Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Powiem ci Gosik21 ze podoba mi się twoje rozwiązanie szczególnie ze względu na miejsce na szafe w wiatrołapie :D . Moja architekt podobny pomysł mi dawała ale bez przenoszenia łazienki tylko ze ja chciałam mieć przejscie z garażu do domu.

A tak przy okazji możesz pokazać też pomysł na piętro bo ja wyżej wklejałam swoje widzimisie ale jakoś nie jestem przekonana, może masz jeszcze jakiś ciekawy pomysł.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witamy wszystkich :) od wczoraj nasz rodo ma okna , tak jak pisał przemas90 pięcioosobowa ekipa montowała je od 7 do 18. Wybraliśmy oknoplast w kolorze amarena czyli taki ciepły miodowy brąz, martwimy się tylko doborem drzwi i bramy garażowej bo tylko oknoplast ma ten kolor a drzwi nam się u nich raczej nie podobają ... ale jakoś damy radę :wink: / może Urzędowski - jeśli pieniążków wystarczy :roll: /

 

Okna frontowe mamy powiększone - więc wybraliśmy opcje z podziałem

http://images50.fotosik.pl/173/461d706914b69ed3med.jpg

 

Trzy okienka nad wykuszem :)

http://images46.fotosik.pl/173/9ab2e1da0362f9c6med.jpg

 

i nasza radość trzyskrzydłowe okna tarasowe :) :)

http://images47.fotosik.pl/173/93eb784087a27bb2med.jpg

 

mWilQ zrobiliśmy zdjęcia pokoju koło łazienki / lepiej późno niż... /

:)

http://images48.fotosik.pl/173/98c57861324dff2emed.jpg

http://images37.fotosik.pl/168/aa8e866a524c1786med.jpg

 

Pisaliście o aranżacji wejścia do domku... kolumny, "ozdobne trójkąty", my prawdopodobnie usuniemy kolumny i postawimy klinkierowe kwadratowe filarki w kolorze kominów i przyszłego cokołu / tak mamy w adaptacji projektu /... te kolumny nasz "artysta murarz" postawił jak dla nas zbyt daleko od siebie, drzwi wejściowe chcielibyśmy poszerzyć / filary musimy mieć ze względu na wydłużony balkon frontowy / Zobaczymy co powie o tej zmianie kierownik :) Ciągle zastanawiamy się też nad kształtem schodów, chcieliśmy poszerzone i okrągłe a teraz przy potencjalnej zmianie ... czas pokaże :)

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin gabinet mamy zlikwidowany , został po nim tylko jeden słup przy schodach.

Dzisiaj zaczynamy radykalna walkę z chwastami poleconym przez Michała i Magdę preparatem Roundup / podobno wypala chwasty do 0 :wink: / zobaczymy , bo przy takim upale jego działanie jest bardzo silne.

 

Pozdrawiamy serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosik21 my mamy trzy skrzydła 90/230 czyli tak jak w projekcie (razem 270/230), dwa skrzydła idąc od wykusza sa otwierane, trzecie nie. Z tymi duzymi oknami jest tak , że super wygladają a gorzej z ich otwieraniem chyba , że drzwi suwane / nam sie bardzo podoba ten pomysł ale obawialiśmy sie ich wiekszej awaryjności /. Dzis zwrócilismy też uwagę na inna kwestię tzn. jak zlikwiduje sie to boczne okno w kuchni to narażamy się na notoryczne przeciagi / otwarta kuchnia i okno naprzeciwko dużych drzwi tarasowych /a w kuchni trudno funkcjonować bez okna :wink:

Pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brygida i Jarek a możecie powiedzieć ile zapłaciliście za komplet okien z oknoplastu. Tak dla porównania potrzebuję bo ja robiłam wycenę u Jezierskiego, Urzędowskiego i Gebauer. Cały czas myślę czy drewno czy PVC i choć zawsze chciałam drewniane okna, podłogi, parapety i wogle prawie co się da to teraz jednak skłaniam ku oknom Jezierski w drewnianej okleinie (10tys taniej niz drewno) no i parkiet chyba tylko na parterze a na górze panele.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniak25 widzę , że masz ten sam problem co my, jesteśmy zachwyceni oknami Urzędowskiego i też stawialiśmy na drewno / wycena 29tyś.bez żadnych dodatków / ale zdrowy rozsądek wygrał i wybraliśmy dobre PCV , za Oknoplast profil Platinum kolor amarena dwustronny z termoramką zapłaciliśmy 19 800 z montażem czyli też różnica 10 tyś.

Okna są bardzo ładne i solidne, o Jezierskim tez słyszeliśmy dobre opinie.

Do Urzędowskiego może wrócimy kupując drzwi i bramę garażowa :roll: maja w ofercie piękne zestawy drzwi-brama garażowa... czas pokaże, wydatków mnóstwo ... ale raz się żyje :D

Pozdrawiamy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. To u nas też podobnie wycena od urzedowskiego, troche wiecej bo 34tys od gebauera ale te okna mnie urzekły :( tylko ta cena i pewnie stanie na jezierskim. Cenowo 21tys za elita thermo ze szprosami, a dodatkowo wycenialam u nisz rolety zew i wyszko 11tys na caly dom.

Swoją drogą dobrze wiedzieć, że urzędowski robi drzwi i bramy choc dziwi mnie to trochę. Ja raczej myslalam o wisniowskim lub hormanie na brame a drzwi jakos bede dopasowywac.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaczynamy radykalna walkę z chwastami poleconym przez Michała i Magdę preparatem Roundup / podobno wypala chwasty do 0 :wink: / zobaczymy , bo przy takim upale jego działanie jest bardzo silne.

