Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mWilQ dzięki , czyli przed tynkami ... facet pytał jeszcze o rodzaj tynków, my robimy cementowo-wapienne , argumentował ,że instalacja idzie podłogą więc tynkarze mogą coś uszkodzić ,nas taki argument nie przekonuje, myślę , że facet nie ma czasu a to drobna instalacja wiec ściemnia.

 

Pozdrawiamy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR: Robiliście już wcześniej odliczenie częściowe podatku za materiały budowlane, czy to będzie pierwsze? Macie kogoś, kto to przygotowuje? Nie miałem wcześniej z tym nic wspólnego i ostatnio zabrałem się za uzupełnienia formularzy. Kilka problemów na które natrafiłem:

- brak PKWIU na fakturach i niezrozumiała nazwa w pozycjach budowlanych

- wyszukiwarka PKWIU po wpisaniu materiału pokazuje kilka opcji, a ja nie potrafię wybrać właściwej

- nie wiem jak na formularzu uwzględnić korektę faktury, czy ma być w tej samej pozycji, czy jako następna

- nie wiem co w przypadku pozycji na fakturze jeśli zwróciło się tylko cześć materiału a nie całość

- no i oczywiście sprawdzenie z wytycznymi, co podlega zwrotowi, a co nie

 

Zastanawiam się, czy nie wpisać wszystkich faktur i liczyć na to, że trafi mi się normalny urzędnik, który wykreśli niepotrzebne pozycje. Przejdzie coś takiego? :)

 

do rozliczenia używam przygotowanych formularzy pod exela vzm-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR: Robiliście już wcześniej odliczenie częściowe podatku za materiały budowlane, czy to będzie pierwsze? Macie kogoś, kto to przygotowuje? Nie miałem wcześniej z tym nic wspólnego i ostatnio zabrałem się za uzupełnienia formularzy. Kilka problemów na które natrafiłem:

- brak PKWIU na fakturach i niezrozumiała nazwa w pozycjach budowlanych

- wyszukiwarka PKWIU po wpisaniu materiału pokazuje kilka opcji, a ja nie potrafię wybrać właściwej

- nie wiem jak na formularzu uwzględnić korektę faktury, czy ma być w tej samej pozycji, czy jako następna

- nie wiem co w przypadku pozycji na fakturze jeśli zwróciło się tylko cześć materiału a nie całość

- no i oczywiście sprawdzenie z wytycznymi, co podlega zwrotowi, a co nie

 

Zastanawiam się, czy nie wpisać wszystkich faktur i liczyć na to, że trafi mi się normalny urzędnik, który wykreśli niepotrzebne pozycje. Przejdzie coś takiego? :)

 

do rozliczenia używam przygotowanych formularzy pod exela vzm-1

postaram się pomóc

nie od parady jestem certyfikowaną księgową. :lol:

1. PKWIU nie jest obowiązkowe na fakturach- więc to nie problem. W google wpisujesz nazwę towaru i znajdujesz pkwiu i sprawdzasz w rozporządzeniu.

2. Niezrozumiała nazwa - należy wtedy na fakturze dopisać długopisem o co konkretnie chodzi (np.nnkoir - system kominowy) i podpisać się obok

3. W formularzu rozlicza się konkretne pozycje, więc jeśli do pozycji masz korektę to trzeba ją pokazać, a jeśli dotyczy innej pozycji to nie pokazujesz jej.

4. Jeśli chodzi o wytyczne, to kieruj się zawsze zasadą

- w 2004 roku coś było opodatkowane 7%

- jest materiałem budowlanym

-teraz jest opodatkowane 22%

to należy sie zwrot.

 

Jeśli masz wątpliwości , to wpisujesz w googla i jest dużo na forach. Dzwoń do skarbówki, bo tam "Pani" wie najlepiej. Ewentualnie do hurtowni,żeby Ci wyjaśnili, co to w sumie jest :D

 

Jeśli wpiszesz wszystkie faktury to na maxa wydłużysz czas, bo skarbówka będzie chciała korekty do deklaracji. Więc takiej opcji nie polecam. Będziesz jeszcze rozliczać kolejne 5 lat, więc po co Ci wróg.

 

Głowa do góry

Nie jest to takie trudne.

 

Ja zrobiłam to w 2 godziny jako paktyk.

Wam daje 2-3 dni po dwie godzinki. Powoli, powoli, pozycja po pozycji i dasz radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR Nie ma problemu postaram się pomóc, jak bedzie jakiś problem.

 

Przy okazji wrócę do tematu górnej łazienki i pomysłu zmieszczenia w niej zarówno prysznica jak i wanny.

Rozwiązanie tego problemu znalazłam w projekcie archonu: Dom w Rododendronach G2.

Pomysł naprawdę dobry i będę z niego korzystać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ktos pisal na forum ze robil izolacje balkonu nad wykuszem papa termozgrzewalna? A wiem ze papa ze styropianem sie gryza, jak to dokladnie rozwiazaliscie?

Papę się kładzie na beton :) (strop) potem styropian i docelową wylewkę.

 

Marlena i Marcin a czy zamiast papy na balkonie można zastosować folie w płynie ?

Gdzie kupowaliscie styropian platinium?

