Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Chętnie przyłączę się do dyskusji dotyczących budowy domu w Rododendronach 6. Ja jestem na etapie zakończenia stanu surowego otwartego. Dom budowany jest pod Wrocławiem.

 

Pozdrawiam

 

Robert [ROSO]

 

Witam ROSO

Z której strony Wrocławia budujesz swojego Rodo? Nasz stoi w okolicy Sobótki

Stanęliśmy na stanie surowym otwarty. Teraz czekamy na wiosnę i ruszamy pełna parą:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie którzy mają już za sobą instalacje wodno-kanalizacyjne - podajcie proszę koszt materiałów i robocizny.

Będę niezmiernie wdzięczny.

 

Witam,

 

Nas robocizna wyniosła 7 tys. w tym podłączenie i montaż solarów i pieca na paliwo stałe. Koszt materiałów bez grzejników to ok. 15 tys. przed rabatem, powinno się zamknąć po zakończeniu na ok. 12 tys. Cały dół i górna łazienka w podłogówce, instalacja wodna i grzewcza oprócz grzejników w miedzi.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebraliśmy świadectwo energetyczne, „wymierzyli” nas na 52,4 kWh. Jakby ktoś był zainteresowany to możemy polecić osobę która robiła u Nas, cena: 210zł z przesyłką. Miejsce zamieszkania jest nieistotne.

 

A to dobrze czy żle ze na taka wartosc ? Pozdr. A.

 

Im mniej tym lepiej, wg wymagań WT 2008 wartość powinna wynosić do ok. 280 (w zależności gdzie mieszkasz, jaki budynek itd)

Generalnie dom pasywny :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im mniej tym lepiej, wg wymagań WT 2008 wartość powinna wynosić do ok. 280 (w zależności gdzie mieszkasz, jaki budynek itd)

Generalnie dom pasywny ).

 

Marlena&Marcin Jaka macie grubosc ocieplenia na scianach, jaka na pod posadzka, jaka na poddaszu?

Czy macie kocioł gazowy np kondensacyjny?

Jaki wspolczynnik U macie dla okien (okna trzy szybowe z "ciepłym" profilem)?

Jak macie docieplone balkony, moze sa one oddzielone od stropu specjalnym wiazaniem izolacyjnym (rozwiazanie systemowe), ile macie balkonow?

Z tego co widze to wentylacja jest grawitacyjna.

Jakie materialy chciala osoba ktora obliczała świadectwo energetyczne, czy informowaliscie ja o zmianach w izolacjach scian itd.

Czy podana prze Ciebie wartosc to całkowite zapotrzebowanie na energie pierwotna (kWh/m2;/rok= cyz yapotryebowanie energii do celow gryewcyzch (kWh/m2;/rok energii użytkowej) ?

Bardzo mi zalezy na odpowiedziach. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im mniej tym lepiej, wg wymagań WT 2008 wartość powinna wynosić do ok. 280 (w zależności gdzie mieszkasz, jaki budynek itd)

Generalnie dom pasywny ).

 

Marlena&Marcin Jaka macie grubosc ocieplenia na scianach, jaka na pod posadzka, jaka na poddaszu?

Czy macie kocioł gazowy np kondensacyjny?

Jaki wspolczynnik U macie dla okien (okna trzy szybowe z "ciepłym" profilem)?

Jak macie docieplone balkony, moze sa one oddzielone od stropu specjalnym wiazaniem izolacyjnym (rozwiazanie systemowe), ile macie balkonow?

Z tego co widze to wentylacja jest grawitacyjna.

Jakie materialy chciala osoba ktora obliczała świadectwo energetyczne, czy informowaliscie ja o zmianach w izolacjach scian itd.

Czy podana prze Ciebie wartosc to całkowite zapotrzebowanie na energie pierwotna (kWh/m2;/rok= cyz yapotryebowanie energii do celow gryewcyzch (kWh/m2;/rok energii użytkowej) ?

Bardzo mi zalezy na odpowiedziach. :roll:

Ufff. To ja wkleję co wysłaliśmy :)

 

Zmiany odnośnie projektu:

1) Ocieplenie – styropian Termoorganika Platinum fasada - http://systemplatinum.pl/produkt/pokaz/669

Grubośc 15 cm, frezowany.

