Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wykusz powiększa salon, a z zewnątrz dom wygląda elegancko!

 

Poza tym wykusz to idealne miejsce na jadalnie, albo przy ogrzewaniu podłogowym zaadaptowałabym wykusz na takie miejsce, gdzie parapet można zaadaptować siedziska albo szezlong.

 

W święta może stać tam choinka.

 

Wykusz jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cecil dziękuję za rady w sprawie kominka - mąż też nie chce mieć kotłowni w domu. Tylko się zastanawiam jak rozwiązać tą ściankę w której jest zaznaczony komin i kominek. Przy likwidacji kominka wychodzi mi wnęka albo od strony salony albo od strony kuchni.

I jeszcze pytanko - czy przy likwidacji kominka trzeba nanieść zmiany w projekcie u projektanta?

...

 

Jeśli nie zrobisz kominka to w jego miejscu pójdzie ściana nośna. Chyba będzie niezbędna pod strop (zależy też jaki masz w planach zrobić). Na górze wyjdą Ci równe ścianki działowe bez wnęk. Bez kominka można pokombinować z aneksem kuchennym - jego wejściem w innym miejscu. Wtedy kącik z wykuszem będzie bardziej ustawny tzn po wyjściu z kuchni nie będziecie wpadać bezpośrednio na stół.

Jeśli chodzi o projekt, to mówi się, że wszystko co robisz w środku nanosi kolorem czerwonym kierownik budowy. Tutaj wchodzi w grę komin i ściana nośna więc być może będzie potrzebny autograf kogoś z innymi uprawnieniami. Może się okazać, że Wasz kierownik będzie bardziej uniwersalny i załatwi wszystko sam.

Co do kominka to ja mam inne zdanie. Nie wyobrażam sobie domku bez tego elementu. Co prawda nigdy nie mieszkałem w domku jednorodzinnym, ale mam znajomych którzy mają tylko takie źródło ogrzewania i nie narzekają. Co do przydymionych ścian to chyba nie ma aż takich tragedii, żeby rok w rok je malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cecil napisała:

Jeśli chodzi o podnoszenie ściany kolankowej o dwa pustaki to radzę być ostrożna, stracisz zewnętrzny krształ bryły domu. A poza tym co, wydłużysz o tyle okna balkonowe z przodu, czy lukarna będzie pusta???

Wadą podnoszenia jest także skracanie się w perspektywie okapu.

 

Z pogorszeniem bryły domu się zgodzę( z dwoma suporeksami). Natomiast dach będzie identyczny w orginale i w tym o pustak czy dwa podnieśiony. W dachu nic się nie zmienia.Jedynie zmienia się odległość posadzki od całej konstrukcji dachu, plus zwiększa się ścianka kolankowa i dwa słupy).

I od nas teraz zależy czy chcemy dać:

- niżej sufit podwieszany

- wybrać standardowe wymiary okien czy drzwi balkonowych lub większe( bo mamy teraz możliwość)

 

Jeżeli ktoś chce podnieść o dwa pustaki/suporeksy to powinien zastanowić się nad wydłużeniem okapu( wtedy zmienia się długość krokwi), a bryła będzie lepiej się prezentować.

 

Jest to tylko moje zdanie. Jestem :cry: troszke zmęczony ale głupot chyba nie napisałem. A jak tak to proszę o sprowadzenie mnie na parter () bo piwnicy nie ma) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szpros dobrze piszesz z podnoszeniem sciany kolankowej.

 

Marlena&MArcin z gustami sie nie dyskutuje i są zarówno zwolennicy i przeciwnicy kominka - jak we wszystkim.

 

Ale nawiasem mówiąc kominki są modne w codziennym używaniu od kilkunastu lat. Dziadkowie to raczej piece mają. :)

Na działanie pieca składa się wiele czynników (zdun, piec itd), a mi poprostu kominek nie jest do szczęscia potrzebny.

Ale jeśli myślisz, że podczas palenia w kominku, w salonie będzie czyściutko to raczej się rozczarujesz.

