Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Marlena&Marcin co to za maszyna w salonie. Domyślam się, że jest to albo nagrzewnica lub osuszacz powietrza?

 

Szukam inspiracji do obniżenia w niektórych miejscach w salonie sufitu możecie coś poradzić?

 

To duże, prostokątne to osuszacz powietrza. Taka mała tuba z butlą to nagrzewnica gazowa.

 

Co do sufitów.. uważam, że albo cały albo jakiś punkt w domu np. tam gdzie będzie sofa/narożnik lub przy wykuszu.. w okolicach kominka.. lub przy rogach

 

masz tutaj przykłady:(do powiększenia)

http://images48.fotosik.pl/223/1a1d312d13a50d22m.jpg http://images38.fotosik.pl/219/e1d779effe4abd44m.jpg http://images37.fotosik.pl/218/aa767de38bd6c76dm.jpg http://images45.fotosik.pl/223/f0115d24276ebf95m.jpg http://images45.fotosik.pl/223/86e9b187a1e527ecm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aLien01

Gratuluję postępów.. to okno balkonowe (x3) jak się otwiera?

 

Dwa się otwierają jedno jest na stałe. Myślałem nad przesuwnymi lub harmonijką ale nie dość, że cena to jeszcze mają pewne wady o których mówili mi różni sprzedawcy i znajomi.

 

na stale pewnie jakies boczne? Widzę, że prawie z wszystkimi oknami namieszałeś :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My robimy sufit podwieszany a w nim chowamy przewody i rury do okapu :)

Okap i płytę mamy od strony wiatrołapu..

a wyczystke z boku komina

 

my zrobilismy tak samo

 

jesli chodzi o czesciowe podwieszenie sufitow to my rozwiazalismy to w ten sposób ze wykonalismy podswietlane połki wzdłuz scian oraz ukrylismy belki na suficie przy slupach takimi dwoma podwieszonymi prostokątami

http://images39.fotosik.pl/219/e91de582f3e23e4emed.jpg

http://images49.fotosik.pl/223/48d0f9d930fd8dd5med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kama&michal piękne wnętrza!!

Można oko pocieszyć!

Tylko boję się, że mi wyjdzie całkowity kicz

 

Ale jesteście mi bliscy bo ja jestem Kama a mój luby Michał

 

dzięki Kama i nie martw się,ja przed wykonczeniowka rowniez mialam obawy ale bylam konsekwentna i wyszlo tak jak sobie wymarzylam..

 

kama&michał - cieszę sie że nie tylko ja zostawiłam te dwa słupy, które są ozdobą salonu a częściowo rozdzielają go na części użytkowe. Bardzo ładne macie też schody. U nas dopiero się robią. Czy macie zrobioną już kuchnię lub jej projekt?

 

dziękuję :D my kupilismy domek w stanie surowym tak wiec byl na dole gabinecik,salon wydawal sie nam za maly dlatego przebilismy sciany i został słup..nie ukrywam ze wolalabym zeby go nie bylo ale jakos bardzo nam nie przeszkadza :D kuchnia jest juz gotowa,zajrzyj do galerii-znajdziesz wiecej zdjec

 

tak poprosimy więcej zdjęć.. mnie bardzooo interesuje zdjęcie kominka )

 

kominek rowniez w galerii

 

kama&michał mają swoją galerię: http://forum.muratordom.pl/nasze-spelnione-marzenie,t173292.htm

 

Kama dodaj link w stopce, bo na pewno wiele osób z przyjemnością do Was zajrzy.

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nowoczesne wnętrza.. My tez planujemy zrobić salon w jasnych kolorach tylko spokojniejszy kontrast: krem/biel z palisandrem/ciemno brązowym. I styl jak pisałam wcześniej klasyczny. Mieliśmy problem z narożnikiem (wersja salonu jak w projekcie).. dostać taki mały graniczy z cudem (albo na zamówienie..) ale udało się :) i to w BRW....

 

PS. Wiatrołap jest taki duży czy go zwiększaliście? Wiem, że inaczej wyglądają wnętrza już wykończone niż gdy stoją gołe ściany... ten wasz wygląda na wielki.. :) Pewnie przez te drzwi ....

 

Ps. Fajnie, że macie fotki salonu.. kiedyś był poruszany ten temat – czy warto rezygnować z gabinetu czy tez nie..- to indywidualna sprawa..ale jak dla mnie powiększony jest za duży... ale nas tylko 3 w domku będzie :)

 

Pozdrawiam, Marlena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nowoczesne wnętrza.. My tez planujemy zrobić salon w jasnych kolorach tylko spokojniejszy kontrast: krem/biel z palisandrem/ciemno brązowym. I styl jak pisałam wcześniej klasyczny. Mieliśmy problem z narożnikiem (wersja salonu jak w projekcie).. dostać taki mały graniczy z cudem (albo na zamówienie..) ale udało się i to w BRW....