Pozdrawiam Ania

 

Styropian kupowaliśmy w Centrum Izolacjii Styropianowych "Justyr" Przyjźń, ul Dworcowa 29 tel: 586818846

 

Do tego styropianu kupiliśmy też siatkę i klej organika platinum - zwykła siatka nam się rwała... :(

Jakby co zostało nam kilka opakowań styropianu - jakbyście chcieli.. np. do ocieplenia lukarn?!

 

Odnośnie papy to nie wiem.. pytanko do Marcina ale on wieczorkiem będzie :) to da znać :)

 

Pozdrawiam, Marlena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Marlena&Marcin kiedy robiliście instalacje odkurzacza, byłam dzisiaj u przedstawiciela Beama i powiedział , że najlepiej po tynkach ... ale to oznacza kucie ścian :roll:

 

Pozdrawiamy :)

 

pytanie nie do mnie, ale jestem świeżo po rozmowie z obsługą klienta

 

Instalacja przed tynkami, koszt ok 1000zł (wszystko zależy od ilości pomieszczeń i długości instalacji). Reszta po tynkach.

Za centralkę z wyższej półki krzyknęli mi ok 3 tyś.

 

Czy ktoś ma już projekt, albo chociaż wrysowane punkty w naszym domku?

 

mamy 5 punktów:

koło schodów na dole, w pokoju nad garażem, u góry, jak również 2 szufelki: w wiatrołapie i w kuchni - instalacja: 1250zł

 

projektu nie mieliśmy.. przyszedł facet i założył.. ustalił z nami tylko gdzie ma punkty założyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg123456 my kładliśmy papę termozgrzewalną na balkony tzn. na płytę betonową / wylana już ze spadkiem /, na to pójdzie styropian , folia , siatka i wylewka, potem hydroizolacja i wykończenie. Papa asfaltowa podobno nie reaguje ze styropianem, ale ponieważ głosy sa podzielone damy jeszcze przed styropianem folie lub jakąś masę nie reagującą ze styropianem..

 

Co do zwrotu VAT to jesteśmy już po złożeniu pierwszego wniosku, wydrukowałam wykaz materiałów za które przysługuje odliczenie i wypełniłam formularz / jakieś 2 godzinki roboty /, PKWIU nie szukałam , kierowałam sie wykazem, rzeczywiście niejasno określony materiał trzeba opisać i zaparafować na fakturze,. Do wniosku trzeba dołączyć kopię dziennika budowy, kopie faktur i pozwolenia na budowę. Wniosek rozpatrzony , czekamy na pieniążki... oj potrzebne , potrzebne :lol: Wniosek składa się raz w roku.

 

Marlena i Marcin fajnie , że podaliście punkty instalacji odkurzacza, instalator sugerował robienie instalacji po tynkach, bo rury biegną w podłodze i jak tynkarze zaczną robotę to mogą ja zniszczyć. Kładliście folie zabezpieczająca podłogę przed tynkami ? o oknach nie wspomnę, tez trzeba je zabezpieczyć... :roll:

 

Nie wiem jak u Was ale ... nasz kilkuletni syn mówi już tylko o budowie a bawi się głównie koparkami i betoniara, córka na szczęście jeszcze nie umie mówić ... aż strach pomyśleć co powie jak złoży pierwsze zdanie :) :)

 

pozdrawiamy wszystkich :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena i Marcin fajnie , że podaliście punkty instalacji odkurzacza, instalator sugerował robienie instalacji po tynkach, bo rury biegną w podłodze i jak tynkarze zaczną robotę to mogą ja zniszczyć. Kładliście folie zabezpieczająca podłogę przed tynkami ? o oknach nie wspomnę, tez trzeba je zabezpieczyć... :roll:

pozdrawiamy wszystkich :wink:

 

Instalacja koniecznie przed tynkami. U nas panowie od tynków zabezpieczyli wszystkie okna i ramy okienne grubą folią oraz taśmą, gniazda odkurzacza także zostały zabezpieczone. Tynkując niczego nie uszkodzili. Z podłogi na bierząco sprzątali więc również niczego nie zniszczyli. Wszystkie przewody biegnące na podłodze zabezpieczali.

Więc mam nadzieję, że u was również będzie ok :)

 

Pozdrawiam

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zwrotu VAT to jesteśmy już po złożeniu pierwszego wniosku, wydrukowałam wykaz materiałów za które przysługuje odliczenie i wypełniłam formularz / jakieś 2 godzinki roboty /, PKWIU nie szukałam , kierowałam sie wykazem, rzeczywiście niejasno określony materiał trzeba opisać i zaparafować na fakturze,. Do wniosku trzeba dołączyć kopię dziennika budowy, kopie faktur i pozwolenia na budowę. Wniosek rozpatrzony , czekamy na pieniążki... oj potrzebne , potrzebne :lol: Wniosek składa się raz w roku.

 

Z tym ksero dziennika budowy to chyba nie wynika bezpośrednio z ustawy ani z rozporządzenia :-?

Zdaje się, że to wymysł Waszej skarbówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, okna dachowe będą w połowie grudnia. Będziemy je zakładać po montażu okien i zamknięciu budynku. Okien w sumie będzie 7 plus okno wyłazowe. Nie chcieliśmy ich juz teraz montować, bo niestety zdarzaja się przypadki kradzieży :(

ktosiek, dachówka to creaton terra optima, kolor łupek. Największa zmiana w naszym projekcie to likwidacja tylnej lukarny, będą w tym miejscu dwa okna dachowe. Reszta to drobne zmiany w środku.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...