Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

wiolmar dzieki za informacje o bramie garażowej / jesli to nie problem podaj orientacyjna cenę Wisniowskiego/. Chcielibysmy zamknac budynek jak nam zamontuja okna przed zrobieniem instalacji elektrycznej i co w domku, więc o tynkach wewnetrznych nie ma mowy, no chyba , że mozna zrobić tylko tynki w części garażu, jesli nie zabijemy drzwi dechami i zrobimy instalację.Troche się obawiamy kradziezy na budowie przy otwartym budynku.

 

TARgratulujemy sukcesów w walce z urzednikami :wink:

Pozdrawiamy wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin i inni , którzy są na bieżąco w kwesti kosztów robocizny za dach mamy pilną prośbę, podajcie nam koszty waszej robocizny za całość pokrycia dachu tj. więźba, pokrycie dachu z obróbką blacha, załozenie rynien i podbitka dachowa.

Pytamy, bo nasz dekarz ma problemy z liczeniem / oczywiście na swoja korzyść/ i chce od nas dodatkych pieniedzy m.in. za to ,że dachówka była twarda i zuzył duzo tarcz do jej cięcia i wierteł :o Dach był robiony podczas naszego urlopu i wydawało nam się , że zapłacilismy juz wszystko i to z góry :roll: a tu niespodzianka. Dekarz nie założył nam całości orynnowania / twierdzi , że zrobi to po ociepleniu budynku/ podobnie jak podbitkę, więc dla nas nie skończył roboty,co do jakosci wykonania uwag nie mamy ale ustalona cena powinna być wiążaca dla obydwu stron :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemas90 czyli za całą robociznę zapłaciłeś 14tyś tj. 70zł mkw, no chyba , że masz dwustanowiskowy garaż :roll: zweryfikuj ta cene jeśli możesz.

My za więźbe zapłacilismy też 3tyś.tj. 15zł/m kw. Za pokrycie dachówką ceramiczna, folie, obróbki blacharskie i trzy okna dachowe + rynny i podbitka 41zł/ m kw. Czyli razem za całość wychodzi 56zł/ m kw tj. ok. 11500.

Dekarz kombinuje z ceną :roll: czy jest rzeczywiscie zbyt niska? Ceny sa różne zależnie od regionu, gdzies na forum o dachach czytaliśmy , że wachają sie od 50 do 80 zł za m kw dachu.

Może ktoś z forumowiczów poda jeszcze cene dla porównania?

Pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR wielkie dzięki za informację o cenie dachu, u nas wychodzi 15zł/m kw

więźby / to normalna cena w naszym regionie / a za resztę robocizny wychodzi 41 zł/ m kw wiec cena zbliżona do twojej. Wniosek jest jeden, nie powinniśmy się zgadzać na żadne dodatkowe pieniądze.

Jak zaczynaliśmy budowę mieliśmy ofertę 50 tyś. za mury i więźbę, skorzystaliśmy z oferty 32 tyś. bez więźby, tarasu i schodów zewnętrznych.

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR dekarz nie wykonał całego orynnowania i podbitki , ma to zrobić po ociepleniu budynku a my nie mamy nic przeciwko temu,zapłaciliśmy mu 10tyś., resztę miał dostać jak skończy robotę, a on chce wszystkie pieniądze , twierdzi , że rynny i podbitkę zrobi za dodatkowa opłatą ,mówi o jakiś fakturach za materiał - gra słowna toczy się na razie przez telefon. Tu nawet nie chodzi o ewentualna niewielką dopłatę ale o fakt nieskończonej roboty i niedotrzymywanie umowy.

Jak zaczynaliśmy budowę , to jeden z sąsiadów powiedział nam , że na początku budowy się płaci , a na końcu budowy się liczy... i to jest prawda, budowa to ogromny wydatek i wiele nerw.

Pozdrawiamy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie

czytałam o waszych wątpliwosciach co do ustawnosci pokoi na gorze..my zlikwidowalismy pokoik miedzy łazienką a sypialnią(pokoj z 3oknami balkonowymi)"przepołowilismy" go na pół-z łazienki mamy wejscie do pralni z balkonem natomiast z sypialni mamy wejscie do super duzej garderoby..moim zdaniem super rozwiązanie,dzięki garderobie nie bede miala zadnych wielkich szaf w domu osobna pralnia to tez super sprawa..powiem szczerze ze pokazany rodosik mocno stracil na swej urodzie przez likwidacje dwóch okien balkonowych..według mnie duze okna dodaja wiele uroku..\u nas juz praktycznie koniec prac-został tyko kominek i plytki w garazu,jesi ma ktos jakies pytanie chcetnie pomoge

aha jakis czas temu jedna pani prosiła o spotkanie w celu obejrzenia mojego domku..miałam problem z komputerem i sraciłam wszystkie wiadomosci,jesli jeszcze jest pani zainteresowana prosze pisac.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie dawajcie się naciągać!!! Orynnowanie, okna dachowe i wyłazy zawsze powinny być i są wliczone w cenę robocizny za dach. Jeżeli chodzi o podbitkę to inna sprawa. Są dwa rodzaje: nadbitka i podbitka. Jeżeli ktoś robi nadbitkę to również ona jest wliczona w cenę robocizny gdyz bez niej nic nie zrobisz (folia, dachówka) ona zawsze jest kładziona jako pierwsza, a podbitkę liczą sobie osobno, gdyż ją można zrobić na samym końcu, nawet po elewacji. Głupie ale tak juz jest, dlatego ja zdecydowałem się na nadbitkę i mam spokój. Od poniedziałku, może wtorku kładziemy dachówkę. Jak mi się uda to wkleje parę fotek :lol:

 

Pozdrowionka, Arek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

My też nad wykuszem zostawiamy jedno środkowe okno balkonowe, dwa boczne będą mniejsze i myślę, że całkiem dobrze to wygląda :) Zmieniamy jeszcze jedną rzecz, otóż likwidujemy balkon i lukarnę od strony ogrodu, wstawiamy tam dwa okna połaciowe. Naszym zdaniem trzy balkony to za dużo jak na małego Rodka.

A od piątku nasz "domek" wygląda tak :lol: :

 

http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/lawa.JPG

 

Od jutra zaczynamy robić szalunki na ściany fundamentowe, przepusty na wod-kan i pompę ciepła. Zalewanie ścian planujemy na piątek.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Czy zastanawialiście się już nad instalacją elektryczną w waszych rodoskach tzn. rozmieszczenie wlączników żyrandoli lamp ściennych itd. Jęśli ktoś mialby jakiś swój projekt instalacji lub gotową wykonaną instalację elektryczną to bardzo bym prosil o przeslanie na priv lub forum. Teraz dopiero się zaczyna glówny proces decyzyjny a czlowiek nie jest w stanie wszystkiego ogarnąć.

Pozdrawiam i liczę na pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...