Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, okna dachowe będą w połowie grudnia. Będziemy je zakładać po montażu okien i zamknięciu budynku. Okien w sumie będzie 7 plus okno wyłazowe. Nie chcieliśmy ich juz teraz montować, bo niestety zdarzaja się przypadki kradzieży :(

 

ale nie zostawiacie miejsca na okna? będziecie później ściągać dachówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być !

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img1109/kopiazmienionypart16b9.gif

Do tego:

-dwie kolumny

-nad kolumnami brak balkonu a w jego miejsce powierzchnia włączona do pokoju i oczywiście okno z łukiem.

-brak lukarny od elewacji ogrodowej

-a nad wykuszem gdzie jest balkon daliśmy: okno drzwi okno

 

Może macie jakieś sugestie? Śmiało, bo jeszcze łopaty nie wbiłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie zostawiacie miejsca na okna? będziecie później ściągać dachówki?

Marlena&Marcin, no właśnie nie zostawiamy. Też się nad tym zastanawiałam, ale nasza ekipa mówi, że nie będzie problemu z późniejszym wyjęciem dachówek.

 

szkoda tylko dachówek gdzieś 70-100 szt odejmą (będziecie mieć ładny zapas) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być !

 

Może macie jakieś sugestie? Śmiało, bo jeszcze łopaty nie wbiłem :D

 

a jakie będziesz robił schody? Bo jak takie jakie są w projekcie to wejście do garażu będziesz miał max. 1,8 z futruną. Bo tak z tego projektu wygląda, że to wejście masz pod schodami które zakręcają a tam jest ok 1,9 + futryna i robi się nisko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom podłogi pod schodami będzie równy z poziomem podłogi w garażu. Więc 190 cm + 38 cm i wychodzi OK. Prokopa mogę zapraszać :D

 

cały dom będzie tak nisko?

 

Twój pomysł z łazienką jest całkiem interesujący.. ale.. masz ustawioną kabinę prysznicową na przeciwko okna frontowego, każdy prysznic to wystawienie swoich 4 liter ;) na widok osób trzecich. Owszem są firanki ale prawdę mówiąc dużo one nie dają szczególnie wieczorem. No zostają jeszcze rolety hmm.. zastanów się nad tym - czy to nie będzie dyskomfort korzystanie z takiej łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie złożyłem zamówienie na "Dom w rododendronach 6 (P)"

 

zmiany o których myslelismy z żoną to:

1. usunięcie jaskółki tej od tyłu domu

2. usunięcie wykusza.

 

Piec - planujemy dwa: gazowy i na wegiel + do tego kominek

 

Domek planuję wybudować z Ytonga PP2/0,4 S+GT GR. 30,0 CM + 10cm docieplenia (styropian albo wełna). Taki materiał wg. producenta zapewni mi współczynnik u = 0,19. Co o tym myślicie?

 

pytanko - ile metrów ścian nośnych trzeba liczyć w tym projekcie?

 

dzięki z odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie zostawiacie miejsca na okna? będziecie później ściągać dachówki?

Marlena&Marcin, no właśnie nie zostawiamy. Też się nad tym zastanawiałam, ale nasza ekipa mówi, że nie będzie problemu z późniejszym wyjęciem dachówek.

 

szkoda tylko dachówek gdzieś 70-100 szt odejmą (będziecie mieć ładny zapas) :)

 

My też tak zrobiliśmy, okna dachowe zamontujemy na wiosnę. A dachówki, które zostaną na pewno się przydadzą, chociażby do drewutni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin napisał:

 

cały dom będzie tak nisko?

 

Twój pomysł z łazienką jest całkiem interesujący.. ale.. masz ustawioną kabinę prysznicową na przeciwko okna frontowego, każdy prysznic to wystawienie swoich 4 liter ;) na widok osób trzecich. Owszem są firanki ale prawdę mówiąc dużo one nie dają szczególnie wieczorem. No zostają jeszcze rolety hmm.. zastanów się nad tym - czy to nie będzie dyskomfort korzystanie z takiej łazienki.

