Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dzięki za szybką odpowiedź

 

Liczyłem, że okna wyniosą mnie ok 1 tyś za sztukę. Poczekam na propozycję i wycenę z hurtowni. Następnie poszukam konkurencyjnych cen i jak zwykle uszczuplę portfel.

 

Jeśli chodzi o kolorystykę, to się pogubiłem. Chciałbym mieć dopasowane okno połaciowe z oknem/drzwiami balkonowymi.

 

Rozmiar 70/140 to ten z projektu, czy jakiś indywidualny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli chodzi o kolorystykę, to się pogubiłem. Chciałbym mieć dopasowane okno połaciowe z oknem/drzwiami balkonowymi.

 

Rozmiar 70/140 to ten z projektu, czy jakiś indywidualny?

 

Tak jak pisałam, z tego co mi wiadomo w oknach dachowych masz opcje wyboru między PCV, a drewnianym (zwykle sosna). Okna drewniane są zaimpregnowane i pomalowane bezbarwnym lakierem. Jeżeli chciałbyś inny kolor, to chyba w rachubę wchodzi tylko malowanie na własną rękę.

 

Rozmiar 140/74 o ile się nie mylę, w Roto to jeden z 16 rozmiarów do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do okien to chyba zdecyduję się na veluxa pokrytego poliuretanem i pomalowanego na biało - to by mi rozwiązało problem z kolorystyką. Poza tym do takiego rozwiązanie nie wraca się co 2-3 lata z lakierem i nie trzeba ich dodatkowo malować, tak jak to opisują producenci przy oknach sosnowych.

Troszkę droższe przy inwestycji, ale później mniej zachodu.

 

pytanie do osób które mają antracyt na dachu

Jaki klinkier? W hurtowniach w których się zaopatruję mają tylko matrix terca - czy to jedyne rozwiązanie?

 

rekuperator

podeśle mi ktoś projekt wentylacji mechanicznej z rekuperatorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do osób które mają antracyt na dachu

Jaki klinkier? W hurtowniach w których się zaopatruję mają tylko matrix terca - czy to jedyne rozwiązanie?

 

My mamy Terca Stratus http://www.wienerberger.pl/servlet/Satellite?pagename=Wienerberger/SR_Product/ProductStandard05&cid=1083571246095&sl=wb_pl_home_pl&lpi=1077526673895

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam pytanie-

Czy robiliście badania geologiczne (odwierty) pod budynek?

bo to koszt ok. 1000 zł ,a niektórzy twierdza ze to niekonieczne i wystarczy zrobić samemu mały wykop i sprawdzić rodzaj gleby i wodę gruntowa. tym bardziej ze nie robię podpiwniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. A może Roben FARO lub FARO SZARA, CZARNA. Nie wiem jak z jakością.

http://www.roben.pl/34061.xml

Pozdr. ania

 

Faro czarna rzeczywiście bardzo zbliżona (przynajmniej na zdjęciach) do matrixa. Muszę podpytać o dostępność w pobliskich hurtowniach. Dziękuję za podrzucenie kolejnej opcji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam pytanie-

Czy robiliście badania geologiczne (odwierty) pod budynek?

bo to koszt ok. 1000 zł ,a niektórzy twierdza ze to niekonieczne i wystarczy zrobić samemu mały wykop i sprawdzić rodzaj gleby i wodę gruntowa. tym bardziej ze nie robię podpiwniczenia.

 

Ja nie robiłem, podpytałem innych budujących o wody gruntowe. Wykonawca wpił pierwszy szpadel i od razu stwierdził, że nie będzie problemów z utrzymującą się wodą. Z tego co się dowiedziałem to stoi ona dość wysoko i teraz martwię się o wymogi dotyczące oczyszczalni ścieków. Czytałem artykuł muratora, w którym rozwiązywali i takie problemy, więc póki co zostawiam temat na później.

Zdecydowałbym się na badanie w przypadku piwnicy. U mnie jej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam pytanie-

Czy robiliście badania geologiczne (odwierty) pod budynek?

bo to koszt ok. 1000 zł ,a niektórzy twierdza ze to niekonieczne i wystarczy zrobić samemu mały wykop i sprawdzić rodzaj gleby i wodę gruntowa. tym bardziej ze nie robię podpiwniczenia.

Robiłem - kilkaset tysięcy na budowę domu kontra 1000 zł na badania, które określą czy może tam stanąć i na jakich fundamentach.

