Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

TAR

Pieknie wyglada ta wentylacja, czy wiszace przewody elastyczne w kolorze rozowym to kominek, czy dla odroznienia sa 2 kolory na nawiew i wyciag.

Masz juz moze zalozony Sinus?

Wczoraj jezdzilem caly dzien za drzwiami i .... nic

Pochwalcie sie prosze swoimi, jaki material (rodzaj drzewa), jak otwierane (na zewnatrz czy do srodka) i dlaczego wlasnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam dawno mnie tutaj nie było, u wszystkich jak widać ogromne postępy. Szczerze gratuluje. Przed nami dach. Z tego względu mam prośbę do tar, czy można prosić o taką orientacyjną cenę kosztu dachu. Ja mam jeszcze jeden problem jak to baba gdzie np. Suszyć pranie jeżeli nie robię osobnej pralni?????????? Pozdrawiam m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy pytanko odnosnie kładzenia płytek: posadzki z mixokreta robilismy 25 lutego, montaz pieca mamy planowany na połowe czerwca więc o wygrzewaniu podłogówki nie ma mowy, czy możemy kłaść płytki na podłogę? Jak oceniacie prawdopodobieństwo popękania gresu... to spory wydatek i duzo pracy więc byłoby niemiłym zaskoczeniem pękanie podłogi... z drugiej strony gres juz czeka na położenie a czas goni...

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Podobnie jak większość budujących, rozgladam sie za kredytem hipotecznym na częśc inwestycji. Mam pytanie co myślicie o kredycie w euro?? Czy ktoś wybrał taką opcję?? Bo ja jestem skłonna "zaryzykować" wahania giełdowe biorąc pod uwagę że ta sama kwota kredytu a rata niższa o ok.200zł, a franki to już zupełnie nieopłacalne....

 

Pozdrawiam Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj mery jak tez jak to baba myslę ciągle o suszeniu prania:) I wymyśliłam że poświęcę na ten cel kawałek pokoju nad garażem a reszta pomieszczenia to będzie tzw graciarnia/strych Czy jest cos złego w tym myśleniu jak się jest na etapie fundamentów??? Pewnie potem będzie mi żal tego pokoju ale myślę że on będzie najzimniejszy a graty i pranie tez gdzieś trzeba umieścic jak sie nie ma piwnic...

CO Wy na to?

 

pozdrawiam Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie kladzenia plytek na podlogowke - mam podobny dylemat, niestety wszyscy dookola mowia mi ze przed "wygrzaniem" podlogi kladzenie plytek to duze ryzyko, prawie na 100% ktoras peknie. Nie wiem czy to prawda ale Oni (gosc od wylewek, glazurnik, inspektor bud.) maja wieksza praktyke niz ja.

Przesunalem wiec kladzenie gresu w salonie do czasu podlaczenia pieca i wygrzania podlogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namtar czyli nie tylko my mamy wątpliwości co do płytek ... posadzkarz twierdzi ,że można kłaść bez ryzyka pod warunkiem ,że wygrzewanie posadzki będzie powolne i przy niskich temperaturach... my raczej zaryzykujemy bo na początek czerwca mamy montaż mebli kuchennych.

Patrzymy na ta naszą chałupkę i aż przerażenie nas ogarnia ile jeszcze roboty przed nami...

Pozdrawiamy szczególnie Tych wykończonych wykańczaniem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Podobnie jak większość budujących, rozgladam sie za kredytem hipotecznym na częśc inwestycji. Mam pytanie co myślicie o kredycie w euro?? Czy ktoś wybrał taką opcję?? Bo ja jestem skłonna "zaryzykować" wahania giełdowe biorąc pod uwagę że ta sama kwota kredytu a rata niższa o ok.200zł, a franki to już zupełnie nieopłacalne....

 

Pozdrawiam Mariola

 

Zupełnie nieopłacalne to jest branie kredytu w polskiej walucie. Wśród moich znajomych, którzy wzięli lub mają w planach brać kredyt i są po wstępnych analizach, złotówka wychodzi najdrożej. Przy euro będzie kilka stów w kieszeni. Nie wiem dlaczego mówisz, że frank jest nieopłacalny. Teraz stoi wysoko, więc trzeba się nad nim zastanowić. Nie mam pojęcia o bankach, ale na chłopski rozum, lepiej brać jak jest wysoko i spłacać jak będzie niżej, a przy takim kursie jest na to duże prawdopodobieństwo. Ja niestety miałem odwrotną sytuacje, ale mimo wszystko i tak jestem zadowolony. Kredyt we frankach na 300tyś. to ok 700franków miesięcznie, a w złotówkach ok 3000zł. Po przeliczeniu mamy prawie tysiąc zł różnicy. (okres spłaty 30lat, warunki dalej mówią o spłacie kredytu przed czasem - można wynegocjować beż żadnych dopłat itd.)

