Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nasze dalsze postępy w wykończeniu domku. W wiatrołapie wczoraj zamontowano szafę, jeszcze bez jednych drzwi bo nie dojechały zawiasy. Zamontowano sprzęty w kuchni, jeszcze trzeba założyć dolną listwę pod meblami i kuchnia gotowa.W dolnej łazience założono drzwi szklane do schowka, pod schodami. Większość budujących zlikwidowała ten zakamarek, my postanowiliśmy wykorzystać każdy fragment domu. Schowek okazał się duży i na pewno będzie bardzo przydatny, bo każdy coś chomikuje. Wczoraj jeszcze późnym wieczorem montowano nam kabiny w obu łazienkach, skończono dopiero około północy, ale już działają. Kiedy to piszę mój mężulek znów szykuje się na działkę aby uczcić 1 maja ciężką pracą.

Szafa w wiatrołapie

http://images46.fotosik.pl/288/993884b37a98a106med.jpg

Kuchnia

http://images44.fotosik.pl/289/16c0f0307ed120fdmed.jpg

http://images47.fotosik.pl/289/29ab5c0226efb417med.jpg

Drzwi do schowka w dolnej łazience

http://images36.fotosik.pl/176/a2b2051e0f52e576med.jpg

http://images44.fotosik.pl/289/005d4d5a6d481848med.jpg

Kabina w górnej łazience

http://images45.fotosik.pl/290/2b3157cf7ac82b86med.jpg

http://images42.fotosik.pl/201/b05f53dfc9d7c7a4med.jpg

 

Pozdrawiam budujących, mam nadzieję, że może nasze rozwiązania dla niektórych będą pomocne podczas budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy dawaliscie miedzy styropian a wylewke folie budowlana? zwlaszcza chodzi mi o wylewki na poddaszu

po jakim czasie mozna chodzic po wylewce, czy tydzien czasu wystarczy? chcialbym zaczac ocieplac poddasze a wylewke maja mi rodzic w Swieto Pracy.

 

Miedzy styropian a wylewkę dawaliśmy folię ( styropian, folia, siatka zbrojeniowa, wylewka) wylewkę robiliśmy półsuchą z mixokreta z dodatkiem włókien , chodzić można już było na drugi dzień mimo zimna za oknem /robiliśmy posadzki w lutym /.

 

adamki2 na pocieszenie dodam ,że my tez nie odpoczywamy 1 maja... mąż maluje sufity na poddaszu , praca uszlachetnia!

Z tym schowkiem w łazience to fajny pomysł, my go nie mamy bo zrobiliśmy wnękę pod schodami od strony salonu, planujemy tam półki.

Przyglądamy się jak położyliście płytki pod okapem w kuchni, tez chcemy pociągnąć pas płytek do sufitu, meble już mamy zamówione , będą bardzo jasne z aluminiowymi dodatkami a płytki podobne do tych jakie macie pod okapem. Planowaliśmy jasna podłogę ale przy jasnych meblach doradzono nam ciemną dla kontrastu.

Dla nas wciąż największym wyzwaniem jest urządzenie łazienek.

 

Pozdrawiamy ciepło

Edytowane przez Brygida i Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wylewaja mi wylewki z mixokreta, wydaje mi sie ze fajnie im idzie, choc grubosc wylewki w salonie bedzie rozna, poziom styropianu nie byl tak fajny jak myslalem, roznica miedzy rogiem salonu od stronygarazu a kuchnia to 5 cm !!!! Jak to sie stalo???? Mam nadzieje ze podlogowce tak spore roznice w gruboci wylewki nie beda przeszkadzac. Niestety w garazu nie zmescil mi sie styro pod wylewka - jest to skutek popelnionego przez murarza bledu.

Jak myslicie (z wlasnego doswiadczenia) czy po tygodniu mozna juz zaczynac ocieplac poddasze i skladowac welne w garazu? Gosc od wylewki powiedzial mi ze mam poczekac miesiac !!!! Chyba w idealnych warunkach tak mogloby byc ale czas nagli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namtar my mieliśmy tez różnice poziomów miedzy salonem a kuchnią ok. 2 cm ale wyrównaliśmy ja grubszym styropianem pod wylewką.

U nas ekipa z ociepleniem poddasza weszła po tygodniu od wylewek a robiliśmy je w gorszych warunkach pogodowych niż są teraz / koniec lutego / ogrzewając dom dwoma piecykami węglowymi i jest ok.

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wylewaja mi wylewki z mixokreta, wydaje mi sie ze fajnie im idzie, choc grubosc wylewki w salonie bedzie rozna, poziom styropianu nie byl tak fajny jak myslalem, roznica miedzy rogiem salonu od stronygarazu a kuchnia to 5 cm !!!! .

