Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pozdrawiam wszystkich rodomaniaków, cały czas was podpatruję. Przeczytałem cały wątek (51 stron- niestety), do piątej rano siedziałem - oj żona była zła.

 

Podpatruję i się uczę.

Pozwolenie na budowę otrzymam 10 sierpnia, no i pod koniec sierpnia ruszam z fundamentami.

 

A projekt bardzo podobny bo RODO ale 8, mojego niestety nie ma za dużo wątków, ale projekty bardzo podobne.

Pozdrawiam

Ja wątek odnośnie pomp ciepła czytałem całe święta Bożonarodzeniowe :) Jakieś 115 stron...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie pytałem archonu o zgodę na drugi strop uzgodniłem to z kierownikiem budowy nie widziałem potrzeby uzgadniania tego z tą firmą praktycznie żadnych zmian z nimi nie uzgadniałem.

Jeśli chodzi o wentylację mechaniczną to można wyrzutnię zrobić w kanał wentylacyjny na dach a u siebie będę miał w ścianie i czerpnię i wyrzutnię tylko po przeciwnych stronach mam nadzieję że w przyszłym tygodniu będzie gotowa bo trochę się goście grzebią no i jeszcze poprawki albo obniżka ceny mają pecha bo temat wentylacji mechanicznej nie jest mi obcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylacji nie robię według projektu z Archonu bo mam zmienione funkcje pomieszczeń więc projekt wentylacji jest nieaktualny, za całą instalację z rekuperatorem mam zapłacić 14000 (urządzenie firmy Bartosz), ale dzisiaj mam spotkanie z wykonawcą bo mi się nie podoba to co zrobili w złych miejscach wyprowadzili nawiewy i albo to poprawią albo do widzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że nie mam jeszcze projektu pewnie powstanie na koniec ale kucia było dużo ja mam dość mocno zmienione pomieszczenia zamieniłem kuchnię z pokojem na dole żeby mieć spiżarnię pod schodami. Łazienka na górze jest z drugiej strony a łazienka z projektu została połączona z pokojem obok. Mogę zrobić zdjęcia i wrzucić o ile zdążę bo niestety wyjeżdżam służbowo za granicę, z czasem krucho a jak wrócę to mam mieć tynkarzy. Z wentylacją mechaniczną jest trochę pracy zwłaszcza jak ma się wszystkie stropy, ja rekuperator będę miał na poddaszu wszystkie kanały też tam się znajdują do dołu idą piony. Postaram się zrobić zdjęcia a jak będę miał projekt to zrobię skany, ten projekt Dospela nie jest wcale taki zły jak ktoś nie zmieniał funkcji pomieszczeń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz taki dylemat:

 

W tym roku planujemy zamknięcie stanu 0

Na wiosne 2010 - jak się pieniążki nazbierają :D planujemy elektrykę a póżniej wodę i kanalizację.

I ostatnio nasuneły mi się wątpliwości.... okna wstawiać jeszcze przed zimą czy może dopiero na wiosnę przed samymi instalacjami?

 

Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o schody!!! Proszę o podanie ile kosztowały Was schody wewnetrzne a dokładnie ich obłozenie ponieważ mamy wylewane. NAm wołają za nie 9 tysięcy--szok :o I drugi prolblem tierdza ze bedzeimy mieli próg w pokoju nad garazem

 

Nam za schody dębowe pełne powiedzieli 6500 zł na gotowo, o progu nic nie mówili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz taki dylemat:

 

W tym roku planujemy zamknięcie stanu 0

Na wiosne 2010 - jak się pieniążki nazbierają :D planujemy elektrykę a póżniej wodę i kanalizację.

I ostatnio nasuneły mi się wątpliwości.... okna wstawiać jeszcze przed zimą czy może dopiero na wiosnę przed samymi instalacjami?

 

Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

 

U nas podobnie, z tą różnicą, że my już na jesień/zimę planujemy robienie instalacji elektrycznej. W związku z tym na pewno zamkniemy domek oknami w tym roku. Jeżeli planujecie wszystkie instalacje w przyszłym roku to nie widzę problemu, żeby dopiero wtedy pomyśleć o oknach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...