 

Niżej będzie tylko od futryny drzwi garażu do prawie futryny drzwi łazienki.

Kabina bedzie w rogu przy oknie, a 4 litery mam całkiem całkiem :D . Dam mleczną szybe , a tak nawiasem mówiąc to działkę mam jak to rolnik ponad 1 ha i w miejscowości są na razie dwa domy. :D Więc gapiów mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałabym się do Was dołączyć. Jutro jedziemy po projekt domu. Bedziemy budować odbicie lustrzane Rododendrona 6 (W)

http://archon.pl/images/products/m47ff30a188b56/289.jpg

http://archon.pl/images/products/m47ff30a188b56/projekty_domow_RODODENDRONY_6_W_parter__706.jpg

http://archon.pl/images/products/m47ff30a188b56/projekty_domow_RODODENDRONY_6_W_poddasze__707.jpg

Nie przebrnęłam jeszcze przez cały wątek, dlatego mam pytanie czy ktoś jeszcze będzie budował taki sam model?

 

Co do zmian, to narazie myślimy o:

- zmiejszyć taras (zostanie tylko ta część od wschodu) i powiększyć trochę balkon nad tarasem, żeby go trochę bardziej osłonić.

- zlikwidować wykusz i balkon nad nim (tylko na 100% nie jesteśmy jeszcze tego pewni. Może coś doradzicie?)

- "Dolepić" garaż - który będzie raczej spełniał rolę pomieszczenia gospodarczego, ponieważ na samochody chcemy postawić wiatę.

- zastanawiamy się jeszcze czy chcemy mieć kominek. Buduje ktoś może bez kominka?

- ponieść ściankę kolankową, tylko nie wiem jeszcze czy o 2 cegły czy o 1

 

Zastanawiam się też nad przerobieniem schodów, bo te w projekcie są mało wygodne. Macie jakiś pomysł? Może być on kosztem kotłowni, która będzie przeniesiona do garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałabym się do Was dołączyć. Jutro jedziemy po projekt domu. Bedziemy budować odbicie lustrzane Rododendrona 6 (W)

http://archon.pl/images/products/m47ff30a188b56/289.jpg

http://archon.pl/images/products/m47ff30a188b56/projekty_domow_RODODENDRONY_6_W_parter__706.jpg

http://archon.pl/images/products/m47ff30a188b56/projekty_domow_RODODENDRONY_6_W_poddasze__707.jpg

Nie przebrnęłam jeszcze przez cały wątek, dlatego mam pytanie czy ktoś jeszcze będzie budował taki sam model?

 

Co do zmian, to narazie myślimy o:

- zmiejszyć taras (zostanie tylko ta część od wschodu) i powiększyć trochę balkon nad tarasem, żeby go trochę bardziej osłonić.

- zlikwidować wykusz i balkon nad nim (tylko na 100% nie jesteśmy jeszcze tego pewni. Może coś doradzicie?)

- "Dolepić" garaż - który będzie raczej spełniał rolę pomieszczenia gospodarczego, ponieważ na samochody chcemy postawić wiatę.

- zastanawiamy się jeszcze czy chcemy mieć kominek. Buduje ktoś może bez kominka?

- ponieść ściankę kolankową, tylko nie wiem jeszcze czy o 2 cegły czy o 1

 

Zastanawiam się też nad przerobieniem schodów, bo te w projekcie są mało wygodne. Macie jakiś pomysł? Może być on kosztem kotłowni, która będzie przeniesiona do garażu.

