Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Czy może ktoś mi pomóc i napisać ile potrzeba na wersje Rodo z podwójnym garażem porothermu 25 (ściany nośne) i porothermu 11,5 (ściany działowe). Kiedyś zapisałem sobie ze 25 potrzeba około 1850szt. a 11,5 800szt. Dzisiaj zamawiam właśnie materiał i chciałbym wiedzieć. Pomożecie ?

 

Na ściany nośne (garaż dwustanowiskowy, ścianka kolankowa podniesiona o jeden pustak) poszło nam 1765 szt, zamawialiśmy 1850, więc troszkę zostało. Na ścianki działowe nie wiem ile pójdzie, bo jesteśmy w trakcie ich stawiania. Zamawialiśmy chyba 300szt, ale musiałabym zerknąć na fakturę.

 

Super dzięki. Jeśli chodzi o działówki wydaje mi się 800szt. za dużo szczególnie, że zlikwidowałem na dole gabinet.

W poniedziałek jak będę miał już stan zero przygotuje zestawienie materiałów z ilościami i cenami dla stanu 0. Mam nadzieje, że przyda się to przyszłym budującym, mi tego właśnie brakowało :D

 

Witam

 

Proszę o podanie ilość wykorzystanej cegły pełnej przy budowie Rododendrona 6 2G.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

 

Proszę :D Jeżeli chodzi o cegłę na działówki to zamówiliśmy 300 szt. i zabrakło, myślę, że 500 powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Dawno nie pisałam, ale mam usprawiedliwienie: "budowałam" rodka :wink:

 

Oto efekty (zdjęcia z wczoraj):

 

front:

 

http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/bialy1.JPG

 

i od strony ogrodowej:

 

http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/bialy2.JPG

 

Zakopano nam też takie coś:

 

http://kursorek.fm.interia.pl/budowa/kolektor.JPG

 

W sumie mamy pięć takich spiral, które schodzą się w studzience widocznej na drugim zdjęciu. Wykopanie pięciu rowów o długości 18 metrów, szerokości 1m i głębokosci ok 1,70m zajeło ekipie tylko jeden dzień. Bardzo sprawnie im to poszło. Cieszę się, że te roboty ziemne mamy za sobą :D Jeszcze czeka nas woda i POŚ.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My już po instalacji odkurzacza.. jak na razie tylko samych gniazd i szufelek :) stanęło na BEAM sc 350 +PRO.. jednostkę kupujemy dopiero w grudniu (wcześniej się nie przyda :)) tak nam doradził monter bo podobno w grudniu są fajne promocje i zawsze coś dorzucają :)

 

Gosik ładnie wam rośnie rodo.. od strony ogrodowej ciężko rozróżnić co garaż a co dom heheh.. :) taki mały bliźniak się Wam zrobił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin, dzięki za miłe słowa. Faktycznie z tej perspektywy nie widać różnicy między garażem a domem. Ale to tylko złudzenie. Garaż w Rodo G2 jest o około 3m węższy od domu (licząc z wykuszem), ale muszę przyznać, że robi wrażenie, można by z niego zrobić oddzielne mieszkanko :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR Marlena&Marcin maja rację, jak ruszycie z budową to wszystko pójdzie błyskawicznie :) pamietam jak cieszy pierwsza "dziura " w ziemi ...

my zaczynamy instalacje elektryczną, zbieramy oferty instalacji co i wod.-kan., dzisiaj na budowie mielismy rozmowę z hydraulikiem na temat inst. wod,-kan.i zwrócił nam uwage na potrzebę odpowietrzenia kanalizacji :roll: ,

wg projektu powinno być ono zrobione dachówką systemową na dachu, u nas tego odpowietrzenia nie ma ...

Hydraulik proponuje dwa rozwiazania:

- wymienić dachówkę na systemowa z odpowietrzaczem

- zrobić odpowietrzenie na scianie między głównym dachem a dachem garażu

i zamaskować estetyczną kratką wentylacyjną

Nam odpowiada bardziej to drugie rozwiazanie/ dachu wolelibysmy nie ruszać / ewentualny niemiły zapach nie będzie przeszkadzał bo to miejsce nie sasiaduje z oknami. Co o tym sadzicie?

 

Pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR Marlena&Marcin maja rację, jak ruszycie z budową to wszystko pójdzie błyskawicznie :) pamietam jak cieszy pierwsza "dziura " w ziemi ...

my zaczynamy instalacje elektryczną, zbieramy oferty instalacji co i wod.-kan., dzisiaj na budowie mielismy rozmowę z hydraulikiem na temat inst. wod,-kan.i zwrócił nam uwage na potrzebę odpowietrzenia kanalizacji :roll: ,

wg projektu powinno być ono zrobione dachówką systemową na dachu, u nas tego odpowietrzenia nie ma ...