 

Pozdrawiamy serdecznie

 

Brygida i Jarek tylko ostrożnie z tym Roundupem w te upały. Generalnie lepiej robić oprysk przy sporo niższych temperaturach jak 30 stopni. Jak musicie koniecznie pryskać teraz, to róbcie to wieczorem i koniecznie w długim rękawie, długich spodniach i maseczce. Przy takiej pogodzie bardzo łatwo się struć.

 

Pozdrawiamy i życzymy powodzenia w walce z chwaściorami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brygida i Jarek a możecie powiedzieć ile zapłaciliście za komplet okien z oknoplastu. Tak dla porównania potrzebuję bo ja robiłam wycenę u Jezierskiego, Urzędowskiego i Gebauer. Cały czas myślę czy drewno czy PVC i choć zawsze chciałam drewniane okna, podłogi, parapety i wogle prawie co się da to teraz jednak skłaniam ku oknom Jezierski w drewnianej okleinie (10tys taniej niz drewno) no i parkiet chyba tylko na parterze a na górze panele.

pozdr

 

Jeżeli mogę coś doradzić to polecam ten parkiet na górę a dobre panele na dół - dużo mniej stresujące :lol: Widzę co jest u moich rodziców - ciągła bieganina dzieci taras - dom - podwórko powoduje hiper zanieczyszczenia w salonie - w lato nieuniknione. Dzięki dobrym panelom szybko sprzątam te ślady (często na mokro) i unikamy stresu związanego z niszczeniem dobrego parkietu. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po dwóch tygodniach od rozpoczęcia budowy zakończyłem 1 etap stan 0

 

http://lh5.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/SnRm5NLcO5I/AAAAAAAAAqM/_FdkQywNXqw/s800/IMG_5207.JPG

 

http://lh6.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/SnRm5h-jOyI/AAAAAAAAAqU/-e68DoRSObY/s800/IMG_5221.JPG

 

http://lh4.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/SnRoMUJ-VbI/AAAAAAAAAqg/FcrD97daiXE/s800/IMG_5233.JPG

 

http://lh4.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/SnRrOiFhhSI/AAAAAAAAArQ/CMIVFVNPSR8/s800/IMG_5269.JPG

 

http://lh4.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/SnRpt4XQf3I/AAAAAAAAArA/2728qgvDFk0/s800/IMG_5270.JPG

 

Koszty:

Beton na ławy B20 + pompa 1h pracy -15m3 - 4 000,00 zł

Lepik do papy 8 wiader po 10L - 286,00 zł

Papa 15 rolek po 10m - 1 125,00 zł

Chudy beton pod ławy - 5m3 - 1 150,00 zł

Twardy styropian 10cm + kołki 100szt.- 80m2 - 1 210,00 zł

Kątowniki do styropianu L=3m 8szt. - 44,00 zł

Klej do styropianu 24worki potrzeba 15 - 456,00 zł

Folia 60mb - 396,00 zł

Dysperbit 10 wiader po 20KG - 530,00 zł

materiały na hydraulikę + robocizna - 3 400,00 zł

Piasek do cementu 40 ton (zostało 15ton) 1 000,00 zł

Cement 4 palety (3palety na fundamenty) 2 464,00 zł

Wapno 10szt. Po 5L - 360,00 zł

Stal na zbrojenie na cały dom - 3 050,00 zł

deski do szalunków 1,5 kubika - 900,00 zł

Piach do zasypania fundamentów 416 ton + koparka 8h - 8 000,00 zł

bloczek betonowy 2152szt. - 7 316,80 zł

Beton na stan zero + pompa - 15m3 3 700,00 zł

 

Suma materiałów: 39400zł

Robocizna: 13000zł

Koparka do humusu: 750zł

Geodeta: 1200zł

Razem: 54350zł

 

Przez to, że miałem 1m humusu do zdjęcia wyszło mi bardzo dużo bloczków fundamentowych (11 warstw pod domem, 9 warstw pod garażem) oraz piasku do zasypania fundamentów. Wszystkie koszty zawierają transport, koparki.

 

Mam nadzieje, że pomoże to przyszłym budującym w obliczeniu kosztów. Po zakończeniu następnego etapu podam kolejne zestawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po dwóch tygodniach od rozpoczęcia budowy zakończyłem 1 etap stan 0

 

Suma materiałów: 39400zł

Robocizna: 13000zł

Koparka do humusu: 750zł

Geodeta: 1200zł

Razem: 54350zł

 

Przez to, że miałem 1m humusu do zdjęcia wyszło mi bardzo dużo bloczków fundamentowych (11 warstw pod domem, 9 warstw pod garażem) oraz piasku do zasypania fundamentów. Wszystkie koszty zawierają transport, koparki.

 

Mam nadzieje, że pomoże to przyszłym budującym w obliczeniu kosztów. Po zakończeniu następnego etapu podam kolejne zestawienie.

 

 

Gratulacje - calkiem zgrabnie to wygląda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po dwóch tygodniach od rozpoczęcia budowy zakończyłem 1 etap stan 0

 

Suma materiałów: 39400zł

Robocizna: 13000zł

Koparka do humusu: 750zł

Geodeta: 1200zł

Razem: 54350zł

 

Przez to, że miałem 1m humusu do zdjęcia wyszło mi bardzo dużo bloczków fundamentowych (11 warstw pod domem, 9 warstw pod garażem) oraz piasku do zasypania fundamentów. Wszystkie koszty zawierają transport, koparki.

 

Mam nadzieje, że pomoże to przyszłym budującym w obliczeniu kosztów. Po zakończeniu następnego etapu podam kolejne zestawienie.

 

 

Gratulacje - calkiem zgrabnie to wygląda. :)

 

O witam a co tam u Ciebie słychać jak idą przygotowania do budowy na jakim jesteś etapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...