Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czy ktoś zmieniał strop na teriva? w przyszłym tygodniu konczą u mnie sciany partreru,budowlańcy zaproponowali zmiane na terive, co o tym myślicie, ile belek poprzecznych wam poszło i jakie rozmiary?, kto wam to wyliczył ?

 

Podjedz do pierwszej lepsze hurtowni zrobią ci zestawienie

 

U mnie w dwóch przypadkach jak zestawienia liczył mi pracownik obsługi w hurtowni to za każdym razem musiałem wymieniać materiał - być może zbieg okoliczności. Z takimi sprawami lepiej udać się do kierownika budowy.

 

Zestawienie belek i pustaków wyślę, jak będę w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem mam tak serdecznie dosc tego calego budowania i dzis jest ten dzien :(

 

Aniu to dopiero początek - spokojnie :)

 

W końcu doczekaliśmy się płytek do łazienki :) opóźnienie było.. 2 tyg wrr.. :( No ale już malowanie sie zaczęło.. jakoś ostatnio wszystko szybciej idzie (po tym jak zrobiliśmy klatkę schodową roboty o połowę mniej..) chyba się uda do tych świąt wprowadzić :)

 

Pozdrawiam, Marlena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem mam tak serdecznie dosc tego calego budowania i dzis jest ten dzien :(

 

Aniu to dopiero początek - spokojnie :)

 

W końcu doczekaliśmy się płytek do łazienki :) opóźnienie było.. 2 tyg wrr.. :( No ale już malowanie sie zaczęło.. jakoś ostatnio wszystko szybciej idzie (po tym jak zrobiliśmy klatkę schodową roboty o połowę mniej..) chyba się uda do tych świąt wprowadzić :)

 

Pozdrawiam, Marlena

 

No to trzymam kciuki, my mamy nadzieję zdążyć do przyszłej Gwiazdki. Już nie mogę się doczekać świąt u siebie, wielka choinka, kominek... Ehh niech ten czas szybciej leci :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to trzymam kciuki, my mamy nadzieję zdążyć do przyszłej Gwiazdki. Już nie mogę się doczekać świąt u siebie, wielka choinka, kominek... Ehh niech ten czas szybciej leci :evil:

 

dzięki, .. a czas szybko zleci - zobaczycie :) My nie dawno kosiliśmy wielkie pole a teraz już dom wykańczamy :))

a też nie mogę doczekać się świąt - oby się udało :)

łazienka u góry powinna na dniach być skończona.. potem dolna tez pewnie 2-3 dni.. w weekend drzwi i schody (mam taką nadzieję) oraz meble w kuchni :) więc wszystko wskazuje na to, że się uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dzis jestem wpieniona :evil: i zalamana :( . Moi dzis zaczeli murowac kominy z klinkieru. I tu brzydka niespodzianka - klinkier, ktory przyjechał i za ktory wplacilam przedplate przyjechał uszkodzony. Z 360 cegiel nadawało sie tylko 20 szt. Dostawca Hurtownia oczywiscie umywa rece, producent tez, a ja frajerka zostalam z reka w nocniku, musialam kupic nowa ceglę i drugi raz za to zaplacic. Ale nie odpuszcze kase musza mi zwrocic :evil: . Na szczescie jeszcze nie zaplacilam za inna fakture wiec od razu to sobie odlicze. Po wielkiej awanturze raczyli zabrac wadliwy towar i czekac na rozpatrzenie reklamacji :roll:

Czasem mam tak serdecznie dosc tego calego budowania i dzis jest ten dzien :(

 

Witam,

No to widzę że mamy podobne humory dzisiaj i podejście do budowania również :evil: . Domek już praktycznie cały otynkowany, dziś i jutro chłopaki kończą garaż i będzie pozamiatane, ale się okazało że jakiś pacan coś namieszał w jednej skrzynce od rolet w pokoju na górze i trzeba będzie demontować całe okno aby wymienić te wadliwą skrzynkę :x . A było już tak ładnie i równo, do tego chłopaki od tynków mówią że oczywiście da się to zrobić ale moze nie być już tak równo no i jeszcze dodatkowy koszt za robociznę a nikt się nie chce przyznać że popsuł skrzynkę. MASAKRA

 

Pozdrowionka, Arek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR jak słyszę o klinkierze na kominy to przypominają mi sie nasze perypetie , z murarzem , który nie chciał murować kominów żądając dopłaty bo rzekomo byliśmy umówieni na zwykłą cegłę / a mamy aż trzy kominy/ :) , z hurtownia , która dostarczyła nam cegłę dziurawkę zamiast pełnej / tu jeszcze raz dzięki dla Marlena&Marcin , którzy dokształcili nas w kwestii kominów :wink: / a potem jeszcze okazało się , że murarz źle policzył ilość cegieł i zabrakło nam jakieś 100 szt i musieliśmy je przywieźć własna przyczepą z hurtowni oddalonej o 80 km... ale daliśmy radę i kominy są takie jak chcieliśmy :D

TAR forum jest także po to by sobie ponarzekać w trudnych chwilach a takich nie brakuje ...