 

to się (chyba) nadaje do poprawki... 5-10 mm ok.. ale 5 cm...

 

A my w ten długiii weekend odpoczywaliśmy z grabiami i łopatą w ogrodzie Jeszcze obowiązkowo czeka rododendron do posadzenia przed domem, kilka kwiatków dla koloru do skalniaka i trawka do zasiania.. i przód będzie ukończony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

(...)

W projekcie rodoska podpiwniczonego ściany fundamentowe/piwniczne są wylewane z betonu zbrojonego.U nas projektantka robiąca adaptacje przerobiła projekt i ściany piwnicznę 24cm gr. są zaprojektowane z bloczka betonowego i dodatkowo ściany są wzmocnione słupami zbrojonymi (wylewanymi na budowie) biegnącymi od ławy fundamentowej do wieńca stropu nad piwnicą.Dla mnie wszystko było ok do czasu kiedy wykonawca zwrócił mi uwagę ,że na ścianę ,która będzie obsypana ziemią będzie wywierana duża siła i w związku z tym proponuje żeby ściany budować z bloczka ale na grubość 38cm czyli bloczek w poprzek.Mówi ,że jak sie zrobi zgodnie z tym co zaprojektowała projektantka od adaptacji to po kilkunastu latach może grunt wpychać ściany do środka :/ i bądz tu mądry teraz:/

Może podpowiecie jak to było na waszych budowach i jak wkońcu zostało wybudowane.My mamy jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji ale nie chcielibyśmy popełnić błędu .

 

U nas bloczki betonowe M-6 kładzione "normalnie", nie -w poprzek. Zarówno kierownik budowy i wykonawcy nic nie kwestionowali. Gotowy projekt z archonu ma kilka "baboli", które można usunąć - np. słupy, zarówno w salonie, jak i na poddaszu (źle zaprojektowana więźba - nasz cieśla ma to wyprostować)...

Może wpływ ma tu rejon Polski - my budujemy w Wielkopolsce.

A tu dowód - nasza piwniczka w grudniu :

http://www.fot7.nazwa.pl/budowa/piwnica4.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwona&Tomek rzeczywiście w projekcie jest kilka jak to nazwaliście "baboli", my tez mamy zmienioną konstrukcje i grubość więźby celem usunięcia słupów na poddaszu, zlikwidowany jeden słup na dole / ile z tym było problemów ze strony projektanta/.

 

Czy ktoś z budujących ma zamiar założyć klinkierowe parapety zewnętrzne? Domek jest w trakcie ocieplania, czy parapety założyć teraz czy po tynkach?

 

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za odpowiedź :)

 

Dzisiaj przeliczałem potrzebną ilość bloczków na ściany fundamentowe i wyszło mi ,że tyle bloczków co mamy kupione to powinno wystarczyć na wybudowanie 3 ścian zewnętrznych murujac bloczkiem wpoprzek. Zastanowimy się nas tym bo materiał i tak już kupiony :)

 

A co do słupów w salonie to my mamy zaplanowany strop nad parterem z płyt stropowych i tak nam projektantka wymysliła ,że nie będzie w salonie żadnego słupa.Jest to dla nas istotne gdyż planujemy zlikwidować gabinet na parterze.

 

Co do więźby to my zastanawiamy się czy nie zwięszyć wysokości krokiew na dachu ,żeby dało się ułożyć grubszą warstwę wełny mineralnej ale to nie w tym roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie proszę konkretnie co z tą więźbą jest nie tak bo mam zamiar zamówić drewno! Pilnie proszę o odp. Pozdrawiam.

 

Tak fachowo tego nie powiem - budowlanka to nie moja branża. Nam przeszkadzało w projekcie to, że wychodzą słupy drewniane w pokojach na poddaszu. Chcieliśmy żeby cieśla z dekarzem coś nam podpowiedzieli - pracują razem i razem byli na negocjacjach. Cieśla jeszcze się doszukał, że można zmienić ilość krokwi i ich grubość, ale szczegółów nie znam. Wejdą na nasz dach jakoś koło 20 maja, jak murarze się zmobilizują i skończą swoje oraz jak Bozia da pogodę, to wtedy mogę się dowiedzieć konkretnie co zmienił.

 

Co do dachu mieliśmy założenia następujące :

- wykonawca na całość => więźba i dachówka, żeby nie było potem zwalania winy, że coś jest krzywo itp.

- wykonawca ma nam pomóc zamówić materiały na dach, tzn. obliczyć dachówkę, gąsiory, krawędziówkę

(wychodzą niezłe cyrki jak pójdziesz z projektem do kilku hurtowni), zamówić więźbę i łaty.

