Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Mamy razem z żona gorącą prośbę do budujacych rodoska z piwnicą .

Otórz mamy zamiar w tym roku zrobic stan zerowy - daliśmy projekt do wyceny kilku firmom wykonawczym.Chcielibyśmy jednak dowiedzieć się ile Was kosztowała budowa piwnicy lub ile ewentualnie kosztowała sama robocizna.

 

z góry dziekujemy i życzymy ciepłej wiosny wszystkim budującym

 

Koszt robocizny za fundamety, ściany i strop piwnicy - 22 000 zł:

- wykop, odwożenie piachu - 2600 zł

- ławy fundamentowe - 3080 zł (77 m2)

- ściany (na zewnątrz 3W) - 6545 zł (187 m2)

- schody - 1400 zł

- strop - 3465 zł (77 m2)

- chudy beton (garaż, piwnica) - 1308 zł (109m2)

- izolacja, pozioma, pionowa. rapówka, kominy, zasypywanie fundamentów, folia kubełkowa - ???

 

Beton:

- fundamenty, chudziak - 8680 zł (28 m3)

- strop - 4030 zł (13 m3)

 

:o :o

czy to sa ceny z kosztorysów inwestorskich??

ja piwnice wybudowalam w 2010 i żadna z kowt mi się nie zgadza.

 

Gdzieś na wsześniejszych stronach opisałam wszystko po kolei

Ale robocizna 22 tys :o :o nie uwierze!! ja płaciłam 9 tys.

 

Jeśli to prawda to ktoś zrobił interes życia. U mnie niewiele drożej, bo 25tyś. kosztowało wybudowanie całego domu (przygotowanie terenu, fundamenty+izolacja, ściany zewnętrzne i wewnętrzne, schody zewnętrzne i wewnętrzne i taras). Koniecznie trzeba szukać ekipy dobrej-sprawdzonej i za rozsądne pieniądze. W moim przypadku pojawiły się jeszcze ceny 38tyś i 50tyś. Przy takich różnicach może rozboleć głowa.

 

//nareszcie mamy dodatnie temperatury - hura :D

 

Ceny robocizny wahają się od rejony Polski ja dałem za SSO z dachem, tarasem, schodami 49tys. a były ekipy które chciały nawet 90tys. U nas w Szczecinie niestety ceny się utrzymują i są raczej z tych wyższych i dotyczy to zarówno robocizny jak i materiałów. Wczoraj właśnie zamówiłem 160m2 wełny Uni-maty i 160m2 Super-maty i sprowadziłem ją z Radomia oszczędzając około 2 tys. gdzie zapłaciłem za całość z transportem 5133zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A tak prezentuje się cześć mojego ogrodzenia z siatką. Jestem taka szczesliwa ze nareszcie odwilż i prace ruszyly do przodu.

 

http://images43.fotosik.pl/265/843700be9147c725med.jpg

 

Kolejny raz widzę siatkę zgrzewalną i jestem pod wrażeniem prezencji. Ze względu na cenę na pewno odpuszczam temat paneli ogrodzeniowych. Siatkę jak ta na zdjęciu muszę obgadać z potencjalnym wykonawcą. W hurtowniach widziałem tego typu rozwiązania zwinięte w rolkę i pocięte na wymiar. Jak to u Was było?

 

Napiszcie mi proszę jakiej grubości stosowaliście drut i jakie mniej więcej wyszły średnice oczek. Interesuje mnie również wysokość (samej siatki). Ceną chyba się już dzieliliście, to sobie odszukam :)

 

Chętnie zobaczę więcej zdjęć. Macie może zrobione narożniki?

 

Front zostawiacie otwarty, czy stosujecie rozwiązania tymczasowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie informacje :)

Wstepne wyceny robocizny za stan zero miałem w przedziale 11 000 - 15000.

Niestety nie możemy sobie pozwolic od razu na budowę całego domu stąd narzie stan zero i pewnie przez to cała robocizna wyjdzie nas nieco drożej ale cóz poradzić.

