Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

aLien projekt podobny do moejgo wymarzonego.

 

Ale jest kilka ale -

mało miejsca na przygotowanie jedzenia.

bateria zlewowa nie pozwoli otwierać okna

i piekarnik na wysokości - tak blisko zlewu, na forach pisza że to nie jest korzystne

 

Alien co Ty o tym wszystkim myślisz?

 

projekt cudo!!!

 

Cecil są specjalne baterie podokienne, które całkowicie się składają i okno otwiera się bez problemu, np. taka: http://www.allegro.pl/item777781138_bateria_zlew_stojaca_podokienna_paffoni_stick.html

 

aLien kuchnia nie w moim stylu (ja wolę tradycyjne), ale bardzo mi się podoba. Może lepiej przesunąć troszkę zlew w lewo? Jaki planujesz piekarnik? Jeśli na prowadnicach, to ciężko będzie z niego korzystać tylko z jednej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aLien projekt podobny do moejgo wymarzonego.

 

Ale jest kilka ale -

mało miejsca na przygotowanie jedzenia.

bateria zlewowa nie pozwoli otwierać okna

i piekarnik na wysokości - tak blisko zlewu, na forach pisza że to nie jest korzystne

 

Alien co Ty o tym wszystkim myślisz?

 

projekt cudo!!!

 

1. Może jest mało miejsca ale, żona twierdzi że jej wystarczy. Powierzchnie roboczej są dwie: 1. około 150cm 2. 60cm

2. Z baterią od razu wiedzieliśmy, że tak będzie wystarczy nam uchylać, nie planujemy otwierać okna na oścież - z doświadczenia innych nie otwiera się tego okna tylko uchyla

3. Tego nie słyszałem ale zauważ, że komora zlewu jest jednak trochę oddalona. Możesz rozwinąć temat?

 

Żona tylko zmieniła położenie lodówki ja chciałem 1 Cargo szafkę dużą ale ona nie chciała lodówki przy piekarniku i rozbiła kargo na 2 małe ale za to mniej praktyczne - jakie jest wasze zdanie?

Ogólnie to ona będzie tu więcej czasu spędzać ja uparłem się na lodówkę. Wiem, że nie jest ona ładna ale ma kostkarkę :)

 

Czy możesz podzielić się swoim projektem Cecil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2. Z baterią od razu wiedzieliśmy, że tak będzie wystarczy nam uchylać, nie planujemy otwierać okna na oścież - z doświadczenia innych nie otwiera się tego okna tylko uchyla

 

A co z myciem okna? Z zewnątrz?

 

Ja zazdroszczę lodówki side by side zawsze mi się podobały, ale u nas taka na pewno nie wejdzie i nie pasuje mi do koncepcji :D

 

U nas projekt kuchni się robi, póki co nie wybieramy jeszcze frontów, bo nie zdecydowaliśmy się jeszcze na stolarza, ale musimy ustalić ustawienie poszczególnych mebli i sprzętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh ta kuchnia!

 

Ja od dłuższego czasu szukam jakiegos fajnego roziwązania na kuchnię.

Najpierw miała być ściana sprzętu AGD - tak jak u aLiena.

Póżniej trochę klasyki i na nic nie mogę sie zdecydowac.

Zlew podobno powinien być w odległosci min. 80 cm od piwkarnika, ze względów bezpieczeństwa - ale u mnie w domu idealnie stykaja się ze sobą kuchenka i zlew :D

 

Kuchenka mała - u mnie jeszcze mniejsza, bo powiększałam wiatrołap o 20 cm. Na rzecz drzwi weściowych dwuskrzydłowych.

 

Wiem na pewno kilka rzeczy:

- zlew nie koło okna, raczej narożny

- kuchenkę chciałam na górze, ale raczej z tego zrezygnuję, bo za dużo muszę poświęcić miejsca,

- chce dużo przestrzeni wolnej w kuchni, żeby można swobodnie poruszać się ze sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do małego cargo - my wcześniej mieliśmy wąskie z przeznaczeniem na środki czystości i to się sprawdzało. Teraz planujemy 2 po dwadzieścia kilka cm.. ale to jeszcze do ustalenia.

 

Kuchnia bardzo ciekawa.. jednak mała powierzchnia użytkowa blatu może być kłopotliwa szczególnie, że nie macie stołu..

Niech Twoja zona dobrze przemyśli sprawę bo w praktyce blatu roboczego nigdy za mało no chyba, że nie jest się zwolennikiem gotowania .. (szczególnie jak są małe dzieci i trzeba w kuchni zaopatrzyć się w sprzęty niekoniecznie przydatne całej rodzinie np. podgrzewacz)

 

Co do piekarnika.. uważam, że takie ułożenie może być dość nie poręczne.. brak miejsca na gorące blachy.. wiesz czasami coś się wyjmuje i trzeba od razu gdzieś to położyć bo gorące lub ciężkie.. hmm.. co mogę poradzić to poszukacie takich ustawień na ekspozycjach i zobaczcie czy są dla Was wygodne bo to w końcu Wasza kuchnia a nasze rady (może i mądre) ale są ukierunkowane naszymi wymogami kuchennymi. :)

 

A co do okna.. hmm… to ciężko się wypowiadać… fakt rzadko się otwiera ale… otwiera. Chyba nie zdecydowałabym się na Az taką kolizję kranu z oknem która uniemożliwiłaby mi otworzenie okna choćby raz do roku.

