Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Czy jest ktoś zaznajomiony z tematem budowy przydomowej oczyszczelni ścieków?

 

Chodzi dokładnie o to czy prawny jest taki zapis:(zezwala się na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków z tym ,że w momencie wybudowania sieci kanalizacyjnej trzabędzie cię do niej podłączyć i zrezygnować z oczyszczalni.)

 

Pani z gminy chce mi mniejwiecej taki zapis wsadzić w opinie do Z.U.D.

 

Zgodne to z prawem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jestem szczęśliwym posiadaczem projektu Rodo 6(p).W sierpniu zaczynam budowe, czy wie ktoś ile potrzeba błoczków betonowych do wybudowania piwnicy?W projeklcie jest wylewana ale przymierzam się do wymurowania czekam na odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Judyta&Patryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR cokolwiek zawiera ten projekt aranżacji wnętrz :D cena jest z kosmosu ... najlepiej zaprenumerować "M jak mieszkanie" czy coś w tym stylu no i dodać trochę własnej inwencji :D będzie dobrze i taniej :wink:

a tak poważnie to nigdy by nam nie przyszło do głowy , ze taki projekt może tyle kosztować :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z innej beczki, wlasnie dostalam oferte na projekt aranzacji wnetrz mojego domku i tu szooook 25.000 zl netto. rozwalila mnie ta cena, chyba, ze jestem sporo do tylu z cenami :oops: moze ktos to skomentuje bo mi oddechu zabraklo :o

 

cena kosmiczna ... kiedyś dowiadywałam się ile to może kosztować to cena za salon, kuchnię i łazienki 3000zł .. a 25tyś ... kosmos!

 

Muszę przyznać rację Brygidzie, warto najpierw porozglądać się po czasopismach i po internecie.. może coś Wam się spodoba? Zawsze to jest wiele opcji a nie wizja architekta. :)

 

My nasz domek projektujemy sami :) .. i chyba aż tak źle nie wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR ja zaczynym moje przemyslenia jesli chodzi o ulozenie kanalow, anemostatow itp. w Rodo, mam nadzieje ze moge sie zwrocic w razie czego do Ciebie z prosba o pomoc lub opinie co i jak.

Tez myslalem nad tym aby reku dac na strych ale do niedawna bilem sie z myslami czy robic GWC, stanelo na tym ze nie.

mozesz zdradzic jaka to centralke montujesz i mam nadzieje polecasz? Jesli nie chcesz pisac na forum podeslij na priva, oczywiscie jakbys miala jakis plan rozmieszczenia wentylacji to prosze o podeslanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem projektu Rodo 6(p).W sierpniu zaczynam budowe, czy wie ktoś ile potrzeba błoczków betonowych do wybudowania piwnicy?W projeklcie jest wylewana ale przymierzam się do wymurowania czekam na odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Judyta&Patryk

 

na piwnice poszło 1900 szt bloczków fundamentowych (tycho o wysokości 14 cm) Uważam, że to naprawdę mało, zakładałam o wiele więcej.

 

Zresztą cała piwnica wychodzi dużo taniej, niż wszyscy wyceniają. Jak tylko zlicze wszystkie koszty do dam znać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich budujących rodoska 6. :D

Czytamy forum od dłuższego czasu i postanowiliśmy również pochwalić sie naszym domkiem. Już zaczeliśmy budowę jesteśmy na etapie szolowania pierwszego stropu puki co prace stoją w miejscu ze wsględu na pogodę :(

Zmiany jakie robimy to :

- przeniesienie kotlowni w tył garazu a w miejsce starej będzie łazienka

- powiększenie salonu o gabinet

- zlikwidowanie jednego okna w kuchni

- przejście z domu do garażu będzie z małego korytarzyka pod schodami

puki co narazie tyle reszta wyjdzie w trakcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem projektu Rodo 6(p).W sierpniu zaczynam budowe, czy wie ktoś ile potrzeba błoczków betonowych do wybudowania piwnicy?W projeklcie jest wylewana ale przymierzam się do wymurowania czekam na odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Judyta&Patryk

 

na piwnice poszło 1900 szt bloczków fundamentowych (tycho o wysokości 14 cm) Uważam, że to naprawdę mało, zakładałam o wiele więcej.

 

Zresztą cała piwnica wychodzi dużo taniej, niż wszyscy wyceniają. Jak tylko zlicze wszystkie koszty do dam znać.

Pozdrawiam

 

Bardzo dziękuję za informacje.Byłbym bardzo wdzięczny gdybyś napisała o reszcie wydatków i materiałów związanych z wybudowaniem piwnicy.Na jakim etapie jesteście obecnie? Pozdrawiamy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o piwnicę to wychodzi tak:

bloczki fundamentowe 6000,00

cement 800,00

rury kanalizacyjne 300,00

strop nad piwnicą terpiva 3300,00 + 1500,00

styropian 1400,00

można doliczyć jeszcze system kominowy ok 3 m - 600,00

siatka, dysperbit, klej i folia kubełkowa - jeszcze nie jestem zorientowana.

 

Właśnie wylewamy strop. Szacuje, że cała piwnica wyjdzie poniżej 20 tys.

Podczas wyboru projektu każdy nam odradzał budowanie piwnicy, że to niby drogo i bezsensu, że koszt może przekroczyć nawet 50 tys.

Dziś wiem, ze podjeliśmy dobrą decyzję.

Najlepiej skomentował to nasz kierownik budowy:"Sprawdźcie domy Waszych budowlańcu i zobaczycie, czy któryś z nich wybudował sobie dom bez piwnicy".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam inwestorów

Projekt rodo 6 jest ładny na zewnątrz jednak w środku masa idiotycznych rozwiązań z Archonu szkoda że po szkodzie (wybudowaniu ) to stwierdzam pozdr for all :-?

 

Możesz podać jakieś przykłady.

 

No właśnie, podaj rozwiązania, które się nie sprawdzają. Większość z nas jest jeszcze na etapie, gdzie można coś zmienić (poprzesuwać ścianki działowe, zlikwidować okna, itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale to jest rzeźbienie w gównie :-?

 

lepiej poszukać projekt bez banalnych błędów typu: więźba , ściany kolankowe , wielkość salonu, ilość kominów,funkcjonalności ogólnie- projektanci z Archonu powinni pracować na zmywaku ,bo później to my budowlańcom napychamy kieszenie

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...