Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej. Orientowaliście się w temacie ubezpieczenia budowy od kradzieży? Wszystkie informację będą dla mnie bardzo cenne. P.S. widziałem w ofercie jednej firmy zakładającej okna, ubezpieczenie tylko na nie przez rok czasu. Były to niewielkie kwoty, a zdecydowanie lepiej by się spało ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej. Orientowaliście się w temacie ubezpieczenia budowy od kradzieży? Wszystkie informację będą dla mnie bardzo cenne. P.S. widziałem w ofercie jednej firmy zakładającej okna, ubezpieczenie tylko na nie przez rok czasu. Były to niewielkie kwoty, a zdecydowanie lepiej by się spało ;)

 

W trakcie budowy można ubezpieczeć dom od zdarzeń nieprzewidzianych: np wichura itp.

 

Żeby ubezpieczyć dom od kradzieży muszą być DRZWI!! Pan od ubezpieczeń powiedział, że muszą być drzwi i okna. Nie może być nic zadzeskowane itp itd. My w tym orku wstawimy drzwi tylko na sztukę do ubezpieczenia. W PZU dla przykladu to koszt ok 600 zł (choć wydaje mi się, że tanio to nie jest). Na wiosne właśnie mamy zając się tym na poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczaliśmy budowe w Hestii, koszt (nie pamiętam teraz dokładnie) ok. 350-400 zł/rok (budowa była ubezpieczona na jakieś 300 tyś).

Co jest fajne, przedłużenie ubezpieczenia dało nam sporą zniżkę bo opłata roczna była niższa od wcześniejszej a kwota ubezpieczenia znacznie wyższa.

Pozdrawiam..

 

ps. ach... wiosna już od jutra, cieszymy się wszyscy ;))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczaliśmy budowe w Hestii, koszt (nie pamiętam teraz dokładnie) ok. 350-400 zł/rok (budowa była ubezpieczona na jakieś 300 tyś).

Co jest fajne, przedłużenie ubezpieczenia dało nam sporą zniżkę bo opłata roczna była niższa od wcześniejszej a kwota ubezpieczenia znacznie wyższa.

Pozdrawiam..

 

ps. ach... wiosna już od jutra, cieszymy się wszyscy ;))))

 

M&M: 350-400zł to cena za ubezpieczenie od kradzieży, czy wypadków losowych. Jeśli rzeczywiście tyle miałbym zapłacić, aby spać spokojnie, to na pewno warto.

Celic: z tymi drzwiami i oknami, to chyba zależy od warunków ogólnych każdej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłam.. 256zł od ognia i innych zdarzen losowych..lecz w tym ubezpieczeniu możesz zaznaczyć również opcję kradzież.. nie wydaje mi się by było o wiele drożej

 

Wcale nie uważam, że PZU jest tanie.

Bardziej chodzi o to, że ubezpieczenie od KRADZIEŻY można zrobić na budowie dopiero po zamontowaniu drzwi i okien.

Przedstawiciel przyjedzie na budowę, sprawdzi drzwi, zamki, okna i dopiero wypisze polise od kradzieży.

 

Zdarzenia losowe to całkiem inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas ekipa kończy gładzie na poddaszu, wilgoć daje się we znaki , fatalnie schnie mimo dogrzewania dwoma piecykami :roll: niech zrobi się już ciepło :cry:

Marlena&Marcin Wy macie odkurzacz centralny, kiedy robiliście wyprowadzenie na zewnątrz budynku ? my mamy skończoną instalacje ale instalator mówi , ze nie może teraz , bez jednostki , zrobić wyprowadzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas ekipa kończy gładzie na poddaszu, wilgoć daje się we znaki , fatalnie schnie mimo dogrzewania dwoma piecykami :roll: niech zrobi się już ciepło :cry:

Marlena&Marcin Wy macie odkurzacz centralny, kiedy robiliście wyprowadzenie na zewnątrz budynku ? my mamy skończoną instalacje ale instalator mówi , ze nie może teraz , bez jednostki , zrobić wyprowadzenia?

 

Do czego służy wyprowadzenie na zewnątrz budynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas ekipa kończy gładzie na poddaszu, wilgoć daje się we znaki , fatalnie schnie mimo dogrzewania dwoma piecykami :roll: niech zrobi się już ciepło :cry:

Marlena&Marcin Wy macie odkurzacz centralny, kiedy robiliście wyprowadzenie na zewnątrz budynku ? my mamy skończoną instalacje ale instalator mówi , ze nie może teraz , bez jednostki , zrobić wyprowadzenia?