 

My dzisiaj rozliczyliśmy sie z hydraulikiem , który skończył instalacje wod.-kan.i ostateczny wynik finansowy nas mile zaskoczył - 2500 robota / dodam , że solidna/ i materiał :)

Tynki idą jak burza, ekipa solidna i czysta, okna i podłogi zabezpieczone. Zastanawiamy sie nad sufitami na parterze czy tynkować normalnie czy zrobić stelaż. Ściany otynkowane rzeczywiście "powiększają " optycznie pomieszczenia.

Z solarów póki co rezygnujemy , zobaczymy jak będzie po pierwszym sezonie grzewczym, a odkurzacz hydraulik założy po tynkach przed posadzkami / zagapiliśmy sie z terminami /. Teraz kalkulujemy centralne i posadzki , żeby umówić ekipę na styczeń. Jutro wchodzi tez facet od kominka, żeby rozprowadzić ogrzewanie kominkowe.

Marlena&Marcin mamy nadzieje ,że święta spędzicie już w nowym domu

nasz plan to przeprowadzka do końca czerwca.

 

Pozdrawiamy wszystkich zmęczonych inwestorów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dzisiaj rozliczyliśmy sie z hydraulikiem , który skończył instalacje wod.-kan.i ostateczny wynik finansowy nas mile zaskoczył - 2500 robota / dodam , że solidna/ i materiał :)

 

Widzę że Wy z łódzkiego a skad dokładniej? My też z tego województwa, tylko spod Skierniewic. Pytam bo mąż jak usłyszał cenę za waszą instalację wodno-kanalizacyjną to chce namiary na hydraulika i się dopytuje czy aby jednego zera nie zgubiliście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kijanka9 miło nam , że wreszcie zawitał jakiś forumowicz z łódzkiego.

Zer nie zgubiliśmy, wycenę mieliśmy na 4tyś. ale udało sie taniej. My jesteśmy ze Zduńskiej Woli więc trochę km nas dzieli, gdyby coś podamy namiar, fachowiec bardzo zajęty , u nas robił tylko popołudniami, w styczniu będzie zakładał u nas centralne.

Pozdrawiamy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gruszeczka1

belka 3,00 - 14szt (40,58zł brutto)

belka 3,30 - 8szt (44,88zł brutto)

belka 3,60 - 12szt (49,09zł brutto)

belka 5,40 - 10szt (100,53zł brutto)

pustak - 560szt (3,38zł brutto)

beton b20 - 13m3 (dodatkowo koszt pompy) 210zł za m3 i 150zł pompa

 

U mnie na wysokości komina w salonie wykonawca zrobił zbrojenie i zalał betonem. W związku z tym wyszło minimalnie mniej pustaków i belek ale za to weszło troszkę stali i więcej betonu.

 

Zestawienie dla domku z garażem jednostanowiskowym.

 

Marlena&Marcin zazdroszczę świąt już w tym roku. Nasze plany sięgają tego samego dnia ale w 2010 :). Liczę, że mi się wszystko uda pokończyć.

 

Co do dramatów na budowie to też łącze się w bólu. Ja jeszcze nie uporałem się z wykonawcą od dachu, który spartolił robotę. Teraz ma na mnie focha "bo nie wypłaciłem mu gotówki za ŹLE POŁOŻONĄ I WYKOŃCZONĄ DACHÓWKĘ, ZA BRAK DOTRZYMANIA TERMINU - POŚLIZG JUŻ 2 MIESIĄCE, ZA ZNISZCZONE OKNO POŁACIOWE I POBRUDZONE LUKARNY, KTÓRE ZAPOMNIAŁ ZABEZPIECZYĆ" - no już mi lepiej :D Każdy ma swoje wzloty i upadki przy takiej inwestycji, ale i tak na końcu każdy z nas będzie sobie siedział w ogródku patrząc z przymrużeniem oka na to co było i ciesząc się wspominając to wszystko jako ciekawą przygodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielki dzęiki" mWilQ" za kosztorys terivy, gość w sklepie budowlanym podobnie mi policzył , tylko z garażem mamy dylemat 11 belek czy 12, szprzedawca mówi ze jedenaści wystarczy bo będą oparte o sciane a u was widze ze było 12 , i jeszcze jedno dawaliście żebro pod strop w kuchni? tam jest wymiar wew. 280cm awedług wytycznych żebro trzeba dać po wyżej 260cm gość w sklepie mówi ze nie musi być

