Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

TAR dekarz nie wykonał całego orynnowania i podbitki , ma to zrobić po ociepleniu budynku a my nie mamy nic przeciwko temu,zapłaciliśmy mu 10tyś., resztę miał dostać jak skończy robotę, a on chce wszystkie pieniądze , twierdzi , że rynny i podbitkę zrobi za dodatkowa opłatą ,mówi o jakiś fakturach za materiał - gra słowna toczy się na razie przez telefon. Tu nawet nie chodzi o ewentualna niewielką dopłatę ale o fakt nieskończonej roboty i niedotrzymywanie umowy.

Jak zaczynaliśmy budowę , to jeden z sąsiadów powiedział nam , że na początku budowy się płaci , a na końcu budowy się liczy... i to jest prawda, budowa to ogromny wydatek i wiele nerw.

Pozdrawiamy :wink:

 

Brygida i Jarek

 

Nie dajcie się naciąć oszustowi, trzeba postawić sprawę jasno albo robi wszystko teraz albo zero kasy. My za cały dach zapłaciliśmy 20000.

W tym wykonanie więźby dachowej, obróbka ozdobna krokwi, dwukrotne malowanie krokwi, wykonanie i malowanie i przybicie nadbitki, wykonanie 2 jaskółek, dekarstwo całościowo, dodatkowo ocieplenie jaskółek i ściany pomiędzy garażem a domem wraz z przyklejeniem siatki i zatarciem klejem, założenie 4 okien dachowych, obróbki blacharskie i założenie rynien.

Pozdrawiamy,

pawlusp

 

ps. nie dajcie się oszustowi

 

 

http://picasaweb.google.pl/ppawlik1/Rodos?authkey=Gv1sRgCM2W0J7S1u_arAE#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemas90 czyli za całą robociznę zapłaciłeś 14tyś tj. 70zł mkw, no chyba , że masz dwustanowiskowy garaż :roll: zweryfikuj ta cene jeśli możesz.

My za więźbe zapłacilismy też 3tyś.tj. 15zł/m kw. Za pokrycie dachówką ceramiczna, folie, obróbki blacharskie i trzy okna dachowe + rynny i podbitka 41zł/ m kw. Czyli razem za całość wychodzi 56zł/ m kw tj. ok. 11500.

Dekarz kombinuje z ceną :roll: czy jest rzeczywiscie zbyt niska? Ceny sa różne zależnie od regionu, gdzies na forum o dachach czytaliśmy , że wachają sie od 50 do 80 zł za m kw dachu.

Może ktoś z forumowiczów poda jeszcze cene dla porównania?

Pozdrawiamy :)

 

Kochani, my za robociznę płacimy 75zł/ m2: więźba, pełne deskowanie, papa, pokrycie dachówką ceramiczną, okna, rynny, obróbki blacharskie. Dodatkowo płaciliśmy 2 tys. za rzeźbienie końcówki krokwi i malowanie lakierobejcą (także boazerii).

Często osobno liczą koszt podbitki za m2, nam już to odeszło.

Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My płacilismy 42zł na robociznę dachu ze wszystkimi dodatkami. Ale wiadomo co region i specjalista to inna cena. Mimo wszystko uważam, że umowa to "świętość" i gadanie, że trzeba dopłacić to koleś może sobie w buty wsadzić. Powinien dokończyć robotę, rozliczyć się po umowie i koniec.. a jak będzie robił problemy to Wy macie asa w rękawie.. przecież koleś wiedział co wam daje do podpisania! Sam robił w końcu wycenę :)

 

Renatka i Marcin instalacje elektryczna zaczynaliśmy od projektowania pomieszczeń, by wiedzieć gdzie co stoi i jak rozmieścić np. kontakty... "skorzystalismy" częściowo z projektu ale raczej poglądowo .. oczywiście mozna na "oko" zrobić instalację elekt. ale z doświadczenia kuzyna wiemy, że to się nie sprawdza :)

 

Gosik Jakie ładne ławy.. :))

ale przyznam szczerze, że już nie chciałabym być na tym etapie hehe ;) jejciu kiedy ta budowa się skończy!!!!

