Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

A jeszcze jedno, wydaje mi się, że w Creatonie Premion dachówki są powlekane kolorem na końcu, dachówka pod spodem ma kolor ciemny brąz.

 

W Robenie spód dachówki jest rudy, a tylko na wierzchu jest powierzchnia antracyt, więc przy przycinaniu dachówek boki trzeba malować. A w razie gradu lub uszkodzeń dachówek mogą powstać odpryski - i to jest wada.

 

Sprawdzę dziś cenę Ceratona - mam nadzieję, że mnie pozytywnie zaskoczy!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

A jeszcze jedno, wydaje mi się, że w Creatonie Premion dachówki są powlekane kolorem na końcu, dachówka pod spodem ma kolor ciemny brąz.

 

W Robenie spód dachówki jest rudy, a tylko na wierzchu jest powierzchnia antracyt, więc przy przycinaniu dachówek boki trzeba malować. A w razie gradu lub uszkodzeń dachówek mogą powstać odpryski - i to jest wada.

 

Sprawdzę dziś cenę Ceratona - mam nadzieję, że mnie pozytywnie zaskoczy!

Pozdrawiam

 

Mamy na dachu 2 miejsca, gdzie widoczne jest przycięcie dachówki i tam dekarz poradził nam, żeby przemalować to lakierobejcą. Nie jest to super widoczne, ale ja się czepiam szczegółów. Jeżeli chodzi o ewentualne uszkodzenia podczas np. gradu, to o to się nie martwię. Dekarze bardzo chwalili wytrzymałość tej dachówki. W całym transporcie tylko 2 były uszkodzone, mówili, że jak robili Robena to chodząc po dachu niektóre łamały się pod ich ciężarem, nam nie pękła żadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aLien01 a co z oknami?

mi zaproponowano okpol cena niższa, a jeśli chodzi o jakość to są różne opinie.

Veluxy masz w podstawowej wersji czy jakieś dodatkowe opcje wybraliście??

 

No właśnie miałam zapytać o ten Okpol. Okienka sporo tańsze od veluxa czy fakro. Czy ktos może sie wypowiedzieć na temat jakosci. Malo informacji i niewiele opinii na necie.

 

Ja pierwsze słyszę. We wszystkich hurtowniach w których byliśmy do wyboru były Velux, Fakro i Roto.

 

A jakie okna wybieracie do domu??? Słyszeliście coś o oknach Dobroplast?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam sie nad oknami Aluplast seria Ideal 7000 profil 6-komorowy białe pcv , jakies cieple ramki, itd itp. Koszt z montażem ok. 12.700 brutto.

Myslałam nad Oknoplastem ale cena mnie zwaliła z nog.

Mam jeszcze kilka ofert na okna białe pcv wahaja sie one od 11000 do 18000 brutto. Proszę o wypowiedzi nt okien z Aluplast.

 

Ja najprawdopodobniej będę zamawiał okna AVANTE koszt z montażem około 15.000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam sie nad oknami Aluplast seria Ideal 7000 profil 6-komorowy białe pcv , jakies cieple ramki, itd itp. Koszt z montażem ok. 12.700 brutto.

Myslałam nad Oknoplastem ale cena mnie zwaliła z nog.

Mam jeszcze kilka ofert na okna białe pcv wahaja sie one od 11000 do 18000 brutto. Proszę o wypowiedzi nt okien z Aluplast.

 

Gdyby chodziło o Oknoplast, to nie miałabym wątpliwości, ale chodzi o DOBROplast. Słyszałam o nich skrajne opinie, więc chyba nie zaryzykujemy. O Aluplaście się niestety nie wypowiem, chociaż wiem, że Dobroplast produkował kiedyś okna na ich profilach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nam udało się wybrać bramę garażową, nie będziemy orginalni.. jest Hormann Reno Matic (ocieplona, biala, typ M, Promatic K, +IT1)

Umowa podpisana teraz tylko czekać na montaż :)

 

 

ps. TAR .. Odnośnie okien..może warto wydać kilka złoty więcej i mieć coś pewnego niż przyoszczędzic i mieć okna no name?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich :)

TAR my mamy Oknoplast platinum,urzekł nas kolor amarena ale i solidność wykonania / całość z montażem ok. 19 800 /, cztery skrzydła miały drobne wady /rysy/ z reklamacja nie było problemu, montaz profesjonalny.

Jesli chodzi o Aluplast to robi na nim okna Rąbień, wycenialiśmy ich okna w kolorze złotego dębu / ok. 15tyś. z montazem/ ale nie chcieli słyszeć o oknach balkonowych niedzielonych, tzn. firma nie udziela na nie gwarancji.U nas w regionie łódzkim te okna sa bardzo popularne i maja niezłą opinię.

 

Marlena&Marcin my też myślimy o bramie segmentowej Hormann, podobno maja lepsze napedy niz Wisniowski. Jaki macie wymiar bramy i ile was ona kosztowała / lub będzie kosztować / z napedem i montażem? Jaką macie wysokość między sufitem a krawedzia nadprożą, z prospektu wynika , że musi być min. 35 cm u nas jest mniej.

 

My póki co zabijamy brame deskami podobnie jak drzwi i zaczynamy instalacje elektryczną :) a potem drenaż wokół domu z kanałem burzowym / mamy glinasty grunt a dom stoi blisko drogi asfaltowej , która teraz jest modernizowana i gmina podniosła sobie drogę o 12 cm :roll: całe szczęście , że jestesmy przy rowie melioracyjnym to zrobimy drenaż i odprowadzenie wody do zbiornika i rowu, nasz punkt 0 to juz przeszłość, inni mieszkańcy sa w duzo gorszej sytuacji.

