Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Twoj tez brałam pod uwage, ale bez garazu, bo u nas bedzie wolnostojący 2stanowiskowy ;)

 

mina dlatego ze mamy poslizg

chcielismy zaczac od marca, ale kupno działki przeciagneło sie o 3 miesiace, bo po pisaniu umowy przedwstepnej własciciel wyjechał sobie do pracy zagranice

 

papierologia w trakcie, mamy juz wszystkie papiery zwiazane z przyłaczami, w czwartek idziemy do architekta z adaptacja

 

duzo zmian tak na oko nie ma :)

wywalilismy okno małe w kuchni i w pokoju małym na dole (bedzie bardziej ustawnie), przesuwamy okno w łazience max do prawej strony zeby zachowac symetrie w domku (przez wywalenie okna w pokoiku), drzwi w spizarce tez przesuwam max do sciany, bo lodowke planuje nie za drzwiami ale w ciagu z meblami w zabudowie, wstawiamy jedno okno połaciowe w pokoju na gorze przy trojkątnym oknie, bo straszna ciemnica tam bedzie, zastanawiamy się nad likwidacją jednego balkonu (ten nad wykuszem zostaje), stropy chcemy zmienic na terrive i zlikwidowac łuk nad drzwiami wejsciowymi, bo i tak ciezko bedzie zamowic, są niestandardowe o tym wymiarze, a co dopiero z łukiem

troszkę tego jest, wiec zobaczymy jak nas skasują :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam remle... interesuje mnie co powiedział Wam architekt, jakie podsunął ciekawe rozwiązania, my również mamy zakupiony rodo 6 i budijemy koło Gdańska:) jedynie co mnie niepokoi w tym projekcie to trochę nieustawny salon tj. mały ja marzę o dużej kanapie narożnej a tam się raczej takiego cuda nie wstawi... no i dzwi z łazienki u góry otwierane wprost na schody, jak ktoś będzie wchodził na górę, a drugi otwierał łazienkę to może być małe bum... no i czy naprawdę warto podwyższać ściankę kolankową?? pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedź:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remle ps. zakupiliśmy projekt z dwoma garażami i chcemy przenieść kotłownię na tył garażu... czytałam, że Wy także, napisz proszę jaki komin tam będzie tj. ile przewodów i czy będzie zabierał powierzchnię w garażu czy w pokojach na dole i u góry... aha no i my mamy lustrzane odbicie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rdl78 witam - wreszcie jakiś miłośnik rodo6 :lol:

A więc po kolei: my też mamy lustrzane odbicie :wink: co do kotłowni to komin będzie zabierał powierzchnię kotłowni i ma 2 przewody, zmiany architekta na parterze: Powiększyliśmy garaż do 2stanowisk (szerokość 6m) i kotłownie przenieślimy za garaż, z pierwotnej kotłowni będzie pralnio-spiżarnia , wiatrołap jest powiększony aż do linii kominka (wc i kuchnia mają wejście z wiatrołapu), w kuchni zrezygnowaliśmy ze spiżarni, salon został powiększony o pokój i zamieniliśmy miejscami okno z drzwiami tarasowymi dla lepszej komunikacji - cały dół podnosimy o 1 pustak (garaz bedzie miał ponad 2,5m wys.)

Na piętrze: z gigantycznego pokoju nad garażem urządzamy pokój releksacyjny i garderobę, pomniejszyliśmy jeden pokój tak, by balkon nad wejściem do domu był w korytarzu - górę podnosimy o 1 pustak.

A z nowości dziś nam wylali ławy fundamentowe :D

Dajcie znać na jakim jesteście etapie :wink: papierologia załatwiona?

Pozdrawiam i mam nadzieję na jakąś dyskusję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M12345y

Witam remle pisze za rdl 78 bo nie mogę się zalogować pod poprzednim loginem:)

Mam pytanie dlaczego wylaliście ławy po przekątnej??

i do czego służy ta środkowa ława w garażu??

aaa i do czego ma służyć ta dodatkowa ława w salonie??

Napisz czy macie garaż z jedną dużą bramą wjazdową, czy jak w projekcie...

a jak z jedną bramą to jaki macie strop??

przepraszam, że tak długo nie odpisywałam ale mam ciężki dostęp do netu ostatnio:(

pozdrawiam i czekam na odp:) i przesyłajcie dalsze fotki i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdalena Loranty te dodatkowe ławy po przekatnej, środkowa w garażu i jeszcze beton B20 ze zbrojeniem 16mm to wyszystko jest potrzebne na szkodach górniczych i bardzo boli przy płaceniu :wink: A co do bramy garażowej to ciągle się wahamy czy zrobić jedną czy dwie :wink: Napisz co u Was

Vanka a no rośnie w siłę :D Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My będziemy mieć garaż powiększony o 2,40m, czyli prawie dwustanowiskowy i tez zastanawialiśmy sie nad bramą. Wybieramy bramę pojedynczą, ponieważ według nas wygląda to ciekawiej ( oczywiście to jest indywidualne spojrzenie na sprawę) oraz jest wygodniej dokonywać manewru wjazdu i wyjazdy, nawet, jeśli mają się zmieścić dwa samochody.Ogladaliśmy trochę po okolicy jak wygląda to u innych i konsultowaliśmy to z wykonawcą, który bedzie u nas budować dom. Drugą kwestią jest tez cena - pojedyncza powinna być tańsza od dwóch pojedynczych.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...