Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki za gratulacje :D

aLien01, Super Maty 18 cm kupiliśmy 50 rolek, czyli 175 m2. Zostało nam jednak 6 rolek, czyli 21 m2 (ocieplalismy do samych szczytów). Ale myslę, że się jeszcze przydadzą. 12stki jeszcze nie kupowaliśmy, pewnie weźmiemy Uni Matę, bo Super Maty 12tki nie ma.

Marlena&Marcin, geberity zainstalowaliśmy uwzględniając oczywiście poziom podłogi, na dole 24cm, na górze 14cm.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A mnie ta zima juz tak wnerwia, nic nie mozna robic, tylko pole odsniezac :evil: chyba tez zaczne izolacje dachu jak Gosik, chce miec przynajmniej wrazenie ze cos sie robi.

Do tego hydraulicy nam sie wysypali i pilnie szukamy nastenych. Wstepnie mamy jednego zaklepanego ale wejdzie najwczesniej za 2 tygodnie. Elektryk przez zime przesuwa juz 3 tydzien termin. A tynkarz ma wchodzic po 20 marca , czy zdazymy???? gdzie ta wiosna? pozdr. A.

 

U nas dziś znowu padał śnieg, jutro, w piątek i sobotę ma sypać. Na szczęście mamy kozę więc troszkę się dogrzewamy. Elektrykę robi Michał razem z kolegami, ale niestety tylko w weekendy, więc troszkę to idzie powoli. Za tydzień ma wejść hydraulik, ale nie wiem, czy ta pogoda go nie zniechęci. A wiosny ni widu, ni słychu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy! muszę wybrać dachówkę do końca lutego i firmę z okolic Rybnika, Wodzisławia lub Raciborza może coś polecacie.

Moje typy dachówek to:

 

1. Roben Monza plus

2. Creaton Balance

3. RUPP Ceramika Rubin 13V

 

Co polecacie?

 

Robena widziałem w akcji po jednym sezonie na dachu podobnym do naszego - dramat.

 

P.S. kto jest odpowiedzialny za zimę - chciałem złożyć zażalenie :)

W u mnie inny świat. ponad 30cm warstwa śniegu leży na nieco bardziej zmarzniętej warstwie 20-30 cm śniegu. D.R.A.M.A.T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko do tych ktorzy juz maja zrobione wylewki albo tych ktorzy naja juz zaklepanych specjalistow, ile wam biora za m2 robocizny i ile powiedzieli za m2 razem z materialem - u mnie to kolejno 12 i okolo 35 zeta.

Oczywiscie mowie o tradycyjnej wylewce mixokretem, zastanawialiscie sie nad wylewkami anhydrytowymi, ma ktos jakies doswiadczena.

Jak spisuja sie wylewki zwykle przy ogrzewaniu podlogowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko do tych ktorzy juz maja zrobione wylewki albo tych ktorzy naja juz zaklepanych specjalistow, ile wam biora za m2 robocizny i ile powiedzieli za m2 razem z materialem - u mnie to kolejno 12 i okolo 35 zeta.

Oczywiscie mowie o tradycyjnej wylewce mixokretem, zastanawialiscie sie nad wylewkami anhydrytowymi, ma ktos jakies doswiadczena.

Jak spisuja sie wylewki zwykle przy ogrzewaniu podlogowym?

 

Posadzki tradycyjne z plastyfikatorem i włóknami, 11m2 robocizna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem technologiem betonowym.Jastrychy anhydrytowe,gipsowe to w Polsce temat sporadycznie widywany,są lepsze pod praktycznie wszystkimi względami,wyjątek - cena. Produkuje je niewiele firm więc pozostają te dostępne w workach.DROGIE !!!

Najważniejsze zalety posadzek anhydrytowych:

Lepsza przewodność termiczna-ogrzewanie podłogowe.

Są samozagęszczalne i same się poziomuję.

Duża płynność mieszanki pozwala wbudować je z praktycznie jednego miejsca,

minimalne ryzyko uszkodzenia instalacji znajdujących się w posdzkach.

Brak skurczu więc nie ma ryzyka skurczu ,brak rys.

Estetyka,oraz jasna barwa.

