Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Oki chyba mi sie nie uda wiec nie zaśmiecam forum, jeśli moge prosić o wskazówki jak wstawić zdjęcia bardzo proszę o pomoc

 

jak chcesz umieścić zdjęcia z fotosika musisz skopiować link: "Zdjęcie 500px na forum" lub zaznaczyć opcję "generuj: pełen obraz na forum"

 

a postać linka musi wyglądać tak:

[ URL=www.fotosik.pl ] http:// images42.fotosik.pl/124/082b364385c9206f.jpg[ /URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

arekdm skąd znalazłeś tak dużo prostej przestrzeni pod dom w Jeleniej Górze??? Mieszkam niedaleko i aż jestem w szoku... Ale dojazd masz chyba troche stromy?

 

Piękny ten Twój Rodosek. Kolorystycznie bardzo fajnie dobrany. Naprawdę mi się podoba.

Jeśli chodzi o taras to mam lekkie obawy, że po zimie będzie zalany z górki, którą widać na zdjęciach. Widać też na zdjęciu taki mały las. Tak niski taras może tutaj sprawiać troche kłopotów.

 

Pozdrawiam i gratuluje postępów.

Ja jestem troche w tyle, ale pocieszam się, że to przez piwnicę :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczne dzięki wszystkim za miłe słowa :D , mnie też się domek podoba :lol:

 

Brygida i Jarek zdjecie robione tuż przed inspekcja z banku, dlatego tak czysto :wink: , a tak naprawdę to pilnuję tego, strasznie nie lubię bałaganu

 

Cecil a tak dokładnie to gdzie mieszkasz? Niestety tę prostą przestrzeń musiałem sobie sam zorganizować, normalnie moja działka jest połozona na górce gdzie na 10m jest 1m spadu, więc zrobiłem wysoki mur oporowy i wyrównałem teren. Jeżeli chodzi o taras to trzeba wziąć po uwagę że będzie jeszcze 10cm posadzki + kafelka, a poza tym zdjęcie robiłem zaraz po równaniu terenu więc nie zdążyło się ubić, teraz jest znacznie niżej. A podjazd jest prawie płaski, też się z nim namęczyłem ale żeby taki wyszedł takie tam tylko 300 ton zwietrzeliny :x

 

Gosik21 kominy są prawie wykończone, są czapki, klinkier i fugi brakuje tylko obróbki, ale to może chwilkę poczekać

 

Dzisiaj spadł pierwszy śnieg i zrobiło sie bardzo zimno, tylko 1 st, masakra, jak tak dalej bedzie to moje plany co do tynkowania wogóle nie wypalą, elektrycy po 3 godz roboty uciekli na inną robotę gdzie jest ogrzewanie :cry:

 

Pozdrowionka, Arek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś podać koszt instalacji elektrycznej.

Arku- piszesz że się właśnie zabierasz za instalacje....

 

http://images43.fotosik.pl/214/0f4d9dbec2da2ff8m.jpg

 

 

Witam misial

Nie da się określić dokładnie kosztów instalacji, wszystko zależy od tego co zachcesz mieć w domku, powiem tak na samym początku kupiłem samych kabli za 2500zł i to miało być na cały dom, lecz w trakcie wyszło masę fajnych rozwiązań które warto mieć w domu i na dzień dzisiejszy doszedł jeszcze 1000 i wiem że to jeszcze nie koniec, rozdzielnia + wszystkie bezpieczniki i przekaźniki i jakieś tam inne na których się nie znam około 2500, robocizna (zależy od ilości punktów, poniżej 100 - 25zł, powyżej 100 - 23zł) liczę jakieś 3000. Generalnie chciałbym się zamknąć w 10 000 i to było by super, ale może się nie udać, ale ja juz naprwdę powymyślałem i jest tam chyba wszystko co ułatwiać będzie mojej rodzince życie przez następne ....dziesiąt lat.