 

A wracając do cen w różnych regionach Polski to fakt choć ostatnio usługi potaniały bo mało roboty mają ekipy :)

Ale nawet ceny bloczków fundamentowych są strasznie zróżnicowane miałem kilka ofert od 3,20 za sztuke z dowozem przez 3,00 z dowozem ale bez faktury po około 2,70 za sztuke ale trzeba transport samemu załatwić :)

 

Przeraża mnie samo latanie i dzwonienie za tym wszytkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi od poniedziałku rusza ekipa z posadzkami a około 10 marca zaczyna ekipa od ocieplenia i zabudowy poddasza.

Widzę, że zrobiło się trochę cieplej i od razu ruch na budowach i forum to lubię.

 

Ech Alien wciaz 3 kroki do przodu przd nami :wink: , szacuneczek :lol: U nas wciaz robi sie elektryka i zaczyna wod kan. Chlopaki twierdza ze do 15 marca sie wyrobia. A od 20 marca ekipa tynkarzy zaczyna dzialac.

W powietrzu czuc wiosne :D :D :D Pozdro.

 

TAR dla was też pozdro. Kiedy planujecie się wprowadzić ja chciałem w czerwcu ale teraz myślę, że będzie to raczej lipiec. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich budujacych i kalkulujacych :) na forum rzeczywiscie widać wiosnę, dziś pogoda pozwoliła nam wylać posadzki na poddaszu, próbowaliśmy od 15 lutego ale było za zimno, jutro ekipa kończy dół ... miło patrzeć jak robota idzie do przodu :wink:

jeszcze przed zalewaniem ...

http://images35.fotosik.pl/119/0c883039e53c4e08med.jpg

http://images35.fotosik.pl/119/21806f13f3eaffe0med.jpg

świeżutka posadzka na poddaszu :)

http://images37.fotosik.pl/260/afaf0f6f1525d71fmed.jpg

http://images47.fotosik.pl/265/f6e703822a996545med.jpg

 

U nas ekipa od poddasza wchodzi w przyszłym tygodniu jak posadzki podeschną :) miło , że kończą się te mokre roboty...

Na bramę garażowa jestesmy zdecydowani - hormann segmentowa, więc jak większośc z budujacych ... ale nad drzwiami wejściowymi się zastanawiamy : Oknoplast Adeco w kolorze amarena czyli pod okna / ok. 5900 230/120 / lub drewniane Włoszczowa / piękne / 5800 z naświetlem bocznym bardzo zblizone do okien/ ceny jak dla nas baaardzo wysokie ale cos nas ciagnie do PCV :roll: jakie sa wasze wybory? Czy ogladał ktoś drzwi hormanna?

 

pozdrawiamy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR bardzo ładne drzwi wejściowe , czyli zdecydowaliście się na PCV, my chyba tez nie zdecydujemy się na drewno, ze względów praktycznych :wink:

 

Marlena&Marcin rur poszło dużo ale chcieliśmy gęsto, w salonie nie planujemy mebli z wyjątkiem wypoczynku i stołu, czas pokaże... :)

 

pozdrawiamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

Witajcie. Ja oglądałam drzwi Hormanna i tu wielkie rozczarowanie jakoscia. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na drzwi GERDA PCV z naświetlami srodkowymi w kolorze ciemny orzech i na brame Wiśniowskiego (lepsza cena i system automatyki jest kampatybilny a automatyka naszej bramy wjazdowej - wiec sterowanie tylko z jednego pilota bedzie)

Nasze drzwi i brama już czekaja do odbioru, ale co z tego jak tynkow jeszcze brak.

A drzwi tego typu - koszt z montażem 3250 zł, z vatem (sprawdzilam w umowie), szyba antisol:

http://czasnaokna.pl/alegro/Gerda/GWX%2020%20W23.jpg

 

Pozdr. Ania

 

Hej. O Jakich tynkach mówisz? W garażu mam przygotowany sufit i ścianę wewnętrzną z otworem oraz boki wnęki otworu. Przy drzwiach niczego nie kazali robić. Podziel się informacjami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...