Pozdrawiam

BETON TO PRZYSZŁOŚĆ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namtar my jestesmy przed wylewaniem posadzek , zdecydowalismy się na tradycyjne z mixokreta 14zł m kw z połozeniem styropianu i folii . Powazne rozwazalismy posadzki anhydrytowe, maja mnóstwo zalet jak napisałKasjan Kowalczyk i jedna wade ... cenę :( http://www.wolplan.pl wycena materiału ok. 6tyś. przy wylewce 4cm, robilismy też wycenę z knaufa ... dwa razy tyle wiec robimy tradycyjnie ale jeśli kogoś stac to taka posadzka jest super szczególnie przy podłogówce.

U nas hydraulik skończył odkurzacz i instalacje co pod grzejniki , teraz zakłada podłogówkę, górę mamy naszykowaną pod wylewke ale trzeba poczekac na nieco wyższe temperatury ... niech ta zima juz sobie idzie :(

http://images44.fotosik.pl/259/1708349f835e86b5med.jpg

http://images36.fotosik.pl/147/ef917dc02516cd6bmed.jpg

http://images48.fotosik.pl/260/1de8b711840655e7med.jpg

 

pozdrawiamy wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są takie produkty,cena jednak to zgroza,przy kompletnej posadzce w nawet małym domu to majątek.Pracuje w firmie olsztyńskiej Staniszewscy,pracuję nad równoważnym substytutem jastrychowym ,jak typowy anhydryt.Będzie to materiał gotowy do wbudowania transportowany betonomieszarkami oraz możliwy do podawania pompą do betonu.Aktualnie trwają badania naszego produktu,będzie porównywalny cenowo jak tradycyjna piaskowo-cementowa mieszanka 20Mpa. Zbrojenie zastąpią włókna poliprpylenowe.

Info dla wszystkich rozpoczynających budowę.Pomyślcie o zastąpieniu ścian fundamentowych z bloczka na wylewane z litego żelbetu,dla chętnych podam szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi jeszcze jesli mozesz jezeli chodzi jeszcze o ten anhydryt czy faktycznie te 3,5 cm o ktorych mi powiedzieli sa wystaraczajace na posadzke bez ogrzewania podlogowego a 4cm z ogrzewaniem. Chodzi mi o to ze jakos nie moga mnie przekonac ze taka mala grubosc wystarczy. Ty jako specjalista w tej dziedzinie mozesz mi (i mysle ze innnym rowniez) doradzic jaka powinna byc minimalna grubosc takiej wylewki w obu przypadkach.

Jesli chodzi o firme to pytalem tez tutaj, zerknij

 

http://www.forumbudowlane.pl/viewtopic.php?t=18056

 

do srody musze sie zdecydowac, poki co mam zaklepanego goscia od cementowki, ale jeszcze mam czas go odmowic i ewentualni wziac to.

Co myslicie o ewentualnym pokombinowaniu, aby zminimalizowac koszty, czyli tam gdzie jest podlogowka (wiatrolap, lazienka, kuchnia, salon no i lazienka na gorze-ewentualnie) a w pozostalych pokojach zwykla wylewke - oczywiscie trzebaby powalczyc z poziomami izolacji ale chyba warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiem że juz takie pytanie bylo na forum, ale to sie cały czas zmienia i jest w zalezności od rejonu!

A wiec mam pytanie ile placiliscie od metra samej robocizny za:

a)Tynki

b)Posadzki

c)Elewacje

I ile wyniosła was robocizna za całą elektryke?

Z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel11d tynki robilismy w grudniu cementowo-wapienne 11zł m kw,posadzki lejemy na dniach z mixokreta 14 zł m kw z połozeniem folii i styropianu. Elektrykę robilismy we własnym zakresie wiec robocizna 0 :)

Mamy pytanko odnosnie posadzek, Marlena&Marcin pisali o posadzkach z plastyfikatorem i włóknami, u nas też takie będą , czy dawaliście zbrojenie z siatki /nasz wykonawca kładzie siatkę wszedzie /, czytalismy , że niektórzy jej juz nie stosują przy wylewce z włóknami.

Jak wyglada posadzka pod kominkiem? U nas instalator od kominka kazał połozyć normalnie styropian i zrobić otwory na beton :roll: .

 

Ile płacicie za ocieplenie poddasza?

 

Pozdrawiamy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brygida i Jarek Podłoge w salonie mamy całą w styropianie, nie robiliśmy przerwy pod kominek. Nie mamy tez zbrojenia.. jak masz włókna to nie trzeba.

Elektrykę, hydraulikę + podłogówka, ocieplenie poddaszy + płyty.. to wszystko robił Marcin więc robocizna wyniosla nas 0zł + czas

Ale na rynku ocieplenie poddaszy + płyty to ok. 40zł- 45zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...