Hydraulik proponuje dwa rozwiazania:

- wymienić dachówkę na systemowa z odpowietrzaczem

- zrobić odpowietrzenie na scianie między głównym dachem a dachem garażu

i zamaskować estetyczną kratką wentylacyjną

Nam odpowiada bardziej to drugie rozwiazanie/ dachu wolelibysmy nie ruszać / ewentualny niemiły zapach nie będzie przeszkadzał bo to miejsce nie sasiaduje z oknami. Co o tym sadzicie?

 

Pozdrawiamy :)

 

facet od dachu nie zauważył - aż dziwne!

 

u nas wszystko idzie rurami do takiego malutkiego kominka (dachówki) który jest tak umieszczony na dachu, by zapaszki szły wszędzie tylko nie do okna :) - miejsce nam dobrał dachowiec :)

 

między głónym dachem a garażem hmm.. z tego co pamietam,tam okien nie ma więc może jest to jakieś rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. dawno mnie nie było, bo i nie wiele się u nas działo :roll: tzn. instalacje już są :lol: proszę kogoś bardziej zaawansowanego o info - ile m2 tynków fachowcy wam wyliczyli?

buduję rodo 6 z pojedyńczym garażem-zgodnie z projektem - ściany między garażem a domem nie tynkuję, tylko ocieplam styropianem, więc odpada, i gabinetu nie ma, więc 2 ścianki również out.

Tak wogóle tynkuje tylko ściany-sufity są podwieszane. A wyliczono mi aż 490m2 :o wydaje mi się troszkę za duuużo.

proszę o odpowiedz - z góry dzięki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR Hydraulik proponuje dwa rozwiazania:

- wymienić dachówkę na systemowa z odpowietrzaczem

- zrobić odpowietrzenie na scianie między głównym dachem a dachem garażu

i zamaskować estetyczną kratką wentylacyjną

Nam odpowiada bardziej to drugie rozwiazanie/ dachu wolelibysmy nie ruszać / ewentualny niemiły zapach nie będzie przeszkadzał bo to miejsce nie sasiaduje z oknami. Co o tym sadzicie?

 

Pozdrawiamy :)

hej. my też nie mieliśmy komnka systemowego (w sumie jeszcze nie mamy) założonego przez dekarza, a instacje wod-kan już są i po prostu wymienimy dachówkę na tę z kominkiem-tzn.dekarz przyjdzie wymienić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. dawno mnie nie było, bo i nie wiele się u nas działo :roll: tzn. instalacje już są :lol: proszę kogoś bardziej zaawansowanego o info - ile m2 tynków fachowcy wam wyliczyli?

buduję rodo 6 z pojedyńczym garażem-zgodnie z projektem - ściany między garażem a domem nie tynkuję, tylko ocieplam styropianem, więc odpada, i gabinetu nie ma, więc 2 ścianki również out.

Tak wogóle tynkuje tylko ściany-sufity są podwieszane. A wyliczono mi aż 490m2 :o wydaje mi się troszkę za duuużo.

proszę o odpowiedz - z góry dzięki :lol:

 

Podłączam się do prośby o podanie ile wyszło m2 tynków ale przy Rodo6 G2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie!! wkrótce będę tu zapewne częstym gościem, jeśli tylko krakowska architektura spojrzy łaskawym okiem na nasze starania o WZ...

Mam pytanko do Wszystkich budujących Rodo 6 Z GABINETEM: czytałam opinie ludzi, którzy z niego zrezygnowali i byli zadowoleni - a czy jest ktoś, kto zostawił sobie gabinet i również jest zadowolony? jak wrażenia jeśli chodzi o wielkość salonu? boję się, że będzie trochę klaustrofobiczny, ale dodatkowy pokój na parterze także by mi się przydał... wszelkie rady mile widziane :D

pozdrawiam Wszystkich Walczących!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR my chcemy założyć kolektory na dachu nad garażem od południowej strony, teraz będziemy robić tylko instalacje ze zbiornikiem / zbiornik będzie na strychu /, kolektory założymy później , 2 panele zupełnie wystarczą.

 

angela82 my tez raczej wymienimy ta dachówkę, tak będzie chyba prościej i estetyczniej.

 

Mamy jeszcze jedno pytanko: ile wasz hydraulik wziął za tzw. punkt przy instalacji wod.-kanalizacyjnej? / mamy ofertę 120zł /.

pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...