Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Czy ktoś z budujących nasz domek projektował już kuchnie?

My jesteśmy na tym etapie i powiem ze mamy z tym ogromny problem myśleliśmy o umieszczeniu płyty gazowej lub indukcyjnej w narożniku miedzy oknami-tak jest w projekcie.

Po dobrych obliczeniach i przemyśleniu zrezygnowaliśmy gdyż zajmuje to bardzo dużo miejsca!!!Bardzo proszę o rady i wasze przemyślenia lub zdjęcia waszych realizacji.

 

Wczoraj właśnie był u nas projektant od kuchni gdyż planuje zrobić wszystkie instalacje już pod zaprojektowaną kuchnię. W środę będę miał projekt to się podzielę z wami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś z budujących nasz domek projektował już kuchnie?

My jesteśmy na tym etapie i powiem ze mamy z tym ogromny problem myśleliśmy o umieszczeniu płyty gazowej lub indukcyjnej w narożniku miedzy oknami-tak jest w projekcie.

Po dobrych obliczeniach i przemyśleniu zrezygnowaliśmy gdyż zajmuje to bardzo dużo miejsca!!!Bardzo proszę o rady i wasze przemyślenia lub zdjęcia waszych realizacji.

 

my mamy taki układ.. dzieki temu zyskaliśmy duży blat roboczy a z doświadczenia wiem że nam się to bardzo przyda

 

http://images41.fotosik.pl/211/9571b5385e77cf03.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin widzę że mamy bardzo podobny układ kuchni, zatem mam pytanko: jak rozwiązaliście odprowadzenie rury od okapu, wktórym miejscu ona będzie szła - w scianie czy przy suficie, i w którym miejscu będzie ona wychodzić na zewnątrz, niestety moja żonka uparła się na plytę i okap w tym miejscu (dokładnie tam gdzie u Was) ale ja teraz muszę coś wymyślić z odprowadzeniem zapachów a za bardzo nie mam pomysłu. Z góry dzięki za odp

 

Pozdrowionka, Arek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin widzę że mamy bardzo podobny układ kuchni, zatem mam pytanko: jak rozwiązaliście odprowadzenie rury od okapu, wktórym miejscu ona będzie szła - w scianie czy przy suficie, i w którym miejscu będzie ona wychodzić na zewnątrz, niestety moja żonka uparła się na plytę i okap w tym miejscu (dokładnie tam gdzie u Was) ale ja teraz muszę coś wymyślić z odprowadzeniem zapachów a za bardzo nie mam pomysłu. Z góry dzięki za odp

 

Pozdrowionka, Arek :wink:

Ania dobrze mówi :)

 

My mamy sufit podwieszany w kuchni i rura będzie szła w suficie do pionu wentylacyjnego w kominie (nie będzie widoczna). Jeśli nie chcesz podłączać okapu do komina można zastosować wkład z węgla aktywnego do okapu i zapachy będą filtrowane :)

Pozdrawiam

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam wielki dylemat przenoszę kotłownie na tył garażu, ogrzewanie jakie będzie w domku to pompa ciepła czy myślicie że usunięcie komina to dobry pomysł bo jak by nie patrząc to nie będzie on używany w domu nie będzie gazu.

Bedzie również wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.

Czy wie ktoś jak to wygląda prawnie czy musi być ten komin czy nie

 

Z góry dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od jakiegoś czasu was czytam i zsecydowałąm sie dołaczyć .

Mamy juz działke i maż załatwia papierki na budowe.

Podoba nam sie projekt dom w rododendronach 6 bez garazu ale z piwnicą.

Czy ktos buduje taki domek? Jaki koszt budowy jest w województwie wielkopolskim ?

Czy ktoś nie robił żadnych przeróbek ,chodzi mi o to ze musze zostawic gabinet ,przerobic go na pokój dla dziecka niepełnosprawnego i czy salon nie bedzie za mały jak go nie powieksze?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Oto mój projekt kuchni, co prawda będę ją robił dopiero w przyszłym roku ale chcę już wykonać wszystkie przyłącza tak aby później nic nie przerabiać.

 

http://lh4.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/St2e--LH_oI/AAAAAAAAA1E/ZPAOeuRVKEg/s400/3.jpg

 

http://lh6.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/St2e_KAEUdI/AAAAAAAAA1I/6KpFqqtBivM/s400/2.jpg

 

http://lh6.ggpht.com/_V0FLa3vo7D8/St2e_Udbo6I/AAAAAAAAA1M/aY6klBNwaPg/s400/1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...