- dostosować długość krokwi do wybranej dachówki, żeby nie trzeba było ciąć dachówek !

- spisujemy umowę - wiadomo gwarancja.

Nasze zadanie to :

1. casting na "dachowca"

2. wybór dachówki.

3. wybór dostawcy dachówki (cena + możliwość zwrotu jak coś zostanie).

4. wybór tartaku - cena kubika więźby.

 

Jeżeli to kogoś interesuje - będziemy mieli Rupp Ceramikę Rubin 13V tek - komplet wyjdzie ok 16,5 tys (casting trwa). Więźba 700 zł/ kubik. Robocizna 12 tys.

 

Wracając do pytania - po co Ty masz zamawiać ? Niech zajmie się tym wykonawca, dokładnie obliczy co i jak i ustali jakość drewna z tartakiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wczoraj do 22 wciagali kolektory na dach, na cale szczescie nikt nie spadl a kolektory wisza. Ekstra wygladaja :D po poludniu pochwale sie fotka. Milo mi rowniez doniesc, ze wentylacja z rekuperatorem zostanie ukończona w sobotę. Sama instalacja koletorowa prawdopodobnie tez zakończy się w sobotę. Mamy też juz zamontowany komin dwupłaszczowy do kotła gazowego oraz instalację nawiewu z kominka.

Od 15 maja wchodzą nam wykończeniowcy, mam nadzieje ze zdazymy z zakonczeniem elektryki - ostatnie przeróbki. No i wtedy kafelkowanie kotłowni i moga robić podłaczenia w kotłowni kolektorów, gazu, zbiornika itp. Czasu i kasy coraz mniej ;) Pozdr. A.

 

Tar gratuluje tempa i postępów. Zazdroszczę rekuperacji - mnie już na to nie stać :( P.S. czy wkład kominkowy masz z dystrybucją ciepłego powietrza, czy robisz jakiś niezależny nawiew? Napisz troszkę więcej szczegółów na ten temat. Jak można to chętnie poznam cenę wkładu i instalacji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz centralny:

Zastanawiam się ile potrzeba punktów do rodo. Wcześniej miałem wycenę na 3 i 4+2 i kwotowo oczywiście różnica jest ogromna (ze względu na moc centralki). Zależałoby mi na szufelce w kuchni. Punkt na dole zrobiłbym przy klatce schodowej, a na górze na ścianie na wprost od schodów. Licząc metry przewodu (9m) na upartego by wystarczyło.

Z drugiej strony szufelka przydałaby się w wiatrołapie i kotłowni (np przy drzwiach między tymi pomieszczeniami). Dobrze mieć jakiś odkurzacz w garażu (lepsze centralki mają podłączenie bezpośrednie). Jak to mądrze rozmieścić, żeby później nie kupować przenośnego odkurzacza? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o wydatkach, to ile Was kosztowała podłogówka (całość: rurki, folie, rozdzielnie, akcesoria itd)? U mnie cały parter i górna łazienka.

 

My też mamy podłogówkę na całym parterze i w górnej łazience, koszt materiału : 3900 zł rurki + 3200 rozdzielacz i zestaw mieszający ( materiał Purmo).

Co do kominka to my tez kupowlismy wkład w LM za 2700zł, rozprowadzenie na górę z wyjatkiem pokoju nad garażem , obieg grawitacyjny, cały koszt z obudową i rozprowadzeniem 6700 zł / w tym koszt wkładu /, bedziemy obkładać płytkami kamiennymi, tak wygląda teraz po dziś robionych gipsach :

http://images38.fotosik.pl/288/f186984e6c663be5med.jpg

 

jesli chodzi o odkurzacz to mamy cztery punkty : przy kuchni na scianie od wykusza, przy schodach na scianie łazenkowej i dwa na gorze : na klatce i w pokoju nad garażem, centrale z mozliwościa podłaczenia rury bedziemy mieć w garażu.

 

U nas trwa ocieplanie domku no i w końcu po dwóch miesiącach zamontowano nam drzwi wejściowe .... ktos z forumowiczów pytał o okna oknoplast Kraków my mamy ich okna i drzwi wejściowe , bardzo solidne i ładnie wykonane. Wklejamy zdjęcie drzwi od wewnątrz, przeszklenie ładnie doświetla hol:

http://images48.fotosik.pl/292/ef087a04e4fb5777med.jpg

http://images49.fotosik.pl/292/8f76c47573fdb1bdmed.jpg

 

Jakie planujecie ogrodzenie frontowe?

Pozdrawiamy Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...