Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

daro 122 my mamy styropian przylepiony na atlas bez kołków / oczywiście bloczki zaizolowane /, na to folia kubełkowa, siatkę z klejem mamy tylko w górnej części fundamentu tzw. cokołowej , tu mamy tez dodatkowa hydroizolacje, cały budynek mamy tez zdrenowany / drenaż opaskowy /, do drenażu będziemy podłączać rynny a całość wody idzie do studni a potem do rowu melioracyjnego ... ale u nas jest glina, więc trzyma się woda.

 

Marlena&Marcin podpowiedzcie nam kolejność prac: na początku grudnia wchodzi u nas facet z tynkami / cementowo-wapienne /... dzisiaj zaproponował nam zrobienie ocieplenia poddasza w dobrej cenie , ale my nie mamy jeszcze posadzek , czy można kłaść wełnę przed posadzkami , chodzi nam o wilgoć , szczególnie teraz gdy robi sie coraz zimniej :roll:

Czekamy na komentarze i pozdrawiamy :wink:

My posadzki robiliśmy na samym końcu (połowa września), po zabubowie poddasza z K-G i po tynkach. Myślę, że na pawno wszytko będzie dłużej schło bo pogoda taka nie bardzo, robliśmy zabudowę poddasza w sierpniu chyba.

Zauważyłem, że najlepiej jest po tynkach zrobić elewację (chociaż styropian przykleić) bo podczas wichur, które były kilka tygodni temu zamokła nam cała ściana i oczywiście tynki. Więc trzeba było je suszyć od nowa (w ciągu 10 dni, za pomocą osuszacza, wyciągneliśmy ze ściany ponad 150l wody : ) ).

 

Pozdrawiam

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin dzieki za odpowiedż. Pogoda rzeczywiście niepewna, po deszczach zamokły nam ściany od wykusza, wczoraj położylismy na balkony papę termozgrzewalną żeby zminimalizowac ten problem.

My po tynkach zrobimy instalacje co i posadzki, potem ocieplenie poddasza, spodziewamy sie , że wszystko bedzie długo schło.

 

TAR , kolektor czerpie energie ze słońca ale wykorzystują energie elektryczną / pompka cyrkulacyjna, odśnieżanie /, inwestycja zwraca sie za 15-20 lat ale nadal stawiamy na solar... porozmawiamy z fachowcem :wink:

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin dzieki za odpowiedż. Pogoda rzeczywiście niepewna, po deszczach zamokły nam ściany od wykusza, wczoraj położylismy na balkony papę termozgrzewalną żeby zminimalizowac ten problem.

My po tynkach zrobimy instalacje co i posadzki, potem ocieplenie poddasza, spodziewamy sie , że wszystko bedzie długo schło.

 

TAR , kolektor czerpie energie ze słońca ale wykorzystują energie elektryczną / pompka cyrkulacyjna, odśnieżanie /, inwestycja zwraca sie za 15-20 lat ale nadal stawiamy na solar... porozmawiamy z fachowcem :wink:

 

pozdrawiamy

 

:D coz nie jestem fachowcem od solarow, ale i tak je robie, nawet jakby mialy sie zwrocic za 15 lat. Choc wybierajac to rozwiazanie nie liczylam ze sie zwroca, po prostu chce korzystac z nowych rozwiazan "eko" :D Pozdrawiam Ania

Polecamy EKO Pompę ciapła :)) jak narazie REWELACJA :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin

Czy mozecie zdradzic ile kaski trzeba miec aby wykonac taka instalacje CO jak wasza, czyli rurki plus pompa plus cala reszta urzadzen

THX za odpowiedz.

Tak sobie policzyłem fakturki :)

Pompa ciepła ze zbiornikiem na CWU 200l, z montażem w kotłowni 25000zł

Wszystkie rurki do podłógówki, złączki + instalacja wodna (w tym 2 grzejniki drabinkowe do łazienek, grzejnik w garażu, pompa cyrkulacyjna do CWU z timerem, szafki do podłogówki, rozdzielacze do podłogówki (każdy z własną pompą) 9500zł

Robocizna własna :))

 

Pozdrawiam

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, zastanawiamy się nad pokryciem dachu. Jaki jest koszt dachówki ceramicznej (wraz z robocizną), o ile taniej wychodzi blachodachówka?

 

Za średniej klasy dachówkę ceramiczną trzeba liczyć min 15tyś zł na dach jednostanowiskowy. W ceramice niestety wszystkie wykończenia są strasznie drogie. Przykładowo dla Creatona Premion kominek wentylacyjny kosztował mnie nieco ponad 500zł. Koszt gąsiorów i krawędzi to ok 20zł netto sztuka.

Za materiał na dach, z wszystkimi obróbkami i rynnami pcv marleya zapłaciłem w zaokrągleniu 20 tyś. Za położenie tego krzyczą sobie od 45zł do 55zł i w górę w mojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danusias25 dach robiliśmy w czerwcu, za dachówkę ceramiczną Nelskamp Nibra , rynny Kanion + pozostałe materiały i trzy okna dachowe Roto zapłaciliśmy 28tyś., robota z położeniem więźby ,obróbkami blacharskimi, bez podbitki 12 tyś. Kominek do wentylacji kanalizacji 590zł.

 

TAR dzisiaj rozmawialiśmy z fachowcem od solarów .... i ku naszemu zdziwieniu powiedział ,że przy piecu na ekogroszek to wątpliwa ekonomicznie inwestycja, przy pochmurnej pogodzie i tak latem trzeba uruchomić piec , żeby woda miała odpowiednia temperaturę. :o facet był szczery, przy ogrzewaniu gazowym sytuacja jest inna. No więc nadal sie zastanawiamy ... wiem, wiem są jeszcze względy ekologiczne ...

 

Marlena&Marcin kiedy robiliście instalacje odkurzacza, byłam dzisiaj u przedstawiciela Beama i powiedział , że najlepiej po tynkach ... ale to oznacza kucie ścian :roll:

 

Pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, zastanawiamy się nad pokryciem dachu. Jaki jest koszt dachówki ceramicznej (wraz z robocizną), o ile taniej wychodzi blachodachówka?

 

Danusia, za dachowke ceramiczna ceratona premion, osprzet dachowy, rynny montaz wszystkiego wraz z obrobkami ok. 25 tysiecy za rodek z garazem jednostanowiskowym. W tej cenie oprocz ulozenia dachowki, rynien i osprzetu i obrobek jest tez montaz okien dachowych i kolektorow slonecznych. Pozdr. A.

 

Mało prawdopodobne żeby za cały materiał na dach z rynnami i montażem wyszło u Ciebie 25 tyś. Chyba, że dach robiliście sami bez dekarza, wtedy się zgodzę.

Robocizna za taki dach to koszt ok 10tyś. W takiej sytuacji creaton i rynny kosztowałyby ok 15tyś (coś mało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Marlena&Marcin kiedy robiliście instalacje odkurzacza, byłam dzisiaj u przedstawiciela Beama i powiedział , że najlepiej po tynkach ... ale to oznacza kucie ścian :roll:

 

Pozdrawiamy :)

 

pytanie nie do mnie, ale jestem świeżo po rozmowie z obsługą klienta

 

Instalacja przed tynkami, koszt ok 1000zł (wszystko zależy od ilości pomieszczeń i długości instalacji). Reszta po tynkach.

Za centralkę z wyższej półki krzyknęli mi ok 3 tyś.

 

Czy ktoś ma już projekt, albo chociaż wrysowane punkty w naszym domku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...