Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Marlena&Marcin jak wam się sprawił w praktyce osuszacz powietrza. Też się zastanawiam czy go nie wypożyczyć. Krzyczą za dobę 50zł i myślę czy wypożyczyć go na weekend załączyć go + wentylator z nagrzewnicą. Jakie jest twoje zdanie, jest sens?

 

Nam bardzooo zamokła ściana kuchenna po tym a’la huraganie który był w październiku w pomorskim. Ściana była aż czarna.. na niektórych zdjęciach to widać. Niestety przez niezabezpieczony balkon również strop nasiąkł trochę wodą. Musieliśmy w miarę szybko osuszyć chatę bo by nam stanęły prace wykończeniowe (również czekali ze styropianem). Osuszacz chodził non-stop prawie półtora tygodnia (dzień i noc) do tego nagrzewnica kilka godzin w ciągu dnia. Ściany suche, nie czuć wilgoci. Nam się doskonale sprawdził ten sprzęt. Koszt tych dwóch urządzeń jaki ponieśliśmy to 1000zł 2 tygodnie. Trochę kaski ale warto było.

Musisz się zastanowić czy masz odpowiednie warunki pogodowe i czas czekać aż Ci ściany wyschną. My niemieliśmy takiej możliwości by kolejne tygodnie nic nie robić i czekać Az coś wyschnie.. szczególnie, że za oknem temperatura dość niska..

 

ps. na 2 dni wypozyczać ..hmm.. nie wiem czy na taki krótki czas coś da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin jak wam się sprawił w praktyce osuszacz powietrza. Też się zastanawiam czy go nie wypożyczyć. Krzyczą za dobę 50zł i myślę czy wypożyczyć go na weekend załączyć go + wentylator z nagrzewnicą. Jakie jest twoje zdanie, jest sens?

 

Nam bardzooo zamokła ściana kuchenna po tym a’la huraganie który był w październiku w pomorskim. Ściana była aż czarna.. na niektórych zdjęciach to widać. Niestety przez niezabezpieczony balkon również strop nasiąkł trochę wodą. Musieliśmy w miarę szybko osuszyć chatę bo by nam stanęły prace wykończeniowe (również czekali ze styropianem). Osuszacz chodził non-stop prawie półtora tygodnia (dzień i noc) do tego nagrzewnica kilka godzin w ciągu dnia. Ściany suche, nie czuć wilgoci. Nam się doskonale sprawdził ten sprzęt. Koszt tych dwóch urządzeń jaki ponieśliśmy to 1000zł 2 tygodnie. Trochę kaski ale warto było.

Musisz się zastanowić czy masz odpowiednie warunki pogodowe i czas czekać aż Ci ściany wyschną. My niemieliśmy takiej możliwości by kolejne tygodnie nic nie robić i czekać Az coś wyschnie.. szczególnie, że za oknem temperatura dość niska..

 

ps. na 2 dni wypozyczać ..hmm.. nie wiem czy na taki krótki czas coś da

 

Wiesz ogólnie nie mam ciśnienia aby szybko wyschły tynki gdyż wykończeniówkę planuje dopiero od marca. Jedna planuje tynki położyć pod koniec listopada i chciałbym aby w pierwszej fazie gdy są maksymalnie mokre wyschły w miarę szybko zważywszy na temp. jaka może być w grudniu. To może wypożyczę na tydzień na pewno efekt będzie lepszy. Ile dałeś nagrzewnic bo tak się zastanawiam czy dać tylko jedną czy dołożyć drugą na piętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Co myślicie na temat okien oknoplast Kraków?-proszę o pozytywne i negatywne opinie

 

kilka postów wczesnie był ten temat .. str chyba 58-61

 

ktoś pisał o oknoplast - też przeoczyłem :/

 

Jeśli chodzi o moje doświadczenia z tą firmą, to mam u nich zrobioną wycenę na 17 okien. Obsługa we wrocławskim salonie sprzedaży wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

Zaprezentowane profile były pogrupowane i mimo różnego wyglądu miały takie same ceny. Mają kilka swoich rozwiązań dotyczących wytrzymałości i ocieplenia. Opcje dodatkowe takie jak dodatki antywyważeniowe nie są dużym obciążeniem finansowym. Przy zapłacie 100% przy zamówieniu dają kilka procent zniżki. Przy wyborze rolet, bramy i drzwi zniżka jak najbardziej rośnie.

U mnie profile ze średniej półki z podwójną szybą i wkładką termiczną, w dwóch kolorach zmieściły się w 15 tysiącach.

Norma2000 i Dako wycenili mi okna w podobnej cenie.

 

Czekam jeszcze na wycenę od MS. Wybrałem u nich okna nowy tytan termo z potrójną szybą i pianką w profilu. Mają u siebie ciepły montaż z zakładkami na ścianę. Jeśli przedłużą promocje to większość dodatków będzie w cenie okna podstawowego. Ciekaw jestem z jaką ceną wyjadą.

 

Martwi mnie sytuacja z roletami, ponieważ ciężko dobrać profile i sam element zasłaniający w kolorze okna. To będzie u mnie decydowało przy podjęciu decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiliśmy w LM Invicta Selenic z szybrem, stwierdzilismy, że do takiego okazjonalnego palenia to wystaczy (wczesniej czytalismy opinie i było ok..)..

Całkiem solidnie wygląda :)

 

Zauwazylam tez wyklejona folie za kominkiem i na scianie, tak musi byc? Po co? Ale postepy, zdazycie do swiat? Pozdr. A.

Kominek jest obłożony na około specjalną wełną Firerock (wełna z ekranem aluminiowym) by się nie nagrzewała zewnętrzna obudowa kominka i komin.

Najprawdopodobniej w piątek rozpoczyna się montaż drzwi wewnętrznych.

Do Świąt powinniśmy się wyrobić :)

Pozdrawiam

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...