Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Marlena&Marcin pięknie się u Was zazieleniło, patrząc na zdjecie to chyba pokój od frontu :) my póki co cieszymy sie z szarzyzny tynków / zawsze jakas odmiana , ile mozna patrzeć na ceglasty kolor :D /

Zastanawiamy sie nad wstawieniem urzadzenia do osuszania tynków, napiszcie nam co stosowaliście i ile was kosztował wynajem urzadzenia.

 

gruszeczka1 wniskujemy , że to cena za robociznę... jak dla nas drogo , my za dach kryty ceramiką i obróbki z orynnowaniem i oknami / bez podbitki / płacilismy w czerwcu 12tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostaliśmy wycen dachu całosć 215mk ze wszystkim rynny, podbitka,wszelkie obróbki, 98zł za m2, .Jets to nasza pierwsza oferta,co myślicie o tej cenie?

 

Nawet jeśli w cenę wliczona jest cała konstrukcja z opcją deskowania i papowania, a później położenie dachówki z wykończeniówką, to sporo sobie zażyczyli. Z drugiej strony jeśli taka kwota gwarantowałby mi fachowość wykonania tego etapu budowy to bym się zdecydował i spał spokojnie. Dach jest cholernie ważną częścią domu. Jego problemy mogą sporo kosztować. Naprawa często kończy się wystawieniem domu na sprzedaż, więc warto się zastanowić przy takiej inwestycji.

Próbujcie szukać dalej, zjeżdżajcie z ceną w dół. 70-80zł brzmi rozsądnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u nas się zazieleniło i nabrało koloru.. akurat nie w ogrodzie ale w pokojach :)

pomalowane ściany nawet bez podłóg nadają już "normalności" budowie :) aż chce się zamieszkać :)

 

z albumu:

http://images42.fotosik.pl/147/6f9373bfdcc6baa0m.jpg

 

co to takiego na ścianie, ten biały prostokąt?

Gratuluję koloru, efektu i kolejnych postępów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u nas się zazieleniło i nabrało koloru.. akurat nie w ogrodzie ale w pokojach :)

pomalowane ściany nawet bez podłóg nadają już "normalności" budowie :) aż chce się zamieszkać :)

 

z albumu:

http://images42.fotosik.pl/147/6f9373bfdcc6baa0m.jpg

 

co to takiego na ścianie, ten biały prostokąt?

Gratuluję koloru, efektu i kolejnych postępów.

Rozdzielnia podłogówki na piętro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakończyłem tynki cementowo-wapienne wyszło w sumie 563m2 x 26zł = 14638zł do tego daje na dole dysperbit + papa = 19zł m2 z robocizną 2052zł (niby ma być lepsza papa z tworzywem sztucznym aby się nie rwała - zobaczymy jak to będzie)

Od jutra wchodzi też hydraulik koszt za całą hydraulikę + ogrzewanie podłogowe, kotłownia, szafki rozdzielaczy 2x, instalacje pod kominek z płaszczem wodnym ogólnie wszystko aby móc zrobić wylewki koszt za robociznę 6000zł - 7000zł. Materiały liczę na 12tys -13tys za same instalacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy po ponad rocznej przerwie. W tym czasie u nas się dużo zmieniło. Urodziła nam się druga córka. Teraz to już 3 latka i roczniak czekają na swoje pokoje w nowym domu. A co do domu to też urósł. Obecnie jesteśmy na etapie wykończeniówki. Mamy nadzieję, że Wielkanoc to spędzimy w Naszym Domeczku. Poniżej zamieszczamy kilka fotek. Pozdrawiamy wszystkich, bo forum śledziliśmy dość dokładnie tylko sami nie mogliśmy się zmobilizować do napisania, bo albo nie było kiedy, albo nam się już wieczorem nie chciało.

http://images35.fotosik.pl/90/12afb1408449d085med.jpg

http://images49.fotosik.pl/235/f6c3072ae3d430e4med.jpg

http://images44.fotosik.pl/235/b51cb797e00df920med.jpg

http://images47.fotosik.pl/235/079c4415785c12bemed.jpg

http://images36.fotosik.pl/122/c878dad1a2c2573amed.jpg

http://images37.fotosik.pl/230/c2deaf2d1ad083d3med.jpg

http://images38.fotosik.pl/231/563d34b4d03b0803med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy po ponad rocznej przerwie. W tym czasie u nas się dużo zmieniło. Urodziła nam się druga córka. Teraz to już 3 latka i roczniak czekają na swoje pokoje w nowym domu. A co do domu to też urósł. Obecnie jesteśmy na etapie wykończeniówki. Mamy nadzieję, że Wielkanoc to spędzimy w Naszym Domeczku. Poniżej zamieszczamy kilka fotek. Pozdrawiamy wszystkich, bo forum śledziliśmy dość dokładnie tylko sami nie mogliśmy się zmobilizować do napisania, bo albo nie było kiedy, albo nam się już wieczorem nie chciało.