 

Hej. Zerknij sobie na rozłożenie pomieszczeń w wersji z jednym garażem. Schody są w innym miejscu, ale za to możesz pokombinować z większą łazienką, większym przedpokojem. Zastanów się czy 166cm z szafą, która pewnie ma ok 60cm głębokości wystarczy. Wpuścisz dwie osoby, to się pozabijają tyłkami. Wyobraź sobie teraz, że ten wiatrołap ma szerokość otworu drzwi wejściowych. Mijanie się, przepuszczenie gości, żeby zamknąć drzwi nie będzie chyba przyjemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mWilQ biorąc pod uwagę twoje rady myślę jeszcze o jednej zmianie:

przeniesienie łazienki (7) w miejsce kotłowni (6) a o wykorzystaną przestrzeń powiększyć wiatrołap i przesunąć trochę schody w lewą stronę aby choć trochę załagodzić ich stromiznę. Zastanawiam się tylko czy da się zlikwidować tą ściankę między łazienką a schodami - czy nie jest ona nośna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mWilQ biorąc pod uwagę twoje rady myślę jeszcze o jednej zmianie:

przeniesienie łazienki (7) w miejsce kotłowni (6) a o wykorzystaną przestrzeń powiększyć wiatrołap i przesunąć trochę schody w lewą stronę aby choć trochę załagodzić ich stromiznę. Zastanawiam się tylko czy da się zlikwidować tą ściankę między łazienką a schodami - czy nie jest ona nośna.

 

Nośne masz grubą kreską narysowane, resztę możesz dowolnie zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kijanka9 My budujemy bez kominka.

 

Uznaliśmy, że nie chcemy mieć kotłowni w salonie. Teraz mamy kominek w salonie i w ogóle sie z niego nie korzysta. Jakieś dwa lata w stecz korzystaliśmy z niego jako z podstawowego źródła ogrzewania domu i niestety nie byly do miłe doświadczenia.

Ciągle brudno w salonie, co wiosnę malowanie, a romantyzm gidzieś się rozmył w rzeczywistosci.

A wydatek rzędu 10 tys. w tym momencie uznaliśmy za zbędny. Przecież w trakcie budowy domu jest na co wydawać pieniądze.

 

Dodatkowo miałam taki sam dylemat jak Ty w sprawie wykuszu. Robić czy nie robić? Ale jak zobaczyliśmy rodoska na żywo z wykuszem, to wszystko było już jasne. Zamiast kominka zdecydowaliśmy, że wykusz zostaje na 100%!!!!

 

 

Jeśli chodzi o podnoszenie ściany kolankowej o dwa pustaki to radzę być ostrożna, stracisz zewnętrzny krształ bryły domu. A poza tym co, wydłużysz o tyle okna balkonowe z przodu, czy lukarna będzie pusta???

Wadą podnoszenia jest także skracanie się w perspektywie okapu.

Ale oczywiście są to tylko moje spostrzeżenia. Poza tym, poddasze to poddasze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poddasze w orginalnej wersji jest dość niskie .. i może być kłopotliwe np. jak chcesz umieścić pod skosem meble czy łóżko (albo wanne w łazience) .. nam nawet budowniczy zaproponował podniesienie o (minumum) 1 pustak .. niby to kilka cm więcej ale różnica jest spora.. :) a kształt budynku na tym nie stracił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cecil dziękuję za rady w sprawie kominka - mąż też nie chce mieć kotłowni w domu. Tylko się zastanawiam jak rozwiązać tą ściankę w której jest zaznaczony komin i kominek. Przy likwidacji kominka wychodzi mi wnęka albo od strony salony albo od strony kuchni.

I jeszcze pytanko - czy przy likwidacji kominka trzeba nanieść zmiany w projekcie u projektanta?

 

No i wykusz. Możesz coś więcej napisać? Co dokładnie zrobiło na tobie wrażenie. Czy pomieszczenie się optycznie powiększyło? Bo mi wszyscy mówią że wykusz nic nie wnosi i jest do tego niepraktyczny :|

 

Marlena&Marcin też słyszałam że w tych projektach ta ścianka kolankowa jest strasznie niska a co za tym idzie mało ustawna. Więc napewno będziemy ją podnosić. Jak rozwiązać wtedy problem z drzwiami balkonowymi i okapem - nie wiem, ale może mi ktoś doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...