Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tar, Brygida

nie wiem o co chodzi z tym nadprożem... u nas nikt nie wspominał o jakiś problemach nawet wczoraj jak był facet od bram.. wydaje mi sie że Jacek (nasz wykonawca) poprawił to podczas budowy.. a wiele razy były od niego telefony że można coś lepiej zrobić... :) a jak nie wiedzieliśmy o co chodzi to prosiliśmy by zrobił tak jak uważa w końcu to on jest od budowy ;)

 

Chodzi o to , ze nadproże w projekcie jest za niskie, krotkie??? nie wiem jak to określic . w kazdym razie ma chyba 15 cm. I trzeba je obniżyć tak by zmieścil się napęd od bramy pewnie o kolejne 15 cm. Wcześniej na forum wyczytałam, że fachowcy od bram obniżaja nadproże twardym stropianem i tynkuja doklejony kawalek. Moze u nas Jacek też sie zorientuje albo kierbud - tragedii nie bedzie. A czy przypadkiem nie zauwazyliscie zmiany otworu w garazu? bo teoretycznie powinien się zmniejszyć.

 

Właśnie rozmawiałem u z przedstawicielem Hormanna i min. nadproża to 14 cm w projekcie jest 13,5cm i ja mam właśnie tyle. Przedstawiciel powiedział mi, że 1cm można urwać z wylewki lub bruzdę zrobić w suficie. Na marginesie brama Hormanna 500/210 z napędem i montażem 6600zł brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tar, Brygida

nie wiem o co chodzi z tym nadprożem... u nas nikt nie wspominał o jakiś problemach nawet wczoraj jak był facet od bram.. wydaje mi sie że Jacek (nasz wykonawca) poprawił to podczas budowy.. a wiele razy były od niego telefony że można coś lepiej zrobić... a jak nie wiedzieliśmy o co chodzi to prosiliśmy by zrobił tak jak uważa w końcu to on jest od budowy

 

Nadproże jest zbyt krótkie, więc my wstawiliśmy belkę drewnianą, która zostala nam z budowy dachu, ociepliliśmy styropianem i zatynkowaliśmy. Chodzi o to, ze przy montażu bram segmentowych prowadnice sa mocowane właśnie do nadproża. Można zainwestować w szyny do niskiego nadproża ale sa one dużo droższe, więc skoro można "przedłużyć" nadproże to nie ma się co zastanawiać.Na tej stronie są warunki techniczne bram i wymiary: http://www.remex.biz/bramy_garazowe,technicznie.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie prądu docelowego na początku roku kosztowalo nas 2100zł..niestety musimy poczekać.. bo mamy tylko słup przy drodze.. dostaliśmy ostatnio pismo, że będą chcieli przyłączyć prąd też sąsiednim działką.. wszyscy już wyrazili zgodę teraz mają równo 12 mcy na tą inwestycję..

Budowlany oczywiście musielismy sobie sami pociągnąc ze słupa aż to działki (przed nami sa jeszcze dwie działki), kupić skrzynkę , wkopać, zakopać itd.... z Energi przyjechali tylko po to by podłączyć prąd za co oczywiście też sobie kazali zapłacić.. ech, ..

 

aLien01

 

6600zł - strasznie dużo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie prądu docelowego na początku roku kosztowalo nas 2100zł..niestety musimy poczekać.. bo mamy tylko słup przy drodze.. dostaliśmy ostatnio pismo, że będą chcieli przyłączyć prąd też sąsiednim działką.. wszyscy już wyrazili zgodę teraz mają równo 12 mcy na tą inwestycję..

Budowlany oczywiście musielismy sobie sami pociągnąc ze słupa aż to działki (przed nami sa jeszcze dwie działki), kupić skrzynkę , wkopać, zakopać itd.... z Energi przyjechali tylko po to by podłączyć prąd za co oczywiście też sobie kazali zapłacić.. ech, ..

 

aLien01

 

6600zł - strasznie dużo ...

 

Marlena&Marcin to jest najniższa cena w Szczecinie. Miałem jeszcze inne wyceny na bramę Krispola coś około 5000zł ale chce mieć Hormanna. A tobie ile wyliczyli za taką bramę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aLien01

jak już wcześniej pisałam renomatic ocieplona typ M 2500x2125 (zwężona do szer 2360) z przyciskiem IT1 3892zł

ps. co to za brama 500/210?

aaaaaaaaaa .. ty masz g2 i wszystko jasne :)

 

Teraz wszystko jasne :D

Kiedy wrzucicie nowe zdjęcia do albumu?

