Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

M&M: Dom prezentuje się bardzo ładnie. Elewacja i okna idealnie do siebie pasują. Dach zamyka piękną kompozycje kolorów.

Pytanko. Czym wykańczaliście górną część balkonów (jest w kolorze dachu). Ile macie cm między ziemią, a modułem zewnętrznym pompy? Na zdjęciu wygląda jakby stał na ziemi.

 

Jeszcze raz gratuluję domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Balkony wykończone są czerwona blachą - obróbka blacharska z okapnikiem. (balkony nie są jeszcze wykończone)

Moduł zewnetrzny jest zamocowany na betonowych stopniu o grubości gdzieś 40-50 cm.. od strony garazu mamy duży spad dlatego tak wygląda jakby stał na ziemi.

W garażu czeka jeszcze czerwony klinkier na opaskę poniżej tynków - mam nadzieje, że na dniach (tygodniach) będzie zrobiony :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marlena & Marcin małe pytanko.Skąd u Was dwa kominy??

Do pompy powietrznej chyba komin jest nieporzebny. A może macie oprócz kominka jeszcze jakiś alternatywny sposób dogrzewania domu.

 

Elewacja super, bardzo elegancka sztukateria wokół okien. Bomek przeuroczy.

Powiedzcie tak na ucho ;) ile kosztuje taka elewacja materiały + robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin zostawiliśmy po rozmowie z majstrem, który stwierdził, że lepiej zostawić bo nigdy nic nie wiadomo..co będzie za naście lat.

Elewacja + tynki - 55zł/m2 (228m2) robota

Materiał - kreisel silikatowy125zł wiaderko - poszło prawie 25 wiaderek (żółty +biały)

Edytowane przez Marlena&Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się, że to są aż takie kwoty za robociznę. Jest to informacja o tyle dla mnie istotna, że już wiem, że zostawiam ten etap budowy po wykończeniówce.

M&M: czy klinkier o którym pisaliście będzie również położony wokół garażu? Jak planujecie to wykonać biorąc pod uwagę, że tam poziom jest niższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin zostawiliśmy po rozmowie z majstrem, który stwierdził, że lepiej zostawić bo nigdy nic nie wiadomo..co będzie za naście lat.

Elewacja + tynki - 55zł/m2 (228m2) robota

Materiał- knauf silikatowy125zł wiaderko - poszło prawie 25 wiaderek (żółty +biały)

 

Witam

 

Jestem właśnie na etapie elewacji jutro wchodzi ekipa. Co do ilości spotkałem się z jedną to wyliczyła mi 158m2 przy Rodo6 G2 co wydawała mi się za mało, druga ekipa wyliczyła 195m2 a z moich wyliczeń wyszło 198m2. Co do ceny jestem umówiony na 45zł/m2.

Co do materiałów to kupiłem 30m3 styropiany Swisspor Lambda 15cm + frez koszt 5300zł

Klej do styropianu + zaprawa to zatapiania siatki + kołki 800szt. + siatka 200m2 - 2000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ścianie widoczna nasza cegiełka w salonie, na klatce schodowej i w otwartym pokoju na górze, jeszcze nie wykończona i nie zafugowana więc nie robi jeszcze takiego efektu jak powinna ale juz nie długo zostanie wykończona jasną beżową fugą. na zdjęciu widać też naszą barierkę schodową, zresztą dziś założoną :) To różowo, malinowe to nasza wspaniała sypialnia :)

20100426257..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem że to nie to forum to mam prośbę do wszytkich wybudowanych, którzy pozbyli się dolnego pokoju i słupa. Ja również chcę powiększyć salon a buduję rodo5g2 strop jest ten sam co w rodo 6g2. Czy ktoś może przesłać mi skan stropu Teriva wraz z zestawieniem elementów. Mój adres [email protected] z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...