2) Okna drewniane, Meranti, szyby firmy Guardian szyba niskoemisyjna ClimaGuard 1,0

http://guardian-europe.com/web/pl/guardian_global/content/products/products-coated_glass-low_emissivity_glass-climaguard_1.html

3) Docieplenie poddasza wełną mineralną Rockwool Toprock 15cm, na zakładkę pomiędzy stelaż płyty karton-gips wełna 5cm

http://rwiumbraco-pl.inforce.dk/produkty/produkty-ogolnobudowlane/toprock.aspx

4) Podłoga na gruncie styropian 16cm, garaż 8cm. Podłoga na poddaszu styropian 6cm. Ściany garażowe sąsiadujące z pokojem na poddaszu ocieplone styropianem 5cm jak w projekcie. Ściany na strychu ocieplone od wewnątrz styropianem 10cm.

5) Na dachu pod dachówką membrana dachowa Delta Vent S

http://www.ambit.gda.pl/Folie-Dachowe/Doerken/Folia-dachowa-Delta-Vent-S-Plus.html

6) Ściany fundamentowe ocieplone styropianem Arbet Hydropian, 10cm frez

http://www.arbet.pl/index.php?p=670

7) Sciany zewnętrzne Porotherm 25cm

8) Okna dachowe – Velux GZL M08 - 4 szt

9) Brama garażowa Hormann RenoMatic, ocieplona

http://www.hormann.pl/fileadmin/hormann.pl/templates/torundtuer_popup.html

 

Ogrzewanie:

Ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody użytkowej – Pompa Ciepła typu powietrze woda, Daikin Altherma 8,4kW + zbiornik ciepłej wody użytkowej 200l

Cały dom – ogrzewanie podłogowe.

Kominek 14kW, z dystrybucją gorącego powietrza + turbina sterowana elektronicznie.

Wentylacja grawitacyjna jak w projekcie.

Balkony jak w projekcie, docieplone 5cm styropianem termoorganika platinum.

 

 

Energia pierwotna EP 52,4 kWh (m2 rok)

 

Ważne jest też umiejscowienie domu względem stron świata, jak również strefa klimatyczna (bo my niedaleko morza więc mamy cieplejszy klimat)

 

Pozdrawiam

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam RODODENDROWICZÓW

My jesteśmy na etapie zalewania 0, ciężka prace bo część robię samemu. Kanalizacja , zasypywanie 0, ocieplanie fundamentów.

Mam pytanko, jeżeli pomalowaliśmy fundamenty i okleiliśmy styropianem , to pod folje kubełkowa z tym styropianem coś robiliście tzn. malowanie ub zaciągnięcie klejem?

I prośba. Mam problem z architektem który kupił mi projekt budowlany. nie mogę się doprosić o kosztorys, oczywiście uaktualnienie. Twierdzi iż trzeba zapłacić 60PLN. ...Czy ktoś mógłby mi wysłać kosztorys aktualny?. [email protected]

Z góry dziękuje

http://daro122.fotosik.pl/albumy/709932.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Rododendrowiczów.

 

Jesteśmy bardzo zainteresowani projektem domu w rododendronach 6.

Przed zakupieniem zależało by nam bardzo zobaczyć ten dom na żywo. Chcielibyśmy zapytać czy jest możliwość obejrzenia domu w okolicy Tarnowa lub w Małopolsce.

 

Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam RODODENDROWICZÓW

My jesteśmy na etapie zalewania 0, ciężka prace bo część robię samemu. Kanalizacja , zasypywanie 0, ocieplanie fundamentów.

Mam pytanko, jeżeli pomalowaliśmy fundamenty i okleiliśmy styropianem , to pod folje kubełkowa z tym styropianem coś robiliście tzn. malowanie ub zaciągnięcie klejem?

I prośba. Mam problem z architektem który kupił mi projekt budowlany. nie mogę się doprosić o kosztorys, oczywiście uaktualnienie. Twierdzi iż trzeba zapłacić 60PLN. ...Czy ktoś mógłby mi wysłać kosztorys aktualny?. [email protected]

Z góry dziękuje

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ec56206cd51cbe47.html[/img]

 

daro 122jeżeli pomalowałeś bloczki i przykleiłeś styropian, to teraz trzeba ten styropian zakołkować potem zatopić na całości siatkę do styropianu klejem i dopiero folia kubełkowa. Tak jest po fachowemu

 

Pozdrowionka, Arek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam RODODENDROWICZÓW

My jesteśmy na etapie zalewania 0, ciężka prace bo część robię samemu. Kanalizacja , zasypywanie 0, ocieplanie fundamentów.

Mam pytanko, jeżeli pomalowaliśmy fundamenty i okleiliśmy styropianem , to pod folje kubełkowa z tym styropianem coś robiliście tzn. malowanie ub zaciągnięcie klejem?

