Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Anna Pepa pytasz o likwidacje słupów po gabinecie :D dokładnie rok temu my pytaliśmy oto na forum bo nasz projektant utrzymywał ,ze tych słupów nie można zlikwidować ... aktualnie mamy jeden przy schodach, ale jak pisze TAR nawet dwa mogą być elementem architektonicznym...

Co do wykusza to bez niego ten dom traci na uroku i funkcjonalności , to jego wielka ozdoba więc przed likwidacja trzeba sie zastanowić :roll:

 

A my czekamy na instalacje co i patrzymy z niepokojem na temperatury , chcemy wylewać posadzki z początkiem lutego ... co sadzicie o wylewce przy takiej aurze?

Marlena&Marcin dawaliście gruby styropian 16 , jaka gruba wylewka?

dawaliście na spód folie czy papę termozgrzewalną?

aLien01 jak u Ciebie wygląda albo będzie wyglądać posadzka ? Wylewasz teraz czy czekasz na wzrost temperatury?

 

 

 

pozdrawiamy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin dawaliście gruby styropian 16 , jaka gruba wylewka?

dawaliście na spód folie czy papę termozgrzewalną?

Wylewka 6cm w całym domu, garaż 8cm. Wylewka była z dodatkiem włókien polipropylenowych (zamiast siatki stalowej).

Pod spód dawaliśmy folię, nie było potrzeby dawania papy.

 

Pozdrawiam.

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J

-kto z was zastanawniał się nad zlikwidowaniem wykuszu, ja się zastanawiam powiem szczerze, boję sie jednak że nie będzie gdzie postawić stołu, ile dodatkowo może wykusz kosztować,

piszcie jak to u Was było bo trudno mi się się zdecydować

 

Stół może stać tam gdzie był wykusz ale zawalisz sobie wejście do salonu i zmniejszysz przestrzeń.

Cena wykusza = cena 3 okien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brygida i Jarek właśnie czekam na pogodę aby zrobić posadzki - robota stoi. Rozmawiałem z gościem który będzie mi je robił to powiedział, że musimy czekać aby temperatura wynosiła około 2-3'C i najlepiej utrzymała się przez tydzień to z posadzkami nie będzie się nic złego działo.

Ja dawałem papę i folię następnie pod podłogówkę wyszło mi 11cm styropianu w 3 warstwach i na to wylewka tylko nie pamiętam ile cm.

Zastanawiam się tylko czy dawać styropian pod kominkiem. Zdania są podzielone - czekam na wasze opinie.

Zakończyłem casting na wykonawce ocieplenia i zabudowy poddasza. Planuje dać 2 warstwy wełny po 15cm (w sumie 30cm). Wełnę jaką wybrałem to ISOVER. Między krokwie daje Uni-Mate = 0,039 a na zakładkę Super-Mate = 0,033

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

Jesteśmy wraz z żoną w trakcie budowy rodoska 6 z pojedynczym garażem w Kętrzynie (Warmińsko-Mazurskie). Zamknęliśmy stan surowy, postepujemy z wykończeniówką. Niestety gotówka się kończy, czas posiłkować się kredytem. W związku z tym pilnie potrzbuję kosztorysu budowy, szczególnie wykończeniówki. Jeżeli ktoś dysponuje i może wysłać - proszę o przesłanie na adres [email protected], z góry dziękuję.

 

Gorąco pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi rzeczywistymi kosztami budowy to zawsze wątpliwa sprawa.. bo zalezy gdzie budujesz, czego używasz, jakie masz ekipy..

rodoska mozna postawić za 200 tyś i za 500 tyś.. ale chyba większość się ze mną zgodzi że taka średnia to 300-350 tys

 

Natomiast my w końcu doczekaliśmy się stolarki wewnętrznej.. z drzwi i schodów jestesmy mega zadowoleni.. niestety terminowość naszego stolarza jest zabójcza.. :( no ale w końcu są :)

 

Wzielismy kolorystykę stolarki wew. taką samą (drzwi, schody, parapety - palisander) z białymi oknami fajnie się komponuje :)

http://images40.fotosik.pl/242/39a6f6fd6ea20dce.jpg http://images48.fotosik.pl/246/a3e5d4a8bf727c25.jpg

 

ps. klamka to tylko prowizorka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin, gdzie macie wylot z okapu kuchennego? Do komina czy na zewnątrz budynku? Będę wdzięczna za odpowiedź, ja nie przewidziałam opcji do komina i zastanawiam się czy "szpecić" fasadę domu czy nie robić w ogóle otworu /filtry/.

