Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników na tym forum. Jestem tu nowy ale od pewnego czasu czytam ten wątek. Jeszcze nie zdążyłem całego bo jest naprawdę dłuuuuugi. Nie ma co się oszukiwać ale mnie Rodo 6 także przypadł mi do gustu.

Mam prośbę do Was. Przymierzam się do takiej wstępnej kalkulacji budowy i czy mógłby ktoś podesłać mi swoje wydatki oraz rodzaj i zużycie materiałów na poszczególne etapy budowy? Przymierzam się do Rodo 6P (z piwnicą) ale interesują mnie wszelkie kalkulacje.

Poza tym jaka jest wasza opinia na temat ekonomiczności budowy podpiwniczenia? Wiem, że to większe zużycie materiałów i dodatkowy strop ale z moich przemyśleń wynika, że 1 m więcej bloczków (piwnica ok 2,10m), izolacji pionowej, zaprawy - to nie jest wielki koszt. A strop? - bez piwnicy przecież i tak trzeba nawieść piachu, zagęścić i zalać betonem z góry - to też nie jest za darmo. A jakąś piwnicę, czy chociażby budynek gospodarczy trzeba mieć.Ale to tylko moje gdybania.

Czekam na opinie i jakieś kalkulacje

Z góry dzięki

Jeszcze mój adres: [email protected]

 

Buduj piwnicę, nawet się nie zastanawiaj!

 

My też mieliśmy wątpliwości, ale po wybudowaniu nie mam już wątpiwości.

Całkowity koszt to ok 35 tys (bloczki, ocieplenie, kanalizacja, komin na poziomie piwnicy, robocizna) Gdzieś na wscześniejszych stronach rozpisałam całość dokładnie.

Bez piwnicy w ziemie też pakujesz full kasy, a tak - nie ma problemu z kotlownią, i innymi pomieszczeniami na wszystkie "przyda_sie"

 

Pomieszczenia są przepiękne.

 

Jak jesteś z Dolnego Śląska to zapraszamy.

We wrzesniu będzie kłada się więźba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Jeśli ktoś z rododendronowiczów dysponuje aktualnym kosztorysem rodo6, proszę o przesłanie mi go na maila [email protected] Potrzebuje go do kredytu. Z góry dziękuję.

 

Wysłane na maila. Specjalnie przygotowany dla banku - Nordea, tylko nie sugeruj się nim podczas budowy gdyż są to kwoty przybliżone.

 

Szczegółowy kosztorys posiadam i będę w miarę postępów budowy udostępniał go na forum. Ostatnio dodałem kosztorys na stan 0

 

 

Witam jestem też posiadaczem projektu rodos 6 czekam tylko na pnb i na wiosnę ruszam. Staram się też o kredyt i mam prośbę o przesłanie na maila [email protected] aktualnego kosztorysu budowy, z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin schody piękne, my tez stawiamy na drewno, stopnie granitowe przy małych dzieciach będą problemem ale jako element wnętrza mogą się ładnie prezentować. Cecil co oznacza termin "stopień zapraszający" bo fajnie brzmi a nie wiem co oznacza?

 

misial w nawiązaniu do wątku o elektryce to mamy już wstępny kosztorys

materiałów /niestety trochę większy niż w pierwotnych założeniach tj. ok. 8 000

/osprzęt Legrand, kable Tele-Foniki /.Czy waszym zdaniem materiały instalacyjne Legranda są rzeczywiście dobre? Ich zakup sugeruje nam elektronik robiący projekt instalacji, ma być bezpieczna i mało awaryjna.

 

pozdrawiamy

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cecil co oznacza termin "stopień zapraszający" bo fajnie brzmi a nie wiem co oznacza?

 

 

pozdrawiamy

:wink:

 

stopień zapraszający, to ten duży i mocno wystający skierowany w stronę drzwi wejściowych - na zdjęciu wyżej jest jeszcze dodatkowo pięknie zaokrąglony.

 

W naszym projekcie nie będzie z tym problemu, bo jeden schodek wchodzi trochę do salonu i to on będzie zaraszającym - tylko go trochę zaokraglę.

Z tego co pamiętam to REMLE ma taki na zdjęciach kilkanaście stron wcześniej :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam głupie pytanie ale proszę o odpowieź bo nie mogę tego rozwikłać. :oops:

 

W projekcie i na stronie archonu pojawiają się pojęcia: pow użytkowa, pow domu bez garażu i pow całkowita.

