Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sorry ale to jest rzeźbienie w gównie :-?

 

lepiej poszukać projekt bez banalnych błędów typu: więźba , ściany kolankowe , wielkość salonu, ilość kominów,funkcjonalności ogólnie- projektanci z Archonu powinni pracować na zmywaku ,bo później to my budowlańcom napychamy kieszenie

 

pozdr

 

Ale projekt chyba dawałeś do adaptacji architektowi??? Jeśli tak, to on też był z Archonu, że nie wychwycił tych błędów?

 

Frustracja budowlana chyba mocno daje Ci się we znaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sorry ale to jest rzeźbienie w gównie ...slawek72 chyba przesadzasz z tą opinią :o , idealnych projektów gotowych nie ma bo każdy ma swoja wizje funkcjonalności domu dlatego na rynku tak duzy wybór rozwiazań.

Jezeli wydajesz tak radykalną ocenę tego domu to podaj konkretne przykłady tych rażących błędów Archonu...no a moze jestes z konkurencyjnego biura projektowego :D :D :D nam rodo wydaje sie ładny i funkcjonalny a jak bedziemy mieli zrobiony cały dach wkleimy zdjecia.

Pozdrawienia dla budujacych i niezadowolonego slawka72 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale to jest rzeźbienie w gównie :-?

 

lepiej poszukać projekt bez banalnych błędów typu: więźba , ściany kolankowe , wielkość salonu, ilość kominów,funkcjonalności ogólnie- projektanci z Archonu powinni pracować na zmywaku ,bo później to my budowlańcom napychamy kieszenie

 

pozdr

 

To fakt, projekt domu ma wiele błędów architektonicznych ale jak ma się ekipę z głową i z lekkim choćby pojęciem o budowaniu to takie kwiatki raczej nie stanowią dla nich problemów. Nasza ekipa wychwyciła błędy m.in. ze schodami i więźbą dachową. Coś tam jeszcze było ale już nie pamiętam. Ze wszystkim sobie poradzili i zrobili tak jak należy .. więc nie wiem dlaczego mielibyśmy sobie głowę zawracać tymi błędami.. no chyba że dysponujesz ekipą która buduje ale o budowaniu pojęcia nie ma wtedy to masz problem.

 

Jeżeli chodzi o funkcjonalność pomieszczeń, no cóż.. warto wcześniej zastanowić się co się chce mieć w domu i wstępnie zaprojektować pomieszczenia by wiedzieć np. czy lodówka zmieści się tam gdzie ją przewidzieli projektanci (a się nie zmieści i trzeba przenosić okno..).

Prawda jest taka, jak podejdziesz do projektu z lekkim dystansem i zastanowisz się co i jak chcesz to można fajnie domek „przerobić" pod siebie i nie być nie miło zaskoczonym po fakcie. Ale jak zaczniesz budować domek na „huraaaaaaa!” bez zastanowienia się nad tym co prezentuje projekt to potem głowisz się co i jak upchnąć w dość nieustawne pomieszczenia, których mimo wszystko Rodo ma sporo.

 

 

Odnośnie piwnicy, coś nie chce mi się wierzyć, że budowa piwnicy kosztuje 20tyś.. robota, materiały, drenaż, wykopy, itp.…. ???

Wcześniej jak liczyliśmy ile nas może wynieść budowa piwnicy to koszty wzrosły o ok. 50-70tyś. Więc 20 tyś to dość wątpliwy koszt. Ale oczywiście wszystko zależy od tego z czego budujesz i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy gotowy projekt ma w sobie błędy, mozna je okreslic jako "swobodę twórczą projektanta", jesli chodzi o więźbe to tez mamy zmiany, ciesla i dekarz w jednej osobie wprowadził zmiany m.in. zmienił układ w obrebie balkonów, kazał dac więźbe "masywniejsza" i wprowadził dodatkowe belki, jeden komin mamy przeniesiony razem z kotłownia i jest wyzszy niz w projekcie / chodzi o cug /, we wnetrzu tez jak wielu z budujacych robimy zmiany np. zlikwidowalismy wejście do kuchni z wiatrołapu uzyskujac dodatkowa ścianę bez likwidacji okna i wiele innych drobnych zmian.

