Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mamy drzwi w górnej łazience otwierane do środka.. jest to praktyczne rozwiązanie.

Ściany kominka mamy pomalowane strukturą i dodatkowo pociągnięte lazurem.. wygląda interesująco :)

Jeżeli chodzi o oświetlenie to mamy tylko.. 6 punktów w kuchni, 8 p . w salonie + 3p. koło drzwi do łazienki.. :) lampę wiszącą nad stołem w wykuszu :)

W końcu doczekaliśmy się tarasu :)).. a korzystając z okazji krzątającej się ekipy zrobili nam fundament przedniego ogrodzenia :) .. jutro idziemy sadzić roślinność.. czeka na nas 15 iglaków, 4 modrzewie, 2 klony i 2 brzózki.. oby tylko pogoda była znośna .. :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

CECIL

My mamy wannę Cersanit Edera 140x90, obok wanny na ścianie oddzielającej pokój będzie umywalka 80, przy kominie geberyt, na ścianie oddzielającą klatkę schodowa przy kominie będziemy mieli kabinę z wysokim brodzikiem 90x90. Pod skos wejdą jeszcze 2 komody. Ściankę kolankową mamy podniesioną o jeden pustak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamki2 dzięki za informacje.

 

Ja mam podobny do Waszego pomysł, tylko umywalka z toaletą chce dać po przeciwnych stronach. A pod oknem duży ścienny grzejnik. Sciankę kolankową mamy jak w projekcie, wiec tu możemy mieć mały problem.

 

A drzwi do łazienki damy jak w projekcie, czyli na zewnątrz.

 

Kabiną 90x90 zaskoczyliście mnie, myslałam, ze zmieści się tam tylko 80x80

 

Jak będziecie już mieli górną łazienkę skończoną to proszę o zdjęcia.

 

U nas do wykańczania jeszcze daleko, narazie instalacja elektryczna się konczy.

Edytowane przez Cecil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAR ładny ten głóg , my póki co posadzilismy dwa szpalery iglaków przy ogrodzeniu /62 szt. / i 10 krzaków borówki w trzech odmianach, mieliśmy wczesniej na działce rekreacyjnej i pieknie owocowała, tu mamy glinę więc sadzilismy w dołki z kwaśnym torfem i ściółkowalismy, posadzilismy tez morelę i leszczynę. Ogród to duze wyzwanie i duże koszty więc lepiej robić go etapowo.

Marlena&Marcin jesli to nie problem wklejcie zdjecie kominka z tynkiem mozaikowym, co to lazur , o którym piszecie? My robimy kominek na prostej scianie , a tynkiem mozaikowym chcemy wykończyć słup w salonie i częsciowo schody, niektórzy robia nim właśnie kominki.

I jeszcze jedna prośba, ile nasz rodo z jednym garażem ma pow. ścian zewnętrznych - kalkulujemy ocieplenie i ilośc styropianu. Czy 24 zł za robociznę : styropian i siatka z klejem to dobra cena ?

 

Marlena&Marcin piszecie o tarasie, macie wylewny czy z kostki? My wylalismy taras i schody zewnetrzne ale nie mamy jeszcze górnej warstwy i dostalismy fajna oferte od pana , który bedzie nam kładł kostkę brukową żeby wyłożyć schody i taras ładną kostką... zastanawiamy się nad takim rozwiazaniem.

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam do wszystkich forumowiczów wykonujących stropy w swoim RODO 6 technologią jak w tytule wielką prośbę.

Ja dopiero zaczynam budowę RODO6 i jestem na etapie zbierania materiałów. Właśnie chciałem zakupić materiały na strop.

Patrząc na plan parteru zastanawiam się jak należy rozplanować wszystkie belki aby wszystko wyszło ok. Generalnie chodzi o rozmieszczenie wokół komina w salonie, oraz przy wykuszu. Czy macie może plan\ fotki jak to wszystko wyglądało na etapie układania stropu?

Jakiej firmy i jaką grubość polecacie?

Może dysponujecie fachowo rozrysowanym planem ułożenia tego właśnie stropu?

 

Będę wdzięczny za każdą informację!

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Wiesław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO BRYGIDA I JAREK

 

Moi drodzy - gratuluję postepów w budowie i mam do Was serdeczną prośbę o skan projektu dołu domu na meila: [email protected].

 

Cały czas trwa u mnie walka z architektem o tą kotłownię za garażem, Wam jakoś to wyszło a u mnie cos jest zawalone (chyba nasz architekt nie jest architektem..........i jeżeli "sami" (czyli tak naprawde z Wasza pomocą) czegoś nie wymyślimy to sprawa utknie w martwym punkcie...

 

Czekam z niecierpliwościa na wiadomość i pozdrawiam serdecznie

Mariola i Jurek

 

mój projekt poszedł :)

 

jaki problem widzi architekt??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin jesli to nie problem wklejcie zdjecie kominka z tynkiem mozaikowym, co to lazur , o którym piszecie?

