Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witamy,

mamy prośbę do wszystkich którzy mogą nam pomóc. :roll:

 

Aktualnie czekamy na warunki zabudowy do naszej działki, a 22.08 wyjeżdżamy na wakację na których chcieliśmy zająć się zmianami w projekcie - tylko tam będzie na to czas.

Nie możemy kupic jeszcze projektu bo nie jesteśmy na 100% pewni czy Gmina czegoś nie wymyśli :evil: , a projekt jednak kosztuje ponad 2 tyś.

 

Stąd nasza prośba - Czy może ktoś z Was udostepnić nam projekt rodo 6 G2 z garażem po prawej stronie wejścia (wersja katalogowa) ??

 

Kontakt: [email protected] lub prv

 

Z góry bardzo dziękujemy za pomoc i obiecujemy poinformować drogich forumowiczów o naszych zmianach.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Przyznam szczerze, że nie mam siły na tą chwilę przeglądac 52 strony ;/ Proszę o kontakt osoby budujące Rododendrony 6(W) - wersja bez garażu.

[email protected]

 

My dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z budową. Działkę mamy w Czarnowie gm. Dąbrówka.

 

Pozdrawiamy wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłany: Wto, 11 Sierpień 2009 19:08 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Namtar kiedy robisz wentylację - czy juz???

 

 

Własnie godzine temu wróciłem z wczasów więc myślę że do 2 tygodni bede miał, a raczej podeśle Ci mój twórczy :oops: schemat rekuperacji i opiesz co i jak (jak ja to widze w oparciu o wiedze z sieci)

Tymczasem borem lasem pozdrawiam

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy,

mamy prośbę do wszystkich którzy mogą nam pomóc. :roll:

 

Aktualnie czekamy na warunki zabudowy do naszej działki, a 22.08 wyjeżdżamy na wakację na których chcieliśmy zająć się zmianami w projekcie - tylko tam będzie na to czas.

Nie możemy kupic jeszcze projektu bo nie jesteśmy na 100% pewni czy Gmina czegoś nie wymyśli :evil: , a projekt jednak kosztuje ponad 2 tyś.

 

Stąd nasza prośba - Czy może ktoś z Was udostepnić nam projekt rodo 6 G2 z garażem po prawej stronie wejścia (wersja katalogowa) ??

 

Kontakt: [email protected] lub prv

 

Z góry bardzo dziękujemy za pomoc i obiecujemy poinformować drogich forumowiczów o naszych zmianach.

 

Pzdr

 

Interesuje Was cały projekt??? Troszkę ciężko go zeskanować, dużo stron, nie wszystkie w formacie A4. Ale zauważyłam, że jesteście z Poznania. Chętnie udostępnimy Wam nasz projekt do skserowania. Budujemy Rodo6 G2 z garażem po prawej stronie :) Odezwijcie się na priv, to jakoś się umówimy.

 

Pozdrawiamy

 

P.S. u nas kończy się daszek, postaram się w weekend wkleić zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TYNKI-policzyli nam 642m2-gipsowe cały dom 21zł/m2. Jestśsmy zadowoleni. Czy ktos z WAS montuje piec co KOSTRZEWA, jeśli tak to czy jest ok?czy jesteście z niegio zadowoleni. My jesteśmy na niego zdecydowani ale kosztuje też nieźle

 

Mi zawołali 24 netto z materiałem maszynowe. 642m2? uff sporawo, masz podwojny garaż?

Zastanawiam się nad Kostrzewą Fuzzy Logic na pellet. Paru znajomych ma zwykłe "śmieciarze" od kostrzewy i są zadowoleni. Nawiększa jazdę mam z okienkami oferty od 20 d0 8 tys:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym prosic o polecenie rozsadnego architekta z Krakowa i okolic, najlepiej takiego ktory robil juz adaptacje rododendrona 6...

 

Ci do ktorych udalo mi sie dotrzec cenia sie strasznie, co jeden to bardziej, a kazda zmiana to stekanie ze sie nie da albo kosztuje tyle ze glowa boli :(

 

wszystko się da a adaptację może zrobic kierownik budowy, no ale może nie masz co z kasiurką robic -- joke:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artek- napisał:

Chcialbym prosic o polecenie rozsadnego architekta z Krakowa i okolic, najlepiej takiego ktory robil juz adaptacje rododendrona 6...