Edytowane przez mWilQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc kredyt walutowy ponosisz ryzyko kursu (euro może się bardzo umocnić - i historia jak z frankiem... kuzynowi rata wzrosła o 400 zł jak tak wysoko frank podskoczył), jak waluta w ciągu roku wzrośnie ok 5% to kapitał też Ci wzrośnie (przy 300 tys ok. 15 tyś - ostatnio oglądałam taki fajny program o kredytach :))) ale biorąc dzisiejsze realia hmm.. ciężko jest wywalczyć w PLN dobre warunki.. wszystko kwestia dopasowania :))

 

My mamy kredyt w PLN, kiedy zaciągaliśmy nie było innej opcji (wstrzymane kredyty w walutach) w bankach które wybieraliśmy, a w innych oprocentowanie i marże były kosmiczne... ale wynegocjowaliśmy marże 0,9% ogólnie minimum.. przy kwocie 183 tyś rata 960zł .. więc do przełknięcia :) a warunki wcześniejszej spłaty 0zł, a i jak się tak patrzy to Wibor ciągle spada :))

 

Oczywiście mam cichą nadzieje, w ciągu kilku lat to spłacic a nie ciągnąć to przez 30 lat (przy takiej kwocie kredytu łatwiej coś odłozyć... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc kredyt walutowy ponosisz ryzyko kursu (euro może się bardzo umocnić - i historia jak z frankiem... kuzynowi rata wzrosła o 400 zł jak tak wysoko frank podskoczył), jak waluta w ciągu roku wzrośnie ok 5% to kapitał też Ci wzrośnie (przy 300 tys ok. 15 tyś - ostatnio oglądałam taki fajny program o kredytach :))) ale biorąc dzisiejsze realia hmm.. ciężko jest wywalczyć w PLN dobre warunki.. wszystko kwestia dopasowania :))

 

My mamy kredyt w PLN, kiedy zaciągaliśmy nie było innej opcji (wstrzymane kredyty w walutach) w bankach które wybieraliśmy, a w innych oprocentowanie i marże były kosmiczne... ale wynegocjowaliśmy marże 0,9% ogólnie minimum.. przy kwocie 183 tyś rata 960zł .. więc do przełknięcia :) a warunki wcześniejszej spłaty 0zł, a i jak się tak patrzy to Wibor ciągle spada :))

 

Oczywiście mam cichą nadzieje, w ciągu kilku lat to spłacic a nie ciągnąć to przez 30 lat (przy takiej kwocie kredytu łatwiej coś odłozyć... :)

 

Hej. Marże masz niską, a jakie masz oprocentowanie kredytu? U mnie z początkowej marży 1,5% udało się wynegocjować 0,5% i również dali nam możliwość spłaty kredytu wcześniej bez dodatkowej opłaty. Oprocentowanie mam teraz 1,85%. Z tego co się orientowałem to w złotówkach ciężko zejść poniżej 8. W jakim banku masz kredyt i czy 960zł to spłata całości, czy tylko odsetek? Pytam z ciekawości, bo czeka mnie dobranie kredytu, a we frankach w tym momencie to nie mam co liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie elektryka wylądowała w pomieszczeniu technicznym przy oknie. Kable z poddasza spotykają się w górnej łazience i schodzą przez strop w pionowo w dół. Tak jak koleżanka napisała. Projekt jest tylko poglądowy. Jak pasuje Ci rozmieszczenie pomieszczeń i ich wykończenie to można spokojnie na nim bazować. U mnie również było sporo zmian, stąd indywidualne podejście do elektryki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Mam pytanie do seiller1

 

 

Jestem nowym posiadaczem projektu Rodo 6 .Możesz napisac jak rozwiazales boczna elewacje że okna wyszły Ci dokładnie na srodku wykusza? możesz zrobić zdjęcie tej bocznej elewacji nad wykuszem. CZy ktos moze wybudowal ten domek w okolicach Kielc?Chętnie bysmy zobaczyli ten domek na żywo.Dziekuje

Edytowane przez lenka17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mWilQ

 

kredyt we frankach odpada chyba dla większości bo daje go POL BANK cyzli bank grecki, który wśród bankowców budzi blady strach, i Nordea ale zarobki trzeba mieć tu kosmiczne. O innych nie słyszałam.

Co do kredytu w Euro to proponują mi przy 180tys spłata 28lat zł oprocentowanie 3,35 prowizja proocyjnie 0 ale aż 3,25 za przymusowe wykupienie ubezpieczenia od utratry pracy i coś od strony zdrowia dodają. BANK PKO BP rata miesięczna kredytu w euro wychodzi ok 900zł a kredytu w zł ponad 1100zł )wszystko raty stałe).

Jeżeli braliście juz kredyt moze podpowiecie mi jak można coś wynegocjować z bankiem????

 

pozdrawiam Mariola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, za mnie robią to specjaliści od kredytów (mają swój profit z banku). Nie martwię się, że o czymś zapomnę. Dla mnie to super rozwiązanie, bo nie muszę sprawdzać oferty w kilku bankach, oni znają je na bieżąco i zawsze polecają ten z najlepszymi warunkami. P.S. u mnie kredyt we frankach był wzięty w dombanku (getin). Niestety nie dostałem tyle ile chciałem i tak jak pisałem, muszę coś dobrać. Warunki na dobranie kredytu we frankach są tragiczne, więc bardziej będzie się opłacało wziąć kredyt w euro (większy), spłacić kredyt we frankach i różnicę wykorzystać na budowę. W naszym kraju wiecznie trzeba kombinować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...