 

PS. Szafki na ścianie z oknem to same szuflady czy półki?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2. Z baterią od razu wiedzieliśmy, że tak będzie wystarczy nam uchylać, nie planujemy otwierać okna na oścież - z doświadczenia innych nie otwiera się tego okna tylko uchyla

 

A co z myciem okna? Z zewnątrz?

 

Ja zazdroszczę lodówki side by side zawsze mi się podobały, ale u nas taka na pewno nie wejdzie i nie pasuje mi do koncepcji :D

 

U nas projekt kuchni się robi, póki co nie wybieramy jeszcze frontów, bo nie zdecydowaliśmy się jeszcze na stolarza, ale musimy ustalić ustawienie poszczególnych mebli i sprzętów.

 

A co z myciem okna? Z zewnątrz? dokładnie tak samo zresztą duże okno w jadalni zamówiliśmy je na stałe bo i tak nie będzie się je otwierać, 2 małe obok są uchylne i otwierane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR tak na szybko to chyba zmieniłabym położenie lodówki. Wolałabym oglądać z salonu szafki niż lodówkę. Kolejna sprawa to zmywarka, według mnie najlepiej umiejscowić ją zaraz obok zlewu. Często trzeba spłukać resztki jedzenia i w takim układzie jak przedstawiłeś będzie utrudniony załadunek. Jak otworzysz zmywarkę to nie zmieścisz się przy zlewie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu w rogach szafki narożne się daje.. to co Ty dałaś hmm... cięzko będzie do nich dojść :)

Zmywarka przy zlewie :) standard i przyłącza obok siebie są :)

 

Zazwyczaj robi się tak: jak na dole w rogach narożne L to i u góry narożne L.. jak na dole wypukłe to i u góry wypukłe :) chodzi o to by dół z góra grały a nie były z innej parafii :)

 

ps. w pro 100 robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do małego cargo - my wcześniej mieliśmy wąskie z przeznaczeniem na środki czystości i to się sprawdzało. Teraz planujemy 2 po dwadzieścia kilka cm.. ale to jeszcze do ustalenia.

 

Kuchnia bardzo ciekawa.. jednak mała powierzchnia użytkowa blatu może być kłopotliwa szczególnie, że nie macie stołu..

Niech Twoja zona dobrze przemyśli sprawę bo w praktyce blatu roboczego nigdy za mało no chyba, że nie jest się zwolennikiem gotowania .. (szczególnie jak są małe dzieci i trzeba w kuchni zaopatrzyć się w sprzęty niekoniecznie przydatne całej rodzinie np. podgrzewacz)

 

Co do piekarnika.. uważam, że takie ułożenie może być dość nie poręczne.. brak miejsca na gorące blachy.. wiesz czasami coś się wyjmuje i trzeba od razu gdzieś to położyć bo gorące lub ciężkie.. hmm.. co mogę poradzić to poszukacie takich ustawień na ekspozycjach i zobaczcie czy są dla Was wygodne bo to w końcu Wasza kuchnia a nasze rady (może i mądre) ale są ukierunkowane naszymi wymogami kuchennymi. :)

 

A co do okna.. hmm… to ciężko się wypowiadać… fakt rzadko się otwiera ale… otwiera. Chyba nie zdecydowałabym się na Az taką kolizję kranu z oknem która uniemożliwiłaby mi otworzenie okna choćby raz do roku.

 

PS. Szafki na ścianie z oknem to same szuflady czy półki?

 

Pozdrawiam

 

Szuflady są "tylko 3" ale mają 120cm szerokości naprawdę wielkie na talerze i garnki jak znalazł.

Na ścianie z oknem jak dobrze rozumiem o to ci chodzi mamy 2 szafki narożne, zmywarka, puste miejsce pod zlewem.

Z tym narożnym zlewem się zastanawiam czy nie dać go koło płyty elektrycznej, tylko jaka jest funkcjonalność takiego zlewu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym narożnym zlewem się zastanawiam czy nie dać go koło płyty elektrycznej, tylko jaka jest funkcjonalność takiego zlewu?

 

W mieszkaniu mielismy zlew i płyte obok siebie.. to jest dobre ale pomiędzy jednym a drugim warto dać np. cargo.. choćby 20 cm powinien być odstęp.. po prostu często płyta była zachlapana :(

 

tutaj fotka naszej wcześniejszej kuchni.. jak widzisz odlegośc zlewu i płyty minimalna.. i niestety nie zdało to rezultatu ..

 

http://images42.fotosik.pl/129/71b87ba75f603fe9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aLien uważaj na szuflady 120 cm.

Mało kto daje na nie gwarancje, szyny sa bardzo drogie i po pewnym czasie się wyrabiają.

Uczciwy sprzedawca poleci ci szuflady 2*60cm, a nie uczciwy będzie chciał na Tobie zarobić.

 

60cm to małe.. ale 90 cm to już całkiem, calkiem.. mieliśmy taką szafke z płytą grzewczą. 120cm - prowadnice może bluma takie znajdziesz ale koszt kosmos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...