 

Ci do ktorych udalo mi sie dotrzec cenia sie strasznie, co jeden to bardziej, a kazda zmiana to stekanie ze sie nie da albo kosztuje tyle ze glowa boli

 

 

wszystko się da a adaptację może zrobic kierownik budowy, no ale może nie masz co z kasiurką robic --

 

Witam wszystkich po dluższej przerwie.nie pisalam ale podczytuję Was niemal codziennie,milo sie patrzy na Wasze postępy:)

 

Rzeczywiscie wiele zmian mozna zrobic bez architekta tj.likwidacja okien,ścianek dzialowych czy poprzesuwanie ich.Ale np.takie zmiany jak likwidacja balkonow czy wydluzenie domu,bądz powiększenie wykuszu musi byc dokonane przez architekta i naniesione na projekt.I nie da sie tego przeskoczyc.Polecam w Krakowie biuro Aprojekt na ulicy Bronowickiej.Nam adaptacji jakies 2 miesiace temu dokonał Pan Mariusz Grzybek.(jego kolega z biura Pan jarek to tez konkretny gość).Biuro to polecila nam Angela i rzeczywiscie okazalo sie najtańsze.Zaplacilismy za calosc 2 000 a mielismy powazne zmiany tj.wydluzenie domu o 1m i zwęzenie o 40 cm,zmiana wjazdu do garazu(niestety dzialka okazala sie za wąska po pomiarach geodety) :roll:

Wykonalismy do pana Mariusza architekta dziesiatki telefonow z zapytaniami i zawsze cierpliwie odpowiadal na wszystkie pytania i z niczym nie robił problemow.

U nas cos wreszcie ruszylo do przodu,otrzymalismy wczoraj pozwolenie na budowę :D teraz bedziemy czekali na uprawomocnienie się i w pazdzierniku wylewamy fundamenty.Reszta na wiosnę.Pozdrawiam wszystkich milosnikow tego cudnego domku !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników na tym forum. Jestem tu nowy ale od pewnego czasu czytam ten wątek. Jeszcze nie zdążyłem całego bo jest naprawdę dłuuuuugi. Nie ma co się oszukiwać ale mnie Rodo 6 także przypadł mi do gustu.

Mam prośbę do Was. Przymierzam się do takiej wstępnej kalkulacji budowy i czy mógłby ktoś podesłać mi swoje wydatki oraz rodzaj i zużycie materiałów na poszczególne etapy budowy? Przymierzam się do Rodo 6P (z piwnicą) ale interesują mnie wszelkie kalkulacje.

Poza tym jaka jest wasza opinia na temat ekonomiczności budowy podpiwniczenia? Wiem, że to większe zużycie materiałów i dodatkowy strop ale z moich przemyśleń wynika, że 1 m więcej bloczków (piwnica ok 2,10m), izolacji pionowej, zaprawy - to nie jest wielki koszt. A strop? - bez piwnicy przecież i tak trzeba nawieść piachu, zagęścić i zalać betonem z góry - to też nie jest za darmo. A jakąś piwnicę, czy chociażby budynek gospodarczy trzeba mieć.Ale to tylko moje gdybania.

Czekam na opinie i jakieś kalkulacje

Z góry dzięki

Jeszcze mój adres: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin Wysłany: Wto, 25 Sierpień 2009 14:18 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Wyglądają solidnie.. a co będzie na stopniach?

 

 

 

 

Stopnie też będą z granitu.

 

To trzeba będzie uważać na schodach.

Upadek na takich schodach może się źle skończyć. Już nawet nie mówię o dorosłych ale o dzieciach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też prawda...

My wybralismy tradycyjne - drewniane, takie jak w tym projekcie

 

http://images45.fotosik.pl/187/8ebb801fba08b24bm.jpg

 

schody na zdjęciu piękne. Też będę miała tzw. pierwszy stopień zapraszający.

 

Schody kamienne są piekne, ale moja koleżanka, niestety upadku z takich schodów nie korzysta już w ogóle ze schodów :cry:

Drewno też jest śliske, ale przy upadku na pewno jest mniejsze niebezpieczeństwo uszkodzenia kręgosłupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...