I prośba. Mam problem z architektem który kupił mi projekt budowlany. nie mogę się doprosić o kosztorys, oczywiście uaktualnienie. Twierdzi iż trzeba zapłacić 60PLN. ...Czy ktoś mógłby mi wysłać kosztorys aktualny?. [email protected]

Z góry dziękuje

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ec56206cd51cbe47.html[/img]

 

daro 122jeżeli pomalowałeś bloczki i przykleiłeś styropian, to teraz trzeba ten styropian zakołkować potem zatopić na całości siatkę do styropianu klejem i dopiero folia kubełkowa. Tak jest po fachowemu

 

Pozdrowionka, Arek :wink:

Myślę, że stropianu do fundamentu kołkować nie trzeba :) I tak zasypujemy ziemią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daro 122 my mamy styropian przylepiony na atlas bez kołków / oczywiście bloczki zaizolowane /, na to folia kubełkowa, siatkę z klejem mamy tylko w górnej części fundamentu tzw. cokołowej , tu mamy tez dodatkowa hydroizolacje, cały budynek mamy tez zdrenowany / drenaż opaskowy /, do drenażu będziemy podłączać rynny a całość wody idzie do studni a potem do rowu melioracyjnego ... ale u nas jest glina, więc trzyma się woda.

 

Marlena&Marcin podpowiedzcie nam kolejność prac: na początku grudnia wchodzi u nas facet z tynkami / cementowo-wapienne /... dzisiaj zaproponował nam zrobienie ocieplenia poddasza w dobrej cenie , ale my nie mamy jeszcze posadzek , czy można kłaść wełnę przed posadzkami , chodzi nam o wilgoć , szczególnie teraz gdy robi sie coraz zimniej :roll:

Czekamy na komentarze i pozdrawiamy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych co już mają ocieplony dom z zewnątrz!!!

 

Ile wyszlo wam metrów kwadratowych ocieplenia zewnętrznego RODO 2G?

 

Czy wasi budowlańcy przy wyliczaniu metrażu odejmowali otwory okienne, bramę garażową i drzwi?

 

Jeśli można wiedzieć, to ile chcieli za metr kwadratowy ocieplenia bez tynku?

 

Proszę o w miarę szybką odpowiedź ponieważ jutro mam rozliczenie i chcialbym się przygotować.

Z gory dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ktoś wie ile trzeba liczyć m kw. ścian i sufitów na tynki, chcemy zorientować się w kosztach, prosimy o podanie przybliżonej wartości / garaż jednostanowiskowy /.

 

TAR Ty planujesz kolektory , gdzie planujesz umieścić zbiornik na wodę ?

My kończymy instalacje wod.- kan. i trzeba zdecydować a w kotłowni / u nas za garażem/ miejsca jak na lekarstwo / a tak na marginesie to hydraulik odradza nam kolektor :roll: podobno zużywa tyle samo prądu co dobry , nowoczesny bojler /. My robimy piec na ekogroszek z rusztem do spalania pelet, miału i ewentualnych śmieci, facet przekonuje nas do założenia nowoczesnego, energooszczędnego bojlera ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i ktoś wie ile trzeba liczyć m kw. ścian i sufitów na tynki, chcemy zorientować się w kosztach, prosimy o podanie przybliżonej wartości / garaż jednostanowiskowy /.

 

TAR Ty planujesz kolektory , gdzie planujesz umieścić zbiornik na wodę ?

My kończymy instalacje wod.- kan. i trzeba zdecydować a w kotłowni / u nas za garażem/ miejsca jak na lekarstwo / a tak na marginesie to hydraulik odradza nam kolektor :roll: podobno zużywa tyle samo prądu co dobry , nowoczesny bojler /. My robimy piec na ekogroszek z rusztem do spalania pelet, miału i ewentualnych śmieci, facet przekonuje nas do założenia nowoczesnego, energooszczędnego bojlera ...

 

Witam. Nam w Rodo z garażem dwustanowiskowym wyszlo 511 m2 tynków(bez sufitu w garażu. Za robotę wychodzilo 10zl za m2, natomiast za material ok 3000 zl. Razem z drobnymi poprawkami murarskimi zaplaciliśmy jakieś niecale 9000 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renatka i marcin dzięki za odpowiedź, u nas ekipa wchodzi na początku grudnia, cena ustalona za m kw to 13 zł bez materiału.

Kiedy robiliście ocieplenie poddasza, po posadzkach czy przed?

Pozdrawiamy :)

 

My teraz jesteśmy w trakcie robienia posadzek, a ocieplenie poddasza zaczynamy robić od 1 grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...