cene jaką mi zaproponowali za kpl. strop 4600zł

za robote 7000zł

co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielki dzęiki" mWilQ" za kosztorys terivy, gość w sklepie budowlanym podobnie mi policzył , tylko z garażem mamy dylemat 11 belek czy 12, szprzedawca mówi ze jedenaści wystarczy bo będą oparte o sciane a u was widze ze było 12 , i jeszcze jedno dawaliście żebro pod strop w kuchni? tam jest wymiar wew. 280cm awedług wytycznych żebro trzeba dać po wyżej 260cm gość w sklepie mówi ze nie musi być

cene jaką mi zaproponowali za kpl. strop 4600zł

za robote 7000zł

co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli chodzi o kominek to ja mam go w mieszkaniu w kamienicy i wystarczy mi.a teraz sie chwale

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/pc/mg/fmdb/kOO47NF4V8JAj5gQQB.jpg

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/pc/mg/fmdb/QiWNgcbwMdCMKVcNHB.jpg

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/pc/mg/fmdb/bKJm3uN5OpDbUVffMB.jpg

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/pc/mg/fmdb/DanhO9YbRcEHoSWkwB.jpg

 

a to Syn :)

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/pc/mg/fmdb/9wKjQhjANzI2iy97PB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielki dzęiki" mWilQ" za kosztorys terivy, gość w sklepie budowlanym podobnie mi policzył , tylko z garażem mamy dylemat 11 belek czy 12, szprzedawca mówi ze jedenaści wystarczy bo będą oparte o sciane a u was widze ze było 12 , i jeszcze jedno dawaliście żebro pod strop w kuchni? tam jest wymiar wew. 280cm awedług wytycznych żebro trzeba dać po wyżej 260cm gość w sklepie mówi ze nie musi być

cene jaką mi zaproponowali za kpl. strop 4600zł

za robote 7000zł

co o tym myślicie?

 

Hej. Z tym żebrem to nie bardzo wiem, a nie chcę strzelać. Chyba że mi wytłumaczysz o co chodzi.

Z materiałem jest tak, że lepiej wziąć jedną sztukę więcej niż jedną mniej. Zawsze stresujące były dla mnie telefony z budowy, że czegoś zabrakło i jest potrzebne na cito. W tym czasie zazwyczaj byłem uziemiony w pracy i wykonawca załatwiał materiał we własnym zakresie.

P.S. na maila wysłałem Ci schemat konstrukcyjny stropu z teriva zrobiony dla domku z pojedynczym garażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żebra to zbrojenie które idzie poprzecznie do belek teriva.

Dzisiaj zakończyli mi parter zostało sporo pustaków ,budowlaniec wyliczył ze będzie ok.120m murów a wyszło 101m dodam ze mam garaż poszeżony o 1m, Obliczyli mi ściany szczytowe na ok 60m z ścianką kolankową poniesioną o jeden pustak ILE U WAS WYSZŁO METRÓ ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żebra to zbrojenie które idzie poprzecznie do belek teriva.

Dzisiaj zakończyli mi parter zostało sporo pustaków ,budowlaniec wyliczył ze będzie ok.120m murów a wyszło 101m dodam ze mam garaż poszeżony o 1m, Obliczyli mi ściany szczytowe na ok 60m z ścianką kolankową poniesioną o jeden pustak ILE U WAS WYSZŁO METRÓ ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u nas się zazieleniło i nabrało koloru.. akurat nie w ogrodzie ale w pokojach :)

pomalowane ściany nawet bez podłóg nadają już "normalności" budowie :) aż chce się zamieszkać :)

 

z albumu:

http://images42.fotosik.pl/147/6f9373bfdcc6baa0m.jpg http://images49.fotosik.pl/235/ff27e8ba1dca1ba8m.jpg http://images38.fotosik.pl/231/f86830140659f874m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...