Odwierty robią na 4-5 metrów, mały wykop tego nie zastąpi. To nie tylko woda, ale i rodzaj gruntu, spoistość itd.

Jeśli to budowa wsród innych domów to pewnie warunki gruntowe nie odbiegają od tych jakie mają sąsiedzi. Jeśli wokoło sąsiadów nie ma to warto te dziurki powiercić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał i Magda, wykańczaliście komin systemowy cegłą klinkierową?

Pozdrawiam!

 

na komin systemowy nakłada się płytkę klinkierową w kolorach podobnych jak cegły

 

Piszesz teraz o której części komina systemowego? U mnie wykonawca zażyczył sobie paletę cegły klinkierowej w kolorze jaki chcę mieć komin i wyliczoną ilość cegły pełnej klinkierowej na min 2 warstwy od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocieplanie lukarn i ściany między dachami

 

Napiszcie proszę w jaki sposób trzeba to przygotować. Domyślam się (zresztą patrząc na zdjęcia, wiele osób tak robiło), że trzeba to zrobić przed położeniem dachówki. Tutaj pytanie, czy chodzi tylko o styropian, czy również o tynki i ewentualny kolor elewacji.

 

Prośba do osób, które mają to za sobą. Możecie napisać jakie ilości materiałów będą potrzebne na tą jedną ścianę między dachami i ścianki od lukarn? Wolałbym uniknąć kupowania zapasów, bo nie mam gdzie tego przechowywać, tym bardziej przez zimę.

 

Napiszcie mi również w jaki sposób u Was kładziono styropian. U mnie w zamówieniu pojawiły się: styropian (bądź pochodne), siatka, klej i wkręty do drewna wraz z podkładkami o 2cm dłuższe niż grubość ocieplenia. To mnie troszkę zdziwiło. Może dlatego, że pojęcia bladego o tym nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocieplanie lukarn i ściany między dachami

 

Napiszcie proszę w jaki sposób trzeba to przygotować. Domyślam się (zresztą patrząc na zdjęcia, wiele osób tak robiło), że trzeba to zrobić przed położeniem dachówki. Tutaj pytanie, czy chodzi tylko o styropian, czy również o tynki i ewentualny kolor elewacji.

 

Prośba do osób, które mają to za sobą. Możecie napisać jakie ilości materiałów będą potrzebne na tą jedną ścianę między dachami i ścianki od lukarn? Wolałbym uniknąć kupowania zapasów, bo nie mam gdzie tego przechowywać, tym bardziej przez zimę.

 

Napiszcie mi również w jaki sposób u Was kładziono styropian. U mnie w zamówieniu pojawiły się: styropian (bądź pochodne), siatka, klej i wkręty do drewna wraz z podkładkami o 2cm dłuższe niż grubość ocieplenia. To mnie troszkę zdziwiło. Może dlatego, że pojęcia bladego o tym nie mam.

 

Witam wszystkich,

 

Dawno mnie nie było na forum ale nawał pracy, u nas zakończone tynki wewnętrzne cementowo -wapienne, a od poniedziałku wchodzi hydraulik z montażem kolektorów próżniowych i podłogówką.

 

mWilQ

My ocieplenie i elewacje docelową wraz z kolorem robiliśmy przed położeniem dachówki ( wliczone w cenę dachu ), aby zapobiec zabrudzeniu dachówki przy późniejszym wykonywaniu elewacji. Ze względu, że ściany są z porotermu styropian nie był kołkowany tylko przyklejany na zaprawę do styropianu. Styropian dawaliśmy 12 Organika Platinium Plus.

Pozdrawiam,

 

pawlus

http://picasaweb.google.pl/ppawlik1/Rodos?authkey=Gv1sRgCM2W0J7S1u_arAE#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich !

Jestem od dłuższego czasu zdecydowany na budowanie rodo 6 z 1 garażem.

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wnieśli swoje przemyślenia,pomysły a nawet pytania. Jest to wielka wartość. Ale... :lol:

Mam prośbe do osób budujących niedaleko w promieniu do 100 km Szczecinka ( Koszalina ) o umożliwienie mi na zerknięcie do tego domku nawet jeżeli brak dachu. Bardzo mi na tym zależy. Real to real.

Z góry dziękuje i proszę uprzejmych o ewentualną zgodę na [email protected]

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...