Teoretycznie znam te pojęcia ale licząc powierzchnie poszczególnych pomieszczeń nie wychodzi mi to co oni podają. I teraz nie wiem czy pow użytkowa mojego domku to faktycznie 127,2m2 czy nie. Co ze spiżarnią, kotłownią, holem, przedpokojem czy schodami, wlicza się czy nie?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłany: Sro, 26 Sierpień 2009 12:02 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Marlena&Marcin schody piękne, my tez stawiamy na drewno, stopnie granitowe przy małych dzieciach będą problemem ale jako element wnętrza mogą się ładnie prezentować.

 

 

Witam.

 

Wszyscy nasi znajomi (z małymi dziećmi) maja schody z kamienia albo obłozone kafelkami i są zadowoleni. Moi rodzice posiadają schody z drewna 5 lat i już chcą je wymieniać. Co chwile zbiera sie na nich kurz i widoczne są pękniecia. Wycierają sie szybko jak biega po nich 6 osób :) dlatego zdecydowaliśmy się na takie długowieczne ale to rzecz gustu..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Dzisiaj zamówiłem materiały na:

- dach wraz z oknami (Veluxy model GGU 1szt. i GGL - 3szt.) + wszystkie potrzebne elementy -22.000zł z transportem

- więźba - 7.000zł z transportem

wersja rodo6 G2

 

Co do schodów to miałem w mieszkaniu schody drewniane i nigdy więcej tylko betonowe obłożone płytkami. Nie trzeszczą nie niszczą się. I nie jest to tylko moje zdanie ale też znajomych co maja schody drewniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynki wewnetrzne. Jakie, ile metrów,koszt może ktoś się podzielić informacjami?

pozd.

 

tynki cementowo-wapienne, maszynowo, 22zł

 

Witajcie. 22 zl. materiałem? Jesli mozecie dobra ekipe polecic po robotach to prosze o wysylanie namiarow na priva. Pozdr. A.

 

22zł z materiałem.. :) firma z polecenia z białej listy wykonawców (jak Jacek i Sławek). Efekty ich pracy będą widoczne pod koniec wrzesnia... więc jak coś to zapraszamy :) od ostatniej waszej wizyty dużooo się zmieniło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Dzisiaj zamówiłem materiały na:

- dach wraz z oknami (Veluxy model GGU 1szt. i GGL - 3szt.) + wszystkie potrzebne elementy -22.000zł z transportem

- więźba - 7.000zł z transportem

wersja rodo6 G2

 

Co do schodów to miałem w mieszkaniu schody drewniane i nigdy więcej tylko betonowe obłożone płytkami. Nie trzeszczą nie niszczą się. I nie jest to tylko moje zdanie ale też znajomych co maja schody drewniane.

 

a jakie dachówki (kolor, producent, cementowe czy ceramiczne) a rynny jakie?

Rodo G2 i 4 okna dachowe? coś mało ja mam 6

Ja ciągle się nie mogę zdecydować.

Myślę nad robenem i rupp ceramiką barwioną w masie - kolor antracyt.

A rynny sama już nie wiem - chyba stalowe ocynk w kolorze białym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Dzisiaj zamówiłem materiały na:

- dach wraz z oknami (Veluxy model GGU 1szt. i GGL - 3szt.) + wszystkie potrzebne elementy -22.000zł z transportem

- więźba - 7.000zł z transportem

wersja rodo6 G2

 

Co do schodów to miałem w mieszkaniu schody drewniane i nigdy więcej tylko betonowe obłożone płytkami. Nie trzeszczą nie niszczą się. I nie jest to tylko moje zdanie ale też znajomych co maja schody drewniane.

 

a jakie dachówki (kolor, producent, cementowe czy ceramiczne) a rynny jakie?

Rodo G2 i 4 okna dachowe? coś mało ja mam 6

Ja ciągle się nie mogę zdecydować.

Myślę nad robenem i rupp ceramiką barwioną w masie - kolor antracyt.

A rynny sama już nie wiem - chyba stalowe ocynk w kolorze białym.

 

Dachówka ceramiczna Roben falista mała brązowa, rynny PCV Bryza, 4 okna dlatego, że zlikwidowałem okna w garderobach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aLien01 a co z oknami?

mi zaproponowano okpol cena niższa, a jeśli chodzi o jakość to są różne opinie.

