Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

TAR my tez byliśmy pewni ,że zrobimy dach grafitowy , na forum pisaliśmy na 99% i żaden inny :D , bardzo nam się podobał i podoba dach pokryty dachówka angobowaną Stodo 12 Tondacha w kolorze stara czerń czy coś takiego , ta dachówka jest nietypowa , elegancka a kryjemy ... czerwonobrązową angobą Nelskampa czyli gusta się zmieniają :D :D :D .

Życzymy miłych rozmyślań o dachóweczce kiedyś będziesz musiała zdecydować ...ciężki orzech do zgryzienia.

 

Mamy pytanko z innej beczki , chodzi o rurę napowietrzającą do kominka, nam facet od posadzek zasugerował poprowadzenie jej na chudym betonie pod właściwa wylewką , czy ktoś tez tak ma to rozwiązane? Większość pisała o umieszczeniu rury pod pierwsza wylewka.

 

Pozdrawiamy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne współczucia dla tych którzy dopiero zaczynaja biegać za dachówką. U mnie dzisiaj nadszedł kres tego problemu a trwało to chyba 8 tygodni - MASAKRA. Ale za to wiem chyba wszystko o dachówkach, a kolor w trakcie zmieniałem 5 razy. W kwesti wyjaśnienia Braas też robi dachówki ceramiczne (kidyś robił tylko cementowe ale po połączeniu z Rupp Ceramiką zrobiło się z tego Monier)

Tar od samego początku również byłem zakochany w dachówce Braasa i powiedziałem że tylko ta dachówka będzie na moim dachu, ale wybrałem tylko 1 kolor "Herbstrot", który jest niedostępny w Polsce i mozna go ściągnąć tylko z Niemiec na specjalne zamówienie, ale cena wyszła kosmos. Epopeje mozna by pisać na ten temat. Robena i Koramika odradzam w 100%, milon powodów za ta dachówką ale 2 milony przeciw. Creaton - bardzo fajna dachówka ale poprostu nie warta swojej ceny. Także po wielu tygodniach burzy mózgu stanęło na dachówce Bogen (niemiecka) w kolorze Rubin, chciałem uniknąć tej dachówki (mimo że jest naprawdę świetna gdyż taką ma położona moja siostra na szczęście w innym kolorze) ale rozsądek (kasa) wzięła górę i dzisiaj ją zamówiłem. Całość dachu 250m/2 z wszystkimi dodatkami (klamry, folie, spinki, farba ....) wyniesie mnie około 25 tyś.

Uff, nawet nie wiecie jak się cieszę że mam to już za sobą.

 

Powodzenia, Arek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mógł by mi ktoś z szanownych forumowiczów przesłać jakieś informacje na temat likwidacji gabinetu na dole i jednoczesnym powiększeniu salonu

Mój architekt twierdzi że słupa usunąć się nie da...

 

aaa zapomniał bym, mój e mail: [email protected]

 

Zastosowanie podciągu - to jest rozwiązanie twojego problemu. Na wsześniejszych stronach forum są nawet zdjęcia takiego podciągu.

 

Widzę podciąg jest możliwy w stropie teriva, a ja mam już zakupiony drut na płytę żelbetową, nie wiecie jak to w tym przypadku rozwiązać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kriss456 mielismy podobny problem z likwidacja jednego słupa po zlikwidowanym gabinecie, nasz projektant twierdził , że to konstrukcyjnie niemozliwe :roll: ale wielu forumowiczów go zlikwidowało. My wystapilismy do Archonu o zgode na strop teriva i likwidacje słupa, dostalismy zgode na pismie, projektant zrobił wyliczenia wprowadzajac podciąg / takie osobne opracowanie , bo robilismy te zmiany majac juz pozwolenie na budowę / , kierownik sie zgodził a murarz wykonał. Od jednego z forumowiczów otrzymalismy skany stropu z podciagiem więc przesyłamy Ci je.