 

Ja akurat wiele rzeczy robię na odwrót - budujemy piwnicę, dom bez kominka, okna białe - bez szporsów - bez urazy "szpros" :lol:

 

Co kto lubi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydymione ściany .. to chyba zależy jakim drewnem palisz (np. mokrym), jakie masz filtry itd.. ech, zobaczymy w praktyce to opiszemy jak to jest u nas :) może juz za miesiąc :))

 

ale dom bez kominka dla mnie to nie dom :) może dlatego, że ja w blokowisku się wychowałam :))

 

Ja też nie wyobrażam sobie naszego domku bez kominka. Zgodzę się, że kominek jako główne źródło ciepła to robienie kotłowni z salonu, ale jako dodatkowe, dlaczego nie? Moja siostra ma u siebie kominek, pali w nim, jak ma ochotę popatrzeć na ogień i zrelaksować się, lub jak zimą brak prądu i nie chce jej się odpalać agregatu, żeby pompa ciepła chodziła :D

Jak odpowiednio pali się w kominku i komin ma dobry cug, to nie ma mowy o dymówce.

Poza tym kominek daje cudny klimat w pomieszczeniu, robi się tak "domowo", no ale wiadomo, każdemu podoba się coś innego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szpros dobrze piszesz z podnoszeniem sciany kolankowej.

 

Marlena&MArcin z gustami sie nie dyskutuje i są zarówno zwolennicy i przeciwnicy kominka - jak we wszystkim.

 

Ale nawiasem mówiąc kominki są modne w codziennym używaniu od kilkunastu lat. Dziadkowie to raczej piece mają. :)

Na działanie pieca składa się wiele czynników (zdun, piec itd), a mi poprostu kominek nie jest do szczęscia potrzebny.

Ale jeśli myślisz, że podczas palenia w kominku, w salonie będzie czyściutko to raczej się rozczarujesz.

 

Ja akurat wiele rzeczy robię na odwrót - budujemy piwnicę, dom bez kominka, okna białe - bez szporsów - bez urazy "szpros" :lol:

 

Co kto lubi!

 

wiem, że o gustach się nie dyskutuje dlatego napisałam że JA sobie nie wyobrażam domu bez kominka dlatego go mamy... a coi jak będzie w praktyce to się zobaczy ale chyba nie aż tak źle by po jednej ziemie malować całe pomieszczenie .. a okna tez mamy białe :))

a co do kotłowni to uważam, że takie pomieszczenie w domu to pomyłka dlatego w ogóle z niej zrezygnowaliśmy :) a kominek- tylko dla relaksu i atmosfery oraz jak dodatkowe źródło ciepła..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy

 

Mamy nie mały dylemat. Zainteresowani jesteśmy dwoma działkami jedna jest obok drugiej i mają takie same wymiary 30x30m. Droga i front "przyszłego" naszego domu byłyby skierowane na południe, elewacja tylna i granica tylna działki bezpośrednio na północ. Z tym, że w jednej tak z metr działki od północy obejmuje kilka drzew (dość wiekowych) ale jest w miarę płaska, od drogi do tyłu-granicy jest spad jest ok 3 metrów na 30 metrach długości działki. Natomiast druga jest bez żadnych drzew ale spad od granicy (droga) do granicy działki (północ) wynosi 4 metry i do tego na północnym jej końcu teren ukształtowany jest w formie że tak powiem "rozciągniętej litery "U" od kamienia granicznego do kamienia granicznego.

Mamy teraz dylemat którą działkę wybrać pod budowę. Na pewno z tyłu domu strona północna chcielibyśmy mieć płaski teren a na nim taras na który by się wychodziło z salonu.

I tu problem jaką działkę wybrać i ten teren zaadoptować, jaki przyjąć wariant budowy domu. Myśleliśmy o podpiwniczeniu (ze względu na doś duży spad) ale tak na prawdę piwnica nie jest nam potrzebna, z resztą to dodatkowy koszt. Gdyby jednak przy takim spadzie trzeba będzie wybudować piwnice to musielibyśmy się bardzo zastanowić i wsyupłać ciut więcej. Znajomy fachowiec wspominał coś o możliwości postawienia murów oporowych i wyrównaniu terenu pod taras ale to ponad metr by był i do tego m.in 1.5metra od granicy północnej działki. Stracilibyśmy ciut własnego terenu. I teraz co z płotem? od strony północnej? jak go postawić? na murach? za nimi?

Wogóle nie wiemy jak taki dylemat można rozwiązać z tak ukształtowanym terenem.