Veluxy masz w podstawowej wersji czy jakieś dodatkowe opcje wybraliście??

 

Veluxy nie mam w podstawowej wersji wybrałem model GGL i GGU: cytat: Okno obrotowe z naturalnej sosny klejonej warstwowo, trzykrotnie pokrywane impregnatem i lakierem. W górnej części okna uchwyt otwierający z klapą wentylacyjną i filtrem powietrza.Wyposażone w podwójny pakiet szybowy zapewniający lepszą izolacyjność cieplną.

GGU jest pomalowane na biało gdyż przeznaczone jest do łazienki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie dachówki (kolor, producent, cementowe czy ceramiczne) a rynny jakie?

Rodo G2 i 4 okna dachowe? coś mało ja mam 6

Ja ciągle się nie mogę zdecydować.

Myślę nad robenem i rupp ceramiką barwioną w masie - kolor antracyt.

A rynny sama już nie wiem - chyba stalowe ocynk w kolorze białym.

 

Dachówka ceramiczna Roben falista mała brązowa, rynny PCV Bryza, 4 okna dlatego, że zlikwidowałem okna w garderobach.

 

U nas Creaton Premion kolor antracyt angobowany, rynny PCV (chyba też Bryza) kolor grafit, okna dachowe Roto. Też zrezygnowaliśmy z okien w garderobie, więc będą 4 szt. Dachówka już położona, okna dachowe jeszcze nie zamontowane, nasi cieślo-dekarze przekonali nas, żeby poczekać z tym do wiosny.

Postaram się w najbliższym czasie wkleić w końcu zdjęcia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U nas Creaton Premion kolor antracyt angobowany, rynny PCV (chyba też Bryza) kolor grafit, okna dachowe Roto. Też zrezygnowaliśmy z okien w garderobie, więc będą 4 szt. Dachówka już położona, okna dachowe jeszcze nie zamontowane, nasi cieślo-dekarze przekonali nas, żeby poczekać z tym do wiosny.

Postaram się w najbliższym czasie wkleić w końcu zdjęcia.

 

Pozdrawiam.

 

Proszę o przybliżoną cenę całego dachu w ceramice Creatona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U nas Creaton Premion kolor antracyt angobowany, rynny PCV (chyba też Bryza) kolor grafit, okna dachowe Roto. Też zrezygnowaliśmy z okien w garderobie, więc będą 4 szt. Dachówka już położona, okna dachowe jeszcze nie zamontowane, nasi cieślo-dekarze przekonali nas, żeby poczekać z tym do wiosny.

Postaram się w najbliższym czasie wkleić w końcu zdjęcia.

 

Pozdrawiam.

 

Proszę o przybliżoną cenę całego dachu w ceramice Creatona

 

poszło na prv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał i Magda Dziękuję za tak szybką odpowiedź.

 

Ja w głowie mam zamieszanie, Ceraton i Rupp ceramika kolor jes mieszany w masie, w Robnie natomiast nie. Przy kolorze antracyt może to się okazać bardzo ważne. Ceny Robena raczej nikt nie przebije....

i ciągle nie mogę sie zdecydować!

 

Jak na coś się zdecyduje to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał i Magda Dziękuję za tak szybką odpowiedź.

 

Ja w głowie mam zamieszanie, Ceraton i Rupp ceramika kolor jes mieszany w masie, w Robnie natomiast nie. Przy kolorze antracyt może to się okazać bardzo ważne. Ceny Robena raczej nikt nie przebije....

i ciągle nie mogę sie zdecydować!

 

Jak na coś się zdecyduje to dam znać.

 

My też myśleliśmy nad Robenem i Creatonem. Wygrał Creaton z kilku względów:

- Roben ma antracyt tylko w wersji Roben PLUS, czyli dachówka jest dużo większa,

- nie chcieliśmy dachówki szkliwionej (świecącej), bo nam się nie podobała, Roben antracytowy ma bardzo chropowatą powierzchnię i duża szansa, że szybko osadzi się na nim mech (Creaton Premion ma jakiś składnik, który niby ma temu zapobiec),

- różnica w cenie nie była wielka, a jakościowo Creaton wypada zdecydowanie lepiej.

 

A jeszcze jedno, wydaje mi się, że w Creatonie Premion dachówki są powlekane kolorem na końcu, dachówka pod spodem ma kolor ciemny brąz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...