Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Magda podałaś nazwę środka na chwasty Rundup, masz doświadczenie jak go stosować i na ile jest skuteczny :roll: my mamy działkę strasznie zachwaszczona, zaczęliśmy kopać na tyle działki , żeby zrobić dzieciakom piaskownice i huśtawkę i tez mamy dość więc chętnie skorzystamy z pomocy jakiegoś chemicznego środka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Magda podałaś nazwę środka na chwasty Rundup, masz doświadczenie jak go stosować i na ile jest skuteczny :roll: my mamy działkę strasznie zachwaszczona, zaczęliśmy kopać na tyle działki , żeby zrobić dzieciakom piaskownice i huśtawkę i tez mamy dość więc chętnie skorzystamy z pomocy jakiegoś chemicznego środka.

Pozdrawiam

 

Stosowaliśmy już wcześniej Roundup, niestety podziałał tylko częściowo, dlatego, że zastosowaliśmy go po skoszeniu wszystkich chaszczy (zmniejszyła się powierzchnia wchłaniania tego środka).

Roundup jest bardzo dobrym środkiem chemicznym na chwasty, stosowany jest także w rolnictwie, oprysk starcza na ok. 3 m-ce. W Castoramie dostaniecie go na pewno. Zwróćcie uwagę, na oznaczenie, liczba obok nazwy oznacza ilość substancji czynnej, im wyższa, tym środek mocniejszy.

http://www.zielen24.pl/%C5%9Arodek-chwastob%C3%B3jczy-roundup-360-sl-1l-p-505.html

Może macie w rodzinie rolników, ja odlewam sobie od wujka, zawsze 60zł w kieszeni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja montuję alarm firmy Satel centrala CA10 mam taki sam alarm w firmie i się sprawdza koszt niewielki są całe zestawy na allegro. Czujki montuję w pomieszczeniach z oknem ja będę miał tylko ruchu na elektrodzie są całe wątki dotyczące alarmów sam montaż w Satelu jest szczegółowo opisany myślę że każdy mtający jakiekolwiek pojęcie o instalacjach da sobie radę

 

ja mam ten sam alarm na budowie-Satel, centralka CA10, 10 czujek pak aqua plus satel, 1 manipulator w wiatrołapie -narazie, na piętrze dołożymy jeszcze jeden później, a w garażu to się zastanawiamy, powadomienie MGSM3.0E Ropam-fajna sprawa. koszt materiału:centrala,1manipulator,obudowa,akumulator,10 czujek,powiad GSM,antena,sygnalizator zewnętrzny=2120zł

do tego 200m kabla alarmowego-ceny nie znam :oops:

wykonanie-u nas robił to elektryk razem z instalacją elektryczną:

2etap-kodowanie alarmu, uruchomienie, montaż czujek=300zł

1etap-rozprowadzenie kabli do czujek i syreny-każdy pkt. liczył tak jak pkt.elektryczny-wyszło 13, albo 15pkt-nie pamiętam dokładnie :oops: ,więc koszt za to 350-400zł.

Nie rozdrabniałam się dokładnie, bo płaciłam za całość-elektryka, alarm, uziemienie, przyłącz, skrzynka prądowa w garażu, a miałam coś ok 140pkt.w domu+jeszcze jakieś lampki w ogrodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

angela82 pisząc o alarmie wspomniałas , że instalacje wykonywał Ci elektryk wiec jesteś prawdopodobnie na bieżąco jesli chodzi o cene instalacji elektrycznej . Jesli to nie problem podaj nam orientacyjne koszty rozprowadzenia elektryki w całym domu, cene za punkt , koszty instalacji odgromowej itp.pomoze nam to podczas rozmowy z naszym elektrykiem.

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie bardzo umiem się znaleźć na tym forum :D Podziwiam wszystkich którzy mają domki na ukończeniu. Czapki z głów dla Remle!! Mam nadzieję, że nie będę żałować wyboru projektu. Zastanawiam się jak prezentuje się salon bez likwidacji dodatkowego pokoju, na którym tak mi zależy. jeśli ktoś dysponuje takimi zdjęciami to bardzo proszę o ich umieszczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami rodoska6.

 

Pozdrawiamy wszystkich bez wyjątków. Zmiany jakie zrobimy to...przeniesienie kotłowni na tył garażu,likwidacja komina(pompa ciepła), i podniesienie poddasza o jeden pustak to tyle co chcieli byśmy zrobić na teraz ale jesteśmy otwarci na wasze propozycje i pomoc a jeśli już o tym mowa to aby zacząć coś kol wiek musimy zamówić mapkę do celów projektowy co już zrobiliśmy (700zł) gmina Wieliczka czy to dużo... w piątek mamy wizytę u architekt aby nanieś nasze zmiany i tu drugie pytanko czy aby na pewno musimy zmienić w projekcie zmianę kotłowni i likwidację komina? bo co do podniesienia poddasza jesteśmy pewni.....

 

Czas zacząć przygotowania do papierkowej roboty....

 

Jak długo może trwać oczekiwanie na pozwolenie na budowę licząc od dzisiaj ile przeszkód czeka nas na drodze do tego magicznego papierku.....

 

 

Pozdrawiamy Wszystkich!!!! :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie na forum.

 

Myy na pozwolenie na budowę w Wieliczce czekaliśmy ok miesiąca, ale to było rok temu. Na szczescie u nas panie działają szybko :)

Ppodnieslismy poddasze o jeden pustak i to byla bardzo dobra decyzja. Dom nie stracił na proporcjach a pomieszczenia na piętrze zrobiły się w miare przestronne. Jednak tę zmianę nie nanosilismy do projektu, zmienilismy na etapie budowy.

Pewnie jesteście umówieni z panią Taff-Czernik, a jeśli tak to nie macie się czego obawiać. Wszystko Wam przygotuje tak jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nasze zmagania z budową rozpoczęliśmy 14 lipca. Tego dnia udało nam się zrobić pełny wykop:

http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/wykop1.JPG

Później mieliśmy kilka dni przerwy. Był problem z gruntem, w kilku miejscach glina była plastyczna i uginała sie pod nogami :( , nastepnie padał deszcz i zalał nam wykop :evil: Ale na szczęście rozwiązaliśmy wszystkie problemy, zalaliśmy chudziaka i dzisiaj robimy szalunki na ławę.

Poniżej fotka naszego chudziaka pod ławę:

http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/chudziak.jpg

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj TAR,

Architekt adaptujący projekt, badań gruntu nie wymagał. Zrobiliśmy tylko wywiad wśród sąsiadów. Na naszej działce jest grunt gliniasty, ale wszyscy mówili, że nie mieli żadnych problemów i że poziom wód gruntowych jest niski. Niestety u nas problem sie pojawił. Tak jak pisałam wcześniej, w kilku miejscach grunt nie był stabilny (na szczęście nie w narożnikach domu). Kierownik budowy zdecydował o wybraniu gliny w tych miejscach i zalaniu ich betonem B15. Będziemy mieli też poszerzoną i dozbrojoną ławę.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...