 

Może coś poradzicie? Jak coś jest nie jasne chętnie jeszcze więcej dopiszemy.

 

Pogląd terenu na zdjęciu poniżej:

 

http://images37.fotosik.pl/229/ac92d4ec5e537b37med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej przerwie. My już dobrnęliśmy do końca (no prawie). Za najwyżej tydzień planujmy przeprowadzkę.Co do kominka to niestety ni zdążyliśmy go zrobić (Ale będzie rekreacyjnie,weekendowo). Mamy pic na pellets i ekogroszek firmy Kostrzewa (czy ktoś taki posiada-proszę o kontakt). Wykusz mamy-wybierając projekt uwag zwracaliśmy na jego wielkość no i okazuje się że jest za płytki że tak powiem więc powiększyliśmy go wysuwając na zewnątrz tak żeby fajnie mieścił się tam stół (oczywiście nie cały). Zlikwidowaliśmy gabinet na dol-uważam że bardzo słuszna decyzja, mamy duży przestronny salon a to w końcu w nim spędza się cały dzień (góra to wyłącznie spanko- no parwie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek i Kasia wydaje mi się, że w Waszym przypadku piwnica to idealne rozwiązanie, oczywiście jeżeli nie okaże się np., że macie wysoko wody gruntowe (tak jak my :evil: ). Piszesz o dodatkowych kosztach z tym związanych. My ze względu na to, że działka jest niżej niż droga musieliśmy wynieść fundamenty sporo wyżej, piwnica, odpadała ze względu na wodę, więc musieliśmy fundamenty zasypać. Zamówiliśmy ponad 200 ton pospółki, a i tak nie starczyło. Ja marzyłam o piwnicy, bo nie lubię robić z domu graciarni. Ale skoro nie potrzebujecie tyle dodatkowej przestrzeni, to może w grę wchodzi np. częściowe podpiwniczenie?

Porozmawiajcie z architektem, który będzie Wam robił adaptację projektu, może on zaproponuje jakieś ciekawe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy

 

Mamy nie mały dylemat. Zainteresowani jesteśmy dwoma działkami jedna jest obok drugiej i mają Może coś poradzicie?

(...)

 

Nie jestem ekspertem więc pisze z własnego doświadczenia. Mamy ułożony dom front: północ/północny-wschód, elewacja ogrodowa południowy-wschód/południowy-zachód.. były osoby które nam odradzały takie ułożenie ze względu na fakt wiecznego ukropu latem w salonie i na tarasie.. ale prawdę mówiąc dzięki takiemu ułożeniu większa część budynku jest ciepła i jasna a tylko kuchnia i pokój nad wiatrołapem zimne i szybciej zacienione. Przy takiej działce jak wybieracie wasz dom będzie w większej części „zimny” i zacieniony.

Sprawa drzew – czasami fajnie mieć kilka drzewek ale jak są wiekowe i wysokie to jest problem z ograniczeniem światła (i tak już ze strony północnej - zimnej), poza tym nie wiem jak to jest gdybyście chcieli się jednak kilku drzewek pozbyć – czasami jest to droga sprawa.

 

Jeżeli piwnica jest u was wątpliwa sprawą to może lepiej wydać tą kasę na wyrównanie terenu?

 

Płaska strona na taras i ogród hm… pomyślcie jak byście chcieli zagospodarować ogród.. czasami lekki spad jest urokliwy przy dobrze zaplanowanym ogrodzie :)

 

A tak reasumując proponuję zastanowić się nad projektem domu i umiejscowieniem go odnośnie stron świata by było więcej światła w domu.

Zastanówcie się też nad ogrodem, jakiś wstępny plan „co chce tam mieć” rozwiąże Wam problem z działką.

 

Pozdrawiam. Marlena

 

Wczoraj była dyskusja o kominkach :) więc dodam tylko, że wczoraj drugie M zrobiło dziewiczy rozruch kominka (beze mnie… :() dwie małe sztabki drewna a tyle radości. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien, jak wysoki masz fundament pod ogrodzenie. My tez za chwile robimy i sie zastanawiam czy 40 cm wystarczy + siatka 1.52.

Pozdr. A.