 

Odkurzacz ma wewnetrzny filtr z tłumikiem - nie mamy odprowadzenia na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie mamy wiosnę!!! :p Prace trwają, płytki w dolnej łazience skończone, od poniedzialu majster idzie do górnej. Ale przed nami jeszcze dużo pracy, a maj coraz bliżej. Ostatnio ciągle myślę o kolorystyce, już prawie wymyśliłam, mąż się nie wtrąca, mówi że to już moja działka. Młodsza córka, która ma roczek też nie ma zbyt dużo do powiedzenia, jej to wszystko jedno. Gorzej ze starszą, która ma 3,5 roku, wciąż zmienia zdanie co do swojego pkoju, na razie zatrzymała się na kolorze żółtym, ale znając życie jeszcze z 10 razy zmieni zdanie. Wczoraj jeszcze zamontowali nam bramę, ogrodzenie na wykończeniu. Pozdrawiam wiosennie

http://images49.fotosik.pl/274/9f2958a8eee179f7med.jpg

http://images42.fotosik.pl/186/9e3f45b2e09d6b5amed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamki2 śliczne , cieplutkie kolory łazienki , baaardzo wiosenne :)

My zaczynamy decyzje co do kolorystyki od górnej łazienki ... rozwazamy ciepłe zielenie, pomarańcze... mamy jakies dwa tygodnie na decyzje więc pewnie jak Wasza córeczka zmienimy zdanie kilka razy ... ale na pewno muszą być ciepłe barwy :wink:

My musimy sie wyprowadzić z naszego mieszkania do połowy sierpnia wiec też trzeba sie sprężać z robotą :)

 

pozdrawiamy

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO BRYGIDA I JAREK

 

Moi drodzy - gratuluję postepów w budowie i mam do Was serdeczną prośbę o skan projektu dołu domu na meila: [email protected].

 

Cały czas trwa u mnie walka z architektem o tą kotłownię za garażem, Wam jakoś to wyszło a u mnie cos jest zawalone (chyba nasz architekt nie jest architektem..........i jeżeli "sami" (czyli tak naprawde z Wasza pomocą) czegoś nie wymyślimy to sprawa utknie w martwym punkcie...

 

Czekam z niecierpliwościa na wiadomość i pozdrawiam serdecznie

Mariola i Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO BRYGIDA I JAREK

 

Moi drodzy - gratuluję postepów w budowie i mam do Was serdeczną prośbę o skan projektu dołu domu na meila: [email protected].

 

Cały czas trwa u mnie walka z architektem o tą kotłownię za garażem, Wam jakoś to wyszło a u mnie cos jest zawalone (chyba nasz architekt nie jest architektem..........i jeżeli "sami" (czyli tak naprawde z Wasza pomocą) czegoś nie wymyślimy to sprawa utknie w martwym punkcie...

 

Czekam z niecierpliwościa na wiadomość i pozdrawiam serdecznie

Mariola i Jurek

 

 

Mam taki domek z kotłownia na stały opał za garażem. Połączyłem projektowa łazienkę i kotłownie w jedno pomieszczenie,przejście do garażu pod schodami, wyszła całkiem fajowa łazienka z dużym oknem. Konieczne było przesunięcie komina na druga stronę domu. Zmiany zrobił mi kierownik budowy za parę setek. Pytałem w starostwie jest to dozwolone.Jak macie za dużo siana szukajcie architektów. pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO BRYGIDA I JAREK

 

Moi drodzy - gratuluję postepów w budowie i mam do Was serdeczną prośbę o skan projektu dołu domu na meila: [email protected].

 

Cały czas trwa u mnie walka z architektem o tą kotłownię za garażem, Wam jakoś to wyszło a u mnie cos jest zawalone (chyba nasz architekt nie jest architektem..........i jeżeli "sami" (czyli tak naprawde z Wasza pomocą) czegoś nie wymyślimy to sprawa utknie w martwym punkcie...

 

Czekam z niecierpliwościa na wiadomość i pozdrawiam serdecznie

Mariola i Jurek

 

 

Mam taki domek z kotłownia na stały opał za garażem. Połączyłem projektowa łazienkę i kotłownie w jedno pomieszczenie,przejście do garażu pod schodami, wyszła całkiem fajowa łazienka z dużym oknem. Konieczne było przesunięcie komina na druga stronę domu. Zmiany zrobił mi kierownik budowy za parę setek. Pytałem w starostwie jest to dozwolone.Jak macie za dużo siana szukajcie architektów. pozdro.

 

Słuszne podejście jeśli ma się za sobą adaptacje projektu i kierownika budowy z odpowiednimi uprawnieniami (każdy może co innego).

Jeśli jest się przed wydaniem pozwolenia, to zdecydowanie lepiej zrobić to u architekta. Wtedy te kilka stówek dla kierownika może się okazać niepotrzebnym wydatkiem.

Jeśli macie problematycznego architekta, to może warto rozglądnąć się za innym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Za wszyskie zmiany u mnie odpowiada kierownik. Nawet nie musze z nim uzgadniac takich zeczy jak wymiary okien, dzwi, przesuwanie scianek dialowych itd.

Przesuniecie komina i likwidacja slupa (zmiana konstrukcji) wizyta kierownika na budowie, omowienie tych zagadnien, wpis do dziennkia i to wszystko bez zadnej kasy. Tak to sie u mnie odbylo. Mam takie same zmiany jak koprad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...