Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A ja w ogóle nie wiem po co Wam te rolety!

 

-przecież one nie są antywłamaniowe,

-ciemno w domu nie chce mieć, rolety materiałowe będą chronić od natrętnego słońca w upalne dni,

- w nocy natomiast, jeśli będzie się coś działo na podwórku to nic nie uda Wam się zobaczyć, (znajomi przeżyli horror jak w nocy jeleń ocierał poroże o ogrodzenie, a oni myśleli, że to złodzieje i bali się w ogóle odsłonić tych rolet :lol: )

- dzienne światło ma wiele pozytywów, np. kwiaty potrzebują światła do życia,

- jeśli izolacja będzie prawidłowo wykonana, to zimą będzie ciepło, a latem chłodno,

- takie rolety nie ochronią nawet przed wiatrem (bo to przecież plastik),

 

 

Jakie wg Was są niezaprzeczalne zalety rolet??

 

- jak się wybierze antywłamaniowe, to spełniają swoją funkcje

- plastikowe są, jak się takie zamówi, a w przeciwnym wypadku zazwyczaj są aluminiowe

- jak ktoś rzuci w kierunku okna ciężki przedmiot, to jest szansa że zasunięta roleta go powstrzyma

 

- przy włamaniu można powiedzieć, że złodziej czuje się komfortowo, bo zapala światło i nie widać go z zewnątrz / nie wie też co na niego czego na zewnątrz więc to niekoniecznie wada.

 

niech się wypowie ktoś kto używa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja w ogóle nie wiem po co Wam te rolety!

 

-przecież one nie są antywłamaniowe,

-ciemno w domu nie chce mieć, rolety materiałowe będą chronić od natrętnego słońca w upalne dni,

- w nocy natomiast, jeśli będzie się coś działo na podwórku to nic nie uda Wam się zobaczyć, (znajomi przeżyli horror jak w nocy jeleń ocierał poroże o ogrodzenie, a oni myśleli, że to złodzieje i bali się w ogóle odsłonić tych rolet :lol: )

- dzienne światło ma wiele pozytywów, np. kwiaty potrzebują światła do życia,

- jeśli izolacja będzie prawidłowo wykonana, to zimą będzie ciepło, a latem chłodno,

- takie rolety nie ochronią nawet przed wiatrem (bo to przecież plastik),

 

 

Jakie wg Was są niezaprzeczalne zalety rolet??

 

Rolety mają moi rodzice w mieszkaniu w bloku, moja siostra w swoim domku też je zamontowała, my też je planujemy. Dlaczego?

Moja siostra ma zamontowane rolety na dole, na piętrze odpuściła i wierz mi przy ostatnich upałach temperatura w salonie była naprawdę komfortowa, w przeciwieństwie do sypialni w której ma rolety z materiału.

Kolejna sprawa: przy roletach zewnętrznych można otwierać okno, przy tych montowanych na oknie raczej średnio.

 

Czy rolety antywłamaniowe, czy nie, jeżeli złodziej będzie miał do wyboru domek z roletami, czy bez, jaki wybierze??? Nawet przy roletach, które nie są antywłamaniowe troszkę się pomęczy, ich kolejną zaletą jest to, że próba ich sforsowania=dużo hałasu. Równie dobrze można zapytać: po co alarm? Przecież jak złodziej będzie chciał nas okraść to alarm też mu niestraszny.

 

W nocy nie ma potrzeby opuszczania rolet np. w sypialni do samego dołu, wystarczy do połowy i już możesz obserwować co się dzieje dookoła. Tak jak wspominałam, jakby ktoś próbował ja podnieść wyżej to i tak obudzi cały dom.

 

A kwiatki zarówno u moich rodziców, jak i u siostry mają się znakomicie :D Przecież jak jesteśmy w domu to nie siedzimy przy spuszczonych żaluzjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydatek rzędu 10 tys za rolety to nie małe pieniądze.

Ja nie lubię się decydować na cos jeśli mam jakieś wątpliwości. Alarm i owszem jest tańszy spełnia swoja podstawową rolę - odstrasza dzwiękiem.

 

Rolety proponowane standardowo do domków jednorodzinnych nie mają charakteru antywłamaniowego.

 

- ktoś mi nie rzucił czymś w okno / mało prawdopodobne/

- jak ktoś będzie sie próbował wkraść do mojego domu i ja będę w nim, to będę się modlić, żeby mnie nie zabił, więć hałas wywołany roletami mi nie pomoże,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- jak ktoś będzie sie próbował wkraść do mojego domu i ja będę w nim, to będę się modlić, żeby mnie nie zabił, więć hałas wywołany roletami mi nie pomoże,

 

Możesz wtedy uruchomić tzw. napadówkę. Moich znajomych okradli jak smacznie spali, więc chyba wolę jednak usłyszeć jak ktoś próbuje się do mnie włamać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Możesz wtedy uruchomić tzw. napadówkę. Moich znajomych okradli jak smacznie spali, więc chyba wolę jednak usłyszeć jak ktoś próbuje się do mnie włamać.

 

a co to ta napadówka??

 

Pewnie lepiej wytłumaczył by to mój narzeczony, ale jest to takie urządzonko w kształcie podobne do pilota do samochodu, po naciśnięciu uruchamia się alarm, jest też możliwość, że po naciśnięciu wysyłane jest powiadomienie do biura ochrony (jeżeli z usług takowego będziecie korzystać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie lepiej wytłumaczył by to mój narzeczony, ale jest to takie urządzonko w kształcie podobne do pilota do samochodu, po naciśnięciu uruchamia się alarm, jest też możliwość, że po naciśnięciu wysyłane jest powiadomienie do biura ochrony (jeżeli z usług takowego będziecie korzystać).

 

Spoko pomysł.

Ja już się orientowałam w firmacj ochroniarskich i wcale nie jest tak drogo. Za domek 5 km od miasta biorą 50 zł/ m-c. Dodatkowo można wtedy liczyć na zniżkę w ubezpieczeniu domu.

Ciekawska księgowa obliczyła :D że, za 10 tys. to przez 17 lat mam ochronę firmy wraz z dojazem na powiadomienie. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Czy możecie podac ilosci betonu potrzebne do SSO tzn, ławy, fundamenty i posadzki/stropy. Rodosek z jednym garazem.Z góry dzieki.

Beton B20 na ławy - 12m3

chudziak pod ławy chłopaki robią na miejscu z betoniarki :)

chudziak na stan 0 też robią z betoniarki na miejscu :)

Strop nad garażem B20 - 5,5m3

Strop nad resztą B20 - 15m3 (chyba)

 

Pozdrawiamy M&M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich rodomaniaków, cały czas was podpatruję. Przeczytałem cały wątek (51 stron- niestety), do piątej rano siedziałem - oj żona była zła.

 

Podpatruję i się uczę.

Pozwolenie na budowę otrzymam 10 sierpnia, no i pod koniec sierpnia ruszam z fundamentami.

 

A projekt bardzo podobny bo RODO ale 8, mojego niestety nie ma za dużo wątków, ale projekty bardzo podobne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy możecie mnie uświadomić w konstrukcji dachu są 2szt. płatew o długości 10,40m one są drewniane czy metalowe bo obiło mi się, że są one metalowe?

Płatwie są drewniane, ale słupy które je podtrzymują można daś stalowe. My tak zrobiliśmy, słupy można fajnie schować w ścianie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...