Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

TARgłowa do góry, kazdy z nas budujacych miał jakieś papierowe problemy :roll: My mielismy problem z kanalizacją /kłopotliwy sasiad / a dzis mamy już podłączana instalacje do budynku, teraz zmagaliśmy sie ze zjazdem, bo droga przy której mamy działke jest w trakcie przebudowy, wiele wizyt w gminie i udało nam się wywalczyc zjazd według naszego projektu i to na koszt gminy :wink: . My papierki załatwilismy szybko i bez problemu a budowa ruszyła w końcu marca a dzis domek już czeka na okna.My juz mamy za sobą kilka budowlanych depresji a ile jeszcze przed nami :D

 

Marlena&Marcin rodo z oknami to juz naprawde dom :) tradycyjne białe okna zawsze ładnie sie prezentują. My mamy montaz okien umówiony na 31 lipca-1 sierpnia / ile u was trwał montaz okien? /Trochę nam sie ten termin przesunął miały być na 15 lipca.

W projekcie domku przy balkonach nad wykuszem jest próg- jak rozwiazaliscie ten problem / my mamy okna oknoplastu , nie było mozliwości zwiekszenia wysokości okien więc mamy do wyboru próg albo wypełnienie luki nad oknem /.

Wybraliście juz może brame garażową? Czekamy na wasze sugestie i pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

TAR nie chce cię załamywać ale cierpliwość to jedyne o ci pomoże. Ja na WZ czekałam 5 mies. dostalam pod koniec pażdziernika i do tej pory jeszcze walcze z papierami. Złożyłam pozwolenie ale dali mi takie uzupełnienie ze wycofałam wszystko bo i tak bym się w terminie nie wyrobiła. Złożyłam wniosek o zmiane w WZ i po tyg zadzwonilam dowiedzieć się kto sie tym zajmuje i czy może ta sama pani co wuzetką a pani do mnie ze jeszcze sprawa nie została przydzielona bo to dopiero tyzień miną i ze jescze za tydzien mam zadzwonić bo....to przecież musi sobie poleżeć :o po prostu mnie zatkało. Wszystkie papiery muszą by podpisane przez wszystkich i przelecieć przez wszystkie biurka wydzialu. Starałam się też o służebność od gminy na dojazd do działki i gdybym nie nawrzeszczała na babe i nie pokazala palcem po mapie to by pani nie zrozumiala o co chodzi i tez z wlasnej glupoty przesunela mi odbiór papierów o tydzień. I tak dzień za dniem.....ciągle coś...życie po prostu ... acha no i jeszcze wzrosta rachunków telefonicznych :)

ja trzymam kciuki, walcz nie poddawaj się i zamęczaj telefonami

pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałam nie braliśmy firmy tylko stolarza. Założenie okien trwało 2 dni a reszta czyli kotfy, uszczelki, wyrównanie itp trochę schodzi. Zapewne jak wparuje Ci firma to i w ciągu 3 godzin będziesz miała okna postawione.

Więc nie brałabym tego naszego terminu za miarodajny, tylko informacyjny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin firma twierdzi , że zamontuja okna w dwa dni ale wnioskujac z waszej informacji i biorac pod uwagę, że mamy wiecej okien balkonowych i potrójny taras trzeba cos dodać do tych dwóch dni :)

Pozdrawiamy.

 

macie 3 okna balkonowe nad wykuszem? hmm.. a planowaliście już jak ustawić te pokoje? My próbowaliśmy z 3 oknami balkonowymi i jakoś nie udało nam się sensownie zaprojektować wnętrz dlatego zrezygnowaliśmy z tego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rodzaju drugiego stropu to ja mam tradycyjny wszyscy z branży mi to radzili na 100% jest to droższe rozwiązanie ale ja sam teraz widzę że lepsze niż strop lekki

 

Na to czy jest droższe to nie jestem do końca taki pewien my mamy problem bo nie wiemy czy nie będze on za ciężki powiększylismy salon o gabinet i co sie z tym wiąże nie mamy jednego słupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemas90 my tez montujemy Oknoplast Kraków , więc jeśli u Ciebie tak szybko się uwinęli to termin 2-dniowy jest ok.

Marlena&Marcin mamy okna balkonowe jak w projekcie, pewnie wasze rozwiązanie jest praktyczniejsze ale pokoje i dom tracą na uroku, w sypialniach nie ma potrzeby wstawiania dużej ilości mebli / łózko, komoda, może szafa na wymiar /. My powiększyliśmy także okna frontowe i tarasowe i jedyne co nas przeraża to mycie tej dużej ilości okien :wink:

 

Pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemas90 my tez montujemy Oknoplast Kraków , więc jeśli u Ciebie tak szybko się uwinęli to termin 2-dniowy jest ok.