 

PS. Wiatrołap jest taki duży czy go zwiększaliście? Wiem, że inaczej wyglądają wnętrza już wykończone niż gdy stoją gołe ściany... ten wasz wygląda na wielki.. Pewnie przez te drzwi ....

 

Ps. Fajnie, że macie fotki salonu.. kiedyś był poruszany ten temat – czy warto rezygnować z gabinetu czy tez nie..- to indywidualna sprawa..ale jak dla mnie powiększony jest za duży... ale nas tylko 3 w domku będzie

 

Pozdrawiam, Marlena

 

jesli chodzi o salon..na miejscu scianki od gabinetu mamy postawiona taka mała sofke..jak na niej siedze to nie wyobrazam sobie zeby tam byla sciana..salon bylby malusienki..zreszte sami zobaczycie jaki problem bedziecie mieli z ustawieniem mebli

my wybilismy scianke w wiatrolapie dlatego zyskalismy taka przestrzen-teraz to nie mamy wiatrolapu nawet..a drzwi rowniez poszerzylismy-z zewnatrz domek lepiej wygląda(dla mnie na pierwszy rzut oka drzwi w rodosku byly za male)my ogolnie bardzo go poprzerabialismy..pomieszczenie gospodarcze mamy przedzielone na poł i w tej czesci obok holu trzymamy kurtki i buty..nie wspomne juz o gorze-tam zlikwidowalismy jeden pokoj i zostal on podzielony na garderobe przy duzej sypialni natomiast druga czesc to pralnia przy lazience..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kama&michał

 

Wykańczamy już domek i wiem jak wygląda salon w orginalnej wersji :)

Wiemy również jak będą umieszczone meble.. hmm.. nie planujemy jakiś wielkich zabudów.. narożnik, szafka pod tv, stół z krzesłami w wykuszu.. to wszystko. Dla nas to ma być pokój dzienny do obejrzenia TV, napicia się kawki .. bez zbędnych mebli. Zapewne w salonie będzie ciasno jak się zjedzie cala rodzina.. ale to najwyżej dwa razy do roku.. więc tragedii nie ma.

Za powiększeniem salonu była bym gdyby było można go powiększyć w kwadracie… dla mnie powiększenie go w L jest dość nieustawne ze względu na podział pomieszczenia.. tak jak macie u siebie.. kącik TV i kącik główny z sofami, .. wolę mieć wszystko „w kupie” :) szczególnie jak jest salon otwarty na kuchnię (ale to już upodobania indywidualne.. z doświadczenia wiem, że u nas najbardziej „żyje” kuchnia.. jest pełna osób..)

 

Gabinet - u nas podstawa... nie wyobrażam sobie gabinetu pod skosami.. to akurat pomieszczenie wymagane w naszej pracy.. tutaj komponuje się super… (mógłby być większy ale jakoś 2 biura się pomieszczą.. większa integracja;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kama&michal przepiekne macie wnetrza. a ja mam problem. upieralam sie tak z tym gabinetem, ze koniecznie byc musi a tu zonk. maz jak zobaczyl wasze fotki to sam stwierdzil ze moze gabinetu nie zrobimy. i co tu teraz zrobic gabinet robic czy nie? jeszcze jest czas na zastanowienie. Nas jest 2 szt. moze w przyszlosci dojdzie jeszcze 1 szt. wiec gabinet ewentualnie mozna zrobic u gory. w ostatecznosci jakby juz naprawde miejsca brakowalo to postawc kiedys sciany w salonie i tam gabinet zrobic. ech w glowie pelno mysli sie klebi, na pokuszenie te zdjecia ale jeszcze raz gratuluje, przepieknie. Ania

 

jest was 2szt+1szt-kiedys..ja bym sie nawet nie zastanawiala..na gorze macie 4pokoje.co tam planujecie?wasza sypialnia,pokoj dziecka,pokoj goscinny?i zostaje 1pokoj..na gabinet.tak jak juz pisalam wczesniej wszystko zalezy od indywidualnych potrzeb.ja nie wyobrazalam sobie nie miec osobnej garderoby i pralni-takiego pomieszczenia gdzie mam wszystko..dlatego na gorze mamy 3pokoje,pralnie,garderobe i lazienke.gabinetu akurat jako osobnego pomieszczenia nie potrzebowalam(mam 2regaly na ksiazki,dokumenty w garderobie i to nam wystarczy)datego wybralismy przestrzen..

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...