slawek72widzielismy zdjecia twojego domu na forum i wyglada naprawde super wiec chyba w Twoim przypadku sprawdza sie powiedzenie"wykończeniówka wykańcza", zaczynamy sie denerwować :roll:

 

Pozdrowienia dla wszystkich budujacych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie domek jest ladny, a wad ma dosyc duzo, ale my mamy juz tyle zmian ze ciezko je wymienic :roll:

Marlena i Marcin zalorzyli biale orynnowanie, ladnie to wyglada ale niestety tez brudzac, a tego nikt nie myje i po 2-3 latach jest dosyc brudne i zwraca to uwage. Mieszkam w takim szeregowcu z bialymi rynnami.

Niestety nie ma idealnego domu dla kazdego i choc slawek 72 zbudowal by nastepny dom to problemow i bledow nie uniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich budujących i już zamieszkujących

już niedługo wchodzi nam ekipa od dachu i chciałabyśmy uniknąć możliwych niespodzianek. wcześniej tj. w okolicach postów niezadowolonego slawka72 wiele osób pisało o błędach w projekcie min. wierzby - czy ktoś może napisać coś więcej o jakie błędy w przypadku wierzby dachowej chodzi?

 

i jeszcze druga prośba mianowicie czy możecie coś napisać o impregnatach do drewna na podbitkę( podsufitkę) na jakiego producenta się zdecydować?

co prawda dach robią nam kompleksowo, ale impregnat mamy zakupić sami ( tu bardziej chodzi o kolor) - wybór taki, że nie wiadomo co wybrać zwłaszcza jak ktoś się na tym nie zna, jak ja :) facet od dachu kazał zakupić 10l podkładu i 20l lakierobejcy, jak poszłam do sklepu to sprzedawca mówi, że np pod sadolin nie trzeba podkładu - o co chodzi???? to musi być ten podkład czy nie i jak ta boazerie należy malować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie domek jest ladny, a wad ma dosyc duzo, ale my mamy juz tyle zmian ze ciezko je wymienic :roll:

Marlena i Marcin zalorzyli biale orynnowanie, ladnie to wyglada ale niestety tez brudzac, a tego nikt nie myje i po 2-3 latach jest dosyc brudne i zwraca to uwage. Mieszkam w takim szeregowcu z bialymi rynnami.

Niestety nie ma idealnego domu dla kazdego i choc slawek 72 zbudowal by nastepny dom to problemow i bledow nie uniknie.

 

tak mamy białe orynnowanie i również białe, drewniane okna - a jak zapewne słyszałeś okna z drewna są nie polecane ze względu na konieczność renowacji chociażby farby co jakiś czas.. ale nie widze w tym wiekszego problem np. z myciem rynien czy renowacją okien..

my wyszliśmy z zalożenia, że liczy się dla nas wygląd.. a jak wymaga to trochę więcej pracy, no cóż.. jak będzie trzeba to to zrobimy .. :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale to jest rzeźbienie w gównie ...slawek72 chyba przesadzasz z tą opinią :o , idealnych projektów gotowych nie ma bo każdy ma swoja wizje funkcjonalności domu dlatego na rynku tak duzy wybór rozwiazań.

Jezeli wydajesz tak radykalną ocenę tego domu to podaj konkretne przykłady tych rażących błędów Archonu...no a moze jestes z konkurencyjnego biura projektowego :D :D :D nam rodo wydaje sie ładny i funkcjonalny a jak bedziemy mieli zrobiony cały dach wkleimy zdjecia.

Pozdrawienia dla budujacych i niezadowolonego slawka72 :wink:

 

Może faktycznie ostra ocena :roll: ale nie pozbawiona podstaw , ja zaufałem radosnej twórczości Archonu i dostałem po tyłku

 

Oczywiście podoba mi się zaradność rododendrowiczów ,ale tu chodzi o rzetelność projektantów.

 

Sprawdza się rada : jechać obejrzeć gotowy dom ,a projekty przegłądać 1 rok wcześniej tyle teorii ,a rzeczywistość skrzeczy

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odnośnie piwnicy, coś nie chce mi się wierzyć, że budowa piwnicy kosztuje 20tyś.. robota, materiały, drenaż, wykopy, itp.…. ???

