiamy :)

 

Witam,

 

Nasz Kierownik Budowy i jednocześnie Inspektor Budowlany twierdzi, że kształt schodów nic nie ma warunków zmian na etapie budowy ze względu na mało istotny element budowy domu. brak wpływu na konstrukcję budynku.

 

pozdrawiam,

pawlus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czecs.

Odleglosc miedzy kolumnami mam 260, a od budynku 65cm, a balkonu nie mierzylem ale mial wystawac od kolumn z kazdej strony po 20cm. Architekt zapomial mi go powiekszyc wiec sam to zroilem :wink:

dzięki za wymiary

 

Brygida i Jarek Nasza projektantka mówiąc o zmianach nieznaczących: ścianki działowe, likwidacja okna, zmiana tarasu podkreślała konieczność naniesienia tego kolorem czerwonym na projekt (przez kierownika budowy).

Jeśli taras można ruszyć, to dlaczego inaczej miałoby być ze schodami? :)

Z drugiej strony nie wiem jak to się ma do warunków zabudowy i odległości między granicą działki, a domem (tutaj w sensie ścian, czy może schodów, a jak schodów, to czy powiększenie/ wydłużenie ma znaczenie). W moich warunkach wszystkie domy mają być w jednej linii. Jeśli ta linia dotyczy ścian to przejdzie, a jeśli najbardziej wysuniętego elementu domu, to już nie wiem.

 

Tak jak mówią, wszystko zależy od nastroju inspektora :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czecs.

Odleglosc miedzy kolumnami mam 260, a od budynku 65cm, a balkonu nie mierzylem ale mial wystawac od kolumn z kazdej strony po 20cm. Architekt zapomial mi go powiekszyc wiec sam to zroilem :wink:

dzięki za wymiary

 

Brygida i Jarek Nasza projektantka mówiąc o zmianach nieznaczących: ścianki działowe, likwidacja okna, zmiana tarasu podkreślała konieczność naniesienia tego kolorem czerwonym na projekt (przez kierownika budowy).

Jeśli taras można ruszyć, to dlaczego inaczej miałoby być ze schodami? :)

Z drugiej strony nie wiem jak to się ma do warunków zabudowy i odległości między granicą działki, a domem (tutaj w sensie ścian, czy może schodów, a jak schodów, to czy powiększenie/ wydłużenie ma znaczenie). W moich warunkach wszystkie domy mają być w jednej linii. Jeśli ta linia dotyczy ścian to przejdzie, a jeśli najbardziej wysuniętego elementu domu, to już nie wiem.

 

Tak jak mówią, wszystko zależy od nastroju inspektora :/

 

Z tego co się orientuję, to pod koniec całego procesu budowy można wprowadzić aneks do pozwolenia wprowadzający wszelkiie zmiany, tak aby nadzór budowlany nie miał się do czego przyczepić.

Przecież nie mogą wtedy cofnąć wydanego pozwolenia na budowę !!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum. Widze ze tu u niekturych są duże postępy.

U nas narazie cisza na działce. Czekamy na pozwolenie na budowe i niemożemy już sie doczekać aby muc coś działać. Mieliśmy budować rodo 6 ale zdecydowaliśmy się na rodo 6 z piwnicą ze względu na znaczny spadek terenu. Domek będzie częściowo podpiwniczony tzn.piwnica bedzie pod garażem(tam będzie kotłownia) i pod małym pokojem(spizarnia).Wejscie bedzie z kladki schodowej. Bedzie więcej miejsca na kosiarke, rowery czy inne graty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...