 

hhehe.. czas się tym zająć :) dzisiaj wrzucimy ..:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również proszę o kosztorys dla banku będę bardzo wdzięczna. Na meila; [email protected]

 

Chciała bym się dołączyć do opinii, że piwnice w przypadku rodo są super można tam upchnąć pralnie, spiżarnie, kotłownie i co się komu podoba. My jesteśmy akurat w trakcie budowy piwnic naprawdę warto szczególnie w przypadku mniejszych domków takich jak rodo.

Wkleiła bym zdjęcia ale nie potrafię jakoś sobie z tym poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również proszę o kosztorys dla banku będę bardzo wdzięczna. Na meila; [email protected]

 

Chciała bym się dołączyć do opinii, że piwnice w przypadku rodo są super można tam upchnąć pralnie, spiżarnie, kotłownie i co się komu podoba. My jesteśmy akurat w trakcie budowy piwnic naprawdę warto szczególnie w przypadku mniejszych domków takich jak rodo.

Wkleiła bym zdjęcia ale nie potrafię jakoś sobie z tym poradzić.

 

Zdjęcia niestety nie oddają uroku piwnic. Pomieszczenie w piwnicy, które odzwierciedla wykusz jest poprostu przepiękne. Idealnie pasuje na winiarnię :D albo bilard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również proszę o kosztorys dla banku będę bardzo wdzięczna. Na meila; [email protected]

 

Chciała bym się dołączyć do opinii, że piwnice w przypadku rodo są super można tam upchnąć pralnie, spiżarnie, kotłownie i co się komu podoba. My jesteśmy akurat w trakcie budowy piwnic naprawdę warto szczególnie w przypadku mniejszych domków takich jak rodo.

Wkleiła bym zdjęcia ale nie potrafię jakoś sobie z tym poradzić.

 

Zdjęcia niestety nie oddają uroku piwnic. Pomieszczenie w piwnicy, które odzwierciedla wykusz jest poprostu przepiękne. Idealnie pasuje na winiarnię :D albo bilard.

 

Nam też się marzyła piwnica, niestety mamy wysokie wody gruntowe i musieliśmy zrezygnować. Nie znam osoby, która nie byłaby zadowolona z posiadania piwnicy, więcej jest tych, którzy żałują, że jej nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin jak miło usłyszeć ,że nie tylko mój mąż porywa się na instalacje, póki co elektryczną / znajomy elektronik robi nam projekt a Jarek będzie go realizował / :) zaoszczędzimy na robociźnie ale i jakość będzie ok bo najlepiej się robi u siebie. Jak się rozpędzi to może zdecyduje się na instalacje co :D

Jeśli chodzi o to nadproże to u nas mamy 24 cm do stropu bez ocieplenia czyli jest ok,gdzieś czytałam , że musi być 35 cm :roll: więc się trochę przeraziłam, że trzeba będzie ponosić większe koszty.My mamy poszerzony otwór garażowy na 2600, wysokość jak u Was.

 

My prąd mamy od sąsiadki, opłata przyłączeniowa 2100 zapłacona, papiery o licznik złożone, kabel wkopany i wyprowadzony na ścianę w garażu gdzie będzie rozdzielnia ... i teraz ZE ma czas do końca czerwca 2010 aby nas podłączyć więc trzeba się ratować "prywatnym elektrykiem"co założy licznik i podłączy prąd nie ma wyjścia.

 

Marlena&Marcin my zrobimy rury drenażowe wokół domu + kanał burzowy zbierający deszczówkę z rynien i całość wody chcemy odprowadzać rurą do wkopanego zbiornika / gdy woda osiągnie zbyt wysoki poziom jej nadmiar będzie schodził do rowu melioracyjnego / taki mamy pomysł a woda do podlewania tez się przyda.

 

 

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj maz tez sie zaoferowal ze zrobi instalacje elktryczna, sieciowa i z kumplem z pracy zrobi ilzolacje dachu welna od srodka i sufity k-g. Sama jestem w szoku ale bede dumna jak im sie to uda :wink: :lol:

 

hehe.. to ocieplanie wełną i k-g to nie takie trudne tylko pracochłonne a welna ech.. bardzooo gryzie warto się dobrze przy niej ubrać :).. mąz z teściem robią cała górę .. jak na razie wszystko równo jak się patrzy - poziomica nie kłamie hehe.. :) najwięcej

ale na dole to już tynki w żadne płyty się nie bawimy.. :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...