Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tu znajdziecie sporo "drzwiowych" inspiracji: http://forum.muratordom.pl/pochwalcie-sie-swoimi-drzwiami-zewnetrznymi,t105533.htm

 

Dzieki za linka, znalazlam to czego szukalam :lol: Drzwi Adeco Zento Inox. Bardzo podobne do Hormana ale za 1/3 ceny. Nie ma to jak pomoc Forumowiczow :lol:

 

TAR

Wczoraj byłam u przedstawiciela od Hormanna i oni mają te same drzwi w niższych cenach 3-4 tys. Nie wiem czym sie różnią, ale warto je też sprawdzić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Wszystko fajne, ale niestety Trojmiasto to takie "za..upie' budowlane (sorki za wyrażenie). Wszystko co mi sie podoba jest w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie a u nas nic..zero przedstawicieli, :(

 

Niestety musze się z Toba zgodzić.. ostatnio szukamy kilku rzeczy i w 3mieście nic nie ma.. nawet zwykła wanna cersanitu jest nie osiągalna u naszej okolicy.. :(

 

Gosik dachóweczka ładna.. też wykańczacie w nowoczesnym stylu?

 

ps. ktoś orientuje się w kosztach robocizny elewacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem w moim Rodosie,na etapie okien.czekam na montaż.Wybrałem okna regionalnej firmy Adams.Dachówka też wybrana czekam na transport Rupp Ceramika Rubin kolor tekowy.Prosze czy macie doświadczenia z tymi produktami?

Ponatto chciałbym zapytać o tynki jakie wybraliście?Jakie są koszty ile metrów kwadratowych.Jakie były koszty elewacji,ile metrów?Prosze o wszelkie info.Z góry dziękuję..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!! Budowa Rododendronów chyba u was wrze, bo jakoś cicho na forum.... My mieliśmy przymusową małą przerwę w deskowaniu, powrót do prac za kilka dni... troche się martwię, bo jest deszczowo, porotherm nasiąka, a mrozy się zbliżają :-? A w długoterminowej prognozie pogody deszcz, deszcz :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!! Budowa Rododendronów chyba u was wrze, bo jakoś cicho na forum.... My mieliśmy przymusową małą przerwę w deskowaniu, powrót do prac za kilka dni... troche się martwię, bo jest deszczowo, porotherm nasiąka, a mrozy się zbliżają :-? A w długoterminowej prognozie pogody deszcz, deszcz :roll:

 

U nas póki co niewiele się działo. Michał położył kable pod alarm i mam nadzieję, że w tym tygodniu uda się go założyć. Jutro montują okna, troszkę się denerwuję jak to wyjdzie, ale mam nadzieje, że trafią nam się porządni montażyści. No i jutro czeka nas chyba pierwsza nocka w naszym Rodosiku, trzeba będzie przypilnować okien :D

Przez zimę Michał pewnie podłubie trochę z elektryką, no i byle do wiosny :lol:

P.S. U nas też zimno i siąpi deszcz, ale w najbliższych dniach ma być powyżej 15 stopni i ma padać tylko przelotnie. Trzymam kciuki, żeby Wasza ekipa się szybko uwinęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzylam sobie koszty materialow stanu zero. Oczywiscie troche zostalo ale pozniej pewnie sie zuzyje :) Tak to wyglada, troche dużo ale nie załowałam na jakości materiałów Stal -1564 zl Cement 3 t. - 1260 zl Drobiazgi-drut, gwoździe, cemplast, emulbit - 815 zl Tarcica szalunki 4 m3 -1980 zl Piach do chudziaka na ławy 12 ton -329 zl Beton na ławy B20 - 11 m3- 2530 zł Papa 50m2 - Izolmat 0,6 - 440 zł. Bloczki betonowe 1000 szt. - 3100 zł. Izolacje fundamentów - styropian 4,5 m3, folia kubełkowa, klej, siatka - 1 351 Kanaliza 0 - materiały - 738 Piach-żwir do zasypania fundamentow 60 ton- zostało 20 ton, reszte mielismy z wykopów pod fundament -1 300 Beton B10 - 9m3 posadzka stan 0 - 1800 Razem materiały: 17 207 zł. brutto. Edytowane przez TAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzylam sobie koszty materialow stanu zero. Oczywiscie troche zostalo ale pozniej pewnie sie zuzyje :)

Tak to wyglada, troche dużo ale nie załowałam na jakości materiałów

Stal -1564 zl

Cement 3 t. - 1260 zl

Drobiazgi-drut, gwoździe, cemplast, emulbit - 815 zl

Tarcica szalunki 4 m3 -1980 zl

Piach do chudziaka na ławy 12 ton -329 zl

Beton na ławy B20 - 11 m3- 2530 zł

Papa 50m2 - Izolmat 0,6 - 440 zł.

Bloczki betonowe 1000 szt. - 3100 zł.

Izolacje fundamentów - styropian 4,5 m3, folia kubełkowa, klej, siatka - 1 351

Kanaliza 0 - materiały - 738

Piach-żwir do zasypania fundamentow 60 ton- zostało 20 ton, reszte mielismy z wykopów pod fundament -1 300

Beton B10 - 9m3 posadzka stan 0 - 1800

Razem materiały: 17 207 zł. brutto. Można odliczyć na wiekszość tych materialow 15% (ulga vat budowlana). O ile bralo sie faktury :D :wink: Pozdrawiam. Ania

 

Jaki budujecie dom? Z garażem jedno- czy dwustanowiskowym?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzylam sobie koszty materialow stanu zero. Oczywiscie troche zostalo ale pozniej pewnie sie zuzyje :)

Tak to wyglada, troche dużo ale nie załowałam na jakości materiałów

Stal -1564 zl

Cement 3 t. - 1260 zl

Drobiazgi-drut, gwoździe, cemplast, emulbit - 815 zl

Tarcica szalunki 4 m3 -1980 zl

Piach do chudziaka na ławy 12 ton -329 zl

Beton na ławy B20 - 11 m3- 2530 zł

Papa 50m2 - Izolmat 0,6 - 440 zł.

Bloczki betonowe 1000 szt. - 3100 zł.

Izolacje fundamentów - styropian 4,5 m3, folia kubełkowa, klej, siatka - 1 351

Kanaliza 0 - materiały - 738

Piach-żwir do zasypania fundamentow 60 ton- zostało 20 ton, reszte mielismy z wykopów pod fundament -1 300

Beton B10 - 9m3 posadzka stan 0 - 1800

Razem materiały: 17 207 zł. brutto. Można odliczyć na wiekszość tych materialow 15% (ulga vat budowlana). O ile bralo sie faktury :D :wink: Pozdrawiam. Ania

 

Jaki budujecie dom? Z garażem jedno- czy dwustanowiskowym?

 

Pozdrawiam

 

Gratuluje koszty bardzo przyzwoite, mi wyszło znacznie więcej - wersja Rodo 6 G2 38tys. zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...