Marlena&Marcin mamy okna balkonowe jak w projekcie, pewnie wasze rozwiązanie jest praktyczniejsze ale pokoje i dom tracą na uroku, w sypialniach nie ma potrzeby wstawiania dużej ilości mebli / łózko, komoda, może szafa na wymiar /. My powiększyliśmy także okna frontowe i tarasowe i jedyne co nas przeraża to mycie tej dużej ilości okien :wink:

 

Pozdrawiamy :)

 

Brygida i Jarek mam do Was pytanko odnośnie okien nad wykuszem, zostawiliśmy 3 okna balkonowe, jak w projekcie. Nasza sypialnia będzie miała w związku z tym 3 okna. Czy Wy tez planujecie, aby ten pokój był Waszą sypialnią (nr 4 w projekcie http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-rododendronach-6-g2/m46a5e795f1323)? Ostatnio próbowałam wstępnie rozplanować ustawienie łóżka i mam obawy, że będzie ciężko. Jeszcze nie zamówiliśmy okien, więc jest szansa na zmiany.

 

Podobnie z kuchnią, zostawiliśmy oba okna, do tego zostawiamy spiżarnie i obawiam się, że kuchnia robi się strasznie mało ustawna. Nie chce zamurowywać ani wejścia od wiatrołapu (bieganie z zakupami przez salon), ani wejścia z salonu (bieganie z jedzeniem przez wiatrołap).

 

Pozdrawiam,

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nam się zebrało na potyczki słowne o oknach i ustawności pokoi, każda wersja jest ok byleby właściciel był zadowolony.

 

Michał i Magda my tez planujemy w tym pokoju sypialnię, łózko dwuosobowe o szerokości 2,2m/2,3m wejdzie spokojnie ale tylko w ustawieniu na ścianie "ogrodowej", w druga stronę może być problem . Niektórzy forumowicze likwidowali jedno okno balkonowe zupełne wprowadzając wypośrodkowane dwa okna balkonowe nad wykuszem i to jest jakaś alternatywa. Problemem jest umieszczenie grzejnika , zostaje tylko jedna opcja na ścianie od wykusza. Rozwiązanie Marlena&Marcin daje z cała pewnością więcej możliwości aranżacji tego pokoju, ale nie można mieć wszystkiego. :)

My nie mamy spiżarni i zamurowaliśmy wejście od wiatrołapu, żeby zrobić w wiatrołapo-holu małą szafę wnękową / nie mamy typowego wiatrołapu, na linii kominek - łazienka chcemy zrobić przeszklone drzwi suwane.W kuchni tez mamy obydwa okna a frontowe jeszcze nieco powiększone, w kuchni na ścianie po spiżarni powstała nam wnęka wskutek planowanej szafy w holu w obrębie dawnego wejścia kuchnia-wiatrołap. Czas pokaże co z tego wyjdzie,też mamy obawy. Projekt na papierze sobie a życie sobie.

Pozdrawiamy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin i to jest super rozwiązanie, wejście ze schodów, brak przechodnich balkonów z pokoju do pokoju / dzieci lubią się przemieszczać :D /

no i można zrobić zjazd rurą do garażu - zawsze jest gdzie się "ewakuować" w trudnych chwilach gdy potrzeba nam trochę samotności :lol: / to już pomysł mojego kochanego męża /

Pozdrawiamy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin i to jest super rozwiązanie, wejście ze schodów, brak przechodnich balkonów z pokoju do pokoju / dzieci lubią się przemieszczać :D /

no i można zrobić zjazd rurą do garażu - zawsze jest gdzie się "ewakuować" w trudnych chwilach gdy potrzeba nam trochę samotności :lol: / to już pomysł mojego kochanego męża /

Pozdrawiamy :wink:

 

hehe niezłe pomysły..

My akurat wybralismy ten pokoj gdyż chcielismy mieć dużą garderobę..

i trochę prywatności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej przerwie. Troszke nowych twarzy tu przybyło:).Brygida i jacek-mamy brame segmentowoWIŚNIOWSKIEGO i montowalismy ja po tynkach ale przed posadzkami.

Oj jak chciałabym się pochwalic moim rodoskiem (ale wstyd-nie umię poradzić sobie z wklejaniem zdjęć). A mamy juz sporo. Okna wstawiali nam w ciągu jednego dnia(sprawna kilkuosobowa ekipa.

Sypilania nasza tez miesci się w pokoju na garażem(troszke odległości i osobności od pokoików dziec)- tu tez mamy swoja garderobę - spora zreszta bo poszerzaliśmy i wydłużaliśmy garaż.

Nasz obecny stan to góra przygowtowana do malowania,wyłozone kafkle w kotłowni(na tyłach garażu) i w pomieszczeniu gospodarczym, dzisiaj zakupilismy drzwi wewnętrzne.

Mam pytanie onosnie drzwi pomiedzy pomieszczeniem gospodarczym a garażem(są jakieś nietypowe) jak rozwiązaliście ten problem,zmienialiście coś wcześniej w trakcie budowy czy zamawialiści e krótsze dzrwi? Jeśłi tak to jakie (drewniane czy metalowe)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...