...

 

Gratuluję postępów rodzinno budowlanych. Fajnie popatrzeć na nieco odmienioną wersję konstrukcji zewnętrznej. Ostatnio byłem u znajomego który miał narożniki domku obłożone piaskowcem i na to było rzucone światło - niesamowity widok. U Ciebie widzę inne rozwiązanie, również ciekawe. Napisz czy zmieni się coś w kolorystyce. Chętnie zobaczę kolejne zdjęcia.

Na pierwszym zdjęciu widać słupki: od ogrodzenia? Może to tylko złudzenie, ale są bardzo blisko. Jakie odległości masz od granicy działki do domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mWilQ

Co do kolorystyki to jeszcze myślimy, dajemy sobie czas do wiosny, wtedy to będziemy robić na zewnątrz i porządkować ogród. Koncepcja jest żeby to były odcienie piaskowego, cały dom ciemniejszy, a wypustki wokół okien i na narożnikach 2 tony jaśniejsze. Co do ogrodzenia to jest ono 4 m od ściany. Mamy małą działkę, 525 m2, więc musimy zbliżyć się maksymalnie do przodu aby mieć większy ogródek za domem. Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do osób które robiły kolumny przed wejciem ,jaka dawaliscie srednice i gdzie kupowaliscie kolumny ?

 

U mnie również średnica ma 25cm. Zakupione w PSB. Chciałem jeszcze dokupić ozdobne wykończenia pod balkon ale akurat nie mieli :/

 

adamki2 na pewno będzie świetnie wyglądało przy takim kontraście - trzymam kciuki

 

Dużymi krokami zbliżam się do zamknięcia domu. Wiem, że przede mną najgorsze, czyli instalacje i wykończeniówka. Żeby uniknąć problemów techniczno finansowych proszę napiszcie mi w jakiej kolejności wykonywaliście pracę i mniej więcej jakie to były koszta.

 

-instalacja elektryczna

-instalacja kanalizacyjna

-instalacja wodna (czy tutaj liczy się podłogówkę)

-posadzki: za jakim materiałem mam się zacząć rozglądać

-tynki

 

poukłada to ktoś w odpowiedniej kolejności i uzupełni o braki?

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do osób które robiły kolumny przed wejciem ,jaka dawaliscie srednice i gdzie kupowaliscie kolumny ?

 

U mnie również średnica ma 25cm. Zakupione w PSB. Chciałem jeszcze dokupić ozdobne wykończenia pod balkon ale akurat nie mieli :/

 

adamki2 na pewno będzie świetnie wyglądało przy takim kontraście - trzymam kciuki

 

Dużymi krokami zbliżam się do zamknięcia domu. Wiem, że przede mną najgorsze, czyli instalacje i wykończeniówka. Żeby uniknąć problemów techniczno finansowych proszę napiszcie mi w jakiej kolejności wykonywaliście pracę i mniej więcej jakie to były koszta.

 

-instalacja elektryczna

-instalacja kanalizacyjna

-instalacja wodna (czy tutaj liczy się podłogówkę)

-posadzki: za jakim materiałem mam się zacząć rozglądać

-tynki

 

poukłada to ktoś w odpowiedniej kolejności i uzupełni o braki?

z góry dzięki

 

Ja robiłem tak:

- instalacja elektryczna w tym odkurzacz centralny

- z instalacji kanalizacyjnej wyprowadziłem 1 pion w ścianie do łazienki górnej.

- tynki

- hydraulika woda, kanalizacja (w tym ogrzewanie podłogowe, instalacja pod kominek z płaszczem wodnym)

- posadzki (styropian, siatka zbrojeniowa na podłogówkę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin

Zastanawiamy sie nad wstawieniem urzadzenia do osuszania tynków, napiszcie nam co stosowaliście i ile was kosztował wynajem urzadzenia.

 

Jeżeli macie czas to uważam, że może wyschnąć samo.. :) jezeli chcecie suszyć mechanicznie to my używaliśmy nagrzewnicy gazowej i osuszacza budowlanego w wypozyczalni tydzień czasu to koszt ok. 1000zł.

Kładliście już styropian? Jeżeli nie to przy każdej większej ulewie ściany najdą wam wodą więc nie wiem czy jest sens osuszać dom. Jeżeli macie już ocieplony to jak najbardziej warto takie urządzenie wypożyczyć, jeżeli gnacie z robotą :)

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

-instalacja elektryczna

-instalacja kanalizacyjna

-instalacja wodna (czy tutaj liczy się podłogówkę)

-posadzki: za jakim materiałem mam się zacząć rozglądać

-tynki

 

poukłada to ktoś w odpowiedniej kolejności i uzupełni o braki?

z góry dzięki

 

my robiliśmy: instalacja wodna-kan, elektyrczna i alarmowa, odkurzacz centralny, tynki, ogrzewanie podłogowe, posadzki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...