Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, mam pytanie zaczynam budowę projektu Rodo 6 (P) czy ktoś podchodził do tej wersji Rododendrona?

Jakieś uwagi, i/lub zmiany w projekcie które mogły by byc pomocne ? Buduje na śląsku,

proszę o wszelkie informacji nawet jesli ktoś zna kogoś lub nadział sie na wątek z Rodo 6(p).

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, napisz np. do Cecil na prv, ona jest na bieżąco z Rodo 6 P.

Też się przymierzam do tego projektu, jednak moje plany zmiany parteru (np. pomniejszenie łazienki, by wygospodarować małą garderobę) nie były jeszcze konsultowane z architektem. Poza tym warto prześledzić ten wątek od początku (wiem, wiem, masa czytania - ale warto!!) ludzie mają świetne pomysły, a większość z nich da się zastosować również do wersji podpiwniczonej.

Pozdrawiam i powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie zaczynam budowę projektu Rodo 6 (P) czy ktoś podchodził do tej wersji Rododendrona?

Jakieś uwagi, i/lub zmiany w projekcie które mogły by byc pomocne ? Buduje na śląsku,

proszę o wszelkie informacji nawet jesli ktoś zna kogoś lub nadział sie na wątek z Rodo 6(p).

 

pozdrawiam,

 

pytaj, a ja postaram się odpowiedzieć

Jesli chodzi o zmiany w zakresie piwnicy to my nie wprowadzaliśmy żadnych zmian, a piwnica jest naprawdę piękna. Ja szczerze polecam budowanie piwnicy. Gdzies na wcześniejszych stronach podałam nawet przybliżone koszty.

My jesteśmy na etapie więźby, dachówka i okna wybrane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cecil, to i ja Cię wykorzystam od razu, skoro ten wątek wypłynął ;)

czy na parterze bardzo przeszkadza wejście do piwnicy usytuowane na linii kominka (wiem, że zrezygnowałaś z kominka, ale liczę na Twoją wyobraźnię)? W wypadku likwidacji gabinetu, mam wrażenie, że drzwi do piwnicy znajdą się niemal w salonie... Co o tym myślisz? I czy planujesz może wentylację mechaniczną? (wówczas można przerzucić kotłownię pod kominek i zlikwidować jeden komin... tak kombinuję...)

Z góry dzięki za wszelkie sugestie, pozdrawiam serdecznie

Magda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cecil, to i ja Cię wykorzystam od razu, skoro ten wątek wypłynął ;)

czy na parterze bardzo przeszkadza wejście do piwnicy usytuowane na linii kominka (wiem, że zrezygnowałaś z kominka, ale liczę na Twoją wyobraźnię)? W wypadku likwidacji gabinetu, mam wrażenie, że drzwi do piwnicy znajdą się niemal w salonie... Co o tym myślisz? I czy planujesz może wentylację mechaniczną? (wówczas można przerzucić kotłownię pod kominek i zlikwidować jeden komin... tak kombinuję...)

Z góry dzięki za wszelkie sugestie, pozdrawiam serdecznie

Magda :)

 

Jesli chodzi o wejście do piwnicy to naprawdę nie widze żadnego problemu - jak dla mnie będzie można tam tańczyć. :lol:

 

Postaram się zrobić zdjęcie wnętrza.

 

Ja nie planuje wentylacji mechanicznej, a kotłownia pod kominkiem stwarza jeden problem, w najładniejszym pomieszczeniu w piwnicy masz kotłownię.

Ja np. w pomieszczeniu pod salonem planuje swoje biuro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, napisz np. do Cecil na prv, ona jest na bieżąco z Rodo 6 P.

Też się przymierzam do tego projektu, jednak moje plany zmiany parteru (np. pomniejszenie łazienki, by wygospodarować małą garderobę) nie były jeszcze konsultowane z architektem. Poza tym warto prześledzić ten wątek od początku (wiem, wiem, masa czytania - ale warto!!) ludzie mają świetne pomysły, a większość z nich da się zastosować również do wersji podpiwniczonej.

Pozdrawiam i powodzenia!!

 

hej, z tego co zrozumiałem (zmiana wielkosci łazienki) to scianka ta jest tylko działowa wiec architekt ci tu w zupelności nie potrzebny :)

 

ja raczej napewno likwiduje sciankę gabinetową- duzy salon, i napewno podpiwniczenie pod garażem co umozliwi składowanie np. opalu stałego węgiel, groszek itp. jednoczesnie robiąc w pom. gospod. nr 3(kotłowni) zsyp, otwór umozliwiający dozowanie np. groszku -szybko i bezbolesnie.

 

Pozdrawiam i życzę również sukcesów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, Ania, ty już tak o wszystkim myślisz :o Ja na dniach będę miała więźbę na budowie, a jeszcze nie wybrałam dachówki :oops: Koniecznie chcę mieć płaską: albo creaton domino łupek albo Braas Tegalit grafit. Różnica między nimi to około 7 tys., na korzyść Braasa, ale to jest cement :-? Zwlekam do ostatniej chwili, jak ze wszystkim zresztą :oops: A jesli chodzi o parapety zewnętrzne, to..., sama nie wiem, może szare, takie jak rynny :roll:

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...