 

a w między czasie.. którego mimo wszystko brak budujemy sobie altankę :) jak kompleksowo to komlpeskowo i o ogród tez trzeba zadbać :)

Projekt znaleźlismy przez przypadek w gazecie :) niestety musimy zrezygnować z mini "jeziorka" ze względu na wszędobylskiego brzdąca ale może kiedyś :)

ps. ktoś może orientuję się jak zbudować grilla z cegły? :)

 

http://images50.fotosik.pl/169/7dd4c386c1e7b35emed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin dzieki za informację o dachu, ceny sa rzeczywiscie zróżnicowane ale wasza jest zblizona do naszej. A co do umowy ... kolejny raz robota na "gebę", fachowiec polecony, o umowie facet nie chciał nawet słyszeć, co do fachowości roboty - zero uwag, zrobił porządnie, gorzej z terminem /rzucił robote jak wyjechalismy na urlop / :x

No ale juz zostawmy ten dach " nie samym dachem człowiek żyje" :) fajna ta wasza altanka, nawet bez "jeziorka"- mój mąż zrobił huśtawke z drabinką z drewnianych bali i zabiera się za piaskownice z desek szalunkowych, z budowy zostaje tyle drewna- warto je wykorzystać.

 

P.S. My tez marzymy o końcu budowy... ale chyba jeszcze troche czasu upłynie :roll:

Pozdrawiamy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach Ci fachowcy bez umów.. no cóż "wasza wina..wasza wina" ........... teraz to tylko modlić się by skończył to co zaczął... i nie chciał dużej nadpłaty. Chociaż jak teraz tak kombinuje może będzie chciał żebyście mu zapłacili a potem skończy..? U nas nawet jak okna robił nam z rodziny to i tak umowę podpisaliśmy.. wiadomo pewna firma umów się nie boi..

jak już ktoś na początku kręci z umowami pewne jest że w czasie roboty wyskoczą jakieś "cudeńka" ... a że z polecenia.. no to teraz możesz iść z pretensjami do polecającego - ale i tak nic to nie da

 

Co do wyposażenia ogrodu .. piaskownica - podstawa :) jak na razie w rejonie piaskownicy zasadzilismy klon palmowy by była ochrona przed wiatrem i część zywopłotu (thuje)..

 

No tak koniec budowy jeszcze ho, ho .. przed nami ale jak już budynek zamknięty (choćby drzwiami z desek - jak u nas) to tak inaczej wygląda.. tak jakoś cieplej :)

 

Pozdrawiam, ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena masz 100% racji " nasza wina", trzeba zawsze jakiś świstek spisać :( ale powiem ,że usługi budowlane to mega szara strefa,pamiętam jak chcieliśmy umowę od murarza to zrobił oczy :o / dużżo większe :) / o innych fachowcach nie wspomnę ...

My tez zabijemy drzwi dechami , żeby zrobić elektrykę w zamkniętym budynku jak nam wprawia okna / zgodnie z umową :D /

U nas na działce chwasty, chwasty i piach :) sprzątamy ,żeby posadzić jakieś pierwsze rośliny.. to będzie przyjemna robota :wink:

Pozdrawiam ciepło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

w końcu zebraliśmy wszystkie papiery do PnB. Dzisiaj złożyliśmy dokumenty i pozostaje czekać na upragnione pozwolenie. Jeszcze się budowa nie zaczęła a ja już chciałbym żeby już się skończyła :D

 

Brygida i Jarek skoro nie podpisaliście umowy to wywalcie gościa od dacu z budowy i weźcie innego fachowca a nie naciągacza.