 

Pozdrawiam, Arek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Buduję mój domek i jestem na etapie dachu. Mam pytanie czy po zmianie stropu na Terivę oraz likwidacji gabinetu na dole ktoś wzmacniał strop w miejscu gdzie będzie stał drewniany słup podtrzymujący płatew. Nie wiem czy takie wzmocnienie jest potrzebne choć swoją drogą drewniany słup podtrzymujący i sam dach trochę waży. W moim przypadku słup będzie stał na pustaku Terivy a nie na belce. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś podać koszt instalacji elektrycznej.

Arku- piszesz że się właśnie zabierasz za instalacje....

 

http://images43.fotosik.pl/214/0f4d9dbec2da2ff8m.jpg

 

 

Witam misial

Nie da się określić dokładnie kosztów instalacji, wszystko zależy od tego co zachcesz mieć w domku, powiem tak na samym początku kupiłem samych kabli za 2500zł i to miało być na cały dom, lecz w trakcie wyszło masę fajnych rozwiązań które warto mieć w domu i na dzień dzisiejszy doszedł jeszcze 1000 i wiem że to jeszcze nie koniec, rozdzielnia + wszystkie bezpieczniki i przekaźniki i jakieś tam inne na których się nie znam około 2500, robocizna (zależy od ilości punktów, poniżej 100 - 25zł, powyżej 100 - 23zł) liczę jakieś 3000. Generalnie chciałbym się zamknąć w 10 000 i to było by super, ale może się nie udać, ale ja juz naprwdę powymyślałem i jest tam chyba wszystko co ułatwiać będzie mojej rodzince życie przez następne ....dziesiąt lat.

 

Pozdrawiam, Arek :wink:

 

Zachęciłeś rozwiązaniami, które mają ułatwić i uprzyjemnić mieszkanie w domku. Mimo, że jeszcze do instalacji mam sporą odległość, to chętnie poczytam i pewnie w przyszłości po części wykorzystam pomysły.

 

Widzę, że pogoda psuje plany prawie we wszystkich regionach. U mnie ekipa odpuściła sobie pracę we wrześniu, a teraz w ulewę robią wszystko, żeby przykryć dach. Nie nauczyli się, że odkładanie roboty na później zazwyczaj się nie opłaca.

 

Arek pisał o porządkach na działce. Robotników upilnować się nie da, chyba, że sami nie lubią pracy w bałaganie, a samemu ciężko wszystko zrobić jak się w tygodniu pracuje, a w weekend siedzi się w szkole. Tak czy inaczej trzeba się zabrać za sprzątanie, bo robi się niewesoło.

 

krokwie

Napiszcie proszę, czy w pojedynczym garażu na poddaszu, okno połaciowe wychodzi u Was dokładnie w centralnej części ściany.

 

 

Buduję mój domek i jestem na etapie dachu. Mam pytanie czy po zmianie stropu na Terivę oraz likwidacji gabinetu na dole ktoś wzmacniał strop w miejscu gdzie będzie stał drewniany słup podtrzymujący płatew. Nie wiem czy takie wzmocnienie jest potrzebne choć swoją drogą drewniany słup podtrzymujący i sam dach trochę waży. W moim przypadku słup będzie stał na pustaku Terivy a nie na belce. Proszę o pomoc

 

U mnie wzmocnienia nie ma. Mam pozostawiony jeden słup przy schodach. W którym miejscu wypada belka podtrzymująca to sam nie wiem, jak będę na budowie, to sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

arekdm czy możesz napisać coś o swojej instalacji elektrycznej spotykam się w przyszłym tygodniu z elektrykiem aby zaplanować swoją inst. elekt. i chętnie poczytam o twoich rozwiązaniach.

 

Planuje w listopadzie położyć tynki, co myślicie o tym zastanawiam się czy nie kupić nagrzewnicę i trochę pogrzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arekdm mieszkam w pobliżu Bolesławca na trasie do Jeleniej Góry. U nas widać już delikatnie teren górzysty, choć to napewno nic w porównaniu w Jelenią Górą.

