Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przyłączamy sie do dyskusji na temat dachówek wentylacyjnych. My mamy na dachu Nibre F10, każda dachówka ma wentylacje więc nie ma potrzeby zakładania dachówek wentylacyjnych , zakładamy dwa kominki do odpowietrzenia kanalizacji / zakładamy bo dekarz zapomniał i robimy to przy instalacji wod.-kan./.

Jeśli chodzi o energie to my mamy licznik i rozdzielnie w garażu, po podpisaniu umowy podłączono nam prąd, będziemy płacić co 2 miesiące , niestety wg taryfy budowlanej.

 

Pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze budowlane i taryfa budowlana to złodziejski wynalazek energii. U mnie nie było wyjścia, bo nie mam jeszcze prądu docelowego, ale słyszałem, że nawet jakby był to mam obowiązek płacić za prąd budowlany aż do odbioru technicznego budynku - dramat.

 

Nie do końca jest tak, że płaci się wyłącznie abonament za licznik. EnergiaPRO prognozuje zużycie prądu w każdym miesiącu (lub okresie rozliczeniowym), stąd różne płatności. Od dnia w którym rusza licznik dostaje się rachunek na kilka miesięcy z góry (magia). Rzeczywista nadpłata jest uwzględniana przy kolejnej prognozie, a w przypadku nie używania przyłącza będzie wykorzystana na abonament :) Można się zdziwić na samym początku, ale później się wszystko wyjaśnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, dawno się nie odzywalam. Widzę że tu wielkie postępy na budowach. Nam udało się w tym roku zalać płytę a na wiosnę ruszamy do góry z poddaszem no i chcielibyśmy przykryć. Zmieniliśmy kilka żeczy:

zmniejszyliśmy balkon nad wykuszem i będą tam jedne drzwi balkonowe jak z przodu domu,nie będzie wejścia z jednego pokoju na ten balkon ale wydaje mi się ze w ten sposób pokój będzie bardziej funkcjonalny.

Scianka w kuchni jest zamurowana bardziej i jest mniejsze przejscie z kuchni do salonu.

Nie mamy schodów zabiegowych tylko ze spocznikiem

:D z tego rozwiązania jestem najbardziej zadowolona.

CZY KTOŚ ZMIENIAŁ MOŻE WYMIAR OKNA W KUCHNI OD STRONY WEJSCIA?

My mamy 2 okna w kuchni i wydaje mi się ze okno od strony wejscia w kuchnii jest za duże i wystarczyłoby takie jak w łazience. Podobaja mi sie okna z jedna tafla szkła i lepiej by to wyglądało gdyby okna były takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz majster powiedział ze da się zrobić schody ze spocznikiem i jednak miał racje wyszły super, całe szczęscie ze nie mamy zabiegowych bo na nich to sobie mozna zęby wybić. My mamy dom częsciowo podpiwniczony i w piwnicy będziemy mieć kotłownie a drugie pomieszczenie będzie pod małym pokojem. Wydaje mi sie że okna z przodu domu lepiej by wygladały tych samych rozmiarów i na pewno zmniejszymy w kuchni. Lepiej zamurować niż kuć w łazience. Postaram sie do soboty wkleić pare fotek schodów i reszty.

Marlena&Marcin nie ma tych 3 schodków tylko jest spocznik a do pokoju nad garazem jest 1 stopień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aga-gaga schody ze spocznikiem są duzo wygodniejsze, my mamy zabiegowe, nasz wykonawca mówił o mozliwości zrobienia spocznika ale schody wchodziłyby wtedy bardziej do pokoju, nie wiem jak to wyglada u Was :roll:

 

Mamy pytanko do wszystkich, chcemy postawic kominek z rozprowadzeniem do ogrzewania domku w zimie, żeby mozna było spokojnie robić instalacje i tynki pomimo niskiej temperatury. Czy ktoś robi/ił podobnie? Jutro będziemy rozmawiać w kwestii ceny /kominek z rozprowadzeniem powietrza do pokoi na górze /, ile was wyniósł kominek / oczywiscie bez wykończenia?

 

Pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałam się na zchody betonowe, zbiegowe. W przyszłości będą obłozone drewnem. Ostatecznego kosztu nie znam.

 

Drewno jest fajne, ale ceny bardzo wysokie, tym bardziej, że jak dla mnie nie wchodzą w grę schody ażurowe.

 

Schody zbiegowanie nie są AŻ takie złe. Mam takie w aktualnym domu i nie ma z tym większego problemu. Nawet teraz chodząc po schodach RODOSKA nie jest mi niewygodnie (oczywiście poza pierwszym i ostatnim schodkiem ze względnu na brak posadzek).

 

My aktualnie zakładamy dachówkę. A w przyszłym tyogodniu okna, brama i drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dobraliśmy schody do całego wystroju domu.. wiadomo jak masz dodatki drewniane a dasz schody granitowe to będzie to dziwinie wyglądać - przyjamniej jak dla mnie :) tak samo jak masz wszędzie styl nowoczesny raczej nie dasz schodow a'la zamkowe z XVIII wieku :))

 

jestem ciekawa jak prezentują się schody drewniane :) może ktoś ma foteczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My aktualnie zakładamy dachówkę. A w przyszłym tyogodniu okna, brama i drzwi.

 

Napisz proszę co dokładnie wybraliście, w jakich firmach i w jak to wygląda cenowo. Mam ten sam region i podobne wydatki w następnych tygodniach i było by mi to bardzo przydatne.

U mnie powoli kończą zakładać dachówkę. Do firm z oknami mam podjechać w następnym tygodniu. Za drzwiami i bramą jeszcze się nie rozglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...