 

Pozdrawiam wszystkich budujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AniaMariusz fajnie , że złożyliście papiery , oby pozwolenie było szybko i bez problemów. Piszesz Aniu "jeszcze się budowa nie zaczęła a ja już chciałbym żeby już się skończyła", pamietam jak cieszy pierwsza " dziura w ziemi" pod fundamnet, a teraz po 4 miesiacach budowy marzę ,żeby juz był koniec... ale to troche potrwa.

Przebieg budowy zalezy od wielu czynników ... także od podejścia / ja nie mam dystansu i dlatego czuje się zmeczona :( /. My mamy bardzo mało czasu na dogladanie budowy i co gorsza nikt nam nie pomaga, każda pomoc jest na wage złota.. ale i tak rosnacy domek bardzo cieszy.

Pozdrawiamy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brygida i Jarek, Oto nasze koszty wykonania dachu nad domem w rododendronach 6 z garażem jednostanowiskowym i dodatkową wiatą o powierzchni ok. 40 m2:

 

1. Więźba - 4310 zł

2. Blachodachówka Hestia 742 Szwedzka - 240 m2

3. Rynny + całe okucia, spady itp.

4. Wkręty

5. Blacha płaska 21 arkuszy

6. Wyłaz 1 szt.

7. Okna Fakro 2 szt. + kołnierze

od poz. 2 do poz. 7 - 18 100 zł

8. Farby + impregnaty - ok. 1200

9. Boazeria 133 m2 - 3000zł

10. Robocizna - 7000zł

 

http://img219.imageshack.us/gal.php?g=p7180024.jpg

 

To są nasze koszty wykonania dachu. Budujemy dom w okolicach Łańcuta w miejscowości Kosina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T.Ania dzięki za wycenę dachu, my tez zastanawialismy się nad blachodachówka, wyglada naprawde ładnie. Wiata to super pomysł, ale taka "przyklejona " do domku wymaga zmian w projekcie my nie uwzgledniliśmy tego w adaptacji i mamy zamiar postawić wiatkę do 25 m kw za domem.

Troszkę zmieniliście w rodo, wyjście na taras koło wykusza, zmiana okien z tyłu domu. Fajnie popatrzeć na nieco odmieniona wersje.

Pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.Mam pytanie do T.Ania .Zauważyłam,że masz wykonany drugi strop ze skosami.Budujemy identyczny dom w woj.Małopolskim koło Bochni -ale z garażem 2 stanowiskowym a plan przewiduje regipsy.Czy musiałaś mieć na to zgodę kierownika itp..?Proszę o kontakt na gg 8374541 lub [email protected] będe bardzo wdzięczna na odpowiedż.

P.S.Jak pisałam pochodzę koło Bochni mąż ma firmę hydrauliczną z wszystkimi uprawnieniami do wykonania i odbioru więc wykonuje usługi i doradztwo w tej dziedzinie . tel-783-295-813 Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Czy mogę prosić o zdjęcia pokoju obok łazienki na poddaszu (to z balkonem frontowym). Wystarczy mi w kierunku dużych drzwi balkonowych.

Z góry dziękuję.

 

nie wiem czy pomogę..

w moim "archiwum" znalazłam taką fotkę tego pokoju.. jeszcze bez ścianek

http://images43.fotosik.pl/170/6f51e34952f994c1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mWilQ, ja niestety nie mogę Ci pomóc, takimi zdjęciami będę pewnie dysponować za kilka miesięcy :wink:

Mogę się za to pochwalić naszymi mega wysokimi szalunkami na ścianę fundamentową:

 

http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/szalunki.JPG

 

A tu jeszcze nasz mały ulubieniec na budowie:

 

http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/kursor.JPG

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, my mamy wreszcie POZWOLENIE NA BUDOWE . :D

Po wielu miesiącach załatwiania papierologii wreszcie mozemy działac na naszej działce. :D Bedziemy budować rodo 6 z częsciowym podpiwniczeniem tzn. piwnica bedzie pod garazem i małym pokojem.

 

aga-gaga gratulujemy serdecznie i czekamy na wieści z rozpoczętej budowy.

 

Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...