Wcześniej jak liczyliśmy ile nas może wynieść budowa piwnicy to koszty wzrosły o ok. 50-70tyś. Więc 20 tyś to dość wątpliwy koszt. Ale oczywiście wszystko zależy od tego z czego budujesz i jak.

 

Z piwnicą kwestia materiałów się dość mocno ogranicza, nie polecam zalewania piwnicy betonem, bo taka zabawa na pewno drogo kosztuje.

Wszystkie mateirały są prosto ze sklepu:

za drenaż zapłacilismy 600,00 w tym:

rura drenaska 30 m, 80,00

2 wywrotki pospółki 500,00

fizelina ogrodowa 15 m 20,00

 

Więc naprawdę nie ma tu jakis zagadek.

Wykop pod piwnice + fundamenty oczywiście -przecież wszyscy muszą je wykopac :wink: 700,00

 

bloczki fundamentowe 6 000,00

cement 800,00

rury kanalizacyjne 300,00

strop nad piwnicą teriva 3 300,00 + 1 500,00

styropian 1400,00

system kominowy ok 3 m - 600,00

robocizna 6000,00

drenaż 600,00

wykop 700,00

dysperbit (6 wiader po 20l - 55,00) 330,00

suma na dzień dzisiejszy 21 530,00

 

piszę o tym właśnie dlatego, żeby niezdecydowani wiedzieli ile kosztuje wybudowanie piwnicy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale to jest rzeźbienie w gównie :-?

 

lepiej poszukać projekt bez banalnych błędów typu: więźba , ściany kolankowe , wielkość salonu, ilość kominów,funkcjonalności ogólnie- projektanci z Archonu powinni pracować na zmywaku ,bo później to my budowlańcom napychamy kieszenie

 

pozdr

 

To fakt, projekt domu ma wiele błędów architektonicznych ale jak ma się ekipę z głową i z lekkim choćby pojęciem o budowaniu to takie kwiatki raczej nie stanowią dla nich problemów. Nasza ekipa wychwyciła błędy m.in. ze schodami i więźbą dachową. Coś tam jeszcze było ale już nie pamiętam. Ze wszystkim sobie poradzili i zrobili tak jak należy .. więc nie wiem dlaczego mielibyśmy sobie głowę zawracać tymi błędami.. no chyba że dysponujesz ekipą która buduje ale o budowaniu pojęcia nie ma wtedy to masz problem.

 

 

piszecie tak enigmatycznie o tych błędach, że od razu wydaje się, że dom ma się za moment zawalić. Ja mam jeden komin, bo zrezygnowałam z kominka, wiec problem z ilością kominów mnie nie dotyczy, wszystkie inne niedociągnięcia są pewnie do wyłapania, a jeśli nawet ktoś ich nie zauważył, to pewnie można z nimi ZYĆ 8)

 

nie powinno być aż tak źle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądliśmy bardzo dużo projektów i nie ma takiego idealnego każdy ma w sobie coś co sie nie spodoba. U nas problemem okazała sie łazienka na dole bez okna dlatego w miarę ulokowaliśmy ją tak by miała okno. Jest jeszcze jedna rzecz która sie nie widzi kominek jest on obok wejścia z wiatrołapu do salonu i wejście kuchnia - salon i myślimy jednak zamurowaś wejście z kuchni do salonu ale to sie jeszcze zobaczy :roll: .

Mam pytanie do budujących czy wszyscy robicie drugi strop karton - gips??

My myslimy nad tradycyjnym. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich budujących i już zamieszkujących

już niedługo wchodzi nam ekipa od dachu i chciałabyśmy uniknąć możliwych niespodzianek. wcześniej tj. w okolicach postów niezadowolonego slawka72 wiele osób pisało o błędach w projekcie min. wierzby - czy ktoś może napisać coś więcej o jakie błędy w przypadku wierzby dachowej chodzi?

 

Chyba najprościej będzie jak zapytasz swojego cieśli, moja ekipa ciesielsko-dekarska wychwyciła to jeszcze na etapie oglądania projektu przed podpisaniem umowy. Wspomnieli, że coś będzie trzeba zmienić i szczerze mówiąc nie przykładałam do tego większej uwagi, więc nie pamiętam o co dokładnie chodziło z tą więźbą.