 

Z podmurówka to mam różnie w niektórych miejscach wystaje mi około 20 cm a w niektórych obecnie wystaje prawie 1m ale ze względu na spadek na działce musiałem zrobić sobie murek oporowy aby mieć równo na działce. Docelowo podmurówka będzie wystawać 10-15cm nad pow.

Polecam siatkę zgrzewaną kupiłem i jestem zadowolony. Siatka firmy Betafence koszt na 80m ogrodzenia to 3000zł (wysokość siatki 1.5m) za całość z słupkami siatka i spinkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien i napisz przy okazji jakie kwoty wchodzą w grę za ogrodzenie. To jest panel, czy siatka? Panele dostępne w sprzedaży, które widziałem mają załamania, a u Ciebie ich brakuje. Podmurówkę masz z gotowych elementów?

 

Tak jak pisałem wcześnie koszt siatki + słupki i spinki na 80m to 3000zł. Podmurówkę miałem wylewaną z betonu koszt 3000zł ale u was pewnie pójdzie mnie z tego powodu, że ja musiałem zrobić ją wysoką (licząc to co jest schowane i to co wystaje to jeden bok ma wysokość około 1.2m 1.3m) do tego troszkę zbrojenia 500zł też nie musicie dawać jak macie niską podmurówkę i robocizna 5000zł.Razem około 12000zł. Dla porównania firmy specjalizujące chiały za samą podmurówkę z materiałem 220zł netto z mb co daje 21500zł - MASAKRA do tego montaż siatki trzeba było doliczyć.

Pudsumowująć gdybym miał równą działkę zastosował bym podmurówkę prefabrykowaną koszt około 100zł za materiał + robociznę.

Polecam tą firmę http://www.druplast.pl/oferta-ver.php?str=&idg=&idm=7&id=16 działają w całej Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien a masz juz moze rzucik projektu swojej łazienki z wizualizacji :) ?

Ja jestem na etapie dogadywania sie z hydraulikem i elektrykiem i tak podpaturje rozne łazienki.

 

Ps. Za siatke zgrzewaną z osprzetem, słpkami itp. wys. 152 cm zaplacimy ok. 2500 / 100 mb. Cena bez montazu i fundamentu. Przynajmniej taka mamy oferte. Do tego dojdzie jeszcze pewnie koszt transportu na budowe, bo firma kawaleczek od naszej "wioski" :wink:

 

A taka siatka:

http://www.wukazet.otwarte24.pl/SIATKI-OGRODZENIOWE-ZGRZEWANE

 

Pozdr. A

 

zapraszam do galerii http://picasaweb.google.pl/aLienzibi tam są zdjęcia z wizualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien i napisz przy okazji jakie kwoty wchodzą w grę za ogrodzenie. To jest panel, czy siatka? Panele dostępne w sprzedaży, które widziałem mają załamania, a u Ciebie ich brakuje. Podmurówkę masz z gotowych elementów?

 

Tak jak pisałem wcześnie koszt siatki + słupki i spinki na 80m to 3000zł. Podmurówkę miałem wylewaną z betonu koszt 3000zł ale u was pewnie pójdzie mnie z tego powodu, że ja musiałem zrobić ją wysoką (licząc to co jest schowane i to co wystaje to jeden bok ma wysokość około 1.2m 1.3m) do tego troszkę zbrojenia 500zł też nie musicie dawać jak macie niską podmurówkę i robocizna 5000zł.Razem około 12000zł. Dla porównania firmy specjalizujące chiały za samą podmurówkę z materiałem 220zł netto z mb co daje 21500zł - MASAKRA do tego montaż siatki trzeba było doliczyć.

Pudsumowująć gdybym miał równą działkę zastosował bym podmurówkę prefabrykowaną koszt około 100zł za materiał + robociznę.

Polecam tą firmę http://www.druplast.pl/oferta-ver.php?str=&idg=&idm=7&id=16 działają w całej Polsce.

 

W tym samym czasie pisaliśmy posta.

 

Sam materiał ma przyzwoitą ceną. Niestety w całości troszkę ona odstrasza. Do tej pory dowiadywałem się o panele i zwykłą siatkę. Cena za ogrodzenie 100mb to ok 12 tyś za panel 4,5mm z podmurówką prefabrykowaną i robocizną i ok 7tysięcy za siatkę. Szukam dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...