Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

La bruijta - jeśli chodzi o koszty instalacji, to u mnie wyglądało to tak:

Hydraulika - robocizna 1600 PLN (80 PLN od pełnego punktu wodnego (ciepła + zimna woda) i 40 PLN od punktu kanalizacji), materiał na hydraulikę ok. 1500 PLN (rury PCV Bora)

Elektryka - robocizna 2700 PLN (rozprowadzenie całej instalacji po domu + alarm + kablówka) materiały ok. 3200 PLN

Teraz jestem na etapie instalacji c.o i podobnie jak Ty podłogówkę robimy tylko tam gdzie płytki, czyli kuchnia, wiatrołap, hol, i obie łazienki. Za robociznę płacimy: 80 PLN od punktu, 120 PLN za ok. 16 m2 podłogówki (liczy się to jak 1,5 punktu). Materiał wyniesie nas ok. 3500 PLN na samą instalację (już wydaliśmy 3000 PLN, a jeszcze troszkę drobnicy nam brakuje).

Jeśli chodzi o te grubsze rzeczy z ogrzewania, to mamy wycenę 6600 PLN na piec Per Eko (ekogroszek) 25 kW, zasobnik Quattro Biawar 150l - ok. 1400 PLN i wycena na grzejniki Purmo ok. 4800 PLN (liczyliśmy ok. 100 W/m2)

A koszt kolumn - to: obie tuleje 30cm x 3,0m to ok. 140 PLN + wylany w nie beton (220 PLN / m3 z pompą i transportem)

Pancka - moje uwagi do Waszych zmian:

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny nie dyskutuję, bo to Wam ma odpowiadać, ja bym go aż tak nie zmieniała, bo nad tarasem jest balkon i można go ewentualnie wydłużyć, żeby zasłonił całą część tarasu, a kolumny dołożyłam bez likwidacji balkonu od frontu.

Nie wiem, czy dobrze jest też likwidować dwa okna balkonowe nad wykuszem. Ja zostawiłam trzy, ale większość wypowiadających się tu osób zlikwidowała jedno okn i ich trzeba by się zapytać, jak wpłynęło to na oświetlenie pokoi.

My również przenieśliśmy kotłownię za garaż i bardzo sobie chwalimy to rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki Wiolcia za odp. :lol:

hmm...własnie mamy jakiś niedosyt teraz tego projektu...cos nie gra...

 

wyrzucilismy balkon od frontu ,ponieważ od tej strony mamy nieprzyjemne widoki i wydaje mi się,że i tak mało z niego będziemy korzystać...a poza tym byłby on on strony północnej....więc i tak mało słoneczka....

Te okna nad wykuszem zlikwidowalismy ze względu na piętro -tj.chcielibysmy aby nasze dzieci miały 2 identyczne pokoje-bez wypominania potem,że jeden ma 2 wyjścia na balkon a drugi nie, jeden ma większy pokój od drugiego ect..wiesz rodzeństwo....poza tym chcemy tylko dla siebie jeden balkon....a chłopaki mają swój wspólny ...ale fakt te 3 okna nad wykuszem robią swoje...bez nich ten domek dużo traci :cry:

 

słuchajcie jak usytuowane są Wasze domki według stron świata?

Kurcze u nas na zachód nie będziemy mieli okien i jakos mi żal tego widoku zachodzącego słoneczka.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze a ja mam nietypowo wjazd, bo od wschodu i myślę o całkowitej likwidacji balkonu z tyłu (zahód), bo u nas strasznie wieje, i również wydłużyć dach, a nad tym balkonem z przodu zastanawiam się-w sumie fajnie to wygląda-same kolumy bez balkonu, tylko czy wtedy jest wystarczające zadaszenie nad wjściem do domku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michell ekstra fotka :D wywołała uśmiech na mej twarzy :lol:

Pancka Tobie muszą wszystkie zmiany odpowiadać :wink: ale jeśli mogę wtrącić słówko to zastanowiłabym się grubiej nad likwidacją okien :wink: szybko można stracić światło dzienne a to ważna rzecz (nawet od wschodu). Kotłownia za garażem jest oki. A co do przedłużenia dachu, by zadaszyć część tarasu to nie będzie on za mały?? I jak z oknami w garażu, bo nie wiadomo co robicie a ja polecam luksfery - dają dużo światła :wink:

La_bruijta co do powiększenia salonu kosztem tego gabinetu teraz jestem na tak 8) jak mam teraz już tą przestzreń wokół to widzę, że salon byłby mały a ten gabinet to dopiero kiszka :roll: Co do cen to pamiętaj, że one zależą od tego co i ile chcesz zrobić - nas CO, woda i kanalizacja wyszła 35 tys ( w tej cenie jest zawarte piec SAS, cała podłogówka, grzejniki, pociągnięcie instalacji, geberity, instalacja wodna z cyrkulacją ciepłej wody, wszelkie sterowniki, pompy - poprostu total). Robocizna elektryka wyszła 7 tys (dom półinteligenty z czasówką, pilotami, instalacją odgromową, satelitarną, tel.,domofon, oświetlenie ogrodu, sterowanie roletami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich rodo6 i tych nowych i tych "starych"... dawno nas nie było na forum, ale tak jakoś ta budowa na razie idzie nam, a bardziej budowlańcom jak krew z nosa :wink: do 15.08 mamy podpisaną umowę na zakończenie stanu surowego otwartego i raczej się wyrobią, ale na razie prawie nic się nie posuwa więc nie ma sensu nawet fotek wklejać:) dachówka już na nas czeka robena jesienny liść i mamy to szczęście, że tata wkracza do budowy dachu więc trochę zaoszczędzimy :lol: pancka jeżeli chodzi o likwidację okien w tym domku to mi też wydaje się ich trochę za dużo więc zlikwidowaliśmy małe okno w kuchni i nad nim to okno na górze, zostawimy dwa nad wykuszem, które połączymy w jedno duże balkonowe:) kuchnia jest teraz bardziej ustawna, a w kuchni nie muszę mieć dużo światła dziennego:) zwłaszcza, że jest połączona z pokojem dziennym no i to wejście też chciałam ten balkon zlikwidować, ale mój mąż uważa, że to żły pomysł... no zobaczymy... zależy od gustu widocznie mam z tobą taki sam:) aaa i my mamy salon od strony wschodniej i południowej tak, że od rana do 15:00 jest praktycznie słońce a wykusz jest od zachodu... tak nam pasowało ustawienie na działce, wejście i garaż od strony zach-północnej:) jeżeli chodzi o finanse to mój mąż nimi włada więc nie udzielę wam takich rad, ja wolę patrzeć jak rośnie nad ziemią a nie jak maleje w portfelu :lol: no to sobie popisałam myślę, że w pod koniec lipca już się czymś pochwalimy... i cały czas nie wiem gdzie zrobić sypialnię... czy nad garażem, czy w jednym z tych dwóch większych pokoi na górze... napiszcie gdzie wy będziecie spać:) pozdrawaiam papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remle bo to miała śmieszna fotka byc, a dzis dzurą tez sie nie pochwale chyba ze uda mi sie fotke koparki wlekic no albo przynajmniej panow budowlancow zreszta bardzo symatycznych . Pogoda pikna a ja dalej mam boisko na placu budowy nierowne jakies i do niczego nie podobne stan jak na zdieciu wyzej ale jestem dobrej mysli :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy salon na południowy-zachód, więc całe popołudnie i wieczór jest pięknie skąpany w słońcu. Teraz pięknie - jak będziemy mieszkać latem może nie być już tak pięknie :roll: Tym bardziejj przy tych naszych pogodach - u nas dziś 35'C :roll:

Michell masz rację nie poddawaj się - to dopiero początek naszej drogi :wink: no może ja trochę bliżej celu, ale teraz u nas wykończenia, które bardzo... wykańczają :lol:

Rdl78 super, że robota się posuwa :D czekamy na fotki :wink: a co do sypialni to wybraliśmy sobie tą lewą po wejściu na górę :wink: Przez to mamy dostęp do pokoi dzieci nie tylko przez drzwi ale też balkony :lol: [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) dzisiaj byliśmy na budowie i oto najnowsze zdjęcie salonu, jak narazie jedynie on nadaje się na fotografowanie :wink: reszta w toku... pozdrawiam ps. a ja dalej zastanawiam się nad sypialnią... my mamy ten problem, że jeszcze nie mamy dzieci i właściwie codziennie możemy spać w innym pokoju :lol:pa :lol:

 

http://images28.fotosik.pl/30/5ef54586f6ac4ebf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dobre remle :lol: z tym spaniem... a z nowości to wczoraj przywieźli nam krokwie na dach i takie tam inne drewniane elementy na dach nie znam fachowego słownictwa:) a dzisiaj przywieźli dachówkę:) właśnie jedziemy zobaczyć i we wtorek wylewają strop... aaa i kopiemy kanalizacje do najbliższej studzienki :wink: nie będzie szmba pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za podpowiedzi. U nas w środę strop zalaliśmy (14 m3 betonu weszło razem ze schodami). Wyszło super, zwłaszcza schody. Zdjęcia może zamieszczę w poniedziałek jak tylko aparatu nie zapomnę.

A tak dla informacji to do tej pory wydaliśmy na wszystko 36 710 złotych (papierologia + projekt + parter ze stropami nad garażem i powierzchnią mieszkalną, bez ścianek działowych i podlewki + materiał na ściany poddasza + wszelkie drobne opłaty + wszelka robocizna) teraz gdy już weźmiemy kredyt to więźbę kupimy i dachówkę ceramiczną.

Jeśli by się udało w tym roku przykryć domek dachówką to byłoby super :) (mam już tylko 4 dni wolnego :(( ).

Pozdrawiam wszystkich w te gorące dni i polecam od godz 12 do 15 jeździć nad wodę i zażywać kąpieli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pozwolenia na budowe powinni dodawac srodki uspokajające :/ Utknelismy do poniedziałku ekipa siedzi bo juz nie ma co robic , koparka stoi sobie bo pan operator sobie poszedl na urlop i nie dal nikogo na zastepstwo beton zamowiony ma przyjechac w pon a my na etapie jak na zdieciu wyzej eh tylko pozazdroscic wam postepow :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założe się,że nim dostaniemy WZ już będzie co u Was oglądnąć :D nasza gmina niestety słynie z pochłąniania długiego okresu na wydanie WZ :evil: chociaż popędzam ich jak mogę- telefon 1 raz w tygodniu musi być :wink:

ostatnio przyszło nam z parków jurajskich,żeby im doręczyć jakąś mapke (zasadniczą z urzędu dostali)-nawet rowerową w celu dokłądnego określenia, gdzie znajduje się nasza działka- dla mnie to jakaś paranoja - podlegamy pod nich, więc powinni mieć cały teren ujęty. A drugie pisemko z wodociągów,że nasza wspaniała GMINA nie przesłąła im projektu decyzji i wstrzymują się do momentu otrzywania w/w papierka!! :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...