 

Marlena&Marcin piszecie o tarasie, macie wylewny czy z kostki? My wylalismy taras i schody zewnetrzne ale nie mamy jeszcze górnej warstwy i dostalismy fajna oferte od pana , który bedzie nam kładł kostkę brukową żeby wyłożyć schody i taras ładną kostką... zastanawiamy się nad takim rozwiazaniem.

 

Pozdrawiamy

 

Hej, oto fotki kominka i ściany w przybliżeniu:

http://images41.fotosik.pl/278/664f1c56ca9c4203.jpg

http://images41.fotosik.pl/278/6d6d1d80bb75ceacmed.jpg

Ciężko oddać naturalny kolor poprzez zdjęcia.

 

tutaj jest to co uzyliśmy (ps. pomyliło mi się nie lazur a brokat) http://alpinafarby.pl/produkt/25-crystal-brokat.html i farba strukturalna również alpiny

 

Taras mamy wylewany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie rozwiązany dostę do 2 kominów w Rondo 6. Według projektu wyłaz dachowy znajduje się pomiędzy kominami ale po drugiej stronie dachu (kominy od ulicy, wyłaz od ogrodu).

Czy przy takim układzie będzie dobry doastęp do kominów, jak zamontować ławy kominiarskie.

Żona upiera się aby wyłaz był od ogrodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie rozwiązany dostę do 2 kominów w Rondo 6. Według projektu wyłaz dachowy znajduje się pomiędzy kominami ale po drugiej stronie dachu (kominy od ulicy, wyłaz od ogrodu).

Czy przy takim układzie będzie dobry doastęp do kominów, jak zamontować ławy kominiarskie.

Żona upiera się aby wyłaz był od ogrodu.

 

zona ma racje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena&Marcin dzięki za zdjęcie kominka pomogą nam podjąć decyzje jak go wykończyć, ozdobny tynk to fajne i proste rozwiązanie, my planujemy boczne półki od strony kuchni, korzystamy z usług fachowca, choć mąż miał chęci zrobić kominek samodzielnie , nie daje rady czasowo. Pisaliście , że robicie elewacje , ile m2 ścian trzeba liczyć do ocieplenia domu? Jaka macie szerokość "ramek" ozdobnych wokół okien / przepraszam za wyrażenie , ale nie wiem jak to się fachowo nazywa/?

 

TadeuszK wyłaz mamy od ogrodu ale u nas jeden komin jest z tyłu garażu bo mamy przeniesiona kotłownie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczyliśmy około 240m2 elewacji wychodzi. Ramki - szerokości 15cm. Jutro o ile pogoda pozwoli wchodzi ekipa i zaczyna tynkowanie na zewnątrz :)

 

Witam

 

Jeśli chodzi o elewacje to przy Rodo6 G2 ekipa mi wyliczyła 195m2 a mi wyszło 170m2 ale z tego co widzę to chyba ja się pomyliłem. Ogólnie w przyszłym tygodniu zamawiam 30m3 styropianu 15cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli chodzi o elewacje to przy Rodo6 G2 ekipa mi wyliczyła 195m2 a mi wyszło 170m2 ale z tego co widzę to chyba ja się pomyliłem. Ogólnie w przyszłym tygodniu zamawiam 30m3 styropianu 15cm.

30m3 styropianu jest ok, ale jeszcze dochodzą doły i czoła balkonów, opaski (u nas przynajmniej), boki lukarn itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było na forum ale widzę, że prace z nastaniem wiosny ruszyły u was do przodu. U nas etap wykończeniowy wewnątrz, w następną sobotę sami montujemy panele w górnych pokojach.

Pozdrawiamy wszystkich

 

http://picasaweb.google.pl/ppawlik1/OstatnioZaktualizowane?authkey=Gv1sRgCMm_js-QhLHRRw#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było na forum ale widzę, że prace z nastaniem wiosny ruszyły u was do przodu. U nas etap wykończeniowy wewnątrz, w następną sobotę sami montujemy panele w górnych pokojach.

Pozdrawiamy wszystkich

 

http://picasaweb.google.pl/ppawlik1/OstatnioZaktualizowane?authkey=Gv1sRgCMm_js-QhLHRRw#

 

Jak już jesteś, to proszę napisz coś więcej o swoim projekcie świetlnym w salonie / dawnym gabinecie. Interesuje mnie również zabudowa sufitu w centralnej części. Mógłbyś coś więcej na ten temat napisać? Sam planowałeś te pomieszczenia, czy ktoś Ci w tym pomagał? Jak masz wizualizację (z włączonymi światłami), to bardzo bym prosił o jakiś rzut. Gratuluję obecnych postępów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...