)

hej, jeśli to są inne skany niż wysyłała remle, to czy ja również mogę prosić o kopie na maila?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg123456 no to klops... mamy już pierwszą posadzkę :( hydraulik stwierdził ,że ta rura mu w niczym nie przeszkadza / w chudziaku zostanie wyciety rowek na kilka cm /, rura częściowo pójdzie w styropianie. My chcemy na całości salonu dac podłogówke ale innego wyjścia nie ma.

Kasjan Kowalczyk my mamy powiekszone okna frontowe tak jak piszesz

dwuskrzydłowe rozwierno-uchylne 144X146, okna zakładamy k.20 lipca to wkleimy zdjecia jak to wyglada.

 

Dach sie u nas cągle robi :roll: efekt końcowy zobaczymy dopiero gdy zrelaksowani wrócimy z letniego wypoczynku - nie fajnie... :-? a tak wyglada tera przy nieco pochmurnej wieczornej aurze:

http://images39.fotosik.pl/148/9cd436863cff279dmed.jpg

 

http://images48.fotosik.pl/152/86e252deca4a8214med.jpg

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, pragnę się przywitać dołączyć do miłośników Rododendronów. Właśnie zakupiliśmy działkę i zabieramy się za papierkową robotę - ile to potrwa - zobaczymy.

Na początek mam jedno pytanie (z miliona:-)) czy ktoś buduje lub widział zdjęcia Rodo 6 z jednostanowiskowym garażem i wiatą z boku domu? Niby przebrnęłam przez dziesiątki stron, ale nie kojarzę takiego domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czekam na informacje jak to zorganizujecie. Chyba potrzebna jest zgoda z Archonu na "doklejenie" takiej wiaty, ale może się mylę. Napisz proszę jak będziesz coś wiedziała na ten temat. Nie wiem też jaką trzeba zachować odległość takiej wiaty od granicy działki, informacje jakie znalazłam są bardzo różne i niekonkretne. :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdalena P z ta wiata "doklejona "do domku to świetny pomysł :) chyba nikt na forum nie realizował takiego pomysłu. Jezeli wiata ma być pod przedłużonym dachem garazowym to napewno trzeba to uwzględnić w adaptacji budynku przed wydaniem pozwolenia , ktos z forumowiczów przedłużał dach nad tarasem. Inaczej gdy wiata na swój dach nie połączony z konstrukcja domu. My tez bedziemy budowac wiate z małym pomieszczeniem gospodarczym na opał ale na tyle działki czyli bez połączenia z domem. Na wiate do 25m2 nie potrzebne jest pozwolenie na budowe, odległości od granicy działki sa ściśle okreslone i zależą od konstrukcji wiaty np. czy ma okna czy też jest konstrukcja otwartą.

Nam konstrukcyjnie odpowiada taka wiatka choc w wersji bardziej klasycznej czyli bez tych drewnianych detali, z biura dostaliśmy informacje , że pozwolenie na budowe nie będzie nam potrzebne. Fajna wiate dwustanowiskowa ma Archon ale bez pom. gospodarczego, jeszcze nie zdecydowalismy się na projekt.

http://www.tooba.pl/projekty-garazy/ProArte/G67-wiata-garazowa/a,s_pd,idp,5864.html

 

Pozdrawiamy ciepło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR bardzo ciekawe kolory, cieplutkie a jeżeli chodzi o ta dachówkę to nasz dekarz powiedział dzisiaj , żę jest niemiłosiernie twarda, wiercenie otworów i cięcie to duże wyzwanie nawet przy dobrym sprzęcie :lol: ale ekipę mamy młodą i prężną wiec dają radę :wink:

Pamiętaj jedno kobieta ma zawsze ostatnie słowo, jak będziecie szukać dachówki to w końcu twój mąż baaardzo zmęczony powie - wybierz to co Ci się podoba i wtedy zaszalejesz z kolorem! :)

 

Fajne te wiaty :D - pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...