 

Mamy pytanko odnośnie pradu: czekamy na podłączenie pradu do domu, mamy magiczna skrzynkę i złożylismy papiery o licznik , elektryk wkopał kabel i wyprowadził go na ściane w garazu... ile płaciliście za podłączenie licznika i pociagniecie pradu do domu z założeniem pionu / nam facet powiedział 1300zł /.

 

Pozdrawiamy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brygida i Jarek

 

Skorzystaliśmy z promocji i cena bramy to 3892zł cena za komplet z przyciskiem IT1 i montażem.

brama ma wymiar 2360x2125

 

Wysokość między sufitem a nadprożem - nie mam pojęcia :) może drugie M. będzie wiedzieć.. (ale czy to ważne?) U nas był facet, zmierzył i powiedział co będzie dobre :) nie chcieliśmy liczyć na nasz brak wiedzy na temat montowania bram i skorzystaliśmy od A do Z z firmy. Brama będzie montowana w październiku.. niestety dopiero pod koniec września będziemy mieć robione tynki :( więc trzeba poczekać.

 

Na prąd docelowy niestety musimy poczekać więc nawet nie orientuję się ile co kosztuje(orientacyjnie mają czas jeszcze rok - TAR masz super że tak szybko Wam podłączyli :)) Jeżeli chodzi o instalację elektryczną, wodną, kan. i podłogówkę w domu ponieśliśmy tylko koszty materiału i stratę czasu wolnego - mąż zrobił wszystko sam.. troszkę to trwa no ale.. troszkę kasy zostało - wyda się na coś innego :)

 

Robicie drenaż w powodu gliny my natomiast mam podłożę mocno piaszczyste-przepuszczalne i jak nie popada przez kilka dni to w ogrodzie pustynia.. mamy pomysł by zakopać zbiornik na deszczówkę i doprowadzić do niej z ryn rury (szczególnie, że mamy lekki spad od ogrodu w stronę domu i jak mocniej popada to woda gromadzi się od frontu) by tam magazynować wodę do podlewania ogrodu (system pompa-natrysk). Jak na razie jesteśmy na etapie planów ale będzie trzeba za to się mocno wziąść .... może ktoś coś takiego robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich :)

TAR my mamy Oknoplast platinum,urzekł nas kolor amarena ale i solidność wykonania / całość z montażem ok. 19 800 /, cztery skrzydła miały drobne wady /rysy/ z reklamacja nie było problemu, montaz profesjonalny.

Jesli chodzi o Aluplast to robi na nim okna Rąbień, wycenialiśmy ich okna w kolorze złotego dębu / ok. 15tyś. z montazem/ ale nie chcieli słyszeć o oknach balkonowych niedzielonych, tzn. firma nie udziela na nie gwarancji.U nas w regionie łódzkim te okna sa bardzo popularne i maja niezłą opinię.

 

Marlena&Marcin my też myślimy o bramie segmentowej Hormann, podobno maja lepsze napedy niz Wisniowski. Jaki macie wymiar bramy i ile was ona kosztowała / lub będzie kosztować / z napedem i montażem? Jaką macie wysokość między sufitem a krawedzia nadprożą, z prospektu wynika , że musi być min. 35 cm u nas jest mniej.

 

My póki co zabijamy brame deskami podobnie jak drzwi i zaczynamy instalacje elektryczną :) a potem drenaż wokół domu z kanałem burzowym / mamy glinasty grunt a dom stoi blisko drogi asfaltowej , która teraz jest modernizowana i gmina podniosła sobie drogę o 12 cm :roll: całe szczęście , że jestesmy przy rowie melioracyjnym to zrobimy drenaż i odprowadzenie wody do zbiornika i rowu, nasz punkt 0 to juz przeszłość, inni mieszkańcy sa w duzo gorszej sytuacji.

 

Mamy pytanko odnośnie pradu: czekamy na podłączenie pradu do domu, mamy magiczna skrzynkę i złożylismy papiery o licznik , elektryk wkopał kabel i wyprowadził go na ściane w garazu... ile płaciliście za podłączenie licznika i pociagniecie pradu do domu z założeniem pionu / nam facet powiedział 1300zł /.

 

Pozdrawiamy :wink:

 

Hejka. Co do nadproza garazu temat byl juz poruszany gdzies na poczatku tego forum. Wlasnie tu dali ciala projektanci naszego rodiego. Ale jest opisane jak ludzie sobie z tym poradzili.

 

Nasz Bob to wyłapał i w porę zwiększył przestrzeń nadproża tak, aby można było zamontować instalacje do gramy.

 

A ja szukam ciągle tych postów o źle zaprojektowanej więźbie w Rodo 6 i nie mogę znaleźć. Jak ktoś może mi pomóc to będę wdzięczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tar, Brygida

nie wiem o co chodzi z tym nadprożem... u nas nikt nie wspominał o jakiś problemach nawet wczoraj jak był facet od bram.. wydaje mi sie że Jacek (nasz wykonawca) poprawił to podczas budowy.. a wiele razy były od niego telefony że można coś lepiej zrobić... :) a jak nie wiedzieliśmy o co chodzi to prosiliśmy by zrobił tak jak uważa w końcu to on jest od budowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...