 

A tez jestem zainteresowana informacjami na temat elektryki. Zależy mi na dość nowoczesnym podejściu do pojęcia elektryki. Cenię sobie tradycję, ale na pewno też zależy mi na długoletniej funkcjonalności.

 

Napiszcie jakie rozwiązania zastosowaliście w domu.

Proszę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Buduję mój domek i jestem na etapie dachu. Mam pytanie czy po zmianie stropu na Terivę oraz likwidacji gabinetu na dole ktoś wzmacniał strop w miejscu gdzie będzie stał drewniany słup podtrzymujący płatew. Nie wiem czy takie wzmocnienie jest potrzebne choć swoją drogą drewniany słup podtrzymujący i sam dach trochę waży. W moim przypadku słup będzie stał na pustaku Terivy a nie na belce. Proszę o pomoc

 

 

U mnie wyglada to następująco:

W miejscu oparcia slupów, w stropie dalem dwie belki terivy w odstepie 20 cm od siebie a w srodku nich puscilem zbrojenie z 4 pretów i strzemion, dodatkowo w miejscu oparcia slupów przechodzi zebro rozdzielcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Widzę że temat instalacji elektrycznej zainteresował wiele osób, miło mi, ale szczerze nie wiem jak to opisać - każde pomieszczenie z osobna? tak też się nie da gdyz wiele pomieszczeń jest ze sobą połączonych właśnie elektryką :roll: , to będzie wypracowanie chyba na kilka stron :lol: , ale ok jak znajdę chwilkę czasu, może w weekend to postaram się to jakoś opsać.

Ale dziś chciałem się z Wami podzielić inną sprawą: jak wstałem rano i wjrzałem przez okno to doznałem szoku :o , oczywiście nie omieszkałem pojechać na budowę i tego uwiecznić

 

http://images48.fotosik.pl/214/eb97ba1eb9a8ed2e.jpg

 

http://images45.fotosik.pl/215/c02488d0007058a9.jpg

 

http://images48.fotosik.pl/214/8d9dc09026d71347.jpg

 

15 października i 15-20 cm śniegu, czegoś takiego nie widziałem kilkanaście lat. No i oczywiście przed samym domem się zakopałem hi, hi. Musieli znajomi mnie wyciągać. Ale cóż tak bywa i idziemy do przodu. Jutro ocieplam dach

 

Pozdrowionka, Arek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cecil to można powiedzieć że ziomale :wink: jesteśmy, bo ja pochodzę ze Lwówka Śl. a teraz dzieli nas jakieś 40min jazdy. Może małe spotkanko i wymiana doświadczeń - pomysłów. Proponuję grila :lol: , oczywiście jak śnieg stopnieje 8) , ponoć przyszły tydzień ma być juz ładny i cały listopad też :D

 

Pozdrowionka, Arek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cecil to można powiedzieć że ziomale :wink: jesteśmy, bo ja pochodzę ze Lwówka Śl. a teraz dzieli nas jakieś 40min jazdy. Może małe spotkanko i wymiana doświadczeń - pomysłów. Proponuję grila :lol: , oczywiście jak śnieg stopnieje 8) , ponoć przyszły tydzień ma być juz ładny i cały listopad też :D

 

Pozdrowionka, Arek :wink:

 

OOO to bardzo się cieszę, że mam na forum krajana :lol:

U nas śniegu jeszcze nie ma

A Twoje zdjecia wyglądają malowniczo!

 

Trzymajcie się wszyscy ciepło!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arekdm i mam do Ciebie jedno pytanko, czy zakładasz może na dach śniegowce??

 

Wiem, że to dosć drogi pomysł, ale przecież zima u Was sroga. Czy w górach śniegowce są obowiązkowe?

Daj znać co o nich myslisz, bo ja się ciągle biję z myślami: zakładać, nie zakładać.

Na taki domek jak nasz koszt byłby na poziomie 800-900 zł.