 

Mamy filtry węglowe i tak używamy okapu "jak się nam przypomni" .. więc nie mielismy ciśnienia by robić wylot do komina (chociaż był taki plan by poprowadzić rury w suficie podwieszanym i do komina) ..

ps. osobiście jak dla mnie okap to zbędne urządzenie :/ w kuchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poważnie zastanawiam się nad kupnem projektu w Rododendronach 6 w wersji N z możliwym podpiwniczeniem i dokonaniem kilku zmian, które notabene opisujecie w wątku od samego początku. Przed podjęciem ostatecznej decyzji chciałbym zobaczyć domek w realu, jeżeli ktoś z Was chciałbym mi go zaprezentować i buduje się gdzieś w okolicach Krakowa, Skawiny to bradzo proszę o info. Interesuje mnie zobaczenie zarówno wersji oryginalnej jak i z najbardziej popularnymi zmianami.

Z niecierpliwością czekam na propozycje.

 

Pozdrawiam

Tomik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie witamy nowych budujacych :)

Ustalamy własnie cenę za posadzki , wykonawca , który robił nam tynki zaproponował za wylanie posadzki 14zł/m2 + 800zł za położenie izolacji / papa termozgrzewalna, folia, styropian 2 razy 5 cm, folia /. Czy według Was to dobra cena?

 

Jesli chodzi o materiał to ciagle sie zastanawiamy czy dać posadzke tradycyjna cementową czy samopoziomujacą jastrychową / z wyjatkiem garazu . Oferta Knaufa jak dla nas zbyt droga / sam materiał 11 tyś. :roll: /ale dzisiaj dostalismy ciekawą oferte materiału Wolplan CA http://www.wolplan.pl , te posadzki jastrychowe maja dobra opinie a i cena jest zachecajaca tj. ok. 6 tyś. / materiał /.

Co sadzicie o posadzkach jastrychowych ? podajcie nam koszt materiału przy posadzce cementowej , tak dla porównania ... z góry dzieki

Pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR to cena robocizny bez materiału,ale w przypadku przygotowania materiału na budowie jeżeli zamówimy cement z gruszki ma być taniej a przy takiej pogodzie to chyba oczywiste. Poważnie rozważamy posadzkę jastrychową wtedy też powinno być taniej bo przywożą gotowa mieszankę, damy wtedy grubszy styropian 2 razy 6 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR to cena robocizny bez materiału,ale w przypadku przygotowania materiału na budowie jeżeli zamówimy cement z gruszki ma być taniej a przy takiej pogodzie to chyba oczywiste. Poważnie rozważamy posadzkę jastrychową wtedy też powinno być taniej bo przywożą gotowa mieszankę, damy wtedy grubszy styropian 2 razy 6 cm.

Poszadzka z gruszki ??? Eeee chyba ktoś się pomylił.

Półsuchą mieszankę na posadzki przygotowuje na miejscu ekipa w maszynie zwanej mixokretem.

Przynajmniej u nas tak było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin półsuchą mieszankę na posadzki można zamówić w betoniarni i to mamy na myśli pisząc " z gruszki" / może mało precyzyjne :)/ mixokret służy do mieszania i podawania suchego betonu na posadzki czyli mieszankę przygotowuje sie na budowie, teraz zimą przy śniegu i takich temperaturach wygodniej zamówić mieszankę w betoniarni.

Napiszcie nam ile wyniósł was materiał na posadzkę betonową , albo podajcie chociaż ilość materiału.

Jeśli cena nas nie odstraszy zdecydujemy się jednak na jastrych anhydrytowy czyli posadzki półpłynne.

Pozdrawiamy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...