 

U nas zaczynają w przyszły poniedziałek, więc mogę ich wypytać co i jak.

 

A my nadal nie podjęliśmy decyzji o kolorze dachówki. Mój typ to antracyt pewnie z Ruppa, bo Roben ma antracyt tylko w dużym rozmiarze. Mój luby próbuje przeforsować dachówkę miedzianą, zobaczymy, czy mu sie uda :)

Okna będą pewnie złoty dąb. Jak się zbiorę w sobie, to zamieszczę aktualne fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna rzecz która sie nie widzi kominek jest on obok wejścia z wiatrołapu do salonu i wejście kuchnia - salon i myślimy jednak zamurowaś wejście z kuchni do salonu ale to sie jeszcze zobaczy :roll: .

 

Ja zastanawiam się nad zamurowaniem tego wejścia także ze względów funkcjonalnych. Muszę zdecydować, czy bardziej zależy mi na ustawnej kuchni, czy możliwości noszenia jedzonka do jadalni na skróty. My nie zrezygnowaliśmy ze spiżarki, bo uważam, że to super sprawa móc chować zbędne gary, roboty kuchenne, itp. tam, a nie po szafkach. Dodatkowo sprawę komplikują też 2 okna w kuchni, tym sposobem kuchnia robi się bardzo mało ustawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sławek 72 wywołałeś burze w szklance wody :D , kazdy z nas ma różna wizje domku i to jest fajne. My zdecydowalismy o połączeniu wiatrołapu z holem / jak dla nas te pomieszczenia sa zbyt małe/, dolna łazienka bedzie miała wejscie z wiatrołapo-holu :) ,podobnie pralnia / w projekcie kotłownia/- dla niektórych to niepraktyczne ale... dolna łazienka pełni przecież funkcje toalety dla domowników i gosci , jej odizolowanie od pokoju dziennego daje pewna intymność i komfort uzytkowania :oops: , rzeczywisci trochę szkoda , że nie ma w tej łazience okna. My nie mamy wejścia do kuchni z wiatrołapo-holu, na ściance za kominkiem zrobilismy wnęke na szafę,wejscie do salonu będą tworzyc duże przeszklone drzwi , które przeciez mozna otworzyc uzyskując wiecej przestrzeni.

Kuchnia połączona z salonem to podstawa, to jest centralne miejsce w domu, tu przygotowuje sie posiłki , musi być otwarta / aktualnie mamy połączona kuchnie z pokojem pełniacym funkcje jadalni - to centralne miejsce mieszkania/kuchnie mozna tak urzadzić , że jej otwarcie pieknie skomponuje sie z pokojem dziennym.

My powiększylismy rozmiary okien frontowych / okna w kuchni mamy dwa :) ), okna tarasowe mamy trzyskrzydłowe i tu juz pewnie bedziemy sie gimnastykować z urzadzeniem wnetrza. My lubimy prostote i minimalizm w aranzacji, im mniej mebli tym lepiej, po co w salonie jakieś segmenty czy duze gabarytowo meble, to jest częśc wypoczynkowa :wink:

zanetka i tomek według naszego cieśli więźba jest zbyt mało masywna / przy dachówce dach może się ugiąć/, zmiany dotyczą daszków lukarn i okolicy balkonów. Jesli bedzie czas dziś zapytamy konkretnie jakie zmiany wprowadził i damy znać :)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kuchnię to mamy takie same zdanie co Brygida.. obecnie mamy otwarta kuchnię a żeby do niej się dostać trzeba przejść przez salon. I mimo, że na początku robienia takiego układu miała te same wątpliwości co TAR jakoś podczas użytkowania nie odczuwałam dyskomfortu. A wręcz przeciwnie.. co zauważyłam kuchnia stała się integralną częścią spotkań … Zapachy.. hmm.. dobry okap i nic się nie roznosi po domu :)

 

Łazienka z małym oknem.. wypróbowałam ten pomysł u kuzyna w domu i zawsze dziwnie się czułam korzystając z łazienki.

 

No ale ile osób tyle pomysłów .. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...