 

 

aLien01 Dziś dopiero zajrzałam na Twoją galerię zdjęć. Ładny komplet zdjęć udało Ci się tam zebrać. Jeśli możesz to podizel się informacją ile kosztowało cię zrobienie drogi dojazdowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arekdm i mam do Ciebie jedno pytanko, czy zakładasz może na dach śniegowce??

 

Wiem, że to dosć drogi pomysł, ale przecież zima u Was sroga. Czy w górach śniegowce są obowiązkowe?

Daj znać co o nich myslisz, bo ja się ciągle biję z myślami: zakładać, nie zakładać.

Na taki domek jak nasz koszt byłby na poziomie 800-900 zł.

 

 

aLien01 Dziś dopiero zajrzałam na Twoją galerię zdjęć. Ładny komplet zdjęć udało Ci się tam zebrać. Jeśli możesz to podizel się informacją ile kosztowało cię zrobienie drogi dojazdowej.

 

Droga kosztowała mnie 5000zł za 90m na 5m. W to wchodziło wykorytownie na głębokość 40cm, 10 wywrotek z dużym gruzem, 4 wywrotki z drobnym gruzem, czas pracy koparki około 9h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Buduję mój domek i jestem na etapie dachu. Mam pytanie czy po zmianie stropu na Terivę oraz likwidacji gabinetu na dole ktoś wzmacniał strop w miejscu gdzie będzie stał drewniany słup podtrzymujący płatew. Nie wiem czy takie wzmocnienie jest potrzebne choć swoją drogą drewniany słup podtrzymujący i sam dach trochę waży. W moim przypadku słup będzie stał na pustaku Terivy a nie na belce. Proszę o pomoc

 

 

U mnie wyglada to następująco:

W miejscu oparcia slupów, w stropie dalem dwie belki terivy w odstepie 20 cm od siebie a w srodku nich puscilem zbrojenie z 4 pretów i strzemion, dodatkowo w miejscu oparcia slupów przechodzi zebro rozdzielcze.

 

No to fajnie!!! Niestety na etapie stropu nie dałem żadnego wzmocnienia, co gorsze słup będzie stał na pustaku terivy. Planuję posadowienie słupa na belce leżącej w poprzek belek stropowych o grubości odpowiadającej wylewce aby na gotowo nie było go widać. To rozwiązanie rozłoży punktowy nacisk na większą płaszczycnę.

Czy ktoś miał inne rozwiązania?? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cecil nie znam takiego pojęcia, ale znam śniegołapy, to takie małe niby drabinki, które zatrzymują śnieg aby nie spadał z dachu oraz nie niszczył rynien. Jeżeli chodzi nam o to samo to miałem plan nie zakładać w tym roku śniegołapów i zobaczyć jak to będzie, ale po tych dwóch dniach opadów bezwzględnie będę zakładał. Już po tych obfitych opadach kilkakrotnie śnieg zsunął się z dachu, napadalo i znowu na dół, i tak w kółko, a przed domem góra śniegu. Także przy regularnej zimie 3-4 razy dziennie odśnieżanie, NIE MA TAKIEJ OPCJI, więc bezwzglednie zakładam i Tobie też radzę. Podam też przykład mojej siostry, przemieszkała w nowym domku zeszłą zimę bez śniegołapów i w tym roku już ma, a szwagra jak tylko widziałem to w roli odśnieżacza, ja nie będę ryzykował :lol:

 

Pozdrowionka, Arek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś z budujących nasz domek projektował już kuchnie?

My jesteśmy na tym etapie i powiem ze mamy z tym ogromny problem myśleliśmy o umieszczeniu płyty gazowej lub indukcyjnej w narożniku miedzy oknami-tak jest w projekcie.

Po dobrych obliczeniach i przemyśleniu zrezygnowaliśmy gdyż zajmuje to bardzo dużo miejsca!!!Bardzo proszę o rady i wasze przemyślenia lub zdjęcia waszych realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...