Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich, niestety pogoda nam wszystkim nie pomaga, a ja już kompletnie dostałem deprechy pogodowej, na budowie nie wiele sie dzieje i do tego to bagno dookoła. Wracając do tematu dachówki zamieszczam link do mojej dachówki, może komuś się przyda http://www.bogener-dachziegel.de/index.php?id=153&L=4 , ja wybrałem o nazwie rubin szlachetny.

Dziś przyjechała do mnie więźba ale ze względu na CIĄGLE PADAJĄCY DESZCZ ekipa nie zrobiła za wiele. A oto zdjęcia z wczoraj.

 

Najpierw na zewnątrz

 

http://images39.fotosik.pl/148/74e3aa79fe43abefmed.jpg

 

http://images46.fotosik.pl/152/80e37b7ff8e02ad2med.jpg

 

http://images44.fotosik.pl/153/7ed756fb9fd1dabamed.jpg

 

I z wewnątrz

 

http://images46.fotosik.pl/152/854d92e17ca537bdmed.jpg

 

http://images37.fotosik.pl/148/335ff07606136e6cmed.jpg

 

Na ostatnim zdjęciu widać jak na dłoni element wielokrotnie poruszany na forum, słupów w salonie, jak widać ich nie ma za to jest podciąg i nie ma z tym wogóle problemów, tak więc wszyscy którzy zaczynacie się budować i nie chcecie mieć tych okropnych słupów nie dajcie się zwieść że się nie da.

Na koniec życzę Wszystkim i samemu sobie w końcu ładnej pogody i postępów na budowach.

 

Pozdrowionka, Arek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kriss456 odpowiadam na forum gdyż ten temat wielokrotnie sie przewijał, Nie ma potrzeby robienia zmian w projekcie przez architekta żeby wywalić te słupy a zrobić podciągi. Zależy to tylko od kierownika budowy który się na to zgodzi lub nie, przeliczy i zamieści odpowiednią adnotację w dzienniku bydowy. Jeżeli się nie zgodzi to go poprostu zmień, nie jest to jakaś wielka zmiana w projekcie tylko zamiana jednego sposobu na drugi.

 

Pozdrawiam, Arek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś aktualnie będący w temacie wie ile jest metrów kw. dachu bez garażu? uwzględniając podniesienie ścianki kolankowej o 1 pustak jeśli to ma znaczenie?

232,1 m kw. całość na rodo G2

232,1-84,63=147,47 coś koło tego będzie uwzględniając 40 stopni spadku dachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie!Napiszcie ile kosztowały Was okna??? Jakie firmy,czy w okleinie drewno podobnej są dużo droższe?...Poproszę także o rysunek podciągu stropowego ja także likwiduje gabinet.Strop to płyta żelbetowa,bo jestem betoniarzem,i nie mam zaufania do stropów prefabrykowanych.Mój [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie!Napiszcie ile kosztowały Was okna??? Jakie firmy,czy w okleinie drewno podobnej są dużo droższe?...Poproszę także o rysunek podciągu stropowego ja także likwiduje gabinet.Strop to płyta żelbetowa,bo jestem betoniarzem,i nie mam zaufania do stropów prefabrykowanych.Mój [email protected]

 

Witam

 

Co prawda startuje dopiero w połowie lipca ale mam 3 wyceny okien i średnio trzeba dać 15tys zł za okna PCV w okleinie naturalnej z montażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkim!!!chcialabym powiedziec ze kotłownie tez przenosimy z tyłu garazu! gabinet na dole likwidujemy zrobimy jeden porzadny słup koło schodów a belkę przeniesiemy o ok 0,5 m takze ze bedzie sie opierac miedzy oknami przy wykuszu. Nasza P. kierownik powiedziała ze musimy lepiej zmocnic strop i tyle!!! jesli chodzi o dachówke my mamy Robena miedziana!!! zauwazlismy ze w naszym regionie jest na duzo domach i ze sie sprawdza!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kasjan Kowalczyk napisałem w sprawie salonu do archonu i odpisali coś takiego:

Oczywiście istnieje możliwość wprowadzenia wymienionych przez Pana zmian w projekcie "Dom w rododendronach 6 (G2)". W przypadku likwidacji ścianki działowej i słupa pomiędzy salonem, a gabinetem należy zamiennie zastosować podciąg (belkę podpierającą) od słupa przy klatce schodowej do okna. Jednocześnie można zmienić lokalizację okna, żeby podciąg nie zachodził na okno. Można również doprojektować ścianę nośną przy schodach, wychodzącą poza schody, a następnie od niej zrobić podciąg.

Realizację zmian należy zlecić lokalnemu architektowi z uprawnieniami. Architekt wprowadzi zmiany na etapie adaptacji. ARCHON+ jako autor projektu, wyda pisemną zgodę na zmiany.

Zgoda na zmiany może zostać bezpłatnie dołączona do projektu lub wysyłana do Pana, jeżeli w trakcie realizacji budowy pojawił się nowy pomysł na modyfikację domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, w głowie się gotuje - a czas na decyzję. Czy ktoś może mi napisać jak się mają koszty budowy podane przez Archon do rzeczywistości? Czy to realne sumy? Może ktoś mógłby mi podesłać swój kosztorys na [email protected]. My będziemy budować wersję z 1 garażem w okolicach 3-miasta, chętnie obejrzałabym domek w realu. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, w głowie się gotuje - a czas na decyzję. Czy ktoś może mi napisać jak się mają koszty budowy podane przez Archon do rzeczywistości? Czy to realne sumy? Może ktoś mógłby mi podesłać swój kosztorys na [email protected]. My będziemy budować wersję z 1 garażem w okolicach 3-miasta, chętnie obejrzałabym domek w realu. :roll:

 

Budujemy domek w Skowarczu (20 km od Gdańska), jestesmy na etapie stanu surowego zamkniętego. Kosztorys (mniej więcej) do tego momentu to ok. 180tyś nie oszczędzając na materiałach. Powinniśmy w końcu zamknąć ten kosztorys ale jakoś czasu nie ma.. :( jak będziemy mieli już wszystko podliczone to damy znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uffffff zamówiliśmy w końcu dachówkę. Padło na Creatona Premion antracyt angobowany. Myśleliśmy jeszcze nad Robenem, ale dostaliśmy b.dobrą cenę na Creatona. Jakościowo bez porównania, a koniec końców zapłacimy 4 tys. więcej niż za Robena.

 

Ulżyło nam, że mamy to z głowy, na co przyszło nam wybierać kolor podbitki i znowu mamy dylemat. Dekarz przekonuje nas do ciemnego, ale jakoś tego nie widzimy, poza tym jasny zawsze będzie można przemalować za 2 lata jak nam się znudzi na ciemny, a na odwrót nie bardzo.

 

Wolę nie myśleć co będzie jak przyjdzie nam decydować o urządzaniu wnętrz. Szkoda, że nie mamy dekoratorskiego zacięcia, bo może być ciężko.

 

Jak w końcu naprawię komputer, to wkleję aktualne fotki. Od dziś działają dekarze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...